poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Potrzebny rzeczoznawca  (Przeczytany 6851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwanator

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Potrzebny rzeczoznawca
« dnia: 06 Gru 2016, 16:13:32 »
Witam Potrzebny Rzeczoznawca który wyceni szkodę na pojeździe do której doszło po za terenem Danii w celu odzyskania pieniędzy za wyrządzoną szkodę , auto znajduję się w 6000 Kolding tel. +4553344401 , +48504550292 ,iwanator@gmail.com
« Ostatnia zmiana: 09 Gru 2016, 21:05:56 wysłana przez willy »

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Gru 2016, 22:23:01 »
A auto masz na Dk. tablicach?jesli tak to skontaktuj sie ze swoja ubezp.i powinni ci powiedziec co i jak masz zrobic,mi jak kiedys uszkodzili samochod to wycene napraw robil serwis w ktorym auto naprawialem i ubezpeczyciel nie negowal kosztow naprawy.Rozliczane bylo bezgotowkowo.

Offline iwanator

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Gru 2016, 00:42:48 »
mam tablice DK  ,sprawa wygląda nieco inaczej w Polsce wjechał we mnie gość miał ubezpieczenie w PZU zgłosiłem się do nich a oni wyliczyli szkodę na 1098zł śmieszne bo podstawą to tego było jak twierdzą że podałem pl nr konta a w oświadczeniu był błędnie wpisany adres zamiast dk ,to sprawca przepisał z mojego dowodu osobistego pl ,kiedy zgłosiłem im że jest błąd w danych poprawili ale swojego stanowiska nie zmienili dali wyliczenie biorąc pod uwagę adres dk że zapłacą nie więcej niż ich taryfikator przewidział  1500 euro to ten sam program co wyliczył poprzednie z tym że jak przedstawię im rachunki to zrobią dopłatę,i wyobraź sobie że w brew mojej woli i bez mojej wiedzy przelali mi te 1098zł które niezwłocznie im przelałem z odpowiednim dopiskiem,teraz muszę przedstawić dokument wystawiony przez rzeczoznawcę który wyceni szkodę który będzie podstawą do wypłacenia adekwatnego odszkodowania do poniesionej szkody.
« Ostatnia zmiana: 09 Gru 2016, 21:05:44 wysłana przez willy »

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Gru 2016, 23:15:40 »
Zglos sie do swojej ubezpieczalni i opisz cala sytuacje wiem ze PZU wpolpracuje z ubezpieczalniami dunskimi a ta wycena ma sie ni jak do stawek dunskich za ten sam rodzaj szkody,nie rozumiem co PZU interesuje jakie podajesz konto czy Pl. czy Dk.Samochod masz ubezp.w Danii wiec Pzu powinno sie z nimi skontaktowac co i jak w zaistnialej sytuacji zrobic.

Offline iwanator

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Gru 2016, 16:28:04 »
moje ubezpieczenie raz mówi żeby przyjechać do dani zrobią kosztorys ,a jak już tu jestem to inny facet odebrał i wkurwiony gada że mi nie pomogą że mogą naprawić auto bo mam AC ,ale jak sam wystąpię do polskiego ubezpieczenia to mi nie pomogą już wcale a ja już to zrobiłem od razu po stłuczce bo nie sądziłem że takie wyjdą jaja bo to złodzieje oszuści ,dziwne jak cholera płaci się tyle siana za ubezpieczenie i cie olewają pewnie teraz za każdym razem będą mówili co innego bo zawsze odbiera telefon ktoś inny.
« Ostatnia zmiana: 09 Gru 2016, 21:05:37 wysłana przez willy »

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Gru 2016, 23:00:56 »
Wg mnie popełniłeś błąd załatwiając sprawę za plecami swojego ubezpieczyciela na własną rękę.
Po to opłacasz takie a nie inne składki żeby ciebie to nie interesowało co i jak.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline iwanator

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Gru 2016, 23:51:08 »
tu nie chodzi o błąd bo wszystko zrobiłem zgodnie z prawem ,w Danii załatwia się to inaczej niż w innych krajach UE nie dają pieniędzy tylko naprawiają szkodę ja chcę pieniądze w tym wypadku to PZU musi wypłacić odszkodowanie w kwocie która będzie adekwatna do poniesionej szkody biorąc pod uwagę to skąd pochodzi auto i zrobić wyliczenie według tamtejszych stawek cenowych,i tu PZU pozbawiło mnie świadomie prawa do uczciwej kalkulacji wyceny szkody z powodu swojej chciwości robi wszystko aby należne mi pieniądze nie zostały wypłacone ,dla tego muszę mieć wycenę rzeczoznawcy by mieć podstawy do roszczeń wobec PZU
« Ostatnia zmiana: 09 Gru 2016, 21:05:19 wysłana przez willy »

poloniainfo.dk

Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Gru 2016, 23:51:08 »

Baumi

  • Gość
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Gru 2016, 11:17:48 »
A mnie tylko zastanawia po co pogrubiasz i zwiększasz wielkość czcionki  ??? ???


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Gru 2016, 14:06:06 »
tu nie chodzi o błąd bo wszystko zrobiłem zgodnie z prawem ,w Danii załatwia się to inaczej niż w innych krajach UE nie dają pieniędzy tylko naprawiają szkodę ja chcę pieniądze

Z jakim prawem? samocjod zarejestrowany w Danii, ubezpieczony w Danii podlega przepisom i zasadom stosowanymi w Danii. To ze ty chesz pieniadze z PZU nie ma raczej zanczenia. Ubezpieczony w Danii, powinienes znac te zasady i nie powinines w ogole dyskutowac tego z PZU, tylko od razu po incydencie skontaktowac swoje biuro ubezpieczeniowe w Danii i wszystko odbyloby sie normalnie i bez stresu.
A to ze piszesz DUZYMI literami oznacza ze podnosisz glos/krzyczysz tylko dalczego to podnoszenie glosu na forum?   

Offline iwanator

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Gru 2016, 16:29:05 »
Jeśli nie ma ktoś do napisania nic sensownego w temacie co by było pomocne dla mnie to proszę aby się nie wypowiadał i nie pisał głupot czemu czcionka z grubej czemu rozmiar duży bo jest bardziej widoczne po to są te opcje by ich używać a PZU wszędzie jest napisane z dużej jak byś nie wiedział
« Ostatnia zmiana: 09 Gru 2016, 21:05:09 wysłana przez willy »

Offline saper107

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Gru 2016, 17:18:51 »
Niestety ale roga ma rację, po to się płaci jak to określiłeś "tyle siana" żeby w przypadku jakiejkolwiek sytuacji z autem nie trzeba było się stresować, wystarczy zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, a resztą oni się zajmą. Ponadto to Twój ubezpieczyciel wtedy podejmuje decyzje czy oddać auto do naprawy w  tym przypadku w Polsce, czy ściągnąć je do Danii celem dokonania własnych oględzin i wyceny (koszty ściągnięcia auta pokrywa ubezpieczyciel).
Jeśli z kolei myślałeś że PZU wypłaci Ci pieniądze do ręki licząc koszty części i robocizny wg. duńskiego przelicznika to chyba jednak się przeliczyłeś.

Offline iwanator

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Gru 2016, 19:39:32 »
Panowie Powiem wam tak skoro uważacie siebie za takich ekspertów to jesteście w błędzie,ponieważ jest szkoda na pojeździe i auto w takim stanie straciło na wartości w jakimś procencie a że to jest pojazd z zagranicy więc tak się robi wyliczenie szkody jak przewiduje tamtejszy taryfikator nie mam obowiązku naprawy auta bo mnie nikt nie zmusi do tego być może mam zamiar go sprzedać w takim stanie jak jest,nie zmienia to faktu iż poniosłem szkodę materialną za którą według prawa powinien zapłacić sprawca lub tak jak w tym wypadku jego ubezpieczyciel i nie ma znaczenia czy to Dania czy Polska bo jesteśmy w UE,apropo  naprawy szkody bezgotówkowo w Danii to jest też tak jak już masz auto bite i ci naprawią to podczas sprzedaży jeśli nie osiągnie zadowalającej ceny rynkowej z tego powodu to można wystąpić do ubezpieczenia sprawcy o rekompensatę z tego tytułu tak to umożliwia między innymi FDM forsikring oferując również pomoc
« Ostatnia zmiana: 09 Gru 2016, 21:02:42 wysłana przez willy »

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Gru 2016, 21:04:43 »
Dzieki Roga za przypomnienie.

Regulamin forum:
§5 Zabronione jest umieszczanie na forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność. Treść postu powinna być zgodna z NETYKIETĄ.

Netykieta

Posty poprawiłem. Przypominam też że zdanie zaczynamy z dużej litery a kończymy kropką. Używamy też znaków interpunkcyjnych i wszelkich innych zasad j. polskiego.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Gru 2016, 13:25:35 »
Panowie Powiem wam tak skoro uważacie siebie za takich ekspertów to jesteście w błędzie,

Jezeli chodzi o mnie, to nie uwazam siebie za eksperta, ale ty jezeli tak sie znasz na takich sprawach, bo sam piszesz ze znasz przepisy europejskie, to dziwnym jest ze w ogole poruszasz ta sprawe tutaj na forum i szukasz porady/opinii. "Madry polak po szkodzie" - tak mowi przyslowie. Osobiscie mialem juz 2 razy podobna "przygode" - raz w Polsce a raz Holandii, gdzie w obu przypadkach wina nie lezala po mojej stronie. Kazdorazowo wymienilismy sobie konieczne informacje za pomoca zdjec telefonem komorkowym numery tablic, naszych ID osobistych, oraz dane ubezpieczycieli. Oczywiscie natychmiast skontaktowalem SOS (czerwona karta) powiadamiajac o incydencie. Nie musialem nawet sam kontaktowac mojego ubezpieczyciela. Sam mnie skontktowal. Wypadek w Polsce wymagal przetransportowania mojego samochodu do Danii. Odbylo sie to bezproblemowo. Zapytano do jakiego warsztatu w Danii ma moj samochod byc dostarczony. Wycena szkody nastapila w Danii (okolo 55.000 kr.). Wszystko zostalo zrobione w "moim" dunskim warsztacie, bez najmniejszego udzialu z mojej strony (wspaniale, bo nie mam czasu na takie przyziemne sprawy). Jak rozliczal sie moj ubezpieczyciel z polskim ubezpieczycielem - tego nie wiem, ale wszystko odbylo sie bezporblemowo.       

Offline iwanator

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Gru 2016, 14:09:48 »
Tak jest jak piszesz naprawią mi auto bez żadnego problemu, ale jest alternatywna opcja tak moje ubezpieczenie mnie poinformowało mogę wystąpić do ubezpieczyciela sprawcy o odszkodowanie i właśnie po to szukam Rzeczoznawcy, ja sam nie chcę by auto było naprawione a tylko by wypłacono mi rekompensatę za poniesioną szkodę lecz by tego żądać muszę mieć konkretną wycenę szkody wystawioną przez uprawnioną do tego osobę.

poloniainfo.dk

Odp: Potrzebny rzeczoznawca
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Gru 2016, 14:09:48 »

 

Pilnie potrzebny dentysta

Zaczęty przez pilkarz_007Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7860
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2011, 21:09:49
wysłana przez Malina801
potrzebny Kontakt do pani Alicji z hotelu

Zaczęty przez Grisza391Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4182
Ostatnia wiadomość 12 Wrz 2011, 22:48:06
wysłana przez Grisza391
Potrzebny adres!

Zaczęty przez Ania1234Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3763
Ostatnia wiadomość 01 Kwi 2013, 17:30:15
wysłana przez czysio
Potrzebny hydraulik

Zaczęty przez silwer1982Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4117
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2013, 20:42:51
wysłana przez silwer1982
Potrzebny pilnie tlumacz przysiegly

Zaczęty przez maciej111Dział Odense

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8469
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2008, 20:42:02
wysłana przez neletop