poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?  (Przeczytany 20618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Wrz 2013, 15:25:41 »
Jeśli chcesz pracować jako kabusewca kat.D to jest trudno znaleźć prace nie jest to duży rynek w Danii, ale jeśli masz możliwości finansowe i czas to radzę zrobić także kat C+E to na pewno zwiększy twoje szanse.

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Wrz 2013, 15:42:20 »
Jeśli chcesz pracować jako kabusewca kat.D to jest trudno znaleźć prace nie jest to duży rynek w Danii, ale jeśli masz możliwości finansowe i czas to radzę zrobić także kat C+E to na pewno zwiększy twoje szanse.

To czym ci Duńczycy się poruszają :P. Pewnie rowerami...

Powiem Ci, że nie jest to hura optymistyczna wiadomość, ale może coś się zmieni w tym temacie. Zdecydowałem się własnie na kat. D żeby nie ganiać po świecie i w kabinie się nie kisić ponieważ sądziłem, że znajdę pracę jako kabusewca autobusu. Godziny pracy unormowane a i komfort pracy jakby inny.

A na C+E pewnie że jest więcej ofert pracy (w Europie lub u polskich pracodawców). Tylko ja chciałbym pracować typowo w Danii (w sensie u duńskiego pracodawcy) i tam zamieszkać. A jak wygląda porównanie w ofertach pracy na D i C+E? I o ile się orientujesz, jakie mogą być stawki?
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrz 2013, 17:28:09 »
Tak z ulicy do miejskich autobusów jest trudno bo dużo bezrobotnych osób jest wysyłana na kurs no ich się później "wciska za kabusewców ", a mówiąc o C+E miałem na myśli tylko duńskich pracodawców i "jazdę przy kominie" czyli dziennie w domu z pracą jest różnie stawki od 140 koron na godzinę. Ja kilka lat temu szukałem pracy na C+E 3 tygodnie a teraz mój znajomy jest już czwarty miesiąc bez pracy ale interesuje go własnie tylko transport przy "kominie".

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrz 2013, 20:03:18 »
Ludzie skąd wy takie teorie bierzecie  ;D PRAWO JAZDY ZROBIONE W POLSCE JEST WAŻNE W DANII (dowolna kategoria), co innego zatrudnienie w zawodzie kabusewcy ale tu tylko chodzi o znajomość języka duńskiego
Ależ oczywiście prawo jazdy zrobione w pl jest ważne, ale z takim prawem jazdy może sobie pojeździć prywatnie i samemu. Aby pracować w busach potrzebne jest kørekort til bus erhverv. A tu już jest potrzebne zdanie egzaminu w danii, bez tłumacza, pytań 25. I jazda około 1h z policjantem plus rozmowa na temat autobusu, przepisów w Danii. Więc może ty się najpierw zorientuj co to jest kørekort til bus erhverv i do tego dochodzi EU bevis.

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Wrz 2013, 20:25:36 »
Ależ oczywiście prawo jazdy zrobione w pl jest ważne, ale z takim prawem jazdy może sobie pojeździć prywatnie i samemu. Aby pracować w busach potrzebne jest kørekort til bus erhverv. A tu już jest potrzebne zdanie egzaminu w danii, bez tłumacza, pytań 25. I jazda około 1h z policjantem plus rozmowa na temat autobusu, przepisów w Danii. Więc może ty się najpierw zorientuj co to jest kørekort til bus erhverv i do tego dochodzi EU bevis.
Jasne że na samych prawo jazdach to nawet w Polsce nie pojeździ musisz zrobić kwalifikacje przewozu osób  które są tu uznawane na 100 % sprawdzone  ;D nie chce mi się pisać jak i co i dlaczego tu sobie sam poczytasz dania_d
http://www.trafikstyrelsen.dk/DA/Erhvervstransport/Buskoersel/Udlejning-af-chauffoervikarer.aspx

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Wrz 2013, 20:41:20 »
To ja już mam mętlik w głowie... Zaczynam rozumieć to tak, że:

- mogę śmiało robić prawko w Polsce i z nim przyjechać do Danii (bo będzie honorowane)
- język - wiadoma sprawa
- kurs na przewóz osób mogę zrobić w PL, ale niekoniecznie może on zostać uznany w DK
- jeśli w/w kurs zostanie odrzucony, to wtedy muszę robić kurs na przewóz osób w Danii (jeździć z tym policjantem 1h i te 25 pytań) i wtedy będę pełnoprawnym kabusewcą autobusu?
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Wrz 2013, 21:01:59 »
To ja już mam mętlik w głowie... Zaczynam rozumieć to tak, że:

- mogę śmiało robić prawko w Polsce i z nim przyjechać do Danii (bo będzie honorowane)
- język - wiadoma sprawa
- kurs na przewóz osób mogę zrobić w PL, ale niekoniecznie może on zostać uznany w DK
- jeśli w/w kurs zostanie odrzucony, to wtedy muszę robić kurs na przewóz osób w Danii (jeździć z tym policjantem 1h i te 25 pytań) i wtedy będę pełnoprawnym kabusewcą autobusu?

Ten kurs jest uznawany kolega pracuje ma polskie prawko i kurs polski (fakt nie transporcie miejskim ale myślę nie powinno to się niczym różnić) w wakacje woził turystów autobusem piętrowym po Kopenhadze nie pamiętam nazwy tej firmy ale na pewno jeździ tylko po Danii.

poloniainfo.dk

Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Wrz 2013, 21:01:59 »

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Wrz 2013, 21:18:31 »
A tu już jest potrzebne zdanie egzaminu w danii, bez tłumacza, pytań 25. I jazda około 1h z policjantem plus rozmowa na temat autobusu, przepisów w Danii. Więc może ty się najpierw zorientuj co to jest kørekort til bus erhverv i do tego dochodzi EU bevis.

A to nie będzie tak, że jak zrobię kat. D, kwalifikację wstępną i kurs na przewóz osób to już pracodawcy w Danii będą to honorowali? Bo "kørekort til bus erhverv" w tłumaczeniu to "licencja na przewóz osób". Czyli coś, co już zrobię w Polsce.
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Wrz 2013, 21:21:22 »
Ten kurs jest uznawany kolega pracuje ma polskie prawko i kurs polski (fakt nie transporcie miejskim ale myślę nie powinno to się niczym różnić) w wakacje woził turystów autobusem piętrowym po Kopenhadze nie pamiętam nazwy tej firmy ale na pewno jeździ tylko po Danii.

Czyli nie pracuje w komunikacji miejskiej, gdzie jest najtrudniej dostać pracę a w krajowym, gdzie nie wysyłają tak dużo osób bezrobotnych po kursach? Tak mi to wygląda przynajmniej.

PS. Założony wątek sprawia, że zaczynam również myśleć o C+E :P
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Wrz 2013, 21:37:16 »
Widzę że zrobiło się zamieszanie, ten kurs zrobiony w Polsce i przetłumaczony (EU) będzie uznawany pisałem tylko o koledze jako namacalnym przykładzie. Poczytałem także inne źródła nie ma żadnej różnicy czy to miejski czy jakiś inny

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Wrz 2013, 21:41:38 »
Masz stronkę z największymi przewoźnikami w Danii
http://buschauffor.dk/busselskaber/

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Wrz 2013, 22:46:05 »
Masz stronkę z największymi przewoźnikami w Danii
http://buschauffor.dk/busselskaber/

Przeglądałem stronkę i pomogło mi tłumaczenie google (nie zawsze trafne i nie wszystko przetłumaczone), ale widziałem kilka ofert pracy dla kabusewców autobusów. Ale no własnie - kilka. Czyli z ofertami pracy może być różnie. Bo albo będą brać bezrobotnych Duńczyków po kursach z ich urzędu pracy, albo będzie milion osób na jedno miejsce.
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

poloniainfo.dk

Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Wrz 2013, 22:46:05 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16664
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11054
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26118
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11286
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6871
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir