poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia  (Przeczytany 10567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« dnia: 09 Sty 2012, 19:11:24 »


Witam !! Dzisiaj miałem wypadek w pracy,złamałem kosci sródstopia:,byłem w szpitalu,5 tygodni zwolnienia,moje pytanie brzmi czy przy takim wypadku mam starac się o odszkodowanie z tytułu nieszczesliwego wypadku.
Proszę o pomoc!!

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sty 2012, 19:42:56 »
jesli jestes ubezpieczony to tak.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sty 2012, 19:51:33 »
Zapytaj w firmie moje  ubezpieczenie od NW  opłaca szef.

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sty 2012, 21:47:47 »
Jeśli nie byłeś ubezpieczony prywatnie, będzie ciężko o jakieś odszkodowanie.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sty 2012, 22:08:47 »

Witam !! Dzisiaj miałem wypadek w pracy,złamałem kosci sródstopia:,byłem w szpitalu,5 tygodni zwolnienia,moje pytanie brzmi czy przy takim wypadku mam starac się o odszkodowanie z tytułu nieszczesliwego wypadku.
Proszę o pomoc!!
Dzis miales wypadek i juz pytasz o odszkodowanie?
Wydaje mi sie, ze podobnie jak w Polsce odszkodowanie sie nalezy przy trwalym uszczerbku na zdrowiu, a to sie moze dopabuse okazac po zakonczeniu leczenia, wiec kuruj sie narazie, mam nadzieje, ze wypadek zostal zgloszony i ze nie pozostanie ci inwaidztwo po nim.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sty 2012, 22:46:03 »
Kazdy pracodawca ma obowiazek ubezpieczyc sie od nastepstw wypadkow przy pracy. Nie jest to ubezpieczenie imienne dla konkretnego pracownika, a oplacane od ilosci pracownikow. Z tej puli zostanie Ci wyplacona renta, albo jednorazowe odszkodowanie po zakonczeniu leczenia, w zaleznosci od stopnia niezdolnosci do pracy.

Ponadto byc moze pracodawca oplacal Ci imienne ubezpieczenie wypadkowe? Nie jest ono obwiazkowe. Wydaje mi sie jednak, ze powinnes wiedziec, gdyby bylo oplacane.

Zalecaem kontakt z pracodawca, celem zapytania o szczegoly.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sty 2012, 09:16:04 »
Dziękuję za pomoc,apropos faja pytam bo kto pyta nie błądzi a nigdy nie zdarzyło mi się nic takiego jak wczoraj w mojej karierze pozdrawiam:)

poloniainfo.dk

Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sty 2012, 09:16:04 »

nutka53

  • Gość
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sty 2012, 14:11:29 »
Musisz zgloscic wypadek do arbrjdskadestyrelsen. Jesli w Twojej pracy jest tillidsmand- to on sie tym zajmie a jesli nie to zglos do zwiazkow i one poprowadza sprawe. czesto sie okazuje ze do wypadku doszlo nie z winy pracownika i nawet jesli nie bedzie uszczerbku na zdrowiu to mozesz liczyc na odszkodowanie za svie og smerte i jest ono nie opadatkowane oprocz tego mozesz dostac odszkodowanie za utrate zarobkow to znaczy roznica miedzy tym co bys zarobil a tym co dostales jako chorobowe -ta suma bedzie opodatkowana jako dochod od pensji. te wszystkie odszkodowania mozna uzyskac jesli zostanie uznane ze nie z Twojej winy byl wypadek i nie musisz miec po nim trwalego uszczerbku na zdrowiu.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sty 2012, 14:25:24 »
A jesli był z mojej winy??zle postawiłem nogę na podłożu to co wtedy??

nutka53

  • Gość
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sty 2012, 14:42:38 »
Oni to badaja i czesto dochodza do wniosku ze naprzyklad postawiles noge zle bo paczka byla zbyt ciezka i jej waga sprawila ze straciles rownowage i dlatego doszlo do zlego postawienia nogi itd.
Moim zdaniem warto przebadac okolicznosci.

Offline kaja83

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +4/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sty 2012, 19:00:13 »

Offline Dominika Prokop

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +7/-8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lut 2012, 22:30:13 »
Kazdy pracodawca w Danii ma obowiazek ubezpieczyc wszystkich swoich pracownikow. A wiec jestes ubezpieczony! Co nastepnie nalezy zrobic?
Musisz skontaktowac sie z Arbejdsskadestyrelsen www.ask.dk, aby upewnic sie czy Twoj wypadek jest zarejestrowany. Jesli nie, musisz poprosic Twojego pracodawce lub lekarza (rejonowego lub tego ktory udzielil pierwszej pomocy) o zarejestrowanie, maja do tego obowiazek. W tydzien po zgloszeniu powinienes dostac list potwierdzajacy zgloszenie od Arbejdsskadestyrelsen. Jesli nie otrzymasz listu, musisz sprostowac dlaczego.
Jest jesze mozliwosc o staranie sie o dodatkowe odszkodowanie bezposrednio od pracodawcy, jesli pracodawa nie "zorganizowal pracy w pelni odpowiedzialnie". Zalezy to od konkretu.
Na razie tyle wiesci. Jesli masz jakies watpliwosci mozesz skontaktowac sie ze mna na dp@advest.dk, bede mogla odpowiedziec na Twoje pytania.
Dominika

Offline ina67

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lut 2012, 08:17:45 »
Mój mąż miał tez taki wypadek w pracy. Dokładnie złamanie kości sródstopia. 12 tygodni na zwolnieniu, cała procedura, cala teczka papierów i fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiga:( uznali, ze mąz miał wypadek w pracy, ze nie z jego winy, ale ubytek na zdrowiu ponizej 5 %. placa dopabuse od 5% ubytku na zdrowiu.

Offline Dominika Prokop

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +7/-8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lut 2012, 20:27:27 »
A: Jesli mén (uszczerbka na zdrowiu) jest mniejszy niz 5 %, nie jest wyplacany. Od 6 do 12 miesiecy po wypadku zlamania Arbejdsskadestyrelsen podejmie decyzje o mén. Czy Twoje zlamanie daje wiecej mén niz 5% zalezy od :
1. czestosci i ulegliwosci bolowych, oraz od
2. bevægelighed (mozliwosci ruchu).
Po latach po zlamaniu kosci moze nastapic pogorszenie sie stanu zdrowia. Jesli tak sie stanie mozna starac sie o "genoptagelse" sprawy w Arbejdsskadestyrelsen do 5 lat po od podjecia pierwszej decyzji.
Uwaga! Nie ma mozliwosci wyplacenia "svie og smerte" z racji dunskiego prawa o ubezpieczeniu przy wypadkach w pracy.
B: Wraz z podjeciem decyzji o mén Arbejdsskadestyrelsen podejmie tez decyzje czy nalezy ci sie odszkodowanie od erhvervssvnetab (mozliwosci do pracy na przyszlosc). Uwaga ! Prosze nie mylic z "tabt arbejdsfortjeneste"!
Jesli erhvervsevnetab wynosi mniej niz 15 %, nie jest wyplacany. Ogolnie mowiac zalezy to od zarobkow przed i po wypadku. Spadek zarobkow musi byc z spowodowany utrata zdolnosci do zarobienia pieniedzy po wypadku. Ponadto rozpatruje sie:
- wiek
- edukacje
- mozliwosci przeszkolenia do innego zawodu, oraz pare innych watkow.
C: Ponadto mozesz starac sie o odszkodowanie za lekarstwa przeciwbolowe oraz za wizyty u fysioterapeut, itp.
D: Jesli okaze sie ze musisz kupic nowe buty albo miec szyte nowe buty na miare z powodu zlamania, mozesz starac sie o pokrycie zwiazanym z tym kosztow.
Narazie tyle! Zastanow sie dobrze nad twoim stanem zdrowia jak Arbejdsskadestyrelsen wysle cie do lekarza w celu wypracowania tak zwanego "funktionsattest". Wysla cie na to od 6 do 12 mies. po wypadku. 
Pozdrawiam,
Dominika Prokop

poloniainfo.dk

Odp: Wypadek w pracy!!!Złamałem kości sródstopia
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lut 2012, 20:27:27 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8823
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16790
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12571
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27102
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12670
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir