poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?  (Przeczytany 285499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« dnia: 15 Wrz 2015, 23:30:50 »
A taki goracy temat....
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrz 2015, 03:31:55 »
Też mnie kusiło, by go poruszyć- zreszta w innych wątkach trochę nawiązywałam.
Jak dla mnie "Temat - uchodźcy, to POLSKI WSTYD ". I tyle. Znów Polska, Polacy, zachowują się jak pazerne, egoistyczne , pozbawione empatii i ludzkich uczuć buractwo. Znów się "popisaliśmy". I nie mówcie mi, że Niemcy i Austria też zamykają granice.Owszem, robią to. Ale ilu już przyjęli ?
Ilu przyjeła Dania - która jest prawie 8 razy mniejsza "ludnościowo" od Polski. Jak zachowuje się duńskie społeczeństwo, jak spontanicznie reagowali ludzie ?
Polska tłumaczy się "koniecznościa przyjęcia Ukraińców" . Bullshit. W ubiegłym roku o azyl w Polsce, ze względu na działania wojenne, poprosiło kilka tysięcy Ukraińców- nie pamiętam dokładnie liczb, coś ponad 2 tysiące . Zgadnijcie, ilu go przyznano...Ani jednej osobie.
Ja nie twierdzę, że akurat niesłusznie odmówiono im statusu uchodźcy. Mówię tylko, że "wycieranie sobie gęby" uchodźcami z Ukrainy, których NIBY Polska przyjmuje, to żenada i obciach.
Niedawno w dunskiej tv pokazywali ośrodki dla uchodźców w Polsce. Stoją puste. Telewizja pokazywała puste pokoje.
Inna rzecz, że ci uchodźcy wcale się do nas drzwiami i oknami nie pchają. To co tu robić aferę  na skalę międzynarodową ? Wystarczyłoby powiedzieć, że Polska chętnie przyjmie wszystkich uchodźców, którzy SAMI będa chcieli u nas zamieszkać, że zapraszamy .
Że niewielu chiałoby skorzystać z tego polskiego "raju socjalnego" ? Oczywiste.
I trzeba było to tak rozegrać, a nie , jak brzydka stara panna , bronic się przed "uwiedzeniem", którego nikt tak naprawdę nie chce na niej dokonać.
Obciach i żenada ze strony polskiej - i tyle.
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrz 2015, 06:16:37 »
To jest temat rzeka.
EU jest sparalizowane i bezradne, chyli sie wg. mnie ku upadkowi, wymagane sa radykalne zmiany; panstwa wspolnoty graja juz przeciez solo, Schengen wlasciwie nie dziala. Politycy bredza o podziale 160000, a w jeden weekend przyjechalo/przyszlo 40000 do Niemiec.Mozna juz przeciez realnie mowic o 1.6 milionie nowych.

 Nie ma miejsca w Europie na tylu muzulmanskich uchodzcow/lowcow szczescia, biorac pod uwage, ze sie jeszcze od lat nigdzie nie potrafili sie zaaklimatyzowac; islam sparalizowal permanentnie ich umysly.

 Sprawdzanie statusu uchodzcow jest przeciez niemozliwym zadaniem do wykonania.W Gedser i Padborgu, znani przez policje, sympatycy IS pomagali uchodzcom w transporcie do Malmoe ???

Polska powinna byla, popisujac sie, przyjac 50000 uchodzcow, po paru dniach i tak juz by ich nie bylo.

Offline ninczasek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrz 2015, 07:09:04 »
Uważam że Polska powinna przyjąć uchodźców, tylko mam jedno "ale" nie wiem czy w obecnej sytuacji i przy obecnych nastrojach Polaków to będzie dobre dla Muzułmanów. Jestem zszokowana jako jeszcze mieszkanka Poznania jak reagują moi znajomi (przedział wiekowy 26-30 lat) ,to co dzieje się Facebooku przechodzi ludzkie pojęcie. Dziwię się że niektórymi wpisami nie zajęła się prokuratura.
Polskie społeczeństwo przepełnione jest nienawiścią. Pochodzę ze wschodu Polski i tam zawsze panowało przekonanie że Żydzi są najgorszym narodem, teraz wchodzi tam moda na muzułmanów i cokolwiek złego się dzieje w Polsce to już są komentarze że to pewnie jakiś Arab zrobił;/ patrząc na moich rodaków odnoszę wrażenie że bliżej im do Putina niż do UE.
Odnośnie przyjazdu uchodźców Poznań ostatnio przyjął 10 rodzin z Syrii do dzisiejszego dnia zostały 3 reszta wyjechała szukać lepszego życia.

Offline Tajga75

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Kobieta
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2015, 20:26:35 wysłana przez Jomir »

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrz 2015, 16:18:00 »
Polacy boją się imigrantów, imigranci boją się że trafią do Polski...
Niemcy już raz wysyłali do nas ludzi pod przymusem, wszyscy wiemy jak to się skończyło.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrz 2015, 16:40:20 »


www.sfora.pl/swiat/Koszmarny-mord-w-Danii-Zadzgala-matke-bo-chciala-byc-terrorystka-a80016?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2
http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/7441
www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/35210

Pozdrawiam.


CO ZA BZDURY!
sprawa szeroko publikowana z mediach dunskich, nic wspolnego z islamem nie miala.
Ot, pietnastolatka, ktora nie sypiala w domu, prowadzala sie z o polowe starszym facetem i o to byly awantury w domu, wiec gowniara zalatwila sobie "cisze w domu".
 
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2015, 20:26:51 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrz 2015, 16:40:20 »

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrz 2015, 19:16:42 »
Mieszkałem przez parę lat w dzielnicy nieciekawej ;) ... jak dla mnie nie powinno się mieszać kultur.
Pomoc - pewnie, na ich terytorium wybudować jakieś "miejsca pomocowe", ale kompletnie nie rozumiem tego wpuszczania przez granice. Merkel i Juncker chyba dostali na głowę, 2 ludzi, którzy praktycznie "rozwalili" wszystko. Dobrze, że były kraje, które powiedziały nie. Gdyby było jakieś głosowanie, referendum, to myślę, że ok. 80% jest przeciwko. Czytałem niemieckie forum, co ludzie o tym sądzą, oczywiście większość była na nie. Nie wiem, może macie jakichś w porządku znajomych, którzy wywodzą się z takiej kultury i dlatego w sposób trochę osobisty cały ten temat odbieracie, ale tak nie można.
150 000 nielegalnych imigrantów przekracza granice, gdzie praktycznie nie powinni się tu znaleźć, bez papierów, bez żadnych pozwoleń, to jest jakieś science-fiction, po co w ogóle mamy granice?

A ci ludzie nie wiedzą co to wolność słowa, wyboru, poszanowanie wartości drugiego człowieka, naprawdę myślicie, że im chodzi o schronienie? Przestańcie. I jak już wspomniałem, można było pomagać im gdzieś na terytoriach im bliższych.

A jak wszyscy są tacy pro ... to wybierzcie się na jeden dzień do nieciekawej dzielnicy, ale nie, gdzie nikogo nie ma, tylko tam, gdzie są chłopacy - faceci w wieku 15-30 lat, od razu zmienicie zdanie.

Odnośnie przyjazdu uchodźców Poznań ostatnio przyjął 10 rodzin z Syrii do dzisiejszego dnia zostały 3 reszta wyjechała szukać lepszego życia.
I jesteś zwolenniczką przyjmowania uchodźców? Wiesz kto to uchodźca? - lepszego życia? Mnie się w głowie nie mieści jak czytałem, że ci ludzie po 3-5 latach, zależnie od kraju, mogą dostać stałe pozwolenie na pobyt, a w międzyczasie zasiłki.
Uchodźcy?
A wszyscy, ot tak, mają przyjmować nielegalnych imigrantów? Wiesz co to jest islam, wiesz kto to jest terrorysta, myślisz, że jak się do nich uśmiechniesz, to oni się do Ciebie uśmiechną z powrotem?
A oni ... zafascynowani gościnnością europejską ... bezproblemowo wkomponują się w środowisko i będą dbać o kraj, ludzi dookoła?
Zobaczcie jaki porządek za sobą zostawiają, wędrując ...

beti - Ty z Fyn, tak? - polecam Vollsmose, szczególnie Egeparken, zdanie zmienisz w 5 minut. Parę samochodów tam kiedyś płonęło, poprzebijane opony w samochodach bywały, szyby również.
A teraz zastanówcie się na spokojnie, czy Duńczycy - jako naród wyznający jakieś tam wartości, kojarzą Wam się z takim zachowaniem? Spotkaliście się z tym, by Duńczycy (nie importowani) podpalali samochody? Jeśli się o takich sprawach mówi, to wiadomo kto to robi.

I jeszcze raz dla wszystkich zwolenników, Europa to Europa, ma swoje wartości i systemy prawne (ludzie nie biegają np. z maczetami i się nie mordują), ma też swoje granice, w głowie się nie mieści, by wpuszczać osoby, które nie mają żadnego legalnego prawa tutaj przebywać.
Naprawdę rozumiem, że w tamtym rejonie nie jest ciekawie, ale wpuszczając 150 000 ludzi, myślicie, że to coś rozwiąże? Będzie jeszcze gorzej, jak lawina ruszy, proszę, już się zaczyna:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/starcia-uchodzcow-z-policja-na-granicy-wegier-uzyto-gazu-i-armatek-wodnych/jz9hqh
Tylko głupiec (tzn. dwójka ich była) myślał, że wpuszczą sobie 150 000, a reszta obejdzie się ze smakiem.
Pomoc powinna przebiegać w inny sposób, aniżeli mieszanie kultur na terenie UE.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Wrz 2015, 03:52:17 »
Spoky, bardzo Cię lubię i szanuję i rozumiem Twoje argumenty.
...może mam i robaczywe serce i mały mózg...ale...jako "cywilizowani" ludzie, mamy patrzeć z założonymi rękoma, jak TAM ludzie giną ?
Swoją drogą, AKURAT Polacy , PIERWSI, by "rzucić kamieniem" ?
W mediach duńskich- o jakich Polakach słychać?
O nas, normalnie żyjacych, pracujących, grzecznie płacacych podatki i udzielających sie  w swoich społecznościach, czy o tych , co okradają kontenery Czerwonego Krzyża czy wynoszą skrzynki alkoholi z marketów ?
Powiadasz "wyślijmy im pomoc TAM " . To znaczy- GDZIE ? Do Syrii ? Co komu po namiocie Czerwonego Krzyża, jak moze na niego spaść pocisk ?
NIE JESTEM za "rozpieszczaniem" uchodźców, ani za nadawaniem im szczególnych przywilejów. Przyjąć, zapewnić schronienie i "miskę strawy", opiekę lekarską , szkołę dla dzieci i dorosłych , jakieś kieszonkowe - nie za wysokie, ale tez nie uwłaczające godności . Umożliwić integrację na zasadach- "znajdziesz prace i mieszkanie , będziesz w stanie tu się utrzymać  na takich zasadach, jak inni cudzoziemcy spoza Unii, to pomyślimy o twoim pozostaniu w naszym kraju" . Na pewno taka "polityka" spowodowałaby "odsiew" . Zachód kusi "obietnicą raju" , tak, jak kusił Polaków w latach 80tych.
A przypomnę, że , jaka by ta nasza "komuna" nie była, to jednak bomby nam na głowy nie leciały , a mimo kolejek i kartek, ludzie nie głodowali. I nie wyjeżdżali ci "najsłabsi", tylko ci z pewnymi pieniędzmi i umiejący sobie na Zachodzie poradzić.
Nie mam teraz czasu na więcej , ale chętnie porozmawiam dalej ;)
" Polak gorszego sortu"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrz 2015, 16:58:39 »
HB jako "cywilizowany" ludź, wcale nie musisz  patrzeć z założonymi rękoma, jak tam ludzie giną !
Weź sobie taką  rodzinkę na utrzymanie do własnego domu, nikt ci nie broni :D Zadbaj, dobrze nakarm, sypnij groszem i przypilnuj !!!
PS.  właśnie w TV pokazywali jakiegoś "uchodźce wojennego" który chce do Niemiec, bo Węgrzy karmią go makaronem  ;D ;D ;D

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Wrz 2015, 18:13:42 »
HB nazwijmy sprawy po imieniu , rozmawiamy o emigrantach zarobkowych a nie o uchodźcach, bedzie zdecydowanie łatwiej.

Po pierwsze przydało by się spytać społeczeństwo czy zgadza się na przyjmowanie emigrantów, i przyjmując optymistycznie ze tak by się nawet  stało, to pseudo uchodźcy będą marzyc o niczym innym niż opuszczenie tak przyjaznego kraju i bogatego w socjal kraju.

Morze mam wypaczony obraz uchodźcy,ale te obrazki ktore mam nieprzyjemność oglądać w telewizji kolidują z moja wiedza jak wyglądają uchodźcy z krajów ogarniętych wojna. Ani wiek ,pleć,wygląd ,i przede wszystkim zachowanie kolidują się z moja wizja osoby która dotknęła tragedia ,ale moze się nie znam. Trochę daleko się zapuszczają od swoich domostw,jest spora ilość państw w których można by przycupnąć oczekując zakończenia działań wojennych. A pchają się tam gdzie dziwny język i pogoda do dupy i daleko od domu, dlaczego?

Gdzie sa państwa które zgotowały arabska wiosnę? USA i Wielka B. z takim doświadczeniem na bliskim wschodzie obala dyktatora i liczy na cud? Ogromna ilość plemion o wszelakich wyznaniach i ich odcieniach , do  której dociera tylko silą i bat nad głowa zostala obarczona demokracja? Zobaczmy co ugra Rosja i jeżeli jej się uda będziemy mieli zimna woje pełna gęba.
Bo jeżeli ktoś myśli ze ze pchają sie tam z czystego odruchu serca to jest idiota.

Na marginesie , dlaczego cały świat z oddanymi dla sprawy amerykanami na czele , nie organizuje koncertów dla uciśnionych . maja  wszak doświadczenie.


Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Wrz 2015, 19:12:20 »
Do Admin

Czy linki ktore wkleilem  sa zbyt okrutne? Bo zostaly usuniete.
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline ninczasek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Wrz 2015, 19:35:06 »
Może i jestem naiwna ale znam z opowiadań swojej rodziny co robili Polacy w Austrii i w Usa, znam obecne opowieści z Anglii i Holandii. Żaden naród nie jest idealny a nie możemy też patrzeć na tych ludzi przez pryzmat tego że każdy z nich jest terrorystą. To przecież chore. Tak uważam że skoro nam można wyjechać do każdego kraju żeby poprawić swoje życie to im, uciekającym przed wojną można tym bardziej. Spooky piszesz o Islamie, tak wiem co to Islam moi sąsiedzi są wyznawcami tej religii i w Polsce mieszka ich ok 30 tys. jakoś nikt nikogo nie wysadza, nie gwałci i nie zabija. Uważam że każdemu należy dać szansę, a skoro państwo Polskie umożliwia ludziom siedzenie na zasiłku bo im się nie chce iść do roboty (pracując sama jako manager miałam mnóstwo sytuacji gdzie ludzie z UP przychodzili tylko po pieczątkę po zasiłek) to uchodźcom też należy się pomoc.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Wrz 2015, 19:43:31 »
Warte obejrzenia https://www.dr.dk/nyheder/debat jak i rowniez sledzic pozniejsza dyskusje. Uwazam, ze szwedzcy uczestnicy unikneli konkretnej odpowiedzi o braku dyskusji w szwedzkich mediach na temat imigracji, byli malo konkretni w przeciwienstwie do "naszych".


Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Wrz 2015, 20:15:30 »
Może i jestem naiwna ale znam z opowiadań swojej rodziny co robili Polacy w Austrii i w Usa, znam obecne opowieści z Anglii i Holandii. Żaden naród nie jest idealny a nie możemy też patrzeć na tych ludzi przez pryzmat tego że każdy z nich jest terrorystą. To przecież chore. Tak uważam że skoro nam można wyjechać do każdego kraju żeby poprawić swoje życie to im, uciekającym przed wojną można tym bardziej. Spooky piszesz o Islamie, tak wiem co to Islam moi sąsiedzi są wyznawcami tej religii i w Polsce mieszka ich ok 30 tys. jakoś nikt nikogo nie wysadza, nie gwałci i nie zabija. Uważam że każdemu należy dać szansę, a skoro państwo Polskie umożliwia ludziom siedzenie na zasiłku bo im się nie chce iść do roboty (pracując sama jako manager miałam mnóstwo sytuacji gdzie ludzie z UP przychodzili tylko po pieczątkę po zasiłek) to uchodźcom też należy się pomoc.

Nie masz zielonego pojęcia, ani Ty, ani ja, ilu tam jest uchodźców, którymi kierują przesłanki "ucieczkowe", ilu jest terrorystów, a ilu emigrantów zarobkowych, którzy przyjeżdżają tutaj tylko po to, by siedzieć na zasiłku i doić. Ale pewne jest to, że nie występuje tam tylko jedna grupa.
Całego świata nie zbawimy, jest jeszcze Korea Północna - dlaczego ludzi stamtąd nie zabrać? Jest jeszcze Afryka, gdzie biegają z maczetami i się nazwajem zabijają, a co z nimi - oni są gorsi, że ich nie chcemy? Niestety taki jest świat, byłoby super, gdyby świat był piękny, a pytanie - gdzie teraz jest najwięcej krzywd, nienawiści, rozbojów? - przecież to się nie bierze znikąd, tacy po prostu są tamtejsi ludzie. Nic się samo z siebie nie bierze. Tak jak i państwo islamskie nie wzięło się znikąd, taka jest mentalność tych ludzi i taki poziom rozwoju. Nie można, ot tak, wziąć małpy i wsadzić jej do promu kosmicznego, to nie wyjdzie.
happybeti pisze o pracy ... o pracy? Przecież tam edukacja pewnie jest tak kulawa, że Ci ludzie za bardzo nie nadają się do pracy w rozwiniętym kraju, zresztą najpierw trzeba by się w jakiś sposób komunikować. A później kwestie, o których zapominacie, odmienność kulturowa i w ogóle nieprzystosowanie do życia w państwie Zachodnim. U mnie w pracy mieliśmy kiedyś pana z tamtych rejonów, menadżerką była kobieta, i istniała taka sytuacja, że on od niej nie przyjmował poleceń ... inny pracownik - facet - musiał mu przekazywać polecenia, które ta menadżerka chciała mu przekazać, bo on od kobiety polecenia nie przyjmie - taka kultura. Zwolnili go.

Moje poglądy są twarde, cenię sobie porządek prawny, przestrzeganie reguł, a to, co widzę, to jeden wielki inwazyjny chaos, nad którym nikt nie panuje. Dwójka urzędników (Merkel i Juncker) postanowili sobie, że przyjmą 160 000 uchodźców, a oni tweet'ują, facebook'ują dając zielone światło kolejnym. Gdyby niektórzy nie poszli po rozum do głowy to zamiast 160 000, byłoby kilka, kilkanaście milionów. A demokracja działa w taki sposób, że rządzi większość, w takiej Szwecji za lat paręnaści / parędziesiąt do władzy dojdą przedstawiciele ludności przeważającej, przy dzietności kobiet muzułmańskich wiadomo jak to będzie. A jak będą mieli większość w organach stanowiących prawo, to ustalą co będą chcieli i nikt tego nie zastopuje, itd.

Jak już wspomniałem, można było pomóc w taki sposób, by zapewnić im dach nad głową i wyżywienie gdzieś poza granicami UE, blisko ich kulturowości, a nie przyjmować ludzi, którzy w żaden legalny sposób by się tutaj nie znaleźli.
Tylko pytanie, czy ich by to zadowoliło?

Proszę:
http://www.anglia.today/biezace-wydarzenia/szefowa-obozu-dla-uchodzcow-zgwalcona-przez-mumulmanskich-imigrantow

Jak już wspomniałem, mieszkałem w nieciekawej dzielnicy (= sporo było muzułmańskich imigrantów), kiedyś o 3 w nocy hałas, krzyki, 3 muzułmańskich wyrodków, jak się później okazało, kopało żonę jednego z nich, bo podobno chciała odejść. Gdybyśmy nie zadzwonili na Politi, to by ją pewnie skopali na śmierć.

Wyobrażacie sobie Duńczyka, który z kolegami obkłada kopniakami swoją żonę? Przecież nie ewoluowaliśmy do poziomu człowieka, żeby być świadkami takich zdarzeń. Dlaczego ktoś, kto nie jest przystosowany do zachodniego stylu życia ma się w nim nagle znajdować?

Ja już kończę, temat średni dla mnie, jak cała ta sytuacja, która jest po prostu jakimś wielkim nieporozumieniem i zastanwiam się, czy ludzie mają jeszcze zdrowy rozsądek. Im więcej w tym temacie siedzę, tym bardziej się nakręcam :D Mamy granice, które de facto nie istnieją, kto chce, sobie wchodzi niezweryfikowany (toż to trudniej osiedlić się obywatelowi UE w innym państwie UE) ... a ludzie, którzy chcą pomagać, bo widzą kobietę z dzieckiem na zdjęciu (w otoczeniu kiludziesięciu mężczyzn w sile wieku, gotowych do walki, by przekroczyć granicę), nagle zapominają o wszystkich innych czynnikach.

Owocnej dyskusji.

Edit:
a jeszcze jak media manipulują. Czytałem na onecie artykuł, że Duńczycy pomagali nielegalnym imigrantom przedostać się do Szwecji, wtedy, jak oni promami przypłynęli ...

... a co się okazało. Na relacji tv2.dk ci Duńczycy to byli ... korzennie muzułmańscy "Duńczycy". Ciekawe który rodowity Duńczyk by do swojego samochodu zapakował ekipę i ich zawiózł do Szwecji. Także nie wierzcie we wszystko, co widzicie i przeczytacie, zdrowy rozsądek warto zachować.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2015, 20:28:23 wysłana przez spooky »

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Wrz 2015, 20:15:30 »

 

Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez wyspiarzDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5592
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 12:37:54
wysłana przez vera
Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 87038
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2010, 18:30:19
wysłana przez Fachurra
Co sądzicie o Faglige Hus

Zaczęty przez RoxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5495
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2016, 20:33:02
wysłana przez Habanero
A co sądzicie o tym???

Zaczęty przez LiwiaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2850
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2009, 14:25:25
wysłana przez Novy
co sądzicie o Dagplejecenter Rosengård?

Zaczęty przez nympheDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4434
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2010, 21:57:18
wysłana przez Dora76