poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: DANIA kobiety ciężarne decydują się na usunięcie płodu z syndromem Downa . Czy słusznie ?  (Przeczytany 15466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MalaCzarna

  • Gość


Offline Domnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Hmm, moim zdaniem dobrze.
W końcu to jej wybór.
I nie osądzajcie mnie jako nieuczuciowego frajera. Po prostu myślę, że takiemu dziecku i tak wszystko jedno, jakkolwiek to zabrzmi, ale moim zdaniem płód i tak nie wie co się dzieje..
kurdę zabrzmiało strasznie.. ;)
No ale tak czy siak, moim zdaniem dobry pomysł. Nie jestem za odbieraniem życia, ale człowiek chory tak czy siak całkowicie tego życia nie posmakuje, a usuwając ciążę matka ma szanse na drugie zdrowe dziecko.
Nooo teraz to zabrzmiało kompletnie debilnie..
No ale co by nie było moim zdaniem dobry pomysł, i choć nie jestem wstanie ubrać dobrze w słowa tego co myślę, mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie za tę wypowiedz :)
Cytat od kogoś mądrego, stąd..
'Iraq, Afghanistan, to już było... Teraz odpoczynek...
Dlaczego? -Bo niewłaściwi ludzie dowodzą...
Kapitanie wrócisz?... -Wrócę jak oni odejdą...'

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
W Danii bodajże do 3go mca życia jeśli poronisz to norma dla lekarzy, dla matki oczywiście strata dziecka, ale czy tak naprawdę decyzja o urodzeniu dziecka jest przemyślana? ktore będzie skazane na opiekę ? W Danii w większości przypadkow na zakład zamknięty, w naszym rozumieniu kościelnym , bo tak nas wychowywali tak nie przystoi,niemożna,kto dał nam prawo decydować o odbieraniu życia......sratatata. A kto dał nam prawo do decyzji o skazywaniu na mękę.............
Oczywiście matka zawsze powie to me największe szczęście, moje życie ja też nie wiem co bym zrobił gdyby... na szczęście jest zdrowy,ale nikt nie dał nam prawa oceniać innych w tak trudnych decyzjach :(

Pamiętam na forum post :bo jedna wyjechała do pracy, mąż został w PL, ona poznała go w pracy ,uroczy ,czarujący jest w ciąży gdzie usunąć...ooo takiej matce to powinni usuwać jajniki i cipę zaszywać ;D ;D ;D

nutka53

  • Gość
nie chce osadzac innych kobiet usuwajacych ciaze bo kazda ma jakis tam powod w tym przypadku niepelnosprawnosc dziecka ktore skazane bedzie na opieke innych osob,,, te dzieci z mongolizmem sa bardzo kochane i takie wzruszajace,bardzo serdeczne .cieple i radosne -mi by takie dziecko nie przeszkadzalo tylko pewnie by mnie chlop zostawil bo faceci czesto jak to sie mowi nie wytrzymuja " obciazenia" niepelnosprawnym dzieckiem i zakladaja nowa "bezproblemowa" rodzine no to o to bym sie bala bo nie ma wielu takich co takiej probie podolaja,,,,,no i jeszcze bym sie bala o przyszlosc mojego dziecka gdy  mnie zabraknie -zeby inni ludzie go nie skrzywdzili i bym cieszyla sie gdyby moje pelnosprawne dziecko moglo w przyszlosci przejac opieke i kontrolowac czy sie bratu lub siostrze nie dzieje krzywda w osrodku no i przebywac z nim w wolnym czasie, zeby nie cale zycie bylo w osrodku
ale tez sie zastanowcie co to znaczy byc pelnosprawnym bo nic i zdrowie tez nie jest gwarantowane -ile zdrowych zostalo kalekami w ulamku sekundy  i uzaleznionymi do konca zycia od opieki innych osob?

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie postawione w temacie jest kretynskie, bo kim jestes/my, zeby mowic matce, co jest sluszne a co nie? Decyzja o aborcji kazdorazowo jest wylacznie decyzja matki i ojca i nam nic do tego.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

MalaCzarna

  • Gość
Pytanie postawione w temacie jest kretynskie, bo kim jestes/my, zeby mowic matce, co jest sluszne a co nie? Decyzja o aborcji kazdorazowo jest wylacznie decyzja matki i ojca i nam nic do tego.

Przeczytaj artykuł !  :)Czy chodzi rzeczywiście tylko o prywatną decyzję matki w artykule ?  8)

poloniainfo.dk


MalaCzarna

  • Gość
Tylko dla tych ,którzy chcą zobaczyć /zaznaczam zdjęcia są drastyczne .


Poniżej
Historia dziewczyny,która przeżyła aborcję. Co ona ma do powiedzenia w kwestii pozbawiana życia nienarodzonych dzieci  ?  Giannie jest niepełnosprawna i adoptowana.
Opowiada swoją historię oraz jak po latach spotkała swoją biologiczną matkę ...

 

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
 Straszne..... Zwłaszcza że dając dzieciakowi trochę luzu to wcale aż tak nie przeszkadza...

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Kto nigdy nie mial niepelnosprawnego dziecka, ten absolutnie nie wie, z jaka odpowiedzialnoscia sie to wiaze.
I nie mowie, ze sie opiekowal, jako opiekun, ale byl rodzicem, ktory jest za dziecko odpowiedzialny 24 godziny na dobe, do konca zycia...
Dlatego, jak juz napisano, to indywidualna decyzja.
A krytykanci, ktorzy znaja temat z prasy czy innych zrodel pisanych, niech znajda sobie inne pomysly do rozwazan...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Tak jak napisalo pare innych osob, trudno jest decydowac za innych.
Decyzje podejmuja rodzice lub kobieta.
Nie pochwalam aborcji ale i nie potepiam jesli chodzi o usuwanie ciazy z powodu gwaltu (dlaczego kobieta ma byc karana podwojnie), zagrozenia dla zycia matki (matka tez jest czlowiekiem i jej zycie tez musi byc chronione), uszkodzenia plodu...
Mozna urodzic i oddac dziecko do adopcji.
Mozna urodzic i byc szczesliwym ze ma sie dziecko.
Mozna dokonac aborcji i uwazac ze to Ok
Mozna dokonac aborcji i byc nieszczesliwym z tego powodu.
Mozna....

inna

  • Gość
Kazdy jest kowalem swoje losu/zycia. MOzna tez tak stwierdzic moja d::::: moj problem. Czasami zanim cos napiszemy i oczarnimi  innych moze oddajcie sie zadumie - co wy byscie zrobili na danej sytuacji.



Offline mbj

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
Nie my jesteśmy od oceniania czy kobieta powinna czy nie powinna. Łatwo napisać swoją opinię, kiedy sytuacja nas nie dotyczy. A kobieta, która stoi przed wyborem urodzić niepełnosprawne dziecko czy zdecydować się na zabieg, na pewno podejmuję jedną z najtrudniejszych, jeżeli nie najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. I myślę, że jeżeli zdecyduje się na aborcję, nie może być negowana - bo bardzo często nie jest to decyzja podyktowana wyrachowaniem, wygodą czy egoizmem. Są kobiety, które zdają sobie sprawę, że fizycznie podołają wychowaniu niepełnosprawnego dziecka, ale nie podołają emocjonalnie i psychicznie - i to jest jeden z czynników decydujących.

MalaCzarna

  • Gość
Jeśli mogę wtrącić ... co mnie ogromnie zdziwiło w artykule:
Test/badanie któremu poddawany jest płód nie jest w 100% pewny iż dziecko urodzi się chore a pomimo to , 
99% kobiet w DK decyduje się na usunięcie ciąży w przypadku przypuszczeń ,
że dziecko urodzi się z chorobą Downa
87% kobiet w DK usuwa ciążę z powodu choroby Turnera.
Pod artykulem znajdują się wpisy osób cierpiących na zaburzenia Turnera zadąjce kłam oficjalnym doniesieniom o tej chorobie.Chorzy piszą ze lekarze nie mają wiedzy na temat ich choroby.

99% i 87 % niezwykle dużo kobiet w DK usuwa ciążę ...dlaczego?  :o

Zapytałam kiedyś lekarza o statystyki chorób nieuleczalnych w DK,podam jeden przyklad
choroba CF
DK  5 mln mieszkańców -  750 chorych
PL 40 mln mieszkańców -1200 chorych

Pozostawiam te liczy do waszego komentarza...

Zastanawiam się jaka byłaby sytuacja Danii gdyby pozwolono urodzić się wszystkim chorym dzieciom ?


Poniżej link -rodzicom powiedziano ,że dziecko może urodzić się z zespołem Downa ,a jednak maluszek urodził się  całkowicie zdrowy.Czy zatem wierzyć badaniom i usunąć ciążę?  :( :'(

http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/Par-folte-seg-presset-til-a-ta-fostervannstest-6701437.html#.T5fEg6t1Ciw
 
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi 2012, 12:08:42 wysłana przez MalaCzarna »

Offline maggie23

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: +0/-0
oj jak bolesnie sie z Toba zgadzam.... ale swojego dziecka w zyciu nie zamienilam na zadne inne i nie zrobilabym aborcji.

Kto nigdy nie mial niepelnosprawnego dziecka, ten absolutnie nie wie, z jaka odpowiedzialnoscia sie to wiaze.
I nie mowie, ze sie opiekowal, jako opiekun, ale byl rodzicem, ktory jest za dziecko odpowiedzialny 24 godziny na dobe, do konca zycia...
Dlatego, jak juz napisano, to indywidualna decyzja.
A krytykanci, ktorzy znaja temat z prasy czy innych zrodel pisanych, niech znajda sobie inne pomysly do rozwazan...

poloniainfo.dk


 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16658
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11052
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26100
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11280
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6871
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir