poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np  (Przeczytany 5531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gajol

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: +0/-0
Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« dnia: 19 Gru 2012, 11:58:14 »
Czy ktos takie cos zakladal dla dziecka tutaj i ile prowadzenie takiego konta kosztuje ?

Pozdrawiam


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Gru 2012, 16:15:00 »
Czy ktos takie cos zakladal dla dziecka tutaj i ile prowadzenie takiego konta kosztuje ?

Pozdrawiam
Na pewno masz na mysli Børneopsapring. dobra forma oszczedzania dla dzieci. Odsetki zwolnione od opodatkowania. W Prowadzenia konta nie kosztuje. W kazdym banku albo na stronie internetowej znajdziesz szczegolowy opis jak takie konto funkcjonuje, ile mozna wplacac rocznie nz to konto, jaki jest minimum okres, w ktorym nie mozesz wyjmowac wkladow (do osiagniecia pewnego wieku przez dziecko). Jeszcze do niedawna wplaty na konto dziecka byly ulga podatkowa rodzica. Teraz juz nie.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Gru 2012, 16:17:14 »
...oczywiscie mialo byc Børneopsparing a nie Børneopsapring ;)....

Offline Gajol

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Gru 2012, 16:49:11 »
Bardzo dziekuje Roga

Pozdrawiam

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Gru 2012, 17:33:14 »
Ja zakladalem takie konto dla swojego malucha i na to konto o ktorym pisze roga mozna wplacic tylko trzy tys.koron rocznie i jest ono dosc wysoko oprocentowane ale zeby tych procentow nie stracic trzeba je trzymac do 21-go roku zycia,druga forma oszczednosci jest konto junior i ono nie jest oprocent.wcale i na nie mozna wplacac i wyplacac skolgo godno.

Offline Gajol

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Gru 2012, 09:30:50 »
No wlasnie czyli takie typu Junior jest lepsze bo co to 3000 koron rocznie chcialabym wiecej wplacac dziecku

Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Gru 2012, 12:43:05 »
No wlasnie czyli takie typu Junior jest lepsze bo co to 3000 koron rocznie chcialabym wiecej wplacac dziecku

Pozdrawiam
W takim razie najlepiej zalozyc 2 konta: 1) børneopsparing, gdzie jest oprocentowanie (odsetki zwolnione od podatku) i b) Junior konto bez oprocentowania (?).

poloniainfo.dk

Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Gru 2012, 12:43:05 »

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Gru 2012, 16:08:46 »
Ja tak wlasnie zrobilem ze otw.dwa konta tym bardziej ze sa prowadzone bezpl.

Qashqai

  • Gość
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Gru 2012, 17:25:43 »
Hej.
Mam pytanie odnosnie takiego konta zarejestrowanego na dziecko.
Powiedzmy ze stracilo sie prace, nastepstwem tego bedzie A-kasse. Na zasilku zuzywam  wiekszosc przyslugujacych mi  "klipow", przed znalezieniem  kolejnej pracy.
Nowa praca okazuje si niewypalem, lub po prostu po kilku miesiacach zostaje na "bruku".
       W tym momencie nie udaje mi sie wyrobic kolejnych godzin do A-kasse, i zycie zmusza mnie o poproszenie o pomoc socjalna.
Pytanie brzmi, co z oszczednosciami na koncie dziecka?  Czy musze w pierwszej kolejnosci "przezyc za oszczednosci mojego dziecka, wnuczka, bratanka"?
Czy istnieja jakies zapisy prawne ktore mowilyby ze takie konto jest "nieruszalne przez kommune".
« Ostatnia zmiana: 20 Gru 2012, 17:53:12 wysłana przez Qashqai »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Gru 2012, 17:43:55 »
Hej.
Mam pytanie odnosnie takjego konta zarejestrowanego na dziecko.
Powiedzmy ze stracilo sie prace, nastepstwem tego bedzie A-kasse. Na zasilku zuzwam  wiekszosc przyslugujacych mi  "klipow", przed znalezieniem  kolejnej pracy.
Nowa praca okazuje si niewypalem, lub po prostu po kilku miesiacach zostaje na "bruku".
       W tym momencie nie udaje mi sie wyrobic kolejnych godzin do A-kasse, i zycie zmusza mnie o poproszenie o pomoc socjalna.
Pytanie brzmi, co z oszczednosciami na koncie dziecka?  Czy musze w pierwszej kolejnosci "przezyc za oszczednosci mojego dziecka, wnuczka, bratanka"?
Czy istnieja jakies zapisy prawne ktore mowilyby ze takie konto jest "nieruszalne przez kommune".
Nie ma z tym problemu. Konto,  na ktore wplacasz nie jest twoim kontem tylko kontem dzoecka i otworzone na jego nazwisko, cpr.nr. itp. Po osiagnieciu odpowiedzniego wieku przez dziecko, ono moze podjac kwote, poniewaz jest to jego konto :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Gru 2012, 18:27:05 »
....maksymalna kwota wplaty 3.000 kr. rocznie ale max. 36.000 kr. w calum okresie oszczedzania, czyli przy maksymalnej rocznej wplacie 3.000 kr. mozesz wplacac przez 12 lat. Nalezy sobie wszystko przemyslec. Børneopsapring jest "zamrozony" do 14 roku zycia dziecka, to znaczy nie mozna dysponowac zgromadzonymi srodkami w tym okresie. Potem mozna przedluzyc o nastepne 7 lat czyli do 21 roku zycia dziecka. Nie ma obowiazku wplaty 3.000 kr. Jest to tylko max. kwota jaka mozna rocznie wplacic. Odsetki, jak juz napisano sa zwolnione od opodatkowania. Jezeli dajesz jakies prezenty/gaver w najblizszej rodzinie, to kwota wplacana na Børneopsparing jest czescia tej kwoty. Roczna wysokosc kwoty "Gaver" nie moze przekraczac 58.700 kr. na osobe. Do tej granicy, osoba otrzymujaca gave nie placi podatku od otrzymanej kwoty. W ten sposob, rodzice czesto dysponuja swoim majatkiem jeszcze za zycia, aby dzieci uniknely ewentualnych problemow z podatkiem lub innymi oplatami po ich smierci. Ale to juz odrebny temat. Nie pamietam czy bank, jezeli masz jakis dlug do banku, moze odliczyc srodki z konta Børneopsparing, ale watpie. Dlatego, jak zwykle w takich sprawach, nalezy uwaznie czytac co sie podpisuje - rowniez w banku. Doradca bankowy (bankrådgiver)nie jest twoim przyjacielem ani doradca. Jest sprzedawca.

poloniainfo.dk

Odp: Konto oszczednosciowe dla dziecka Nordea np
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Gru 2012, 18:27:05 »

 

FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18724
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 48737
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15139
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18517
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Obowiązkowa cyfrowa skrzynka pocztowa dla prowadzących działalność

Zaczęty przez waruinyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6011
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2013, 14:01:37
wysłana przez waruiny