poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !  (Przeczytany 18327 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna


Witam!
Nietypowa sytuacja lub typowa jak w temacie.
Co w takiej sytuacji robić? Do związków?Szef powiedział ze nie interesuje go co dzieje sie miedzy pracownikami.
Nie chcę rozwiązać sprawy po naszemu:D,tylko zgodnie z literą prawa bo  nie warto ryzykować.
Macie jakies pomysły??Chętnie poznam waszą opinię!

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lis 2012, 17:47:20 »
A szykanowiec przechodzi przez ulice w miejscach niedozwolonych ?

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lis 2012, 17:51:33 »
Zapytałem poważnie,druga sprawa to nie interesuje mnie czy przechodzi w miejscu dozwolonym ,czy nie!

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lis 2012, 17:56:02 »
Osobie tej wytłumaczyłem żeby się odstosunkowała ode mnie:)
Nie dociera,nerwy powoli puszczają!
Natomiast osobnik jest natarczywy,cały czas zaczepia!

inna

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lis 2012, 18:30:58 »
Wiesz Maxi ja mialam kiedys podobny problem. W pracy ktos kiedys tam powedzial do mnie ze kolejny "skide polak w dk"" wiesz i ogolnie ta osoba jechala po mnie jak tylko mogla (pracuje w miejscu gdzie ludzie sa wyksztalceni).

Powiem Ci zrobilam wszystko co moglam. Do zwiazkow i itd. I sprawe wygralam po 2 tyg. osoba zostala zwolniona z pracy.

Dokladnie nie wiem co jest przyczyna u ciebie ale wiesz walcz o swoje. Bo (qwa) masz takie samo prawo tu byc jak i on/ono. Placisz podatki itd......

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2012, 18:47:28 »
Może to są takie końskie zaloty do ciebie?  :D

Do mnie też się kiedyś coś pluł jeden typek - chyba największy nierób z całego zakładu, że zabieram mu pracę i mnie zwolni itd, olewałem go ale w końcu mu powiedziałem żeby mnie zwolnił to pójdę na 3 lata na a kase, później na kontanthjelp i jeszcze jego dzieci będą płaciły za moje wakacje. Tak się burak zagotował, że aż mu piana z pyska poszła  ;D

inna

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2012, 18:52:17 »
Ostanio bylam na udanym julefrokost ale nie obeszlo sie bez docinek ze polacy blablablab  ja krotko  odp. nauczcie síe pracowac jak ludzie to i praca bedzie was szanowac  :o  baaardzzzzo zdziwieni

poloniainfo.dk

Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2012, 18:52:17 »

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lis 2012, 18:59:41 »
Wiem, że teraz popełnie forumowe samobójstwo, ale w firmach produkcyjnych czy budowlanych nie zauważyłem żeby wydajność pracy zależała od narodowości. Co więcej w paru (tam gdzie akurat byłem przez vikara) byłem zszokowany jak szybko ludzie się ruszają  :)

Co do prac biurowych (a szczególnie urzędniczych), to się nie wypowiadam.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lis 2012, 19:07:20 »

Ok zgłaszam sprawę do związków!

inna

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lis 2012, 19:21:40 »
Może to są takie końskie zaloty do ciebie?  :D

Do mnie też się kiedyś coś pluł jeden typek - chyba największy nierób z całego zakładu, że zabieram mu pracę i mnie zwolni itd, olewałem go ale w końcu mu powiedziałem żeby mnie zwolnił to pójdę na 3 lata na a kase, później na kontanthjelp i jeszcze jego dzieci będą płaciły za moje wakacje. Tak się burak zagotował, że aż mu piana z pyska poszła  ;D

Mieszkam w dk dlugo i to byl moj 1  :o przpadek. Wiesz mowi sie ze sa ludzie i ludziska smutne to ale prawdziwe.

Offline mig

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lis 2012, 20:21:50 »
Mieszkam w Danii 13 lat i NIGDY nie bylam traktowana w pracy inaczej ze wzgledu na moja narodowosc. Na poczatku (przed podjeciem pracy) pojawily sie pytania w stylu " Czy w Polsce w kranach jest ciepla woda?", wtedy odpowiadalam, ze nie, wszyscy Polacy myja sie w strumykach.... Kiedy padalo pytanie " Czy jest kolorowa tv?", mowilam nie... ale kazda polska rodzina ma taki kukielkowy teatrzyk, ktory na zmiane prezentuje dla reszty rodziny.... Jak myslicie jaka byla reakcja? "Nie mowisz powaznie, prawda?" ...Nie nie mowie odpowiadalam + zdobadz wiecej informacji o Polsce odwiedzajac ja a nie tylko patrzac w TV. W pracy... hmmm... mialam skonczone studia z Polski + skonczylam rowniez w Danii, smiem twierdzic, ze jestem bardziej wyksztalcona niz wiekszosc Dunczykow, mam lepsza prace i zarabiam wiecej niz "gennemsnit"... Nadal jestem Polka, z polskim paszportem i nie spiesze sie na zmiany... Wiekszosc "szykanowan" ma swoje zrodlo w niewiedzy... Oni po prostu nie wiedza lepiej... Jedyne co moga i na co sobie pozwalaja to atak... Zacznijmy byc dumni z tego, ze jestesmy Polakami, potrafimy pracowac, jestesmy inteligentni... Ignorujmy to co nam przeszkadza. Jesli nie mozemy tego zignorowac walczmy o swoje oczywiscie.... Pamietajmy jednak, ze wiele atakow na Polakow wynika z niewiedzy i takiej "ludzkiej" zawisci...

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lis 2012, 20:34:10 »
Mig absolutnie się ze wszystkim z toba zgadzam!niewiedza i  zawiść! to przede wszystkim,

nutka53

  • Gość
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lis 2012, 21:40:37 »
zglaszac sprawe do zwiazkow?  na co liczysz? na jaka pomoc? nie wiadomo czy to szykany czy mobning(ktory,niestety, jest zjawiskiem normalnym w szkolach czy zakladach pracy)
moim zdaniem sam to powinienes zalatwic,moze sprobuj z nim porozmawiac w cztery oczy i zapytac o to jaki ma problem, jesli to nie pomoze -to przygotuj sie do bitwy- traktuj go tak jak on ciebie...mazesz sie jak maly chlopczyk

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lis 2012, 22:48:03 »
Mieszkam w Danii 13 lat i NIGDY nie bylam traktowana w pracy inaczej ze wzgledu na moja narodowosc. Na poczatku (przed podjeciem pracy) pojawily sie pytania w stylu " Czy w Polsce w kranach jest ciepla woda?", wtedy odpowiadalam, ze nie, wszyscy Polacy myja sie w strumykach.... Kiedy padalo pytanie " Czy jest kolorowa tv?", mowilam nie... ale kazda polska rodzina ma taki kukielkowy teatrzyk, ktory na zmiane prezentuje dla reszty rodziny.... Jak myslicie jaka byla reakcja? "Nie mowisz powaznie, prawda?" ...Nie nie mowie odpowiadalam + zdobadz wiecej informacji o Polsce odwiedzajac ja a nie tylko patrzac w TV. W pracy... hmmm... mialam skonczone studia z Polski + skonczylam rowniez w Danii, smiem twierdzic, ze jestem bardziej wyksztalcona niz wiekszosc Dunczykow, mam lepsza prace i zarabiam wiecej niz "gennemsnit"... Nadal jestem Polka, z polskim paszportem i nie spiesze sie na zmiany... Wiekszosc "szykanowan" ma swoje zrodlo w niewiedzy... Oni po prostu nie wiedza lepiej... Jedyne co moga i na co sobie pozwalaja to atak... Zacznijmy byc dumni z tego, ze jestesmy Polakami, potrafimy pracowac, jestesmy inteligentni... Ignorujmy to co nam przeszkadza. Jesli nie mozemy tego zignorowac walczmy o swoje oczywiscie.... Pamietajmy jednak, ze wiele atakow na Polakow wynika z niewiedzy i takiej "ludzkiej" zawisci...
....." Wiekszosc "szykanowan" ma swoje zrodlo w niewiedzy... Oni po prostu nie wiedza lepiej..."

Z ta poprawka, ze czesto szykanowanie ma rowniez swoje zrodlo wlasnie w "wiedzy" o naszych rodakach, nabytej w bezposrednich kontaktach, ale najczesciej z informacji w prasie i tv.  Nie wystarczy byc dumnym tylko dlatego, ze jest sie polakiem. Sama duma nie wystarczy, a to ze potrafimy pracowac nie jest czyms bardzo specjalnym, tego sie oczekuje od wszystkich i nie tylko od polakow, jestesmy inteligentni (mamo znowu nas chwala). Nie jest tak jak piszesz. Nie jestesmy ani lepsi ani gorsi, ani bardziej inteligentni, ani bardziej pracowici od innych. Badzmy soba. Nie ma potrzby wywyzszania sie. Badzmy "normalni". Co ma do tego wszystkiego opis swojego dochodu wyzszego niz "gennemsnit" i przestanmy wszedzie szukac "szykanowan". Zanim wskazuje sie palcem na kogos innego, trzeba zwrocic uwage na to ze pozostale 3 palce wskazuja na siebie samego. Wiele frustracji ma swoje zrodlo w nas samych, tylko jak to trudno do tego sie przyznac.     

Offline mig

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lis 2012, 09:08:57 »
@ roga "Z ta poprawka, ze czesto szykanowanie ma rowniez swoje zrodlo wlasnie w "wiedzy" o naszych rodakach, nabytej w bezposrednich kontaktach, ale najczesciej z informacji w prasie i tv.  Nie wystarczy byc dumnym tylko dlatego, ze jest sie polakiem. Sama duma nie wystarczy, a to ze potrafimy pracowac nie jest czyms bardzo specjalnym, tego sie oczekuje od wszystkich i nie tylko od polakow, jestesmy inteligentni (mamo znowu nas chwala). Nie jest tak jak piszesz. Nie jestesmy ani lepsi ani gorsi, ani bardziej inteligentni, ani bardziej pracowici od innych. Badzmy soba. Nie ma potrzby wywyzszania sie. Badzmy "normalni". Co ma do tego wszystkiego opis swojego dochodu wyzszego niz "gennemsnit" i przestanmy wszedzie szukac "szykanowan". Zanim wskazuje sie palcem na kogos innego, trzeba zwrocic uwage na to ze pozostale 3 palce wskazuja na siebie samego. Wiele frustracji ma swoje zrodlo w nas samych, tylko jak to trudno do tego sie przyznac."

Nie umiem "umieszczac cytatu" stad kopia...:)

Ja nie mowie, ze jestesmy lepsi tylko, ze nie jestesmy gorsi.... Nie widze nic zlego w "stonowanej" pewnosci siebie ... Nie pisze o wywyzszaniu sie. Dlaczego nie mozna byc wiecej niz "gennemsnit"? Przesiakles juz "jente lov"? Gdyby wszyscy byli normalni i tacy sami rzeczywistosc bylaby BARDZO nudna. Nie pisze generalnie ze wszyscy Polacy sa pracowici, inteligentni itd. Tak nie jest tak spoleczenstwo polskie jak i dunskie jest zroznicowane. Ani w jedym ani w drugmi nie brakuje "lewusow"... Chcialabym tylko aby ci Polacy, ktorzy naprawde maja cos do zaoferowania nauczyli sie cenic samych siebie. Nauczmy sie respektu do samych siebie a wtedy moze i ci ktorych mamy wokol i z ktorymi pracujemy rowniez sie tego naucza...

poloniainfo.dk

Odp: Szykanowanie w pracy i znęcanie psychiczne przez współpracownika !
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lis 2012, 09:08:57 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8761
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16657
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12499
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27044
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11977
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir