poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach  (Przeczytany 5493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rozowa985

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« dnia: 12 Lut 2013, 08:16:42 »
Witam!
Pare dni temu miałam powazny wypadek samochodowy. Jechałam do Pl na ważne badania. Miałam wracać do Dani dnia następnego ale 30 km przed domem jakiś idi... Zmiótł mnie z drogi. Wyprzedzał tira na zakręcie , na wzniesieniu i na podwójnej ciągłej . Całe szczęście ja i dzieci które były ze mną w aucie wyszliśmy z tego bez poważniejszych obrażeń . Pare siniakow i zadrapan. Auto z kolei idzie na złom :( poinformowalam juz mojego ubezpieczyciela . Nie miałam casco :( pytanie moje co teraz? Czy bede musiała sprowadzić auto na lawecie do dk żeby tam zostało zezlomowane? Jakie dokumenty muszę mieć ? Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji więc nie bardzo wiem za co się wziąć. Problem jest rownież z powrotem. Czy ubezpieczalnia sprawcy ma w obowiązku zorganizowanie mi transportu powrotnego? Za wszelkie informacje dziękuje !

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lut 2013, 16:55:41 »
 Takimi sprawami zajmuje się PBUK   http://pbuk.pl/index.php?option=com_pbuk&pbuk=2&Itemid=69  skontaktuj się z nimi w PL lub ich odpowiednikiem w DK (namiary widoczne obok flag :D)to  ci wszystko wytłumaczą, a może i załatwią  :)
« Ostatnia zmiana: 12 Lut 2013, 17:05:46 wysłana przez vordingborg »

keny79

  • Gość
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lut 2013, 18:40:15 »
Wracaj do naszej Pł. Jutlandii bo tu jest bezpieczniej ;) Monti to rzecz nabyta,najważniejsze,że wy cali i zdrowi jesteście.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lut 2013, 22:01:53 »
Twój ubezpieczyciel powinien cię poinformować o tym co dalej.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lut 2013, 22:14:17 »
Twój ubezpieczyciel powinien cię poinformować o tym co dalej.

Jezeli sie nie ma casco, niestety szkode zglasza sie do ubezpieczyciela sprawcy!!!! Takie info powinni przekazac Policjanci zalatwiajacy sprawe na miejscu, oraz gdzie posiada i jakie ubezpieczenie, sprawca, ponadto jego dane oraz gdzie bedzie prowadzona sprawa w przedmiocie tego zdarzenia tzn jaka Komenda sie tym bedzie zajmowac, co jest istotne przy zglaszaniu szkody.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lut 2013, 23:48:14 »
Odpisałam tak dlatego że ja też miałam dwa lata temu wypadek, ale tutaj w Danii. Stałam na rondzie, czekając na moją kolej, kiedy wpadł na mnie od tyłu inny samochód, bo ponoć mnie nie zauważył. Swoją drogą, nie wiem jak w środku dnia przy normalnej pogodzie można było nie zauważyć mazdy 626 kombi  :o Był spoooro większy, no i moje autko do kasacji. Też nie miałam casco ale sprawę od razu zgłosiłam do mojej ubezpieczalni i oni się zajęli resztą. Myślałam że w tym przypadku też tak by było  ???
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline rozowa985

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lut 2013, 08:00:03 »
1941 te wszystkie informacje mam od policji. Zgłosiłam to do mojej jak i sprawcy ubezpieczalni , będzie juz tydzień a ja dalej nic od nich nie słyszałam. Zastanawia mnie kwestia samochodu.. Czy bede musiała ściągnąć go do Dani ?

poloniainfo.dk

Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lut 2013, 08:00:03 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lut 2013, 15:23:20 »
1941 te wszystkie informacje mam od policji. Zgłosiłam to do mojej jak i sprawcy ubezpieczalni , będzie juz tydzień a ja dalej nic od nich nie słyszałam. Zastanawia mnie kwestia samochodu.. Czy bede musiała ściągnąć go do Dani ?

Z tego co mi sie wydaje, to decyzje w tym zakresie podejmie ubezpieczyciel stwierdzajac stopien szkody po ogledzinach auta przez rzeczoznawce. Jak bedzie szkoda calkowita to broszka ubezpieczyciela co zrobi z autem, Ty dostaniesz decyzje i kase. Chodzi o ubezpieczyciela sprawcy. Twoj tutaj nie ma nic do rzeczy bo nie masz casco!
Nie masz odpowiedzi to dzwon i "molestuj", zapytaj jak oni uwzglednia rachunki za dojazd do Danii ktore im przedstawisz bo powinni Ci to w ramach likwidacji szkody pokryc.Chyba, ze maja cos innego w regulaminie ogolnych warunkow ubezpieczenia OC.
Najlepiej zarzadaj od nich tych ogolnych warunkow i poczytaj dzial likwidacja szkody, tam powinno byc o postepowaniu i co sie od nich nalezy.

Zgromadzenie dokumetow w postepowaniu likwidacyjnym i ostateczne podjecie decyzji w sprawie odszkodowania, dobrze jak sie zmieszcza w miesiacu.
Jaki to ubezpieczyciel?
Pamietaj, ze za zholowanie auta, koszty jego przechowania i ewentualny transport do zakladu naprawczego (gdyby) lub na zlomowisko gdybys musiala Ty to zrobic tez placi ubezpieczyciel.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut 2013, 16:11:49 wysłana przez 1941 »

Offline rozowa985

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lut 2013, 20:19:02 »
Więc był dziś likwidator. Zrobił zdjęcia , raport itp Decyzja ma przyjść w ciagu 30 dni. Szkoda całkowita....auto nie nadaje się do remontu tylko na złom , ewentualnie części . Pan jednak sugerował mi ze to ja bede musiała uporać się z wrakiem :o :o a co do kosztów podróży wyniosło mnie to 3 razy wiecej niż jakbym podróżowała swoim autem. Ubezpieczyciel kazał przesłać bilety i zwróci różnice .. To chyba dobrze .

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lut 2013, 20:24:14 »
Więc był dziś likwidator. Zrobił zdjęcia , raport itp Decyzja ma przyjść w ciagu 30 dni. Szkoda całkowita....auto nie nadaje się do remontu tylko na złom , ewentualnie części . Pan jednak sugerował mi ze to ja bede musiała uporać się z wrakiem :o :o a co do kosztów podróży wyniosło mnie to 3 razy wiecej niż jakbym podróżowała swoim autem. Ubezpieczyciel kazał przesłać bilety i zwróci różnice .. To chyba dobrze .

Z polskimi ubezpieczycielami, to tak. Dopytaj o koszty transporu zlomu! A z wysokosci odszkodowania jestes zadowolona cos mowil ca. ile sie spodziewac?
Wiec jest dobrze! Trzymaj sie i szerokosci na przyszlosc!!!!

Offline thecabb

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 42
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bronchozaury nie wymarły !
Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lut 2013, 22:41:32 »
możesz mi przesłać na priv numer polisy sprawcy i nazwę firmy ubezpieczeniowej ?
z wrakiem nie trzeba się męczyć, załatw sobie z jakimkolwiek mechanikiem, zeby od Ciebie odkupił "wrak" za symboliczną stówkę... jeżeli oczywście są w tymże wraku jeszcze jakiekolwiek części, które z kolizji wyszły bez szwanku.. inaczej mechanik nawet się nie zainteresuje




poloniainfo.dk

Odp: Wypadek samochodowy w Pl autem na duńskich blachach
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lut 2013, 22:41:32 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21577
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25578
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Sprzedarz samochodu na dk blachach w Polsce

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6043
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2010, 08:34:00
wysłana przez vera
sprzedaż samochodu na polskich blachach

Zaczęty przez asia1234Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4254
Ostatnia wiadomość 23 Lis 2008, 15:18:58
wysłana przez asia1234
pozwolenie ze skata na jazdę na Pl blachach

Zaczęty przez malwkaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3343
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2012, 19:12:30
wysłana przez daniel438