poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brexit co on oznacza dla nas?  (Przeczytany 34572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Cze 2016, 23:27:31 »

Po za tym zastanawiam  czy się produkować, nie wytrzymasz i nabluzgasz trollowi ,poleci pod skrzydła wybawicielki i temat pozamiatany.
Wystarczy przeczytać jej pierwszy post w tym temacie.
Nic dodać, nic ująć Panie Kolego... uszanowanko z mojej strony. Podzielam Twoje poglądy. Pozdrawiam !
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Lip 2016, 16:16:52 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Czech-apeluje-o-referendum-ws-dalszego-czlonkostwa-w-UE-i-NATO,wid,18404637,wiadomosc.html

Hehehe... Chyba zostanę wróżką :D  Zastanawiam się tylko jak to nazwiecie w tej swojej lewackiej nowomowie... Czexit ?   :D :D :D
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Lip 2016, 10:20:31 »
Mnie nieco dziwi zachwyt Polakow nad Brexit, w obliczu faktu, ze tak naprawde wiekszosc Anglikow nie glosowalo przeciwko Uniii, a Polakom w swoim kraju.
Przykre... zwlaszcza, ze w angielskich i miedzynarodowych mediach nie mowi sie o nienawisci nawet do Rumunow, ba! nawet uchodzcow z Syrii i turystow ekonomicznych, a wlasnie Polakow i tylko Polakow...


https://www.dr.dk/nyheder/udland/brexit/politi-anmeldelser-af-hadforbrydelser-steget-med-500-procent-efter-brexit
https://www.dr.dk/nyheder/udland/brexit/efter-brexit-hadske-tilraab-og-usikker-fremtid-britiske-polakker
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Lip 2016, 11:26:55 »
Mnie nieco dziwi zachwyt Polakow nad Brexit, w obliczu faktu, ze tak naprawde wiekszosc Anglikow nie glosowalo przeciwko Uniii, a Polakom w swoim kraju.
Przykre... zwlaszcza, ze w angielskich i miedzynarodowych mediach nie mowi sie o nienawisci nawet do Rumunow, ba! nawet uchodzcow z Syrii i turystow ekonomicznych, a wlasnie Polakow i tylko Polakow...




Mnie nic w tej kwestii nie dziwi; gdybym miał mieć w Polsce tylu wrzeszczących, pijanych i kombinujących Angoli to też zrobiłbym wszystko żeby się ich pozbyć. No i toksyczność UE... To ta druga, gorsza strona medalu. Bidny Soros... Tyle kasy utopił a sytuacja wymyka mu się spod kontroli
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline annaz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +4/-0
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Lip 2016, 11:30:10 »
Faktycznie przykre. Media zawsze o tym mówią i piszą co się dobrze sprzeda bez większego dymu na politycznej międzynarodowej arenie. Bo gazety i telewizja są dla zwykłych zjadaczy chleba i musi się to sprzedać w dużych nakładach. Nie będą przecież pisać o tym, że muzułmanie mają ten sam problem, bo to przecież już polityka przez wielkie P..... no i nie zabierają przecież pracy innym tak jak to potrafią przebiegli Polacy.... no, ale to już temat rzeka. Poniżej jeden z nielicznych artykułów, że muzułmanie też są ofiarami brexitu
http://www.nytimes.com/2016/06/29/opinion/at-home-in-london-not-britain.html?_r=0
Poniżej ten sam artykuł tłumaczony na polski
http://fakty.interia.pl/new-york-times/news-wielka-brytania-jest-w-stanie-wojny-kulturowej,nId,2229379

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Lip 2016, 11:45:50 »
Przecież jednym z ideałów UE jest multi-kulti... Jak się sprawdza wiemy wszyscy ale niewielu o tym mówi bo przecież trzeba być politpoprawnym...
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Lip 2016, 11:45:50 »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Lip 2016, 12:39:10 »
Wiadomo, ze EU trzeba powaznie zrekonstruowac i unowoczesnic, ale wiara w rychly exit innych panstw niz GB, to marzenie scietej glowy.

Panstwa EU w poludniowej i srodkowej Europie, walcza jeszcze ze skutkami swiatowego kryzysu ekonomicznego i trzeba zadac sobie pytanie kto im pomoze w razie pogorszenia sytuacji, jak nie wspolnicy z EU? A nowi czlonkowie w dalszym ciagu cyckajacy EU? Tez tego nie widze; biorac pod uwage mozliwosci swobodnego szukania pracy (na razie 2mln polakow!!!) poruszania sie czy nauki.

Widzialem tydzien temu statystyki z badan opinii publicznej w krajach EU i nie bylo tam zadnej istotnej liczby wskazujacej na zyczenie przeprowadzenia referendum czy w konsekwencji, ochoty na opuszczenie unii.




Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Lip 2016, 15:16:36 »
Skończonym pustakiem jest ktoś , kto uważa UE za bezdenny worek z pieniędzmi... To złodziejski układ mający na celu podporządkowanie Europy Niemcom głównie poprzez stworzenie zależności finansowych, zadłużenie i wyniszczenie gospodarcze krajów wessanych przez ten twór. Wystarczy przyjrzeć się temu co działo się i nadal dzieje w Grecji...


P.S. Linki od lisa są tyle samo warte co linki od szechtera... Więcej powagi koleżko ;)  Nawet tego chłamu nie otwieram... Nie będę nabijał liczników wejść antypolskim ścabusem

Te statystyki też pewnie tam widziałeś :D  Holandia też chce referendum... I Francja też ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Lip 2016, 16:29:42 »
Nie badz smieszny..twoje chorobliwe i nigdy nie udowodnione postulaty juz nudza...Czesto wysylasz ludzi do odrobienia lekcji, nigdy nie podajac jednak zrodel swoich madrosci.

Wyniszczenie gospodarcze? Jak wygladala gospodarka krajow socjalistycznych? Wymien dobrze prosperujace, zacofane technicznie, stocznie europejskie. Nowoczesne stocznie dunskie (i nie tylko dunskie) splajtowaly, bo w Azjii jest duzo taniej.
W jaki sposob polskie kopalnie moga prosperowac, gdy sa mozliwosci duzo tanszego zakupu wegla z Rosji?
Wszystko bylo kiedys mozliwe, ale przy duzych doplatach panstwowych, niestety jest to zabronione w EU, bo zagraza to wolnej konkurencji: o tym wszyscy politycy wiedzieli starajac sie o czlonkostwo w EU.

To, ze nie ktore polskie przedsiebiorstwa zostaly sprzedane za tanio, nie jest wina EU tylko polskich sprzedawcow.
Rozsadni ponikad, Dunczycy tez sprzedali za tanio akcje w Dong'u i TDC

To, ze w niektorych panstwach sa glosy anty EU nie dowodzi, ze te kraje sa w drodze do wymeldowania, wiec nie kombinuj; statystyki byly dunskie, a te w linkach z polskiego ministerstwa finansow.

Dodam , ze nie jestem zacietym zwolennikiem EU i z reguly glosowalem "nie" w roznorakich glosowaniach, nie lubie jednak twojej prymitywnej propagandy anty..anty..anty nieomalze wszystkiemu europejskiemu czy dunskiemu w szczegolnosci.

Nooo... co sie stalo w Grecji? Poczytaj sobie !!! :) :)

 Ogromna i kosztowna panstwowa biurokracja, deficytowe panstwowe kolosy przemyslowe,duza emerytura juz w wieku 50 lat, pozyczki na ogromne procenty, podkresle tez chora konumpcyjna mentalnosc spoleczenstwa.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2016, 16:44:47 wysłana przez zpatentem »

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Lip 2016, 17:05:00 »
Nowoczesne stocznie dunskie (i nie tylko dunskie) splajtowaly, bo w Azjii jest duzo taniej.


A Niemcy tłuka statki na potęgę ,podobnie jak kilka stoczni polskich.Moze min. brak przemysłu ciężkiego i metalurgicznego było powodem, Azja ani nie buduje lepiej ani taniej.

Niemcy dalej zwiększają wydobycie węgla, wot następna ciekawostka, w polsce tez jest kilka kopani ktore wychodza na swoje ,problem lezy gdzie indziej ,a pisalem w innym temacie (ktory sam założyłes i chciałeś skasowac) poszukaj.

w 1989 urzednikow bylo 160 tysiecy, obecnie w polskich urzedach zasiada 444 tysiace ,sukces pelna gębą.


„Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się problemy nie znane w żadnym innym ustroju”.

A urzędnicy UE w pocie czoła rozwiązują problemy, które z takim mozolem stworzyli.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Lip 2016, 17:11:22 »
To, ze w niektorych panstwach sa glosy anty EU nie dowodzi, ze te kraje sa w drodze do wymeldowania, wiec nie kombinuj; statystyki byly dunskie, a te w linkach z polskiego ministerstwa finansow.

W Austri będzie powtarzana droga tura wyborów,w kraju którym przeciwników jest wiecej niz zwolennikow ,poczekamy zobaczymy.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Lip 2016, 17:16:06 »
Mnie nieco dziwi zachwyt Polakow nad Brexit, w obliczu faktu, ze tak naprawde wiekszosc Anglikow nie glosowalo przeciwko Uniii, a Polakom w swoim kraju.
Przykre... zwlaszcza, ze w angielskich i miedzynarodowych mediach nie mowi sie o nienawisci nawet do Rumunow, ba! nawet uchodzcow z Syrii i turystow ekonomicznych, a wlasnie Polakow i tylko Polakow...

Jest takie powiedzenie jak nie masz kogo lac lej policjanta nie odda. Jak masz kogo szkalować to szkaluj Polaka ,w przeciwieństwie do śniadej skory nic z tym nie zrobi.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Lip 2016, 17:30:58 »
Sprawdzilem ta niemiecka produkcje statkow na potege: http://www.europages.dk/virksomheder/Tyskland/skibsv%C3%A6rft.html

Jest pare stoczni, pewnie nowoczesnych, ktore zatrudniaja od 10-50 pracownikow, jedna nawet 700, zajmuja sie one glownie reperacja i produkcja jachtow. Polskie stocznie zatrudnialy tysiace, ale byly przestarzale wiec musiano je zamknac.
Stocznie Kockum w Malmoe tez zamknieto, bo byla nieoplacalna, co spowodowalo "upadek" tego niegdys duzego i waznego miasta.

Nie wiem skad pochodzi twoja informacja o Azjatyckch cenach statkow, AP Møller ktory posiadal chyba ze dwie stocznie, od lat buduje w Korei.

Co do info o Austrii to powinienes nadmienic, ze chodzi tu o formalne bledy przy wyborach prezydenckich, a nie o nastroje anty EU. Watpie czy austryjacy zyjaca z handlu i turystyki kiedykolwiek beda sie zastanawiali nad czlonkostwem w EU.

poloniainfo.dk

Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Lip 2016, 17:30:58 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14535
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18729
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 48751
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15143
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18523
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior