poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zatrzyamnie przez policje DK i zaparkowane samochody na polskich tablicach  (Przeczytany 12947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skeater22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Witam dzis jak moj kolega wracal z pracy. kolega zostal zlapany przez policje, za podwojne przekroczenie predkosci i wyprzedzanie na podwojnej ciaglej. oczywiscie jechal samochodem firmowym na dunskich zoltych blachach.

caly problem polega na tym ze przyciagnal tutaj dwa radiowozy cywilne. a Ze stoja tutaj moj samochod i jeszcze jeden samochod kolegi na polskich blachach przy okazji porobili naszym samochodom zdjecia (zeby sprawa byla jasna ten co zostal zlapany nie ma tu samochodu na polskich tablicach ale przciagnal dla mnie i dla mojego 2 kolegi problem)

Policjanci powiedzieli ze nasze samochody na polskich tablicach maja zniknac mamy na to 2 tyg i ze za dwa tyg przyjada i sprawedza czy te samochody dalej tutaj stoja

czego mamy sie teraz obawiac?? jakie kary jak nie wywieziemy samochodow?? czy samochody na PL blachach nie mnoga nawet stac???

duzo czytalem o samochodach na PL tablicach ale to wszytsko juz stare i przedawnione bo posty z roku 2009,2010 itp

wie ktos moze cos ?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Wszystko zalezy od tego jak dlugo jestes w Danii i jaki typ umowy o prace macie.

Ale generalnie jest jak policja powiedziala i tak byli zyczliwi, ze nie zabrali samochodow od razu na parking skatu, a dali Wam szanse.
PArking Skat, jest bardzo kosztowny.
DO Was nalezy decycja - albo wywozicie auta, albo przerejestrowujecie.
Drugiej szansy nie dostaniecie.
Auta zostana sholowane na parking skat i beda staly tak dlugo az, nie przerejestrujecie i nie zaplacicie kary i za parking.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Wydaje mi się że jeżeli samochód stoi na prywatnym terenie to nie mogą się czepiać. Co innego poruszanie się tym samochodem.
Ale to jest już cwaniakowanie i raczej nie kończy się dobrze.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Jomir - spokojnie ;) Nikt nie zabierze od razu samochodu, bez żadnej ku temu podstawy, a podstawą samą w sobie do zabrania nie jest to, że samochód posiada zagraniczne tablice. Dlatego są te zdjęcia = dowód, wtedy wiadomo (bardziej na zasadzie domysłu, niż twardego dowodu) od jakiego czasu taki samochód na zagranicznych blachach w Danii "przebywa". Także od tego momentu jest już nieciekawie, bo w przypadku jakiejkolwiek kontroli jest dowód, że samochód w Danii przebywa od ...

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
...bo posty z roku 2009,2010 itp
I w tej kwestii wiele się nie zmieniło, a raczej pogorszyło  :-X

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Jomir - spokojnie ;) Nikt nie zabierze od razu samochodu, bez żadnej ku temu podstawy, a podstawą samą w sobie do zabrania nie jest to, że samochód posiada zagraniczne tablice. Dlatego są te zdjęcia = dowód, wtedy wiadomo (bardziej na zasadzie domysłu, niż twardego dowodu) od jakiego czasu taki samochód na zagranicznych blachach w Danii "przebywa". Także od tego momentu jest już nieciekawie, bo w przypadku jakiejkolwiek kontroli jest dowód, że samochód w Danii przebywa od ...
Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.
Nie dawniej niz 3 tygdnie temu, tlumaczylam przez telefon, gdy auteczko, tak na autostradzie zabierali...
No, ale kazdy wierzy w swojego Boga :)
Moim bogiem jest wiedza i doswiadczenie, a swiatem rzadzi prawo Murhiego.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Wiesz, to nie chodzi o to, że jeden wie swoje, ktoś inny swoje, bo prawda jest przeważnie tylko jedna, a ja nie jestem z tych, żeby forsować jakieś teorie, jeśli prawda jest inna. Dawno się w tych wątkach nie udzielałem, rzuciłem teraz okiem na stronę SKAT-u i trochę pozmieniali:

"1. Inden du indfører et køretøj
Bor du i Danmark og indfører en bil eller MC på udenlandske nummerplader,
skal du:

*Give SKAT besked via denne formular, inden du indfører køretøjet.
*Printe din kvittering, da du skal have den liggende i køretøjet, når du kører på de udenlandske nummerplader."

- także zabrali się już za to konkretnie, żeby nie pozostawiać żadnego pola manewru. Wcześniej były 2 tygodnie na przerejestrowanie, no właśnie - dlatego potrzebowali dowodów, żeby stwierdzić, że samochód przebywa dłużej, bo w jaki sposób mieli udowodnić łamanie prawa? Obecny zapis zrzuca z nich ciężar dowodowy całkowicie.

Z drugiej strony - to po co te zdjęcia?

poloniainfo.dk


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
"1. Inden du indfører et køretøj
Bor du i Danmark og indfører en bil eller MC på udenlandske nummerplader,
skal du:

Nalezy rozumiec "MIESZKASZ w Danii i wprowadzasz do Danii samochod lub motocykl". Dotyczy to wiec dunczykow lub obcokrajowcow posiadajacych pobyt staly. Zdecydowana wiekszosc osob  przywajaca tutaj w zwiazku z zatrudnieniem, nie mieszka w Danii, tylko przebywa/ma pobyt w Danii tak dlugo jak ma kontrakt zatrudnienia. Zameldowanie w Danii nie ma nic z tym wspolnego, nadal mowa o pobycie zgodnie z prawem o przemieszczaniu sie sily roboczej na terenie Unii. Sytuacja sie zmienia po uzyskaniu pobytu stalego. 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Wiesz, to nie chodzi o to, że jeden wie swoje, ktoś inny swoje, bo prawda jest przeważnie tylko jedna, a ja nie jestem z tych, żeby forsować jakieś teorie, jeśli prawda jest inna. Dawno się w tych wątkach nie udzielałem, rzuciłem teraz okiem na stronę SKAT-u i trochę pozmieniali:

"1. Inden du indfører et køretøj
Bor du i Danmark og indfører en bil eller MC på udenlandske nummerplader,
skal du:

*Give SKAT besked via denne formular, inden du indfører køretøjet.
*Printe din kvittering, da du skal have den liggende i køretøjet, når du kører på de udenlandske nummerplader."

- także zabrali się już za to konkretnie, żeby nie pozostawiać żadnego pola manewru. Wcześniej były 2 tygodnie na przerejestrowanie, no właśnie - dlatego potrzebowali dowodów, żeby stwierdzić, że samochód przebywa dłużej, bo w jaki sposób mieli udowodnić łamanie prawa? Obecny zapis zrzuca z nich ciężar dowodowy całkowicie.

Z drugiej strony - to po co te zdjęcia?
Przeplyw informacji miedzy urzedami jest nienajlepszy.
Pewnie byla to policja drogowa, ktora nie do konca byla poinformowana o biezacej sytuacji prawnej.
Gdyby byla policja skarbowa, zabralaby auto na miejscu (o ile pobyt nie jest turtstyczny, badz praca sezonowa).
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Nalezy rozumiec "MIESZKASZ w Danii i wprowadzasz do Danii samochod lub motocykl". Dotyczy to wiec dunczykow lub obcokrajowcow posiadajacych pobyt staly. Zdecydowana wiekszosc osob  przywajaca tutaj w zwiazku z zatrudnieniem, nie mieszka w Danii, tylko przebywa/ma pobyt w Danii tak dlugo jak ma kontrakt zatrudnienia. Zameldowanie w Danii nie ma nic z tym wspolnego, nadal mowa o pobycie zgodnie z prawem o przemieszczaniu sie sily roboczej na terenie Unii. Sytuacja sie zmienia po uzyskaniu pobytu stalego. 

Sytuacja zmienia sie w zaleznosci od celu i dlugosci pobytu (rowniez zamierzonej dlugosci).
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline bikerboy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Jednym slowem nasza wtyka policyjna

JOMIR

prawde ci zawsze powie i nie wazne czy zgodne z prawnym paragrafem (ROGA) czy z zycia wziete (SKEATER22) zawsze

gamon na obcych numerach bedzie mial przegiete   ???

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
No to ja musze byc nasza WTYKA do ktorejs tam potegi; WTYKA POLICYJNA, WTYKA SKATOWSKA, WTYKA PROKURATURY, WTYKA URZEDOW SKARBOWYCH w Polsce i wielu innyh instytucji, korzystajacycha z mojej pomocy/uslugi. :o

Offline comamzrobic

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nie mogę uwierzyć w to co czytam ! :o
"Życie jest za krótkie na myślenie"

Offline bikerboy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Roga ty to jestes WTYKA WTYK nad WTYKAMI  ;) ;) ;) ;)

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Nie mogę uwierzyć w to co czytam ! :o
Prosta sprawa - to czytaj to, w co wierzysz ;)

poloniainfo.dk


 

samochód na Polskich numerach

Zaczęty przez zuzaDział Podatki

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 69435
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 21:43:32
wysłana przez charly
Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21510
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25526
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22715
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8503
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop