poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rozliczenie za 2010 - poszukiwany "specjalista"  (Przeczytany 7167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zabofrog

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
rozliczenie za 2010 - poszukiwany "specjalista"
« dnia: 18 Sty 2011, 22:29:16 »
Witam

Szukam osoby lub firmy, ktora pomoze mi rozliczyc sie za rok 2010. Taka osoba/firma powinna znac sie na tym co robi - nie mam zamiaru pozniej placic za jej/jego bledy.
Mile widziany dokumenty/faktura, ze takowe rozliczenie mialo miejsce
Okolice Herning, Aarhus.

Czekam na pomoc i informacje.

Pozdrawiam,
Z.

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozliczenie za 2010 - poszukiwany "specjalista"
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sty 2011, 22:44:01 »
ponoc w århus w skacie pracuje polka i dobrze rozlicza

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: rozliczenie za 2010 - poszukiwany "specjalista"
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty 2011, 02:06:00 »
Witam

Szukam osoby lub firmy, ktora pomoze mi rozliczyc sie za rok 2010. Taka osoba/firma powinna znac sie na tym co robi - nie mam zamiaru pozniej placic za jej/jego bledy.
Mile widziany dokumenty/faktura, ze takowe rozliczenie mialo miejsce
Okolice Herning, Aarhus.

Czekam na pomoc i informacje.

Pozdrawiam,
Z.
To poszukaj sobie dunskiego ksiegowego z licencja i ubezpieczeniem, wtedy bedziesz mial pewnosc...
Zaden z domoroslych rozliczajacych z tego forum ci takiej gearancji nie da...

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rozliczenie za 2010 - poszukiwany "specjalista"
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty 2011, 11:08:17 »
To poszukaj sobie dunskiego ksiegowego z licencja i ubezpieczeniem, wtedy bedziesz mial pewnosc...
Zaden z domoroslych rozliczajacych z tego forum ci takiej gearancji nie da...

Hans: nie musi byc dunskim ksiegowym, aby Skat byl poinformowany, ze to on sporzadzal rozliczenie. Wystarcza "fuldmagt" od podatnika, ktory moze byc na pismie, albo dany na stronie Skat, z dokladnym "odfajkowaniem" co doradca moze i w jakim zakresie oraz na jaki okres czasu pelnomocnictwo jest dane. Po zakonczeniu rozliczenia, podatnik moze pelnomocnictwo usunac albo przedluzuc na nastepny rok podatkowy.

Czy wobec Skat w ogole moze byc mowa o gwarancji, ze nigdy nie bedzie doplaty, nikt nie moze gwarantowac w 100% . Dlaczego nikt nie mowi  o odwrotnej sytuacji, gdzie doradcza uzyskuje nadwyzke podatkowa dla podatnika ?

Ja natomiast podejmujac sie rozliczenia gwarantuje, ze jest sporzadzone zgodnie z obowiazujacymi przepisami. Nie prowadze firmy, jestem ja okreslasz "domoroslym". Rozliczenia, to nie zatrudnienie, z ktorego sie utrzymuje, ale wedlug mojej skromnej oceny (i nie tylko mojej), moja wiedza i kompetencje w tej dziedzinie przekraczaja znacznie umiejetnosci przecietnego dunskiego ksiegowego o czym wiem ja, wiem osoby, ktore maja/mialy ze mna kontakt, a co najwazniejsze wie rowniez Skat, z ktorym mam czeste kontakty naroznych szczeblach.  Nie jest to reklama z mojej strony, poniewaz jej nie potrzebuje i sam decyduje kiedy mam powiedziec "Ja" na prosbe o pomoc w rozliczeniu i nie tylko w rozliczeniu ale i innych sprawach wymagajacych znajomosci prawa i przepisow. Pasjonuje mnie sprawy trudne i skomplikowane, w ktorych moge "zmierzyc" sie ze Skatem, a przeprowadzilem tylko w zeszlym roku 5 zwycieskich batalii (forumowiczow) w ktore byly wmieszane i nadrzedne instancje podatkowe w Danii oraz Urzedy Skarbowe w PL i nawet organy sledcze. Nie mowia o dziesiatkach rozliczen zwyklych, codziennych, ktore nie przysparzaja specjalnych problemow.

Zbliza sie okres rozliczen. Zycze wszystkim ”owocnych” rezultatow. Prosze pamietac, ze w teczce podatkowej do 1. marca 2011 nadal mozna samemu wniesc poprawki za 2009. Potem juz tylko na pismie do 1. maja 2013.

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: rozliczenie za 2010 - poszukiwany "specjalista"
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty 2011, 12:42:18 »
Hans: nie musi byc dunskim ksiegowym, aby Skat byl poinformowany, ze to on sporzadzal rozliczenie. Wystarcza "fuldmagt" od podatnika, ktory moze byc na pismie, albo dany na stronie Skat, z dokladnym "odfajkowaniem" co doradca moze i w jakim zakresie oraz na jaki okres czasu pelnomocnictwo jest dane. Po zakonczeniu rozliczenia, podatnik moze pelnomocnictwo usunac albo przedluzuc na nastepny rok podatkowy.


Tylko, że w razie jakichkolwiek błędów w "fuldmagt", to i tak podatnik ponosi odpowiedzialność...
A zatrudnienie "revisor"-a daje taką gwarancję, bo to "revisor" przejmuje odpowiedzialność, i każdy posiada ubezpieczenie od błędów w działalności...

poloniainfo.dk

Odp: rozliczenie za 2010 - poszukiwany "specjalista"
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty 2011, 12:42:18 »

 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13284
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9450
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9479
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9981
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
Rozliczenie

Zaczęty przez edipolo1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4715
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2007, 21:39:16
wysłana przez edipolo1