poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 149788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #420 dnia: 03 Mar 2012, 23:05:57 »
Nie, nie:) To tak ogolnie, moje wrazenie.... calosci forum. Mnie bardzo pomoglo i caly czas pomaga. Nie przeszkadzaja mi "dygresje" nie zwiazane z tematem, bo sama jestem gadula i lubie jak slowa plyna, bo "Polacy nie gesi i swoj jezyk maja...":). Ale czy komus, kto bedzie w podobnej sytuacji, rowniez pomoze??
Widze, ze schodzimy na gesi... no i dobrze, oby nie na psy :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #421 dnia: 03 Mar 2012, 23:36:26 »
W klasztorze nagle otwierają się drzwi i z rozpędem do środka wpada MałaCzarna.
Biegnie prosto do matki przełożonej:
- Matko przełożona, matko przełożona, zgwałcili mnie, co robić?
- Zjeść cytrynę - odpowiada matka przełożona
- Pomoże???
- Pomoże, nie pomoże... ale przynajmniej ten uśmiech zniknie.
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #422 dnia: 03 Mar 2012, 23:37:51 »
A ja mam taki pomysł......Mam namiar na takiego  jednego "kalafiora" co szuka przyjaciółki to może ich tak spiknąć,ona znowu będzie miała chłopa on przyjaciółkę a dzieciak kolejnego wujka :) :) :)  normalnie chociaż na jakiś czas....Tak radzę

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #423 dnia: 03 Mar 2012, 23:42:49 »
EEE ją to trzeba porwać albo strzelić z bambusowego kija usypiacza jakiego ,bo przesiąknięta falami radia maryja
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #424 dnia: 03 Mar 2012, 23:49:38 »
Vording czy to o nas?   Bóg stworzył osła .


TAK ,o was.  ;)

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #425 dnia: 03 Mar 2012, 23:51:09 »
odchodzi Mała Czarna od bankomatu i krzyczy: WYGRAAAAAŁAAAM ;D
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #426 dnia: 03 Mar 2012, 23:57:47 »
Seba już zapomniałeś jak mama radziła " synu od kobiet o złej reputacji to trzymaj się z daleka"....bo ci opinie zepsują  ;)

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #426 dnia: 03 Mar 2012, 23:57:47 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #427 dnia: 03 Mar 2012, 23:58:16 »
sorki ale i w urzedach nie chca za bardzo z toba rozmawiac i ci pomoc ,czyli cos w tym jest .moze twarzowe? :P
tak jens, twarzowe
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #428 dnia: 04 Mar 2012, 00:06:07 »
Fajne tu towarzystwo wzajemnej adoracji się zawiązało  ;D.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #429 dnia: 04 Mar 2012, 00:08:15 »
Fajne tu towarzystwo wzajemnej adoracji się zawiązało  ;D.

Od milosci do nienawisci tylko jeden krok, rowniez w druga strone...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

jens

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #430 dnia: 05 Mar 2012, 20:46:16 »
A ja mam taki pomysł......Mam namiar na takiego  jednego "kalafiora" co szuka przyjaciółki to może ich tak spiknąć,ona znowu będzie miała chłopa on przyjaciółkę a dzieciak kolejnego wujka :) :) :)  normalnie chociaż na jakiś czas....Tak radzę
to Ci sie udało .masz piwo dobre u mnie

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #431 dnia: 07 Mar 2012, 19:22:05 »
hej hej aisak ;D
 Jak wyglada sytuacja u Ciebie?
 pozdrowienia, hilsen faja

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #432 dnia: 07 Mar 2012, 21:58:13 »
hej hej aisak ;D
 Jak wyglada sytuacja u Ciebie?
 pozdrowienia, hilsen faja
Wydaje mi sie, ze wszystko powolutku, powolutku zaczyna sie ukladac:). A to wszyskto dzieki osobom, ktore poznalam tu na forum. Niektore poznalam osobiscie  i jestem nimi oczarowana (buziaki Jomir! Mala Czarna 1) i bardzo duzo im zawdzieczam. Inne odezwaly sie  na maila i rowniez mi pomagaja, czasami osobiscie, czasami po prostu dobrym slowem. Rowniez chcialam podziekowac tym, ktorzy tutaj mnie wspomagaja dobrym slowem. Nie macie nawet pojecia, jakie to jest wazne!
    Na marginesie, przestalam sie dziwic, ze to forum umiera. odezwaly sie do mnie rowniez osoby w podobnej sytuacji, ale widzac nagonke, po prostu nie mialy odwagi poprosic o pomoc tutaj.... Bo ciezko jest czytac glupoty na swoj temat w momencie, gdy zycie przytlacza... Ja tez nie prosilam sie o komentarz dotyczacy mojej osoby, charakteru czy moralniosci. Tylko o konkretne informacje. A niektorym to miejsce pomylilo sie z ambona, moze mineli sie z powolaniem, tego nie wiem.
      Tak, tak wiem zaraz uslysze: podejrzanie otwarta, gadatliwa... Tak, gadula jestem i taka bede:)
Dziekuje i bede informowala o rozwoju mojej sytacji. Na marginesie dostalam dzis pierwsza oferte mieszkania ze spoldzielni. Juz na nia odpowiedzialam i jutro rano wysylam:). Milego wszystkim:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Aleksandra89Z

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Pomocy ...
« Odpowiedź #433 dnia: 09 Lis 2017, 17:32:16 »
Witam serdecznie , jestem tu nowa i mam mały.. problem jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji albo jest w stanie nam pomoc była bym bardzo wdzięczna ..
Mój były narzeczony ojciec naszej córki wyjechał do pracy tutaj w Danii po dwóch latach dokładnie około pół roku temu ściągnął nas tutaj na stałe posiadam z córka cpr mam pozwolenie na pobyt córka od miesiąca zaczęła szkole problem jest taki ze muszę uciec z miejsca w którym obecnie mieszkam do Polski nie mam do kogo i gdzie wrócić od około 3 miesięcy jestem codziennie tyrana psychicznie i fizycznie stało się to już codziennością wiem ze ojciec dziecka bierze narkotyki może przez nie tak mnie traktuje jestem psychicznie załamana nie radzę sobie jyz z niczym nie znam języka nie umiem się porozumieć nie mam tu nikogo raz próbowałam prosić o pomoc w komunie to nie są w stanie mi pomoc być może złe mnie zrozumieli wiem tylko ze muszę mieć prace abym mogła starać się o mieszkanie szukam pracy codziennie wysyłam gdzieś maila niestety po kryjomu bo bym dostała „ w mordę” nie pozwala mi odejść od 15 jesteśmy zamykane i nie mam możliwości opuszczenia domu dziwie się ze jeszcze sąsiedzi policji nie wezwali raz wezwanie mieliśmy do komuny o krzyki i płacze ale nie mogłam nic powiedzieć bo wiem ze miała bym piekło .. powiedzcie mi proszę czy są tu jakieś domy samotnej matki jakieś linki może posiadacie wiem ze od mojej miejscowości około 200 km jest praca ale ja mam córkę mnie zostawię jej z tym potworem Myśle o tym by uciekać do polski on grozi mi ze jak nie będę na jego warunkach zabierze mi dziecko narazie mam spokój bo zdobyłam klucz od dziecka pokoiku i jak jest w domu zamykamy się i czekamy aż wyjdzie do pracy ale już dłużej nie wytrzymam

Offline Szu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #434 dnia: 09 Lis 2017, 20:16:38 »
witaj,

po pierwsze szczerze współczuję Ci tej sytuacji, ale ciesze się, że jesteś osobą silną i zdecydowałaś się odejść. Najważniejsze jest Twoje zdrowie, oraz, oczywiście dziecko. Niestety nie znam się na przepisach, mam nadzieję, że ktoś mądrzejszy w tej kwestii się wypowie.

Ja na Twoim miejscu - po pierwsze, zadzwoniłabym po prostu do ambasady PL i zapytała, czy są w stanie mi jakoś pomóc z transportem do PL, lub organizacją lokalu zastępczego tu na miejscu, ew. kontaktem z komuną (tłumacz, etc.)

Druga opcja - https://moedrehjaelpen.dk/akut-boligmangel-raadgivning/ przetłumacz sobie to na komputerze, jest tam opcja o przemocy domowej itd, być może to się okaże pomocne.


Nie masz tu absolutnie żadnych znajomych, nawet sąsiadki ?

Mogłabyś również zadzwonić, lub podejść, (nie wiem, czy masz możliwość i skąd jesteś) do polskiego kościoła, być może siostry pomogą Ci z miejscem z domu samotnej matki ?

wrzucam link - polskamisjakatolicka.dk/kontakt/
             
Ja wiem, jak niektórzy reagują na Kościół, ale może akurat ?


Czy w PL masz się gdzie zatrzymać ? kupno biletów i wylot to nie problem, pytanie co zrobisz w Polsce ? z drugiej strony w Polsce jest teraz masa pracy, byłam niedawno u rodziny, to z pocałowaniem ręki szukają, łatwiej się dogadasz itd.


Ciężkie tematy :(

Zastanów się, czy chcesz zostać w Danii, czy wrócić, mam nadzieję, że wspólnie tu jakoś damy radę Ci pomóc  ;)

Przepraszam za tak chaotyczną odpowiedź, ale szczerze wstrząsnęła mną Twoja historia, bo podobny dramat rozgrywa się w domu mojej bliskiej koleżanki, niestety Ona, nie ma Twojej siły i nie daje sobie pomóc. Ma jedno dziecko, z drugim w ciąży, dramat :/

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #434 dnia: 09 Lis 2017, 20:16:38 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8140
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18606
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8245
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8985
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9779
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo