poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne  (Przeczytany 3839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maddzia22

  • Gość
Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne
« dnia: 26 Maj 2013, 21:15:09 »
WITAM PILNIE POTRZEBUJE POMOCY Z ROZLICZENIEM ZA UBIEGŁY ROK ORAZ POMOCY W ZAŁATWIENU RODZINNEGO BARDZO PROSZE O POMOC. OD 8MIESIECY NIE ZOSTAŁA WYSTAWIONA ŻÓŁTA KARTA  MAM TYLKO KONTRAKTY I NUMER CPR..NIE MAM POJECIA JAK SIE ROZLICZYC PODOBNO TRZEBA MIEC JAKIS KOD DOSTEPU SO STRONY W SKAT JA NIC TAKIEGO NIE MAM KONTA DUŃSKIEGO TEZ NIE MAM BO NIE RACZYLI MI PRZYSŁAC KARTY, CZY KTOS MOŻE SIE TM WSZYSTKIM ZAJAC BO JA NIE MAM POJECIA JAK TO ZROBIC.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2013, 21:49:27 wysłana przez maddzia22 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj 2013, 21:49:09 »
WITAM PILNIE POTRZEBUJE POMOCY Z ROZLICZENIEM ZA UBIEGŁY ROK ORAZ POMOCY W ZAŁATWIENU RODZINNEGO BARDZO PROSZE O POMOC. OD 8MIESIECY NIE ZOSTAŁA WYSTAWIONA ŻÓŁTAKARTA  MAM TYLKO KONTRAKTY I NUMER CPR..

A adres zameldowania masz? Bo jezeli tak to sprawe karty zalatwiaj w Kommune w obrebie ktorej mieszkasz. Musisz wziac ze soba kontrakt na mieszkanie. Zwracałas sie wogole do Kommune o żółtą karte?
Jesli chodzi o rodzinne rowniez musisz wypelnic wniosek w Kommune. Czy dziecko przebywa tu w Danii?
O podatkach mnostwo informacji znajdziesz na forum, ktore prowadza wprost do mozliwosci samodzielnego rozliczenia sie ze Skat. Jezeli nastrecza to zbyt wielu problemow oglaszaja sie firmy/osoby ktore "pomagaja" załatwic sprawe.

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Cze 2013, 12:06:05 »
dziewczyna mieszka w Polsce, maz jest 2 razy w roku w swojej komunie, nie maja nem id, kart, bedzie trudno cokolwiek zalatwic zdaje sie. Tak czy tak maz jej musi sie wybrac do komuny i zalatwic minimum spraw, zeby mozna bylo cokolwiek zrobic online, na razie nie moga sie nawet zalogowac nigdzie.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Cze 2013, 19:40:00 »
dziewczyna mieszka w Polsce, maz jest 2 razy w roku w swojej komunie, nie maja nem id, kart, bedzie trudno cokolwiek zalatwic zdaje sie. Tak czy tak maz jej musi sie wybrac do komuny i zalatwic minimum spraw, zeby mozna bylo cokolwiek zrobic online, na razie nie moga sie nawet zalogowac nigdzie.
to stary post. Spojrz tu, rozwinelo sie dalej:

http://www.poloniainfo.dk/forum/index.php/topic,1060276.msg1103039.html#msg1103039
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Cze 2013, 23:10:41 »
WITAM PILNIE POTRZEBUJE POMOCY Z ROZLICZENIEM ZA UBIEGŁY ROK ORAZ POMOCY W ZAŁATWIENU RODZINNEGO BARDZO PROSZE O POMOC. OD 8MIESIECY NIE ZOSTAŁA WYSTAWIONA ŻÓŁTA KARTA  MAM TYLKO KONTRAKTY I NUMER CPR..NIE MAM POJECIA JAK SIE ROZLICZYC PODOBNO TRZEBA MIEC JAKIS KOD DOSTEPU SO STRONY W SKAT JA NIC TAKIEGO NIE MAM KONTA DUŃSKIEGO TEZ NIE MAM BO NIE RACZYLI MI PRZYSŁAC KARTY, CZY KTOS MOŻE SIE TM WSZYSTKIM ZAJAC BO JA NIE MAM POJECIA JAK TO ZROBIC.

Nie podoba mi sie Twoj roszczeniowy ton "nie raczyli mi przyslac", "czy ktos moze sie tym wszystkim zajac"...
Aczkolwiek biore to za poirytowanie i skrotowy ton wypowiedzi.
Jezeli chodzi o rozliczenie, to generalnie pewnie skat sam zrobil, Wy mogliscie naniesc ewentualne poprawki, diety, zwroty za dojazdy itp. Jezeli tego nie zrobiliscie to i tak jestescie rozliczeni, jedynie byc moze cos Wam ucieklo.
Jezeli Twoj maz nie otrzymal do tej pory zoltej karty, to pewnie dlatego, ze nie zdazyl sie zameldowac. Smiem przypuszczac, ze nawet nie zarejestrowal swojego pobytu w Danii.
To, ze ma kontrakt i zglosil go w Skat, ktory wystawil mu numer cpr. nie oznacza jeszcze, ze dopelnil formalnosci rejestracyjnych.

Nalezalby sie udac do:
http://statsforvaltning.dk/site.aspx?p=8169
Informacje sa po polsku, wiec latwo przeczytac.

Po rejestracji w urzedzie zameldowac sie w kommunie. Wowczas zolta karta sama przyjdzie.

Jezeli chodzi o rodzinne, to po raz pierwszy nalezy sie po przepracowaniu 6 miesiecy, w wysokosc 25%.
Jednak by je otrzymac, trzeba urzad "uswiadomic", ze dzieci istnieja.
Istneinie dzieci zameldowanych lub urodzonych w Danii, jest oczywiste. O dzieciach poza krajem urzad nie ma pojecia, jezeli nie zostana zgloszone.
By je zglosic, trzeba zalogowac sie na swoja strone przez https://www.borger.dk/Sider/handlingsside.aspx?DomainServiceId=46a66cbb-00c6-4c7b-ac81-98c47c45b72c&PageId=ab461d85-7896-4547-89c4-7237c5dd7b41

Jak nie masz nemid, to sprobuj sie skontaktowac pod numerem teleonu na dole strony z linku.

Zastanawia mnie tez jedno.
Jezeli Twoj maz plywa. To pytanie czy na wodach terytorialnych Danii czy tez nie.
I czy wowczas prace pod dunska bandera poza wodami terytorialnymi traktuje sie jako prace w Danii czy nie.
Czy jezeli maz pracuje u dunskiego pracodawcy, ale na statku, a ma staly adres zamieszkania w Polsce, to podlega dunskim organom podatkowym czy jednak polskim.
Aczkowliek, nie podejmuje sie rozstrzygania tych kwestii.

Zycze powodzenia w zalatwianiu spraw.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Cze 2013, 14:27:26 »
no z tego co zdazylam przeczytac/wydedukowac to madzia pisala ze zolta karta meza przyszla im po 9 mies. Za malo info, zeby cos konkretnie radzic, ale powyzszy post jest kompletny, i w tym watku, i w tym na innej podstronie. Bez zalatwienia formalnosci od poczatku samo rodzinne nie przyjdzie.

poloniainfo.dk

Odp: Potrzebuje pomocy z rozliczeniem i rodzinnym -pilne
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Cze 2013, 14:27:26 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8347
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6586
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19090
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5569
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
rejestracja samochodu-pomocy

Zaczęty przez asiorekkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9828
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2013, 17:20:02
wysłana przez vordingborg