poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !  (Przeczytany 18306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lis 2012, 15:02:58 »
Hej. Napisze troche chociaz wiem ze to nie na temat, ale akurat piszecie cos w tym stylu... Bo mi od wczoraj cos siedzi w glowie :). W pracy nikt mnie nigdy nie szykanowal, ale wczoraj zdarzyla sie smieszna sytuacja.... Siedze sobie w szkole na Logistyce, jedyna polka w klasie reszta sami dunczycy, przychodzi Pan z pewnej bardzo znanej i duzej firmy logistycznej- "gruba ryba"- dostalismy ten zaszczyt ze chcialo mu sie przyjsc w czasie Swoich feri i nam wyklad o logistyce zrobic. I opowiada rozne rzeczy i mowi nagle ze Oni sa tacy dobrzy bo nie nie zatrudniaja cudzoziemcow itp. Pozniej w innym temacie mowie ze nie zatrudniaja polakow jako kabusewcow dlatego tak malo szkod jest w dostarczaniu, pozniej mowi" wole zatrudnic dunczyka i rozmawiac z dunskim kabusewcom niz z polakiem ktory otwiera rozdziawiona gebe i na oblesny tlusty telefon w lapie"  :), hehe mi to rybka, to nie ja powinnam sie wstydzic, szkoda ze nie bylo okazji do konwersacji to by moze uslyszal ze jestm polka :). Wiem jedno ja tam nigdy podania om prace nie zloze, ba bede jeszcze rozpowiadac jak On zablysnal :) ten Pan  z Wielkiej firmy. Wiem ze myslicie sobie ze to nic takiego ale ja w szoku bylam troche :o
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

inna

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lis 2012, 16:05:11 »
Moze ten Wielki Pan wstal lewa noga   ???

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Lis 2012, 16:22:21 »
Hej. Napisze troche chociaz wiem ze to nie na temat, ale akurat piszecie cos w tym stylu... Bo mi od wczoraj cos siedzi w glowie :). W pracy nikt mnie nigdy nie szykanowal, ale wczoraj zdarzyla sie smieszna sytuacja.... Siedze sobie w szkole na Logistyce, jedyna polka w klasie reszta sami dunczycy, przychodzi Pan z pewnej bardzo znanej i duzej firmy logistycznej- "gruba ryba"- dostalismy ten zaszczyt ze chcialo mu sie przyjsc w czasie Swoich feri i nam wyklad o logistyce zrobic. I opowiada rozne rzeczy i mowi nagle ze Oni sa tacy dobrzy bo nie nie zatrudniaja cudzoziemcow itp. Pozniej w innym temacie mowie ze nie zatrudniaja polakow jako kabusewcow dlatego tak malo szkod jest w dostarczaniu, pozniej mowi" wole zatrudnic dunczyka i rozmawiac z dunskim kabusewcom niz z polakiem ktory otwiera rozdziawiona gebe i na oblesny tlusty telefon w lapie"  :), hehe mi to rybka, to nie ja powinnam sie wstydzic, szkoda ze nie bylo okazji do konwersacji to by moze uslyszal ze jestm polka :). Wiem jedno ja tam nigdy podania om prace nie zloze, ba bede jeszcze rozpowiadac jak On zablysnal :) ten Pan  z Wielkiej firmy. Wiem ze myslicie sobie ze to nic takiego ale ja w szoku bylam troche :o

Witam:) Przepraszam, ze troche nie na temat, ale przypomnialo mi sie cos, z czego obecnie sie smieje, ale wowczas niezle ponosilo mi moje niskie zwykle ;D cisnienie: moj ex-Dunczyk uwielbial wprost wciaz i na okraglo opowiadac na spotkaniach rodzinnych i w gronie przyjaciol dunskich , jak to w Polsce wszyscy "zlopia" wode i leza po stolami i ja oczywiscie zawsze tez  :). A to a propos tego, ze, gdy pytano sie , czego sie napije, ja prosilam o kieliszek czerwonego wytrawnego wina ale nigdy nie moglam dokonczyc, bo moj ex wolal: "Jej podajcie wode, ona tylko wode pije i potem lezy pod stolem!" Oczywiscie wszyscy wybuchali smiechem, ja za pierwszym, drugim i... dziesiatym razem tez. Potem jakos juz nie, milczalam, tylko sie usmiechalam, liczac, ze Dunczykom znudzi sie ten temat. Nie znudzil sie, kazda impreza rozkrecala sie dopabuse po tym kawale...:). Jak mowie, obecnie usmiecham sie na te mysl, ale wtedy , pamietam, czulam sie nieszczegolnie.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Lis 2012, 16:28:57 »
Mieszkam w Danii 13 lat i NIGDY nie bylam traktowana w pracy inaczej ze wzgledu na moja narodowosc. Na poczatku (przed podjeciem pracy) pojawily sie pytania w stylu " Czy w Polsce w kranach jest ciepla woda?", wtedy odpowiadalam, ze nie, wszyscy Polacy myja sie w strumykach.... Kiedy padalo pytanie " Czy jest kolorowa tv?", mowilam nie... ale kazda polska rodzina ma taki kukielkowy teatrzyk, ktory na zmiane prezentuje dla reszty rodziny.... Jak myslicie jaka byla reakcja? "Nie mowisz powaznie, prawda?" ...Nie nie mowie odpowiadalam + zdobadz wiecej informacji o Polsce odwiedzajac ja a nie tylko patrzac w TV. W pracy... hmmm... mialam skonczone studia z Polski + skonczylam rowniez w Danii, smiem twierdzic, ze jestem bardziej wyksztalcona niz wiekszosc Dunczykow, mam lepsza prace i zarabiam wiecej niz "gennemsnit"... Nadal jestem Polka, z polskim paszportem i nie spiesze sie na zmiany... Wiekszosc "szykanowan" ma swoje zrodlo w niewiedzy... Oni po prostu nie wiedza lepiej... Jedyne co moga i na co sobie pozwalaja to atak... Zacznijmy byc dumni z tego, ze jestesmy Polakami, potrafimy pracowac, jestesmy inteligentni... Ignorujmy to co nam przeszkadza. Jesli nie mozemy tego zignorowac walczmy o swoje oczywiscie.... Pamietajmy jednak, ze wiele atakow na Polakow wynika z niewiedzy i takiej "ludzkiej" zawisci...

Ja natomiast mialam ostatnio pewna sytuacje w szkole syna, a dokladnie w czasie spotkania z psychologami na temat mojego syna. Pan dunski psycholog zasugerowal mi , ze moze moj syn ma trudnosci z pisaniem, poniewaz w Polsce piszemy... CYRLICA!!!! Spojrzalam sie na tlumaczke, ona na mnie. Juz myslalam, ze rowniez po polsku przestaje rozumiec, ale tlumaczka potwierdzila, ze on mowi o cyrlicy. No coz, pan psycholog byl bardzo rozczarowany, ze dysgrafie mojego syna nie mozna tlumaczyc tym, ze w Polsce pisze sie cyrlica ;D ;D ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

inna

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Lis 2012, 17:01:02 »
A co to jest ta/to CYRLICA

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lis 2012, 17:03:10 »
A co to jest ta/to CYRLICA

Что это кириллица ?

Oтвет себе .

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lis 2012, 17:15:55 »
Что это кириллица ?

Oтвет себе .

Pieknie, pieknie:). Ja jeszcze troche czytam cyrlica, ale pisac sie juz nie odwaze:).
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lis 2012, 17:15:55 »

nutka53

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lis 2012, 21:00:55 »
Hej. Napisze troche chociaz wiem ze to nie na temat, ale akurat piszecie cos w tym stylu... Bo mi od wczoraj cos siedzi w glowie :). W pracy nikt mnie nigdy nie szykanowal, ale wczoraj zdarzyla sie smieszna sytuacja.... Siedze sobie w szkole na Logistyce, jedyna polka w klasie reszta sami dunczycy, przychodzi Pan z pewnej bardzo znanej i duzej firmy logistycznej- "gruba ryba"- dostalismy ten zaszczyt ze chcialo mu sie przyjsc w czasie Swoich feri i nam wyklad o logistyce zrobic. I opowiada rozne rzeczy i mowi nagle ze Oni sa tacy dobrzy bo nie nie zatrudniaja cudzoziemcow itp. Pozniej w innym temacie mowie ze nie zatrudniaja polakow jako kabusewcow dlatego tak malo szkod jest w dostarczaniu, pozniej mowi" wole zatrudnic dunczyka i rozmawiac z dunskim kabusewcom niz z polakiem ktory otwiera rozdziawiona gebe i na oblesny tlusty telefon w lapie"  :), hehe mi to rybka, to nie ja powinnam sie wstydzic, szkoda ze nie bylo okazji do konwersacji to by moze uslyszal ze jestm polka :). Wiem jedno ja tam nigdy podania om prace nie zloze, ba bede jeszcze rozpowiadac jak On zablysnal :) ten Pan  z Wielkiej firmy. Wiem ze myslicie sobie ze to nic takiego ale ja w szoku bylam troche :o

przez tego faceta bardziej przemawiala frustracja. dunski transport kompletnie lezy wykonczony konkurencja z polski, litwy i rumunii, sytuacja jest dla dunczykow doslownie krytyczna i dlatego rozumiem jego frustracje. facet ma racje co do tego ze polscy kabusewcy sa inwalidami jezykowymi -dogadac sie z nimi mozesz w 95% tylko po polsku, lamia wszystkie dozwolone prawa, -mi osobiscie zal jest tych dunskich firm przewozowych ktore musialy zamknac sie na klucz jak i setek kabusewcow bez pracy

ja bym jednak ,bedac na twoim miejscu sie odezwala i pochwalila go za to ze jego firma logistyczna stara sie jak moze uratowac pozostala garstke dunskich przewoznikow i chwala im za to -tylko poradzilabym mu aby swoje, sluszne zreszta zasady rozpowszechnial w ramach pogadanek w innych dunskich firmach logistycznych -konkretnie to tam powinien uderzyc bo to one rozwalily dunski transport

z tym"tlustym telefonem" to jakos sie kupy nie trzyma...moze powiedzial fed mobil (super komorka)




Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Lis 2012, 07:02:48 »

z tym"tlustym telefonem" to jakos sie kupy nie trzyma...moze powiedzial fed mobil (super komorka)

Hej Nutka53. Trzyma sie, trzyma sie powiedzial" przychodzi polak ze Swoim zatluszczonym telefonem i brudnymi palcami", hehe.
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

piotr1

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Lis 2012, 07:03:02 »
nutka, widze ze siedzisz w temacie..ale poprawie troszke- nie setek kerowcow- ale 10 000 w tym roku zwolniono i jeszcze jedno- na codzien jestem i pracuje z kabusewcami- powiem ci ze dogadac sie w innym jezyku niz dunski z dunem jest bardzo ciezko....wiekszosc kabusewcow nie zna angielskiego, wbrew temu co sobie wyobrazasz....wiekszosc to tepaki i nieuki ktore nawet nie potrafia otworzyc dachu w naczepie- dla polskiego kabusewcy rzecz nie do pomyslenia....wprawdzie z polakiem tez jest nieraz klopot ale zazwyczaj niemiecki lub angielski znaja....ja osobiscie spotkalem o wiele wiecej tepych dunow niz polakow w swojej karierze zawodowej tutaj....i jeszcze jedno---na promie w kabinie widzialem nieraz napisy po angielsku- to akurat potrafia duny- fuck poland.litavian,bulgarian,german drivers......coz- mysle ze ta lista kabusewcow bedzie im sie powiekszac coraz bardziej....mi ich absolutnie nie szkoda- to tepaki i nieuki ktorzy nie potrafia pracowac bo system im to zapewnial przez wiele lat i teraz musza obnizac swoje zawyzone stawki lub bankrutowac....nadmienie ze sam jezdze u duna,w dunskiej firmie....

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Lis 2012, 07:06:31 »
nutka, widze ze siedzisz w temacie..ale poprawie troszke- nie setek kerowcow- ale 10 000 w tym roku zwolniono i jeszcze jedno- na codzien jestem i pracuje z kabusewcami- powiem ci ze dogadac sie w innym jezyku niz dunski z dunem jest bardzo ciezko....wiekszosc kabusewcow nie zna angielskiego, wbrew temu co sobie wyobrazasz....wiekszosc to tepaki i nieuki ktore nawet nie potrafia otworzyc dachu w naczepie- dla polskiego kabusewcy rzecz nie do pomyslenia....wprawdzie z polakiem tez jest nieraz klopot ale zazwyczaj niemiecki lub angielski znaja....ja osobiscie spotkalem o wiele wiecej tepych dunow niz polakow w swojej karierze zawodowej tutaj....i jeszcze jedno---na promie w kabinie widzialem nieraz napisy po angielsku- to akurat potrafia duny- fuck poland.litavian,bulgarian,german drivers......coz- mysle ze ta lista kabusewcow bedzie im sie powiekszac coraz bardziej....mi ich absolutnie nie szkoda- to tepaki i nieuki ktorzy nie potrafia pracowac bo system im to zapewnial przez wiele lat i teraz musza obnizac swoje zawyzone stawki lub bankrutowac....nadmienie ze sam jezdze u duna,w dunskiej firmie....




Dokladnie, troche w tym prawdy, do mnie tez zawsze dzwonia kabusewcy dunscy jak maja zadzwonic do kogos przed dostawa i jesli dzwonia i akurat ta osoba rozmawia po niemiecu albo angielsku to centralnie odkladaja sluchawke i dzwonia do nas zebysmy my zadzwonili i powiedzileli ze kabusewca bedzie za godzine... Ba jeszcze dzwonia jakby z pretensja ze my kazemy im dzwonic a odbiorca nie rozmawia po dunsku  :)
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

nutka53

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Lis 2012, 07:57:18 »
w temacie kochani nie siedze -widzialam reportaz na dr1  i stad ta cala moja "wiedza" a piotrowi dziekuje za uswiadomienie,
pokazali tam jeszcze nowych aktorow wchodzacych na scene -ukraincow ktorzy pracuja za 1 euro na godzine,rumuni tez za jakas glodowa stawke -przy takich stawkach to wypra oni wkrotce z rynku i polakow i litwinow.
madzialenasz -masz przed soba wielka przyszlosc bo jakby nie bylo ale z ukraincem sie jakos dogadasz i moze ten gosc z firmy logistycznej i z "zasadami" za pare lat sam bedzie chcial cie zatrudnic ;)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Lis 2012, 12:51:39 »
Napisalas:

Chcialabym tylko aby ci Polacy, ktorzy naprawde maja cos do zaoferowania nauczyli sie cenic samych siebie. Nauczmy sie respektu do samych siebie a wtedy moze i ci ktorych mamy wokol i z ktorymi pracujemy rowniez sie tego naucza...

No i tak trzeba bylo napisac od razu. O to wlasnie chodzi....

Nie wiem tylko skad masz podejrzenia, ze przesiaklem (przesiaknalem?) janteloven, ale jedno jest pewne, ze bedac soba i majac respekt dla siebie (a przez to rowniez dla innych), znajac swoje mozliwosci, nie ma potrzeby na kazdym kroku podkrelsac wobec swojego otoczenia tak w pracy jak i prywatnie, jacy to jestesmy madrzy, zdolni i inteligentni - bo nie jestesmy. Jestesmy tacy jakimi jestesmy - ani lepsi ani gorsi.  Jacy jestesmy - otoczenie samo oceni, widzac nasze zachowania, sposob bycia, w zyciu prywatnym i zawodowym. Jak nas widze, tak nas pisza.

Offline KoerOne

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 11
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gorąco....
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Gru 2012, 03:00:23 »
A ja miałem kiedyś taką sytuację: znalazłem pracę w firmie budowlanej, mój duński kolega który miał przetestować moje kompetencje wcale ale to wcale nie zwracał uwagi na to że jestem z Polski, co więcej nawet sam mi powiedział "słuchaj wałkują cię na szmalu tu, tu tu i tam, szczerze współczuję Ci, bo to dlatego że jesteś z Polski"; wtedy powiedział mi ile zarabia i zrezygnowałem z pracy. On zresztą też niewiele później. To świadczy o tym że Duńczyki, a On jest nim na 100%, też mają ludzkie odruchy i nie każdy to chciwy oszust; jednak z kolei to, że w 5 kolejnych firmach w których pracowałem było to samo co w tej pierwszej, i byłem jako Polak robiony na kasę "by default", daje do myślenia. To zazwyczaj ci co na wyższych stołkach siedzą są prawdziwymi &$%# w tej branży i to ich chciwość i pazerność odpowiedzialna jest za niszczenie duńskiego rynku. Ci co głośno krzyczą że perker-polakker, to tylko prostaki którzy gdyby ich za język pociągnąć nie wiedzieliby sami o czym mówią :) No i skończyłem z branżą budowlaną.

poloniainfo.dk

Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Gru 2012, 03:00:23 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8760
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16654
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12497
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27043
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11976
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir