poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej  (Przeczytany 7920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Paź 2013, 19:38:28 »
Wiedziałem, że ktoś się doczepi ;) ... tak w ogóle to zapomniałem założenia: (nie, że majtek! ;) ) - majtek, w sensie marynarz!)
- osoba, która posiada wiele rachunków bankowych, ale na żadnym z nich nie trzyma więcej niż 10000 koron* ;)

Eee, Krakers, spoko, nie doczepiłam się ;)
A co do "założenia " - kolejny "wymysł " ;)- skoro chcę kupic ten cholerny telewizor, to chyba sobie robię przelew z jednego na drugi tak, by miec te 10000 i jedna korone na jednym ;).
Nie wdawajmy się już w takie dzielenie włosa na czworo, bo sytuacji w tym stylu można wymyslać setki ;). Tylko co z tego ? Paplać, by paplać ???
" Polak gorszego sortu"

Krakers

  • Gość
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Paź 2013, 21:36:09 »
hb ... jeszcze mały raz ;) ... żeby żadne nieporozumienia nie zaistniały! ;)

W zeszlym roku weszla ustawa ze wszystkie zakupy powyżej 10 000 powinny przejść przez bank.

- bo ja właśnie "to" powyższe komentowałem ;) ... a nie chodziło mi o metodę płacenia za zakupy ;) - za co mi się "oberwało", a ja lubię jak wszystko jest wyjaśnione porządnie.

... bo przykład, jaki mi się na myśl wówczas nasunął (w odniesieniu do zacytowanego tekstu) to ... ktoś posiada 10001 koron w domu (nie, że specjalnie idzie po nie do banku - teraz pewnie nie będzie już nieporozumień ;)) ... i zgodnie z tą ustawą (która nie istnieje ;)) ... miałby iść do banku, wpłacić ... a później płacić w sklepie "przez bank" ... dlatego "ta ustawa" wydawała się taka nierealna.

Teraz rozgrzeszony? ;)

varszafiak - a Ty lepiej się za lecytynę zabierz (lecytyna - nie znam jej? ... Lucyna? ;)), bo to wszystko Twoja wina  ;)

varszafiak

  • Gość
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Paź 2013, 00:51:50 »
Krakers to twoja wina.
 Wielu juz bylo w trakcje pisania "obywatelskiego" brev-a  do Skat, o tym ze ich sąsiad kupil duzy telewizor, ewidentnie przekraczający 10 000, a cwaniaki nigdy na koncie kasy nie maja, wiec ze skarpety placic musieli.


Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Paź 2013, 02:00:02 »
z tym PayPalem to akurat sarkazm by nie byl. Zreszta niewazne. Zamiast pomoc to zgrywasz madrale :) Pytanie bylo jak najbardziej na miejscu. Skoro wkolo wszyscy pisza na forach ze umowa jest niepotrzebna, to w czym rzecz? Zapytalem, zeby wieidzec czy mam wyplacac dziesiatki tysiecy czy da rade zalatwic to inaczej. Dostalem odpowiedz. Koniec kropka. Dziekuje za pomoc.

Sluchaj koles! pytales co jest zabezpieczeniem? to udzielilem Ci wyczerpujacej informacji, jak sie ton nie podoba nie pchaj sie na forum, to tak na przyszlosc.
Zgrywac madarale????? ja nie musze, niestety dosc madry ze mnie czlowiek zebym nie musial, ja to niestety glupa musze rznac  ;D
Jak PayPal sie podoba to zrob tak, w prywatnej tranzakcji poza internetem  ;)

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Paź 2013, 16:44:08 »
Witam.

Mam pytanie- czy ktos ma doswiadczenie z kupnem samochodu od osoby prywatnej w Danii? Chodzi mi dokladnie o forme platnosci. Czy zawsze musi to byc gotowka czy moze np. przelew? Gotowka w przypadku duzej kwoty mzoe byc klopotliwa.
Bede wdzieczny za informacje.

Pozdrawiam,
Pawel
Pawell, ja kupiłem juz dwa samochody prywatnie pierwszy z niedziałajaca klimatyzacją i starym przeglądem(dzięki czemu cena spadłao 11,000 kr) w pl naprawiłem za 700 zł ) drugi super stan .I do rzeczy, zawsze umowa nic na gębe.
Wchodzicie do banku , sprzedający pokazuje ci wszystkie papiery(zakładamy że jestes zainteresowany kupnem na 100%)przy wolnym stoliku podpisujecie umowę, potem stajecie przy ,,okienku,, dajesz pani swoja kartę , mówicie czego dotyczy transakcja...czekasz na potwierdzenie że kasa została przelana na konto sprzedającego,po potwierdzeniu pan daje ci kluczyki i ładnie machacie sobie na pożegnanie. Wywodów tu było bez liku kazdy ma swoją ,,tzw rację,,moja opcja jest sprawdzona.

nutka53

  • Gość
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Paź 2013, 01:01:09 »
zanim zaplacisz za ten samochod sprawdz czy nie wisi na nim dlug gdyz moze sie taka transakcja z osoba prywatna  skonczyc tym ze  nie bedziesz miec ani samochodu,ani pieniedzy. http://www.nummerplade.net/restgaeld-i-bil.html

Offline pawell

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Paź 2013, 13:48:33 »
Sluchaj koles! pytales co jest zabezpieczeniem? to udzielilem Ci wyczerpujacej informacji, jak sie ton nie podoba nie pchaj sie na forum, to tak na przyszlosc.
Zgrywac madarale????? ja nie musze, niestety dosc madry ze mnie czlowiek zebym nie musial, ja to niestety glupa musze rznac  ;D
Jak PayPal sie podoba to zrob tak, w prywatnej tranzakcji poza internetem  ;)

"Koles"?A nie zapominasz sie przypadkiem? Nie jestesmy kolegami. Nie twoja sprawa gdzie sie pcham a gdzie nie. A jesli to byla "wyczerpujaca informacja" to jak u Ciebie wyglada zwykla i niewyczerpujaca? :o Zreszta, skonczmy ze slownymi przepychankami, bo zaraz zostane forumowym trollem..
Tym niemniej, dziekuje tym, ktorzy pomogli. W pewnym sensie i Tobie, 1941  8)

poloniainfo.dk

Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Paź 2013, 13:48:33 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Paź 2013, 14:24:56 »
"Koles"?A nie zapominasz sie przypadkiem? Nie jestesmy kolegami. Nie twoja sprawa gdzie sie pcham a gdzie nie. A jesli to byla "wyczerpujaca informacja" to jak u Ciebie wyglada zwykla i niewyczerpujaca? :o Zreszta, skonczmy ze slownymi przepychankami, bo zaraz zostane forumowym trollem..
Tym niemniej, dziekuje tym, ktorzy pomogli. W pewnym sensie i Tobie, 1941  8)

Dlatego koles, bo nie jestesmy kolegami  ;)
Sprawa moja jak mnie pesonalnie wytykasz, niewyczerpujaca wyglada bardzo obrazliwie, wiec lepiej nie  ;D
No przytroliles troche ale nic nie szkodzi  ;) 8)
Gdybym wiedzial, ze taki wrazliwy czlowiek z Ciebie, napisalbym lagodniej.
Ale fakt jest faktem i to bez dwoch zdan, nigdy takich rzeczy bez umowy, a link nutki jest zarabiasty bo masz opcje wydrukowania papierku do podpisania przy kupnie samochodu.  :)
W ten oto sposob nabedziesz pewnie calkiem niezle auto i swietnie Ci sie bedzie sprawowawlo.
Szerokosci i powodzenia.
Nadmienie, ze ja nie jestem zwolennikiem kupowania samochodu od prywatnych osob, zawsze kupuje od dealera czy z komisu i zawsze ze swiezym przegladem, z glowy mam wszystkie formalnosci podpisujac w zasadzie jeden kwit a po podpisaniu jego przelew robie internetowo nawet w salonie  ;) cala reszta przychodzi sama, nawet jak kupujesz z komisu czy od dealera zawsze masz od 3 do 6 miesiecy gwarancje chocby na starego trypla.

poloniainfo.dk

Odp: Kupno samochodu w Danii od osoby prywatnej
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Paź 2013, 14:24:56 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 249731
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 83
Ostatnia wiadomość Wczoraj o 09:15:48
wysłana przez Nancyfrank
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26446
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32745
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29651
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand