poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 150229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Lut 2012, 23:09:35 »
Nie chce dyskutować na ten temat, mam swoje zdanie  a Aisak już swoje przeszla ... i przechodzi wciaz. Nie moja życie, nie moje dziecko i nie moja sprawa.

Julia , nie kop lezącego ...prosi dziewczyna o pomoc, wiec ja Jej daj, albo nie zabieraj głosu wcale.


Seba o co Ci chodzi bo nie rozumiem ?
Solvej nikt jej nie kopie ,pamietaj ze jak facet nie jest biologicznym ojcem dziecka to musi  bardziej pokochac to dziecko niz ta kobiete . .

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Lut 2012, 23:12:32 »
obcy facet nigdy nie pokocha czyjegos dziecka, dobrze jesli zaakceptuje :-\

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Lut 2012, 23:13:59 »
Jaki kobieto BAGAZ? ??? ? Dziecko jest bagazem???
I Ty siebie matka nazywasz?
a czty ja facecie nazwałam siebie matka w poscie ?czytaj uwaznie ,bagaz doswiadczen zyciowych, a owocem jednej milosci ma juz syna .ja mam prawo miec swoje zdanie ,szanuje twoje.i na tym z toba koniec dyskusji .idz i przytul .pamietaj kazda matka bedzie patrzyla by dziecko miało najlepiej w zyciu .

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Lut 2012, 23:20:42 »
obcy facet nigdy nie pokocha czyjegos dziecka, dobrze jesli zaakceptuje :-\
to gdzie miejsce dla ,,tego dziecka,,? czy samotne kobiety z dzieckiem sa juz skazane do konca zycia na samotnosc.? zdazaja sie jeszcze normalni faceci  ;D

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Lut 2012, 23:22:07 »
Solvej nikt jej nie kopie ,pamietaj ze jak facet nie jest biologicznym ojcem dziecka to musi  bardziej pokochac to dziecko niz ta kobiete . .

JULIA; tak jest w Polsce , zapewniam Cie, ze Dunczycy sa inaczej wychowani. Widzisz ? Po pol roku kazal mowic sobie tato,w Polsce wujek albo ciocia. Jesli mezczyzna ma swoje dzieci i kobieta takze , razem tworza rodzine i dzieci czesto mowia, ze maja dwie matkii i dwoch ojcow.
Tu nie stoja dzieci na przeszkodzie, matce czy ojcu, do szcescia. Nie smia mowic mamie, ze ten pan mi sie nie potoba bo tak! W kazdym badz radzie ja sie z takimi sytuacjami spotkalam, moze sie myle , ale ... jestem pewna, ze to w Polsce jest duzo matek rozwiedzionych, nieszczesliwych bo dzieci nie pozwalaja ...

(nie chce mi sie sprawdzac bledow, przepraszam )

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Lut 2012, 23:28:45 »
JULIA; tak jest w Polsce , zapewniam Cie, ze Dunczycy sa inaczej wychowani. Widzisz ? Po pol roku kazal mowic sobie tato,w Polsce wujek albo ciocia. Jesli mezczyzna ma swoje dzieci i kobieta takze , razem tworza rodzine i dzieci czesto mowia, ze maja dwie matkii i dwoch ojcow.
Tu nie stoja dzieci na przeszkodzie, matce czy ojcu, do szcescia. Nie smia mowic mamie, ze ten pan mi sie nie potoba bo tak! W kazdym badz radzie ja sie z takimi sytuacjami spotkalam, moze sie myle , ale ... jestem pewna, ze to w Polsce jest duzo matek rozwiedzionych, nieszczesliwych bo dzieci nie pozwalaja ...

(nie chce mi sie sprawdzac bledow, przepraszam )
NIc ujac, bo dodac, to mozna, ze nawet "przyszywani" dziadkowie "takie" dzieci nazywaja "bonus børnebørn". Dla nich tez dzieci z poprzednich malzenstw partnerow ich dzieci, nie stanowia problemow.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Lut 2012, 23:31:02 »
Solvej,wiem cos na ten temat ale Ona nie jest dunka.moje dzieci mowia po imieniu mojemu partnerowi i juz jestesmy 15 lat razem ,i dzieci mam juz dorosłe.niech sobie dziewczyna poukłada zycie ale naprawde trzeba myslec zawsze ze jest ich dwoch

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Lut 2012, 23:31:02 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Lut 2012, 23:31:42 »
obcy facet nigdy nie pokocha czyjegos dziecka, dobrze jesli zaakceptuje :-\
Ayme, nie zgodze sie z Toba. Fakt, ze trzeba sie nauczyc kochac dzieci swojego partnera (nie jest to w koncu cos rownie spontanicznego jak milosc miedzy kobieta i mezczyzna) i zajmuje to czas, ale zapeniam Cie, ze jest to mozliwe.
Hehe... moj maz musial rowniez pokochac mojego psa  ;D
Jak to on sam mowi, Spyke byl w pakiecie rodzinnym, a ja bylam dostepna tylko w pakiecie, wiec musial brac albo calosc albo nic  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Lut 2012, 23:32:05 »
Jomir wszystko zalezy od człowieka

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Lut 2012, 23:37:36 »
Witam ponownie:) Czytam i przepraszam, jezeli moja otwartosc kogos urazila. To a rowniez moja naiwnosc to moje cechy osobowosciowe i nie mam zamiaru sie ich pozbywac. ale rozumiem, ze komus moze to przeszkadzac:).
    Moj syn, to nie bagaz, lub nadbagaz, lecz najlepsze , co mnie w zyciu spotkalo i mam nadzieje, ze on o tym wie:). Moje doswiadczenia zyciowe w Polsce nie zamknely mnie na otwartosc i szczerosc w kontaktach z innymi ludzi. Rowniez to doswiadczenie mnie nie zmieni-nadal bede szukala czlowieka, z ktorym wspolnie pieknie sie zestarzejemy:). Bardzo naiwne, wiem:). Poki co jutro czeka mnie komuna, atmosfera w domu jest teraz bardzo napieta, nie jest to mile, wiec kazda chwila jest dla mnie na wage zlota. Im szybciej dostane mieszkanie, tym lepiej.
    Kilka osob zwrocilo mi uwage na fakt, ze jesli od pocztku bylo zle, to dlaczego w tym tkwilam? Dobre pytanie....bo ja nie zauwazalam, ze jest zle, ze to jego wina, myslalam , ze to roznice kulturowe i ze po pewnym czasie "dotrzemy sie". On zreszta potrafil mi wmowic, ze to ja mam jakies wygorowane zadania i ja sie ciagle czepiam i czegos zakazuje, np slodyczy dzieciom, prosze o sprzatniecie talerzy po skonczonym posilku, powieszenie kurtek po spacerze lub powrocie ze szkoly a nie rzucenie ich na podloge. Wiec bylam przekonana, ze to moja wina, bo ja sie czepiam-tak mi tlumaczyl moj partner. Radzil mi: "Relax my dear..."
      Czy jestem stara uzytkowniczka forum?. Moze z racji wieku:). Ale czytam Was codziennie dopabuse od 8 miesiecy. I widzialam, ze wielu osobom pomogliscie, wiec tez z taka nadzieja napisalam i nie zawiodlam sie:).
  Dziekuje za slowa otuchy, bardzo sa mi potrzebne i slowa krytyk i- pozwalaja mi spojrzec na mnie i moj zwiazek obiektywnie.
Pozdrawiam Wszystkich:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Lut 2012, 23:42:59 »
Jomir, o wlasnie, tego slowa mi brakowalo, "dostepna tylko w pakiecie" :)

Ja na poczatku tej opowiesci, myslalam, ze pisze to moja kolezanka, ale miejsce zamieszkania sie nie zgadza. Ona tez juz zaczyna miec problemy ze swoim partnerem, a najwiekszym jest dziecko, bo On chce wychowywac po dunsku a ona wciaz po polsku czyli ciasteczka codziennie, rozpieszczanie i wciaz poprawia Dunczyka- "to nie jest twoje dziecko i nie bedziesz mi mowil jak mam Go wychowywal..."  Nie wspomina, ze za Jego pieniadze to dziecko wychowuje bo Ona nie pracuje. Chyba nie jedna matka  w podobnej sytuacji ma takie problemy ... ?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Lut 2012, 23:44:49 »
Jomir wszystko zalezy od człowieka
I tu sie zgadzamy. Nie wazne, czy jest to Duczyk czy Polak, a jakim jest czlowiekiem.
ps. Moj maz Julio, jest Dunczykiem, wiec uwierz, ze z Dunczykami tez daje sie zycie ukladac. Nie jestem Dunka.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Lut 2012, 23:47:10 »
Witam ponownie:) Czytam i przepraszam, jezeli moja otwartosc kogos urazila. To a rowniez moja naiwnosc to moje cechy osobowosciowe i nie mam zamiaru sie ich pozbywac. ale rozumiem, ze komus moze to przeszkadzac:).
    Moj syn, to nie bagaz, lub nadbagaz, lecz najlepsze , co mnie w zyciu spotkalo i mam nadzieje, ze on o tym wie:). Moje doswiadczenia zyciowe w Polsce nie zamknely mnie na otwartosc i szczerosc w kontaktach z innymi ludzi. Rowniez to doswiadczenie mnie nie zmieni-nadal bede szukala czlowieka, z ktorym wspolnie pieknie sie zestarzejemy:). Bardzo naiwne, wiem:). Poki co jutro czeka mnie komuna, atmosfera w domu jest teraz bardzo napieta, nie jest to mile, wiec kazda chwila jest dla mnie na wage zlota. Im szybciej dostane mieszkanie, tym lepiej.
    Kilka osob zwrocilo mi uwage na fakt, ze jesli od pocztku bylo zle, to dlaczego w tym tkwilam? Dobre pytanie....bo ja nie zauwazalam, ze jest zle, ze to jego wina, myslalam , ze to roznice kulturowe i ze po pewnym czasie "dotrzemy sie". On zreszta potrafil mi wmowic, ze to ja mam jakies wygorowane zadania i ja sie ciagle czepiam i czegos zakazuje, np slodyczy dzieciom, prosze o sprzatniecie talerzy po skonczonym posilku, powieszenie kurtek po spacerzne lub powrocie ze szkoly a nie rzucenie ich na podloge. Wiec bylam przekonana, ze to moja wina, bo ja sie czepiam-tak mi tlumaczyl moj partner. Radzil mi: "Relax my dear..."
      Czy jestem stara uzytkowniczka forum?. Moze z racji wieku:). Ale czytam Was codziennie dopabuse od 8 miesiecy. I widzialam, ze wielu osobom pomogliscie, wiec tez z taka nadzieja napisalam i nie zawiodlam sie:).
  Dziekuje za slowa otuchy, bardzo sa mi potrzebne i slowa krytyk i- pozwalaja mi spojrzec na mnie i moj zwiazek obiektywnie.
Pozdrawiam Wszystkich:)
no dobrze piszesz ,teraz przerzuc to na zycie .to nie bajka .masz syna ktory tez powinien miec swoje zdanie .nie chcesz zmieniac swoich cech to nie zmieniaj ,ale uwazaj bo masz syna ktory na ciebie patrzy i analizuje .bo mozna obudzic sie z reka w nocniku .bedzie pełnoletni i pojdzie w swoja strone , nie pisałam o dziecku jako o bagazu ,przeczytaj to uwaznie .dziecko jest wazniejsze niz facet ,zawsze na 1 miejscu .a tak przychodzi mi  na mysl ze pojawiasz sie jak robi sie goraca jK TAKA aNETA CO AZ WRZAŁO NA FORUM .Ale zycze ci wszystkiego dobrego .szkoda ze od 8 miesiecy obserwujesz to forum ale pracy na nim nie szukałas .byc moze szybciej bys sie wyrwała z tego motłochu .pozdrawiam

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Lut 2012, 23:50:34 »
I tu sie zgadzamy. Nie wazne, czy jest to Duczyk czy Polak, a jakim jest czlowiekiem.
ps. Moj maz Julio, jest Dunczykiem, wiec uwierz, ze z Dunczykami tez daje sie zycie ukladac. Nie jestem Dunka.
wszystko jest ok .da sie tak jak i z Polakami ale człowiek musi byc człowiekiem .maja inna mentalnosc i tyle .my polacy jestesmy inaczej poukładani .

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Lut 2012, 00:12:53 »
no nie wiem ,rzeczywiscie gratuluje widocznie trafilyscie na wspanialych mezow ze pokochali wasze dzieci z innych zwiazkow.
ja mam 3 przyklady;
 kobiety z dwojka dzieci przyjechala jak byly nastolatkami, maz Szwed ledwo ich tolerowal , zawsze byl zimny , wychowanie pozostawil tej kolezance.ale i tak jest zadowolona mowi ze wyksztalcila tu te corki sa lekarzem i dentysta
finansowo tez na pol cale zycie...chociaz on jest zamozny to ona haruje u nas na noce w szpitalu ,bo nie ma  od niego nic  ,ok on daje jej nieraz prezenty, oplaca chyba pol rachunkow, no i maja dom w Grecji
druga kolezanka mieszka w Monachium, wiec nie Dania, ale tez przyklad , jej partner nie zgadza sie z synem juz 19 letnim,(chorym na epilepsje ),wiec  syn mieszka w kolegium..ok jest dorosly ale ja bym tak nie mogla ,bo to wyglada jakby wybrala faceta, a nie syna
trzeci przyklad kobieta zamieszkala z partnerem i 17 letnim synem, od poczatku zastrzegl ze nie czuje sie odpowiedzialny za jej syna...
pytacie to po co sie zwiazaly z tymi facetami?moze z samotnosci, biedy , tego to ja juz nie wiem... :-\ 

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Lut 2012, 00:12:53 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8172
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18799
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8268
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9008
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9921
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo