poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kara za zerwanie umowy o pracę  (Przeczytany 10878 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline daga_pl

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
kara za zerwanie umowy o pracę
« dnia: 12 Wrz 2013, 17:54:29 »
Witam

Czy ktoś z Was wie jak wyglądają takie kary?? Tzn ile kara wynosi, jak się ją oblicza i od czego ona zależy.

Dzięki za opwiedź

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrz 2013, 18:42:14 »
Jak byles zatrudniony to musisz zlozyc wypowiedzenie o dlugosci ktorego decyduje kontrakt, zadne kary bo nie jestes niewolnikiem. Jako firma to tez zalezy od umowy/zlecenia, moga byc nawet bardzo duze kary.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrz 2013, 19:48:02 »
No, chyba, ze bylas na kontrakcie z klauzula wylacznosci i wbrew niej przeszlas do pracy u konkurencji.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Baumi

  • Gość
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrz 2013, 08:50:08 »
No, chyba, ze bylas na kontrakcie z klauzula wylacznosci i wbrew niej przeszlas do pracy u konkurencji.

Dokładnie, a w tym momencie masz dokładnie napisane w kontrakcie jak dlugo nie wolno Ci po zakonczeniu pracy pracowac na podobnym stanowisku w konkurencyjnych firmach. Ja mam dokładnie określone 5 lat :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Wrz 2013, 09:21:32 »
Dokładnie, a w tym momencie masz dokładnie napisane w kontrakcie jak dlugo nie wolno Ci po zakonczeniu pracy pracowac na podobnym stanowisku w konkurencyjnych firmach. Ja mam dokładnie określone 5 lat :D
Ale tez pewnie masz jakies specjalne wynagrodzenie za to  :D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrz 2013, 12:44:33 »
W 2007 roku zerwalem umowe o prace bez wypowiedzenia jej terminu, nawet po niewielkim okresie zatrudnienia, jednak umowa byla na czas nieokreslony. Niestety okazalo sie, ze firma ma zastrzezenie i z tego tytulu zaplacilem kare finansowa za tego typu "rozwiazanie stosunku pracy", ktora zostala potracaona z mojego wynagrodzenia. Uklad taki pracodawca mial zastrzezony w warunkach zatrudnienia o ktorych nieuswiadomionego wowczas polaczka "zapomnial" poinformowac.
Wiec w niektorych przypadkach jest sie niejako "niewolnikiem" i takie praktyki sa stosowane.

Pracodawca zawierajac klauzule w warunkach zatrudnienia, ma prawo do kary finansowej wobec pracownika za zerwanie umowy o prace, bez wlasciwego jej wypowiedzenia.
 
Zastrzegam, ze bylo to w 2007 roku i praktyke taka firma prowadzila/nie wiem czy prowadzi, wzgledem pracownikow z Polski bo nie wiem czy innych. Dodam, ze 100% firma ma podpisany uklad ze zwiazkami zawodowymi i nigdy z tym nie miala problemow ze strony zwiazkow.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrz 2013, 12:54:51 »
 "bez wypowiedzenia jej terminu" dlatego cie ukarali: musza znalezc i przyuczyc nowego i zazwyczaj odchodzacy w tym partycypuja.

poloniainfo.dk

Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrz 2013, 12:54:51 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrz 2013, 13:49:16 »
"bez wypowiedzenia jej terminu" dlatego cie ukarali: musza znalezc i przyuczyc nowego i zazwyczaj odchodzacy w tym partycypuja.

Zpat oczywiscie, ze tak i bez dwoch zdan i zadnych zalow czy pratensji, no moze jedynie takich, ze nie pouczono o tym na wstepie.
Ja odnioslem sie tylko do wczesnieszych wpisow ktore twierdza, ze ptraktyki takie sa do niewolnikow i sie nie stosuje.
Krotko mowiac napisali nieprawde wprowadzajac w blad ludzi jak ambasada RP  ;), czego nie ujalem literalnie i wprost.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrz 2013, 16:07:47 »
No, ale chyba oczywistym jest, ze po to w kontrakcie jest zapisany okres wypowiedzenia, by obie strony go przestrzegały. Skoro ty miałbys prawo poskarżyć się na pracodawcę i żadac jakiegos tam odszkodowania za zwolnienie bez przyczyny (nie dyscyplinarne ) bez zachowania tego okresu, to chyba i oni , jako pracodacy, tez mają prawo jakieś konsekwencje z tego wyciągnąć. Inaczej po co by był taki zapis w kontrakcie ? Chyba logiczne, nie ?
" Polak gorszego sortu"

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Wrz 2013, 16:47:46 »
Zpat oczywiscie, ze tak i bez dwoch zdan i zadnych zalow czy pratensji, no moze jedynie takich, ze nie pouczono o tym na wstepie.
Ja odnioslem sie tylko do wczesnieszych wpisow ktore twierdza, ze ptraktyki takie sa do niewolnikow i sie nie stosuje.
Krotko mowiac napisali nieprawde wprowadzajac w blad ludzi jak ambasada RP  ;), czego nie ujalem literalnie i wprost.
;D ;D ;D

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Wrz 2013, 16:49:07 »
No, ale chyba oczywistym jest, ze po to w kontrakcie jest zapisany okres wypowiedzenia, by obie strony go przestrzegały. Skoro ty miałbys prawo poskarżyć się na pracodawcę i żadac jakiegos tam odszkodowania za zwolnienie bez przyczyny (nie dyscyplinarne ) bez zachowania tego okresu, to chyba i oni , jako pracodacy, tez mają prawo jakieś konsekwencje z tego wyciągnąć. Inaczej po co by był taki zapis w kontrakcie ? Chyba logiczne, nie ?

HB logicznie nie czytasz, nie w kontrakcie a ukladzie zbiorowym jaki firma ma podpisane, nie widzisz tego jak podpisujesz kontrakt, bo on tylko posiada klauzulke o tych warunkach ogolnie, odnoszac sie do podpisanego ukladu.
A kto k..... czytal wtedy po dunsku???? albo z tlumaczem podpisywal kontrakt a przed jego podpisaneim czytal uklad zborowy jaki pracodawca ma podpisany ze zwiazkami bo jest w kontrkacie wzmianka???
Ale nie o to chodzi, czytaj wyraznie ja nie mam co do tego zadnego problemu, chodzi tylko o wyluszczenie tego slownie w trakcie podpisywania umowy o prace a nie ze ja zaplacilem frycowe. Zaplacilem i juz koniec kropka, bo mnie na to stac  ;)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Wrz 2013, 17:29:15 »
jak to, nie miałeś w kontrakcie okresu wypowiedzenia ? To to układy zbiorowe określaja, a nie umowa między pracodawcą, a pracownikiem ?
Bo ja o tym, o okresie wypowiedzenia w kontrakcie- jakimkolwiek, każdym, o pracę, nie o klauzulach i karach umownych.
No, może i po duńsku kazdy nie czyta ;)- ale i w Polsce się przedtem pracowało i zawsze ten "okres wypowiedzenia " był i w jakims celu chyba ustalany, a nie "sobie a muzom"
To miałam na myśli :).
Oj chyba dziś na różnych falach odbieramy, bo ja o niebie , ty o chlebie, czy tam odwrotnie ;).
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Wrz 2013, 18:09:40 »
jak to, nie miałeś w kontrakcie okresu wypowiedzenia ? To to układy zbiorowe określaja, a nie umowa między pracodawcą, a pracownikiem ?
Bo ja o tym, o okresie wypowiedzenia w kontrakcie- jakimkolwiek, każdym, o pracę, nie o klauzulach i karach umownych.
No, może i po duńsku kazdy nie czyta ;)- ale i w Polsce się przedtem pracowało i zawsze ten "okres wypowiedzenia " był i w jakims celu chyba ustalany, a nie "sobie a muzom"
To miałam na myśli :).
Oj chyba dziś na różnych falach odbieramy, bo ja o niebie , ty o chlebie, czy tam odwrotnie ;).

No mam wrazenie, ze nie calkiem zdrowa jestes, ale trudno przejdzie  ;)
Nie chce mi sie kserowac obecnego kontraktu, wiec hehehe buziaki i zdrowka  ;) :) :)

poloniainfo.dk

Odp: kara za zerwanie umowy o pracę
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Wrz 2013, 18:09:40 »

 

POZWOLENIE NA PRACE

Zaczęty przez Marek&GosiaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6772
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2006, 20:15:12
wysłana przez Grzegorz_Odense
należne ulgi dla polaków pracujących na umowe o prace na czas nieokreslony

Zaczęty przez wbisewski33Dział Podatki

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28799
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2008, 14:39:02
wysłana przez Klingon
Umowa o prace w jezyku polskim, czy moge o nia prosic?

Zaczęty przez karolcia25Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7014
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 17:01:14
wysłana przez K3
2 prace na 1 pozwoleniu

Zaczęty przez barbara1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6514
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2007, 09:00:30
wysłana przez marta_malgorzata
Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin

Zaczęty przez rogaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 194495
Ostatnia wiadomość 15 Lip 2018, 20:25:20
wysłana przez Jomir