poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu  (Przeczytany 7086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ewa123

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +0/-4
Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« dnia: 26 Lut 2013, 09:22:53 »
Cześć :)

Chciałam tylko napisać, ze Nordea zmieniła reguły co do przelewów do PL. Wcześniej można było wysyłać pieniądze do dwóch razy w  miesiącu za darmo, teraz trzeba płacić za przelew tu i w PL, chyba ze się wybierze inna opcje.

To zmieniło się od 1szego stycznia, nie wiem czy już ktoś o tym pisał,,,ale ja tego nie widziałam wiec płaciłam za przesłanie malej kwoty co miesiąc do PL ok 30zl dodatkowo.

Jak zakładałam konto w 2007 roku u nich wybrałam automatyczny przelew co miesiąc,,,,1-szego stycznia nikt mnie nie poinformował z  Nordei, ze muszę płacić dodatkowa kwotę,,,,wiec chce tylko ostrzec tych forumowiczów którzy nie wiedza o tym, tak jak ja ;)

Polecałabym przeczytać nowy regulamin na ich stronie internetowej ;)

Pozdrawiam i miłego dnia :)


Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lut 2013, 10:42:53 »
my niewybieralismy zadnej opcji tylko jak chcielismy przelac pieniazki to raz w miesiacu mielismy za darmo i zadnych innych oplat nieplacilismy.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lut 2013, 10:43:30 »
Za darmo można było wysyłać, jeśli polskie konto tez było w Nordei, jesli w innym banku, pobierana była niewielka opłata.
O zmianie regulaminu informowali- przynajmniej ja dostałam wiadomość od banku po zalogowaniu się na swoje konto.
" Polak gorszego sortu"

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lut 2013, 10:57:24 »
no tak ja w polsce tez nordea,i to dlatego.

Offline miksboks

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lut 2013, 12:12:11 »

Chciałam tylko napisać, ze Nordea zmieniła reguły co do przelewów do PL. Wcześniej można było wysyłać pieniądze do dwóch razy w  miesiącu za darmo, teraz trzeba płacić za przelew tu i w PL, chyba ze się wybierze inna opcje.

To zmieniło się od 1szego stycznia, nie wiem czy już ktoś o tym pisał,,,ale ja tego nie widziałam wiec płaciłam za przesłanie malej kwoty co miesiąc do PL ok 30zl dodatkowo.


jeżeli robi się przelewy pomiędzy dwoma nordeami, tzn. duńską a polską (lub innymi państwami, gdzie są nordee) nadal można robić przelewy za darmo, jeżeli dwa konta na nordeach(np. polskiej i duńskiej) należą do tej samej osoby. należy tylko zaznaczyć, że jest to przelew wewnętrzny pomiędzy nordeami.

przepisy nie mogły się zmienić, ponieważ robiłem po 1. stycznia przelewy pomiędzy swoimi kontami na nordeach i nie pobrało mi nigdy opłaty za wysłanie i odebranie pieniędzy.

Offline Ewa123

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +0/-4
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lut 2013, 17:19:01 »
Dzis wyslalam pieniadze do PL i pobralo mi 40 DKK i bylo napisane, ze odbiorca rowniez zostanie potracony. Dodam,ze posiadam konto w Nordea DK i PL. Wiec czegos tu nie rozumiem , po Waszych odpowiedziach ;) Pomozcie mi zrozumiec ;)

miksboks mozesz mi napisac, gdzie zaznaczasz, ze robisz przelew wewnetrzny i jak to sie nazywa po dk?

Nie wiem co mam myslec o tym banku, jakbym miala zostac dluzej w DK to napewno bym zmienila, bo nie raz mialam z nimi problem. W Polsce to samo.


Offline Zofija

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lut 2013, 17:57:00 »
Ja wysylam tez pieniadze do Polski z konta Nordea tutaj na konto Nordea w Polsce. Ostatni raz wysylalam w styczniu tego roku bez zadnych oplat. Wchodze w zakladke Udenlandske betalinger, potem w Overførsel i Nordea i to wszystko. Zadnych oplat  :)

poloniainfo.dk

Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lut 2013, 17:57:00 »

Krakers

  • Gość
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lut 2013, 18:57:11 »
Dzis wyslalam pieniadze do PL i pobralo mi 40 DKK i bylo napisane, ze odbiorca rowniez zostanie potracony. Dodam,ze posiadam konto w Nordea DK i PL. Wiec czegos tu nie rozumiem , po Waszych odpowiedziach ;) Pomozcie mi zrozumiec ;)

miksboks mozesz mi napisac, gdzie zaznaczasz, ze robisz przelew wewnetrzny i jak to sie nazywa po dk?

Nie wiem co mam myslec o tym banku, jakbym miala zostac dluzej w DK to napewno bym zmienila, bo nie raz mialam z nimi problem. W Polsce to samo.

Odbiorca potrącony (miejmy nadzieję, że samochody będą go / ją omijały) ... nie będzie ;) - bank za wpłynięcie pieniędzy z tytułu przelewu zagranicznego przychodzącego nie pobiera żadnych opłat.
Polecam zapoznać się z tym komentarzem:
http://www.poloniainfo.dk/forum/index.php/topic,9436.msg1001056.html#msg1001056
- bo w przypadku pewnych kwot ... bardziej opłaca się przelewać złotówki (duński bank zamienia "walutę" i wysyła złotówki, polski je odbiera ... jest wówczas dodatkowa opłata, ale powyżej pewnej kwoty jest ona pokrywana przez lepszy kurs przeliczeniowy banku "duńskiego") - no chyba, że potrzebujesz dokonywać przelewy na konto walutowe.

Offline Ewa123

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +0/-4
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lut 2013, 19:51:41 »
Dziękuję za odpowiedzi i Życzę Wam miłego wieczoru :)

Offline Zofija

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lut 2013, 20:12:08 »
Krakers! Ja przelewam korony na konto zlotowkowe w Polsce, tzn zaznaczam przy przelewie korony z konta dunskiego a zlotowki na konto polskie i zadnej oplaty z tyt wymiany koron na zlotowki  mi ani dunska Nordea ani polska nie pobiera. To co ty piszesz to tak bylo moze jakies 2 lata temu( nie pamietam dokladnie), wtedy pobierane mialam z konta dunskiego za wysylke a z konta polskiego za odbior.  :)

Krakers

  • Gość
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lut 2013, 21:39:16 »
A ... bo ja nie piszę o przelewach z duńskiej Nordei do polskiej, może niepotrzebnie się w tym temacie uaktywniłem, bo wprowadziłem zamęt ;)

Offline miksboks

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Mar 2013, 15:56:24 »
Ja przelewam korony na konto zlotowkowe w Polsce, tzn zaznaczam przy przelewie korony z konta dunskiego a zlotowki na konto polskie ...

ja zaznaczam już zawsze pln. wychodzi korzystniejszy kurs, niż przelew w dkk i przewalutowanie w polsce przez nordeę na pln.
możesz spróbować sobie zrobić jednego dnia dwa przelewy. jeden np. na 100 pln(opcja przewalutowania na pln w danii) i zobaczysz jaki kurs będzie za 100 pln w zestawieniu przelewu i ile pobierze dkk za te 100 pln. wyślij pieniądze i zobaczysz po ile duńska nordea przeliczy ostatecznie 100 pln.
zrób drugi przelew zanaczając, że wysyłasz dkk i otrzymujesz pln w polsce. zrób na tę kwotę dkk, która jest w zestawieniu przelewu.
jeżeli zrobisz rano oba przelewy to wieczorem już na plskiej nordeii będziesz miała pieniądze. sprawdzisz wtedy czy poza 100 pln, które wysłałaś jako przewalutowanie pln na dkk, masz drugi przelew na kwotę większą, niż 100 pln, czy też mniejszą. jeżeli jest większa(powinna być) to oznacza, że pobrało tyle samo koron z duńskiego konta(co przy zanaczeniu dkk na pln w duńskiej nordeii), a masz więcej złotówek.
wniosek jest prosty. opłaca się zanaczać i wysyłać pln z dani i  odbierać je w polsce.

to samo możesz zrobić, jak znasz ceny walut do przelewów w obu nordeach(polskiej i duńskiej)z ich stron www i możesz policzyć jak korzystne jest przewalutowywanie.

Wchodze w zakladke Udenlandske betalinger, potem w Overførsel i Nordea i to wszystko.

tutaj w Overførsel i Nordea należy znaleźć nordea polska(ostatnia pozycja)

do: Ewa 123
Nie wiem co mam myslec o tym banku, jakbym miala zostac dluzej w DK to napewno bym zmienila, bo nie raz mialam z nimi problem. W Polsce to samo.

ja nie mam żadnych problemów, a wręcz przyjemność posiadania kont i komunikowania się z nimi. oczywiście są jakieś niedociągnięcia, ale są one rozwiązywane.
atutem dla mnie z polskiej nordeii jest fakt, że założyłem konto na odległość. przysłali do danii polski kontrakt, poświadczyłem podpis polskiego kontraktu przy pracowniku duńskiej nordeii i odesłałem kontrakt do polski z tym poświadczeniem.
wszystko załatwiam przez skypa z polską nordeą(po połączeniu nie wybieram żadnych cyfr i po informacji głosowej jestem łączony z konsultantem)
super.

taka ciekawostka z przepisów polskiej nordeii.
za konto spektrum trzeba płacić, jeżeli w cyklu trzymiesięcznym nie ma przelewów na kwotę 4500 zł(1500 zł w danym miesiącu, ale podliczane w cyklach trzymiesięcznych). za każdy miesiąc około 8 pln(tyle było przy podpisywaniu umowy, teraz jest więcej-ja nie zapłaciłem nigdy). przelewy muszą być zewnętrzne przychodzące na konto nordeii. przelewając z duńskiej nordeii (nawet jak są to oba konta-polskie i dunskie na tę samą osobę)jest to traktowane jako przelew zewnetrzny.
w ten sposób jest łatwiej o przepływ gotówki przez konto i nienaliczanie opłaty.

poloniainfo.dk

Odp: Nordea przelew do PL-zmiana regulaminu
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Mar 2013, 15:56:24 »

 

Zmiana nazwiska

Zaczęty przez aarhusianerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3893
Ostatnia wiadomość 08 Lis 2014, 14:49:46
wysłana przez zpatentem
zmiana pracodawcy

Zaczęty przez sob123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5073
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2012, 21:15:05
wysłana przez sob123
zmiana zółtej karty

Zaczęty przez kingamagdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9709
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2013, 16:01:20
wysłana przez 1941
Zmiana Opholdu

Zaczęty przez adamosDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6641
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2014, 15:06:45
wysłana przez Jomir
Zmiana cen biletów na autobusy miejskie.

Zaczęty przez 123123Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6929
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2009, 23:42:29
wysłana przez rey2000