poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 150259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Lut 2012, 00:40:14 »
szkoda ze od 8 miesiecy obserwujesz to forum ale pracy na nim nie szukałas .byc moze szybciej bys sie wyrwała z tego motłochu .pozdrawiam


 Przepraszam, ale szybciej chyba wyliczylabym miejsca, na ktorych nie szukalam pracy, szukalam wszedzie, rowniez tutaj. Nie logowalam sie , szukalam tylko w ogloszeniach i prosze mi uwierzyc, ale nawet jobcenter bym mna zmeczony, tak czesto molestowalam ich o praktyki, prace, cokolwiek... Teraz mam prace, wyrwalam sie:). Poza tym, tak szkoda...ze wielu rzeczy nie zrobilam, nie wiedzialam, nie przewdzialam... przepraszam, ze nie jest ideale. m, przepraszam, ze nie jestem perfekcyjna, przepraszam....dokladnie w to wpedzil mnie moj ex.... zawsze przepraszam:). Na marginesie - Kasandra wiedziala, a tez zbyt szczesliwa nie byla:)
Pozdrawiam:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline EVA77

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Lut 2012, 07:58:27 »
Bardzo Ci wspolczuje i mam nadzieje ze wszystko Ci sie pouklada. Nie przejmuj sie wcale wpisami osob typu Julia iles tam, bo wielu dziwnych ludzi tu sie przewinelo. Ja w swoim wlasnym zyciu nie wiedzialam ze czlowiek potrafi byc taki podly, dopabuse przyjazd do Danii mi to uswiadomil.Oby Julii iles tam nie spotkalo to co spotkalo Ciebie. Czytaj zyczliwe rady, sa tez tu ludzie ktorzy moze nie pomaga bezposrednio ale podpowiedza. Powodzenia Ci zycze i ani przez chwile nie watp w siebie, bo po tym co piszesz mozna wywnioskowac ze jestes madra i wartosciowa kobieta.

inna

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Lut 2012, 08:13:59 »
asiak daj spokuj przepraszasz za to ze zyjesz czy co ? Pamietaj ze FACET TO SWINA i obojetnie czy to dunol czy polak. DOBRZE ze masz prace. Staniesz na nogi-. Oczywiscie bedzie Ci ciezko. Ale dasz rade. Musisz. Zapomij te glupawe komentarze tylko wstan otrzyj zly i idz i walcz o swoje - zycie ktorego ty jestes sama krolem.
Pozdrawiam Cie serdecznie

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Lut 2012, 10:19:44 »
Ayme, ja dawałam przykłady znajomych, bo mnie maż miał w pakiecie sama  ;)


A Inna jak już tak brzydko piszesz na Duńczyka (dunol) to byłoby sprawiedliwie jak byś napisała Polaczek  ::) 

inna

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Lut 2012, 11:00:58 »
solvej -oczywiscie na jego nieszczescie bo miec przy sobie taka "nie kobiete" to jak samobojstwo  :o

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Lut 2012, 11:29:09 »
asiak daj spokuj przepraszasz za to ze zyjesz czy co ? Pamietaj ze FACET TO SWINA i obojetnie czy to dunol czy polak. DOBRZE ze masz prace. Staniesz na nogi-. Oczywiscie bedzie Ci ciezko. Ale dasz rade. Musisz. Zapomij te glupawe komentarze tylko wstan otrzyj zly i idz i walcz o swoje - zycie ktorego ty jestes sama krolem.
Pozdrawiam Cie serdecznie


Pamiętaj że facet to świnia?! Kobieto, żal mi ciebie że masz takie podejście do mężczyn  ???  Konkretnie jej facet podchodzi pod tą kategorię, ale żeby od razu tak wszystkich??? I to duńczyków i polaków? Mężczyźni, jak i kobiety są różni ale takie generalizowanie mnie wkurza, bo to tak samo brzmi jakby jakiś facet tu na forum napisał do kumpla, którego skrzywdziła jedna konkretna kobieta, "pamiętaj, że baby to kur...y, obojętnie czy dunki, czy polki...."


Ty chyba naprawdę jesteś jakaś "inna"  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Lut 2012, 17:48:46 »
A moze zamiast roztrzasania problemu "kazdy facet to swinia" i opowiesci co moja kolezanka/szwagierka/znajoma znajomej jakies bardziej konkretne porady.
Moze jest tu ktos z okolic aisak, kto móglby podejsc z nia do komuny? Umówic sie z sagsbehandler? Z gratis advokathjælp?Moze ktos zna mozliwosc tanich noclegów/wynajecia pokoju. Moze rozmowa z krisecenter? Moze ktos...? cos...? Bardziej konkretnego?

Mieszkam niestety bardzo daleko od Ishøj

Powodzenia ! I glowa do góry !
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Lut 2012, 17:48:46 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Lut 2012, 19:37:36 »
Spoko "ae" sie toczy :)
Mam nadzieje, ze aisek sie nie obrazi, ze to napisze. Umowilysmy sie na jutro.
A rady juz sie pojawily, zauwazylabys je, gdybys przesledzila watek od poczatku.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Lut 2012, 20:07:44 »
Witam i pisze jak tylko moglam najszybciej po ochlonieciu z "wrazenia"... . Bylam dzisiaj w Kommune, 2 godziny. Niestety, pani byla bardzo zasadnicza , w dodatku jej angielski nie byl najwyzszych  "lotow" i co chwile "posilkowala sie dunskim. Ale zrozumialysmy sie (mysle). Konkluzja jest nastepujaca:  nie pomoga  mi w otrzymaniu mieszkania, a jesli sie bede starac o kontanthjælp, to rownie dobrze moge wracac do Polski jeszcze w tym tygodniu, bo oni takich "tu nie potrzebuja. Jest kryzys, w podobnej sytuacji jest mnostwo osob i pani nie ma dla mnie zadnej ofery pomocy, moze bony na jedzenie do Bilki.... A ja jej wyraznie powiedzialam, ze pomoc potrzebna jest mi tylko na poczatku, zeby wyniesc sie od mojego ex do nowego mieszkania, bo mam stala prace, oczywiscie to tylko 15 godzin tygodniowo teraz ale z nadzieja na wiecej w bliskim czasie. totez ja nie chce zerowac na spoleczenstwie dunskim, ale chcialabym zeby umozliwiono mi godny start w normalne zycie z moim synem. Pani w kommune pozostala niewzruszona na argumenty, ze dzecko jest zintegrowane ze spolecznoscia szkol pieknie mowi po dunsku po 6 miesiacach chodzenia do szkoly i ze juz jedna traume przezywa, chcialabym mu oszczedzolejnej... Ale ciagle slyszalam , ze jest kryzys.....
       Wiec, nie poddaje sie i teraz szukam mieszkania 2 pokojowego , taniego, do 40 m, bez zadnych udogodnien w Ishoj lub okolicznych miasteczkac. Nie dam sie -mam syna, mam praca, zawalcze! Jesli ktos  z Was ma jakis pomysl, informacje o mieszkaniu, itp, cokolwiek...bede bardzo wdzieczna:)
   Dziekuje takze za liczne slowa otuchy, naprawde bardzo mi one pomagaja -  Polacy to jednak fajni ludzie, nigdy w to nie watpilam:)
 Pozdrawiam serdecznie:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Lut 2012, 20:15:12 »
Do jomir: super!  :)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

inna

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Lut 2012, 20:18:18 »
aisak- wiesz nie wiem na jakiej podstawie ona mogla argumentowac ze kryzys i  Ci nie pomoga. Oni maja tzw. retningslinier (reguly/prawo) jak i kiedy moga i musza pomoc. Nie wiem czy ona ci dala to na pismie. Jezeli to masz na pismie to zawsze i zazwyczaj sie mozna odwolac.
Ja mieszkam zbyt daleko aby pomoc. Ale zawsze pamietaj moge Ci pomoc w tlumaczeniu.
 

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Lut 2012, 20:28:50 »
aisak- wiesz nie wiem na jakiej podstawie ona mogla argumentowac ze kryzys i  Ci nie pomoga. Oni maja tzw. retningslinier (reguly/prawo) jak i kiedy moga i musza pomoc. Nie wiem czy ona ci dala to na pismie. Jezeli to masz na pismie to zawsze i zazwyczaj sie mozna odwolac.
Ja mieszkam zbyt daleko aby pomoc. Ale zawsze pamietaj moge Ci pomoc w tlumaczeniu.
 

Powtarzala tylko jak katarynka, twardo: nie damy ci mieszkania, musisz sama sie o to zatroszczyc. Ale fakt faktem, nie dostalam niczego na pismie.  Dziekuje za sugestie, pojde tam znowu w poniedzialek, bo mam dzien wolny i poprosze o uzasadnienie decyzji odmownej na pismie.
 Dzieki, Wasze rady sa naprawde nieocenione:)
Ps. INNA  masz moze link do strony na temat retningslinier dotyczacych sytuacji, w ktorych gmina przyznaje mieszkania?
 Dziekuje serdecznie:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Lut 2012, 20:38:06 »
Aisak w komunie po prostu Cie zbyli cwaniaki,z nadzieja, ze więcej nie wrócisz, ale Ty się nie poddasz i pójdziesz tam jeszcze raz. Chodzby to bylyby tylko bony na jedzenie, to tez duzo ...
Skoro z Jomir jesteś umówiona na jutro, to na pewno coś poradzi :)
Badz dobrej myśli.

inna

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Lut 2012, 20:58:48 »
asiak nie mam. Wiesz i zawyczaj sa to retningslinier wewnetrzne /sociallovgivning. Kurcze nie wiem jak Ci to wytlumaczyc. Sa to tzw. prawa ktorego oni muszw sie trzymac isc pod jego regula. Ona nie ma prawa sie tlumaczyc ze kryzys. To nie jest wytlumaczenie. Ona Cie poprostu oszukala. Musisz miec to miec na pismie.
solvaj ma racjie pozbyla sie ciebie z mysla ze nie wrocisz. 
 

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Lut 2012, 21:04:13 »
asiak nie mam. Wiesz i zawyczaj sa to retningslinier wewnetrzne /sociallovgivning. Kurcze nie wiem jak Ci to wytlumaczyc. Sa to tzw. prawa ktorego oni muszw sie trzymac isc pod jego regula. Ona nie ma prawa sie tlumaczyc ze kryzys. To nie jest wytlumaczenie. Ona Cie poprostu oszukala. Musisz miec to miec na pismie.
solvaj ma racjie pozbyla sie ciebie z mysla ze nie wrocisz.

 Nie no spoko, jarze co sie do mnie mowi:). Ok rozumiem, ze kobiet ma nakaz odgorny pozbywania sie takich jak ja:). Ale dzieki Wam Kochani, nie pozbedzie sie mnie tak latwo:)!!! Dziekii!!!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Lut 2012, 21:04:13 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8176
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18948
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8273
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9012
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9975
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo