poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: "Kupie-sprzedam prace"  (Przeczytany 20789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitrekkbh

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
"Kupie-sprzedam prace"
« dnia: 29 Sty 2011, 08:36:21 »
Czytajac ogloszenia osob poszukujacych pracy, wlosy jeza mi sie na glowie. Do czego to doszlo? Jak mozna zarabiac na osobach poszukujacych pracy? Zauwazylem, ze staje sie to norma   :o  Wedlug jakich cennikow i przelicznikow sugeruja sie obie strony?
Czy nie jest Wam wstyd? (do pobierajacych oplaty) Czy tak juz nisko upadliscie, aby probowac bogacic sie na innych,ktorzy akurat znalezli sie w tarapatach? Znam historie naszej rodaczki, ktora kupila prace.Kiedy jednak szukala kogos na swoje miejsce, postanowila pobrac pieniadze (za zalatwienie etatu). Stwierdzila, ze jak ona musiala zaplacic, to ktos inny musial tez. Zapytalem, czy czuje satysfakcje z tego tytulu. Odpowiedziala, ze to jest "prawo dzungli". Jak wiadomo od dawna, to tylko raczej "nasi" potrafia umilic zycie, ale tak jak wspomnialem, staje sie to powoli norma. Na zakonczenie przyznam, z nieukrywana duma, ze kilkakrotnie pomoglem komus w znalezieniu zatrudnienia, ale nigdy nie wzialem za to zadnych pieniedzy, ani innych rzeczy. A Wy, patrzac w oczy osobie, ktora oddaje Wam czesto ostatnie pieniadze, pomyslcie kim jestescie.

inna

  • Gość
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sty 2011, 08:51:58 »
Witaj w klubie. W glowie sie nie miesci  ::).

ReFormer

  • Gość
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sty 2011, 13:28:19 »
A dlaczego zakladasz, ze osoba, ktora szuka pracy oddaje ostatnie pieniadze?

Poza tym na rynku pracy jest ogromna ilosc posrednikow - czy oni nie sprzedaja pracy?

P.S. nie bawie sie w kupowanie, sprzedawanie pracy.

P.S.2. - moze najlepiej zajac sie wlasnym zyciem a niech ludzie sobie robia, co chca? W koncu to jest ich zycie. Jak ja nie lubie jak ktos probuje wchodzic ze swoimi butami do czyjejs zagrody :D Zajmij sie swoim zyciem, nie interesuj sie innymi - a swiat bedzie lepszy, bo na ogol jak ktos sie interesuje innymi (na tym forum) to jest to dzialanie przeciwko nim, a nie dla nich.

vred

  • Gość
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sty 2011, 13:37:19 »
Popieram przedmowce.
Jak zaczynalem prace w danii, pracowalem przez vikar. Ma mi byc wstyd z tego powodu ze zostalem wyru....ny, bo ktos na mnie zarobil?
A moze posrednik powinien zwinac interes, bo to przeciez nieetyczne tak zerowac na innych?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sty 2011, 13:38:22 »
Sadze, ze wsrod obiecujacych pieniadze za prace jest tez  wielu "numerantow".
Trudno mi sobie wyobrazic przebieg takiego handlu, moze ktos kto kupil prace opowie jak to wygladalo i z jakim rezultatem?
Porownywanie biur posredniczacych do handlu tutaj na forum to tez lekka przesada.

Offline pitrekkbh

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sty 2011, 18:39:43 »
A dlaczego zakladasz, ze osoba, ktora szuka pracy oddaje ostatnie pieniadze?

Poza tym na rynku pracy jest ogromna ilosc posrednikow - czy oni nie sprzedaja pracy?

P.S. nie bawie sie w kupowanie, sprzedawanie pracy.

P.S.2. - moze najlepiej zajac sie wlasnym zyciem a niech ludzie sobie robia, co chca? W koncu to jest ich zycie. Jak ja nie lubie jak ktos probuje wchodzic ze swoimi butami do czyjejs zagrody :D Zajmij sie swoim zyciem, nie interesuj sie innymi - a swiat bedzie lepszy, bo na ogol jak ktos sie interesuje innymi (na tym forum) to jest to dzialanie przeciwko nim, a nie dla nich.

ReFormer.Nie badz az takim ignorantem. Ja mam na mysli nie posrednikow jak np. Vikar, a zwyklych ludzi. A po drugie, to dobre rady daj sam sobie, bo po to forum jest stworzone,aby pisac o wszystkim, co dobre, zle, czy intrygujace. I uwierz, ze nie wchodze z butami do czyjejs zagrody. Popisuj sie gdzie indziej ok?

Offline KIKI

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sty 2011, 19:12:25 »
Gdybym np pracowała za 60 koron-mysle ze bym rowniez dala ogloszenie ze "kupie prace". Ale nie jestem ta osobą ktora pracuje za 60 koron a gdyby w mojej fabryce byloby miejsce-dalabym ogloszenie na forum w zamian za  drinka i mile towarzystwo  :)

poloniainfo.dk

Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sty 2011, 19:12:25 »

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sty 2011, 20:22:38 »
Ja to sie bardziej dziwie pracodawcom. No bo, jestem szefem w jakiejs firmie i tu nagle przychodzi do mnie pracownik i oswiadcza, ze juz wiecej nie pracuje i przyprowadzil zastepce. Wywalilabym obie osoby na zbity pysk, bo to ja decyduje kto bedzie u mnie pracowal. Nawet jesli mowimy o sprzataniu na czarno. To ja decyduje, komu daje robote.


[Posted on: 29 Sty 2011, 20:20:31]

Gdybym to ja oswiadczyla szefowej, ze koncze prace i mam kogos na swoje miejsce, to bym zostala odwieziona w kaftanie bezpieczenstwa na dokladne badania ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Sty 2011, 20:57:37 wysłana przez Juta »

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sty 2011, 20:37:56 »
Cholera wszyscy maja tu racje,pitrek kbh również,reformer pisząc swoją opinię chyba pamieta dwa głośne ostatnie wklejanie ogłoszeń i komentowanie ich, co nie jest zbyt normalne i przyjemne i,ma niestety racje z tymi buciorami,ale piterkbh chciał chyba uczulić na ten syfiasty proceder,cholera wszyscy maja tu racje  ;D ;) ;D
pozdro !

inna

  • Gość
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sty 2011, 20:44:23 »
A o mnie nikt nie wspomni   :(

ReFormer

  • Gość
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sty 2011, 20:56:16 »
inna bo Ty nie masz racji  ;)

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sty 2011, 21:18:54 »
Ja to sie bardziej dziwie pracodawcom. No bo, jestem szefem w jakiejs firmie i tu nagle przychodzi do mnie pracownik i oswiadcza, ze juz wiecej nie pracuje i przyprowadzil zastepce. Wywalilabym obie osoby na zbity pysk, bo to ja decyduje kto bedzie u mnie pracowal. Nawet jesli mowimy o sprzataniu na czarno. To ja decyduje, komu daje robote.


[Posted on: 29 Sty 2011, 20:20:31]

Gdybym to ja oswiadczyla szefowej, ze koncze prace i mam kogos na swoje miejsce, to bym zostala odwieziona w kaftanie bezpieczenstwa na dokladne badania ;)


Co innego jest stanowisko osadzane przez osobę wyłanianą przez dosyć szczelne sito rekrutacji a co innego stanowisko pracy które może być obsadzone przez osobę która nie potrafi rozmawiać po dońsku a angielski jest na poziomie podstawowym,na stanowisko spedytora nie zostanie zaproponowana osoba która nie ma zielonego pojęcia o specyfice tej pracy oraz nie potrafi wysłowić się praktycznie w żadny języku. wielokrotnie widziałem sytuację że przyjmowane zostały do pracy osoby z polecenia ponieważ rekrutacja byłaby po pierwsze kosztowna a po drugie rozwleczona w czasie,a zakres pracy,wynagrodzenie i obowiązki pozwalają na zatrudnienie kogoś z ulicy.

Poza tym część ludzi którzy maja prywatne kontrakty wcześniej pracowała w firmach jako vikar i dopabuse to było loterią.

ReFormer

  • Gość
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sty 2011, 21:25:56 »
Ja to bym sie bal polecac pierwsza lepsza osobe, by sobie dobrego imienia nie pobrudzic.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sty 2011, 21:33:32 »
Ja to bym sie bal polecac pierwsza lepsza osobe, by sobie dobrego imienia nie pobrudzic.

My rozmawiamy w tym temacie raczej o braniu pieniędzy za załatwienie pracy , a czym innym jest przedstawienie czy polecenie osoby na swoje czy podobne stanowisko postronnej osoby lub powiedzenie że w danym miejscu pracy potrzebują  osoby o pewnych predyspozycja ,wyszkoleniu czy umiejętnościach , i nie maja uprzedzeń w stosunku do obcokrajowców z europy wschodniej beż żądania za to kasy.

ReFormer

  • Gość
Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Sty 2011, 01:27:11 »
Jak to ujal pitrkkbh - to jest forum, tutaj sie rozmawia o wszystkim, o tym co lezy na sercu, jak i o tym, co nie lezy, nawet jak nie lezy na sercu.

Zatem prosze mnie nie pouczac w jaki sposob mam sie tutaj poruszac, bo biorac sobie slowa pitrkakbh do serca, na ktorym, na chwile obecna, nic nie lezy, dzialam w sposob przemyslany i uwazam, iz moje dzialanie w zadnym stopniu nie narusza obecnie przyjetych norm forumowych, tudziez norm, ktore defiunuja zachowanie osoby chcacej ich nie naruszac.

poloniainfo.dk

Odp: "Kupie-sprzedam prace"
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Sty 2011, 01:27:11 »

 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13253
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9432
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9456
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9945
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
POZWOLENIE NA PRACE

Zaczęty przez Marek&GosiaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6774
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2006, 20:15:12
wysłana przez Grzegorz_Odense