poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!  (Przeczytany 15422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siwy_0407

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« dnia: 09 Wrz 2013, 12:02:59 »
Witam, przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem ale bez skutku, stad tez zakładam nowy watek. Opisze moja sytuacje:
Przyjechalem do Dani w tamtym roku, dostałem umowę o prace na pelny etat, następnie z ta umowa oraz adresem zameldowania w Kopenhadze udałem się do urzędu imigracyjnego o pozwolenie na pobyt, otrzymałem je, następnie nr CPR miał przyjść do pracodawcy (o ile się nie myle) a ja w miedzy czasie na tej wstępnej umowie pracowałem jakiś tydzień czasu po czym nagle musialem zjechać do Polski.
Po jakims czasie przyszlo na mój polski adres rozliczenie ze SKAT-u za czas który przepracowałem.
Teraz wrocilem do Danii i czekam na podjecie zatrudnienia w tej samej firmie ( za miesiąc mam dostać prace i umowę). Zameldowanie w Dani miałem caly czas.

Teraz moje pytania: Na adres mojego zameldowania w Dani nie przyszla zolta karta lub przyszla ale nie było mnie wiec jej nie miałem jak odebrać- nie wiem. Czy mogę ja odebrać teraz i gdzie?
Czy CPR i pozwolenie będzie aktualne czy musze wszystko zalatwiac od początku? I czy wogole cokolwiek zostanie mi teraz wydane skoro jeszcze nie mam pracy? I czy cokolwiek mogę więcej zalatwic do czasu uzyskania umowy?

Z góry dziekuje za odpowiedzi!!!

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrz 2013, 15:44:27 »
Na tym forum jest paru madrali, komikow, heretykow, rowniez jedna wybitna oratorka, ale niestety eksperta, ktory jednoznacznie odpowie na twoje pytanie nie ma, nie bylo i nie bedzie :)

Racjonalnie myslac, dopabuse dostajac kontrakt udaj sie do citizen service w borgerservice na Nyropsgade, wejscie chyba obecnie od H.C. Andersens Boulevard, tam czlowiek na bramce powie/pokieruje toba co masz i w jakiej kolejnosci zrobic; wszyscy potrzebni urzednicy sa juz na miejscu. Wypelnij na (wszelki wypadek) juz w domu blankiet o rejestracje, wez tez zdjecie i adres gdzie sie masz zameldowac (nazwisko wynajemcy tez), zdecyduj tez czy lekarz moze byc lekarka :) . Wychodzac bedziesz zarejestrowany,zameldowany, znal swoj cpr i nazwisko lekarza. Swistki i plastik dostaniesz poczta.

Tu dodatkowe info, tez godziny otwarcia:

http://icitizen.dk/
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz 2013, 15:57:14 wysłana przez zpatentem »

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrz 2013, 16:11:36 »
Na tym forum jest paru madrali, komikow, heretykow, rowniez jedna wybitna oratorka, ale niestety eksperta, ktory jednoznacznie odpowie na twoje pytanie nie ma, nie bylo i nie będzie.
Dlaczego tak sądzisz? Odpowiedź na jego problem jest oczywista. Ma tax cpr, nie ma opholdu i bez kontraktu go nie dostanie.
Ja w większości przypadków zamiast pisać, co myślę, wolę podawać linki.

https://www.workindenmark.dk/en/Find_information/Information_for_employers/Step-by-step/Arrival/Registration

(Natomiast zgadzam się, że pojęcie "tax cpr" to jest taki nasz forumowy żargon. Nie jesteśmy urzędnikami i nikt nam za porady nie płaci.)

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrz 2013, 16:21:16 »
Dlaczego tak sądzisz? Odpowiedź na jego problem jest oczywista. Ma tax cpr, nie ma opholdu i bez kontraktu go nie dostanie.
Ja w większości przypadków zamiast pisać, co myślę, wolę podawać linki.

https://www.workindenmark.dk/en/Find_information/Information_for_employers/Step-by-step/Arrival/Registration

Wiec waruiny, jeden z madrali??? Autor musi isc do citizen service i zalatwiac ponownie czesc formalnosci i to jest to co ja polecam...Na link moze popatrzec i to w niczym mu nie pomoze.
Pokaze ci zdjecie ladnej modelki i doradze: waruiny! Zakladaj z nia rodzine; ten sam efekt, kolego :)

Qashqai

  • Gość
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrz 2013, 16:36:09 »
Niejeden  dunczyk na taka fotke polecial  ;) :D ;D

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrz 2013, 20:04:17 »
W citizenservice:

Dodam, ze meldujac sie na jakis adres trzeba przedstawic, od reki napisane potwierdzenie wynajemcy. Czekajac na rozmowe z przedstawicielem "skat"u trzeba wypelnic blankiet z info o ewentualnych wyjazdach do rodziny w Polsce.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2013, 20:21:01 »
Na tym forum jest paru madrali, komikow, heretykow, rowniez jedna wybitna oratorka, ale niestety eksperta, ktory jednoznacznie odpowie na twoje pytanie nie ma, nie bylo i nie bedzie :)

Czego Ty sie ciagle czepiasz, nie rozumiem... :o?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2013, 20:21:01 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrz 2013, 20:23:16 »
W citizenservice:

Dodam, ze meldujac sie na jakis adres trzeba przedstawic, od reki napisane potwierdzenie wynajemcy.

Nieprawda. Wlasnie tydzien temu przemeldowalam sie na nowy adres i nikt niczego nie musial potwierdzac, wyrazac zgody, itp, itd.

Btw. Znajomi Dunczycy przestrzegaja mnie przed wierzeniem we wszystko, co podaja Polacy tu na naszym forum :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrz 2013, 20:29:42 »
Nieprawda. Wlasnie tydzien temu przemeldowalam sie na nowy adres i nikt niczego nie musial potwierdzac, wyrazac zgody, itp, itd.

Btw. Znajomi Dunczycy przestrzegaja mnie przed wierzeniem we wszystko, co podaja Polacy tu na naszym forum :D

Przecztaj najpierw madralo, o co chodzi w temacie, a pozniej pisz, o ile cokolwiek wiesz na ten temat. Tutaj chodzi o rejestracje nowego przybysza m.in. w statsforv. i komunie i ja ten temat przerabialem 2 tyg temu, piszac nawet po dunsku to zaswiadczenie bo wynajemca mial klopoty jezykowe i byl nawet nieobecny :)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrz 2013, 22:15:09 »
Sorry zp nie odpowiem (bo pewnie cos do mnie ), bo znowu masz ignora. Za bardzo sie czepiasz ostatnio , a mnie sie pieerdol czytac nie chce :D
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz 2013, 22:44:20 wysłana przez aisak »
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrz 2013, 22:41:03 »
aisak,
Twoje ignory, fochy, skecze itp. zupelnie mnie nie interesuja; piszac cokolwiek na absolutnie wszystkie tematy powinnas miec jakas minimalna kontrole nad zawartoscia swoich postow, rowniez tym ostatnim.Wiesz przeciez dobrze, ze nie mialas racji w twoich uwagach w tym watku.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrz 2013, 22:42:23 »
No nie widze zp... I musze powiedziec, ze ubaw z tego mam setny :D :D :D. Polecam ;)!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Wrz 2013, 09:53:47 »
Nieprawda. Wlasnie tydzien temu przemeldowalam sie na nowy adres i nikt niczego nie musial potwierdzac, wyrazac zgody, itp, itd.

Btw. Znajomi Dunczycy przestrzegaja mnie przed wierzeniem we wszystko, co podaja Polacy tu na naszym forum :D

Jako kto sie meldowalas na nowym adresie i u kogo????
Pamietaj!!! To jakie jest postepowanie wobec Dunczykow, absolutnie nie dotyczy polakow, to tak na marginesie.
Natomiast w jakie srodowisko wlazlas psioczac na polakow nikogo nie interesuje, bo po pierwszym razie jakos nuty byly zupelnie inne hehehe.
Paplanina o fochach i ignorach jest hmmmmmmmm a przestan tu pisac i sie nie szaroges bo juz zenujace sie to zaczelo robic.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrz 2013, 09:59:54 »
Jako kto sie meldowalas na nowym adresie i u kogo????
Pamietaj!!! To jakie jest postepowanie wobec Dunczykow, absolutnie nie dotyczy polakow, to tak na marginesie.
Natomiast w jakie srodowisko wlazlas psioczac na polakow nikogo nie interesuje, bo po pierwszym razie jakos nuty byly zupelnie inne hehehe.
Paplanina o fochach i ignorach jest hmmmmmmmm a przestan tu pisac i sie nie szaroges bo juz zenujace sie to zaczelo robic.
Zenujace to sa Twoje awantury z wszystkimi o wszystko... ::).
Bede pisac, co bede chciala i kiedy bede chciala. A Ty, jak okres Ci sie skonczy, to skocz po rozum do glowy...

Btw, nie Twoj biznes, gdzie i u kogo. Proponuje pilnuj swoich spraw...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2013, 10:20:11 »
Zenujace to sa Twoje awantury z wszystkimi o wszystko... ::).
Bede pisac, co bede chciala i kiedy bede chciala. A Ty, jak okres Ci sie skonczy, to skocz po rozum do glowy...

Btw, nie Twoj biznes, gdzie i u kogo. Proponuje pilnuj swoich spraw...

Gdyby glupota umiala fruwac itd itd itd.  ;) ;D
Zalatwiasz z dunskim srodowiskiem sprawy, gdzie sie wszyscy znaja, wiec Ciebie nawet o rozmiar majtek nie zapytaja bo juz go beda znali i dostaniesz w sklepie od reki hehehe  ;D

poloniainfo.dk

Odp: Praca w DK- powrot do PL - powrot do DK - pomocy!!
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2013, 10:20:11 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9054
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16571
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 25944
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18522
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 13812
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja