poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !  (Przeczytany 5154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maćko

  • Gość
Witajcie
Chce teraz kupić samochod w polsce do 25 000 zł i przyjechac do danii i wystapic o pozwolenie tymczasowe mam status studenta odebrałem już żółtą karte czy ten wniosek przejdzie czy szanse są zerowe ? jestem w kropce bo niewiem co robić alternatywa jest taka że mogę przyjechać innym samochodem z 2005 r tylko problem polega na tym że samochód jest zarejestrowany na mojego ojca doradźcie mi co mam zrobić bo naprawdę sam niewiem a nie chce wyrzucić 25 000 żeby samochod stał w polsce :/ aha w danii jestem dopabuse półtora miesiąca

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrz 2012, 19:50:44 »
Masz żółtą kartę więc przyjechać własnym autem (PL) już nie radzę, mamy kryzys więc przy pierwszej kontroli ci je skasują (dziura budżetowa/skat/i takie tam pierdoły). Możesz kupić auto w PL przyjechać do DK np. autobusem i dopabuse wtedy wystąpić o pozwolenie do skat ...Takie prawo dziwne, choć czasem po kilku latach wychodzi że jednak "bezprawie" wtedy oddają kasę.
http://www.poloniainfo.dk/forum/index.php?topic=1043179.msg1067744#msg1067744

Maćko

  • Gość
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrz 2012, 19:53:17 »
wytłumacz mi kolego trochę dokładniej ale ma to jakieś szanse przejścia ?? :/

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrz 2012, 20:10:30 »
Mając auto w PL występujesz do SKAT o pozwolenie na użytkowanie w DK....
Reszta zależy od widzimisia pan/pani w SKAT,  brak jakichkolwiek określonych reguł doprowadziła do tego że co oddział to inna interpretacja prawa/widzimisie. 
Witamy w DK i życzę szczęścia w losowaniu  ;D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrz 2012, 14:06:38 »
Witajcie
Chce teraz kupić samochod w polsce do 25 000 zł i przyjechac do danii i wystapic o pozwolenie tymczasowe mam status studenta odebrałem już żółtą karte czy ten wniosek przejdzie czy szanse są zerowe ? jestem w kropce bo niewiem co robić alternatywa jest taka że mogę przyjechać innym samochodem z 2005 r tylko problem polega na tym że samochód jest zarejestrowany na mojego ojca doradźcie mi co mam zrobić bo naprawdę sam niewiem a nie chce wyrzucić 25 000 żeby samochod stał w polsce :/ aha w danii jestem dopabuse półtora miesiąca
Jestes studentem? Na jak dlugo przyjechales? Przyjechales do pracy czy sie uczyc? Jezeli do pracy czy masz kontrakt ograniczony w czasie? Jakczesto bedziesz jezdzil do domu do Polski?. Jazda, bez wzgledu czyim samochodem, nie ma znaczenia. Tutja chodzi nie o to ktojezdzi tym samochodem, tylko czy pojazd jest zarejestrowany w Danii. Rocznik samochodu tez nie ma znaczenia, chyba ze myslisz o wycenie w zwiazku z przerejestrwaniem. Moja rada:wstrzymaj sie z kupnem samochodu w Polsce do uzyskania odpowiedzi na wniosek o tymczasowe zezwolenie.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz 2012, 14:12:57 »
Masz status studenta i bedziesz tutaj sie uczyl, motywuj wniosek o pozwolenie, ze opuszczacs Danie po np. 12 miesiacach nauki, ale pamietaj, aby przed uplywem tego okresu zlozyc ponownie wniosek o ponowne pozwolenie (przedluzenie). Kontrola po uplywie tego pierwszego okresu i stwierdzenie, ze nadal jezdzisz w Danii tym samochdem = zabranie samochodu do czasu uregulowania podatku rejestracyjnego + roznego rodzaju oplat + ewentualnie duza grzywna za nieprawdziwe umotywowanie wniosku o pozwolenie.

Maćko

  • Gość
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrz 2012, 15:26:52 »
A to przed zakupem samochodu mogę wystąpić o wniosek ?!jeżeli tak to pomoże mi ktoś z tym wnioskiem ? jestem w aarhus jakby co tak jestem studentem tylko tu studiuje mam już ten cpr number taka zołta karte potrzebny mi samochod bo bez samochodu to tu tragedia a niewiem moze raz na miesiac

poloniainfo.dk

Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrz 2012, 15:26:52 »

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrz 2012, 19:33:32 »
Z tym wnioskiem o pozwolenie przed zakupem auta to sie troche kupy nie trzyma bo z tego co wiem pozwolenie jest wydawane na konkretny pojazd -trzeba wpisac numer rej.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Wrz 2012, 10:07:57 »
Z tym wnioskiem o pozwolenie przed zakupem auta to sie troche kupy nie trzyma bo z tego co wiem pozwolenie jest wydawane na konkretny pojazd -trzeba wpisac numer rej.

Masz absolutnie racje. Troche sie zapedzilem. Alternatywa to nie kupowanie samochodu w Polsce i jego przerejestrowanie ale kupno "starego grata" w Danii a czas pobytu/studiowania w Danii albo poprostu, tak jak wiekszosc studentow jezdzic rowerem/autobusem/kolejka.

Maćko

  • Gość
Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrz 2012, 12:45:14 »
Czyli nie mogę się ubiegać o te pozwolenie ? jeżeli mi by nie przeszło to pozwolenie mogę się odwoływać do skutku ??

poloniainfo.dk

Odp: Ponowny zapewne temat z samochodem ale naprawde potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrz 2012, 12:45:14 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8280
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6516
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18966
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5496
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
rejestracja samochodu-pomocy

Zaczęty przez asiorekkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9137
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2013, 17:20:02
wysłana przez vordingborg