poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: co z ulgą na nie pracującą żonę  (Przeczytany 8625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rakamil1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
co z ulgą na nie pracującą żonę
« dnia: 14 Wrz 2012, 21:50:56 »
witam mam pytanie odnośnie ulgi na nie pracującą żonę ja pracuję w Dani umowa  na czas nieokreślony ,nie mam tu meldunku ,żona w Polsce nie pracuje czy należy mi się ulga w podatku z góry dziękuję za odpowiedź

Offline Tokent

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrz 2012, 23:22:40 »
Nie :)

Brak meldunku + zona w innym kraju.....

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrz 2012, 12:54:17 »
Do tego jeszcze teraz to dojdzie

http://www.infodania.pl/aktualnosci/mniejsze-ulgi-dla-polakow-w-danii

Chodzi im o to aby wyeliminować pracowników co pracują a żyją gdzie indziej. A znając ich skuteczność odnośnie podatków to na pewno to dopabuse początek. Bo jak sie zorientowali że można pełno kasy zaoszczędzić to na pewno już mają kilka innych pomysłów. I do tego znając duński parlament  to nawet jak będzie referndum bo za dużo będzie sprzeciwów to i tak się opowiedzą za zwiększeniem podatków.
I teraz żona musi mieć meldunek w DK. Kiedyś wystarczyło zaświadczenie z UP w PL. 
Ale jak dla mnie to już dawno powinni tak zrobić i jeszcze więcej. Bo dużo rodaków zaniża stawki albo zaniżają czas pracy na wykonanie jakieś czynności.
Jestem pewien, że ci co tu mieszkają itd to będą za. A ci co będą się sprzeciwiać to większość kombinatorzy

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrz 2012, 09:43:08 »
witam mam pytanie odnośnie ulgi na nie pracującą żonę ja pracuję w Dani umowa  na czas nieokreślony ,nie mam tu meldunku ,żona w Polsce nie pracuje czy należy mi się ulga w podatku z góry dziękuję za odpowiedź

Nie znam szczwgolow twojej sytuacji obowiazku podatkowego. Jezeli spelniasz kilka warunkow to (w przeciwienstwie do odpowiedzi udzielonej przez Token ), masz mozliwosc uzyskania dodatkowego Pwersonfradrag na malzonke w Polsce, korzystanie z ulgi na jazdy do domu, odliczanie odsetek od zaciagnietych w Polsce kredytow, w tym odsetki od kredytu hipotecznego. W takiej sytuacji musisz jednak placic w Danii podatek od wartosci od nieruchomosci w wysokosci 1% wartosci mieszkania/domu. Posiadanie dzialki/gruntu w Polsce, nie jest objete obowiazkiem oplaty podatki od nieruchomosci dla komuny w Danii. Nie nalezy mylic podatku od wartosci nieruchomosci z podatkiem od nieruchomosci. Przyklad: mieszkanie w Polsce wycenione na 300.000 pln = 540.000 dk. Podatek 1% = 5.400 dk. Wartosc podatkowa ulgi na niepracujaca malzonke w Polsce okolo 15.500 kr. minius podatek od wartosci nieruchomosci w Polsce 5.400 kr. Netto korzysc podatkowa 10.100 kr. + ewentualna ulga za placone odsetki od kredytow w Polsce.
Wyzej wymieniona opcja wymaga zmiany obowiazku podatkowego.

   

Offline rakamil1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
co z ulgą żonę proszę o odpowiedź od ROGA
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Wrz 2012, 10:45:33 »
dziękuję za informację właśnie nie do końca to wszystko rozumiem nie znam duńskiego ,angielski też bardzo słabo sprawy urzędowe zawsze ktoś pomaga mi załatwiac i z tego co pamiętam to wypełniałem jakiś druk odnośnie ulgi na żonę i odsetek od kredytu ale dostałem tylko zwrot za dojazdy nie dostałem ulgi na żonę ani odliczeń odsetek od kredytu ,mam jeszcze pytanie czy może zdarzyć się tak że dostanę to w innym terminie albo tak że mi tego nie uznali ,na czym polega zmiana obowiazku podatkowego czy to znaczy że trzeba posiadać status pracownika transgranicznego bardzo proszę o odpowiedź od uzytkownika ROGA z góry dziękuję

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co z ulgą żonę proszę o odpowiedź od ROGA
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Wrz 2012, 00:33:25 »
dziękuję za informację właśnie nie do końca to wszystko rozumiem nie znam duńskiego ,angielski też bardzo słabo sprawy urzędowe zawsze ktoś pomaga mi załatwiac i z tego co pamiętam to wypełniałem jakiś druk odnośnie ulgi na żonę i odsetek od kredytu ale dostałem tylko zwrot za dojazdy nie dostałem ulgi na żonę ani odliczeń odsetek od kredytu ,mam jeszcze pytanie czy może zdarzyć się tak że dostanę to w innym terminie albo tak że mi tego nie uznali ,na czym polega zmiana obowiazku podatkowego czy to znaczy że trzeba posiadać status pracownika transgranicznego bardzo proszę o odpowiedź od uzytkownika ROGA z góry dziękuję
Odpowiedz wyslalem na priv.

Offline araslask

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Mar 2013, 15:31:44 »
Witam.Troche odswierze temat.Osoba ktora mnie rozliczala z podatku za 2012 r,poinformowala mnie,ze otrzymalem jakas wiadomosc,i ze jest mozliwosc odpisania zony.Osoba ta dodala,ze w ubieglym roku kiedy to rozliczala mnie za rok 2011 nie bylo takiej informacji.Jesli chodi o skat to jest to roznie,zalezy na kogo sie "trafi".Jedna osoba mowi,ze nie ma odliczen inna ,ze sa...Dodam takze,ze moj kolega (i chyba ze 300 innych) odliczyl sobie zone przy rozliczeniu za rok 2011,i jak do tej pory nie dostal zadnego negatywnego sygnalu ze strony SKAT'u. Nie bylo rowniez zadnej informacji przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym (za 2012).Cala ta sytuacja jest nadal dosc nie jasna.Na zakonczenie dodam,ze kolega nie odpisuje sobie odsetek od kredytu mieszkaniowego.Mam nadzieje,ze Pan Roga wypowie sie ponownie w tej sprawie.Pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Mar 2013, 15:31:44 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Mar 2013, 17:01:51 »
Malzonka w Danii?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Mar 2013, 19:38:12 »
Witam.Troche odswierze temat.Osoba ktora mnie rozliczala z podatku za 2012 r,poinformowala mnie,ze otrzymalem jakas wiadomosc,i ze jest mozliwosc odpisania zony.Osoba ta dodala,ze w ubieglym roku kiedy to rozliczala mnie za rok 2011 nie bylo takiej informacji.Jesli chodi o skat to jest to roznie,zalezy na kogo sie "trafi".Jedna osoba mowi,ze nie ma odliczen inna ,ze sa...Dodam takze,ze moj kolega (i chyba ze 300 innych) odliczyl sobie zone przy rozliczeniu za rok 2011,i jak do tej pory nie dostal zadnego negatywnego sygnalu ze strony SKAT'u. Nie bylo rowniez zadnej informacji przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym (za 2012).Cala ta sytuacja jest nadal dosc nie jasna.Na zakonczenie dodam,ze kolega nie odpisuje sobie odsetek od kredytu mieszkaniowego.Mam nadzieje,ze Pan Roga wypowie sie ponownie w tej sprawie.Pozdrawiam.
"Pan Roga" wypoweidzialsie bardzo szczegolowo w trej kwesti, nie pamieta jednak watku, gdzie ostrzgalem przed wypelnianiem rubryk gdzie podaje sie nazwisko zony i kilka innych ktore sa otwarte wlacznie dla Grænsegænger, nalezy rowniez podac wartosc nie ruchomosci w PL itp. i zaplacic w Danii podatek od watosci nieruchomosci w Polsce. Niestety nie mam sily oddpowiadac i podawac ciagle te same odpowiedzi.Pakuje sie i wlasnie wyjezdrzam daleko w coeplesze strony
i wracam w polowie maja a moze pozniej.Pozdrawiam. 

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2013, 19:43:19 »
"Pan Roga" wypoweidzialsie bardzo szczegolowo w trej kwesti, nie pamieta jednak watku, gdzie ostrzgalem przed wypelnianiem rubryk gdzie podaje sie nazwisko zony i kilka innych ktore sa otwarte wlacznie dla Grænsegænger, nalezy rowniez podac wartosc nie ruchomosci w PL itp. i zaplacic w Danii podatek od watosci nieruchomosci w Polsce. Niestety nie mam sily oddpowiadac i podawac ciagle te same odpowiedzi.Pakuje sie i wlasnie wyjezdrzam daleko w coeplesze strony
i wracam w polowie maja a moze pozniej.Pozdrawiam.
Au revoir Roga ;) :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Mar 2013, 19:48:15 »
"Pan Roga" wypoweidzialsie bardzo szczegolowo w trej kwesti, nie pamieta jednak watku, gdzie ostrzgalem przed wypelnianiem rubryk gdzie podaje sie nazwisko zony i kilka innych ktore sa otwarte wlacznie dla Grænsegænger, nalezy rowniez podac wartosc nie ruchomosci w PL itp. i zaplacic w Danii podatek od watosci nieruchomosci w Polsce. Niestety nie mam sily oddpowiadac i podawac ciagle te same odpowiedzi.Pakuje sie i wlasnie wyjezdrzam daleko w coeplesze strony
i wracam w polowie maja a moze pozniej.Pozdrawiam.

Nie zapominaj o nas. Moze jakas kartke podeslij.

Pozdrawiam i zycze udanej podrozy i pobytu, ale takze powrotu.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Mar 2013, 20:01:27 »
Byc moze kartka ktore wysle, bedzie bez tych wiele bledow .....nieraz pisze jak analfabeta, ale tak to juz jest, nie zawsze to co w glowie przeklada sie na palce/klawiature, no i odwrotnie, a szczegolnie kiedy mysle po dunsku jednoczesnie usilujac pisac po polsku...... 

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Mar 2013, 21:01:53 »
Byc moze kartka ktore wysle, bedzie bez tych wiele bledow .....nieraz pisze jak analfabeta, ale tak to juz jest, nie zawsze to co w glowie przeklada sie na palce/klawiature, no i odwrotnie, a szczegolnie kiedy mysle po dunsku jednoczesnie usilujac pisac po polsku......

Glupotami sie nie przejmuj, wracaj caly zdrowy i wypoczety.

poloniainfo.dk

Odp: co z ulgą na nie pracującą żonę
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Mar 2013, 21:01:53 »

 

Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49457
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15468
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11710
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
Nie ma nic za darmo...

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17480
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2014, 13:26:04
wysłana przez CzaryMary
komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci

Zaczęty przez robotnikDział Podatki

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 28854
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2015, 18:46:19
wysłana przez robotnik