poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Poczatki w Danii  (Przeczytany 9532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koka-Pola

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Poczatki w Danii
« dnia: 15 Gru 2017, 06:41:44 »
Hej,chciałabym się zapytać o początki w Danii.Obecnie pracuje przez Polska agencje w Aalborgu.Po otrzymaniu numeru CPR prawdopodobnie podejdę odrazu do Jobcenter i spytam się o możliwość podjęcia pracy na ,,Duńskich warunkach,, Czy waszym zdaniem z komunikatywnym angielskim osobie mlodej łatwo jest znaleść prace ? Oczywiście w między czasie skorzystam z kursu Duńskiego ,i także nie liczę ze w jobcenter nagle dadzą mi jakaś świetnie płatna prace na dobrym stanowisku ,ale czy podejmując takie kroki mam szanse aby tutaj zostać i jakoś powoli układać sobie życie?

Offline Szu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Gru 2017, 10:43:08 »
A czemu masz nie dać rady? :) dla chcącego nic trudnego. Działaj! co masz do stracenia ? spakować się i wrócić, zawsze można, ale myślę, że spokojnie wszystko poukładasz, zwłaszcza, że jest obecnie duże zapotrzebowanie na pracowników! Jedyne co, to na początek odradzam Kopenhagę, bo to co się obecnie dzieje na rynku nieruchomości / mieszkaniowym przechodzi ludzkie pojęcie granic absurdu :D nie wiem, jak jest w innych miastach.

Offline Koka-Pola

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Gru 2017, 22:45:31 »
A czemu masz nie dać rady? :) dla chcącego nic trudnego. Działaj! co masz do stracenia ? spakować się i wrócić, zawsze można, ale myślę, że spokojnie wszystko poukładasz, zwłaszcza, że jest obecnie duże zapotrzebowanie na pracowników! Jedyne co, to na początek odradzam Kopenhagę, bo to co się obecnie dzieje na rynku nieruchomości / mieszkaniowym przechodzi ludzkie pojęcie granic absurdu :D nie wiem, jak jest w innych miastach.

Na razie chciałabym zostać w Aalborgu.Jezlei chodzi o prace to słyszę różne opinie ,bo np osoby z którymi pracuje przez polska agencje mówią mi ze bardzo ciezko znaleść sobie jakaś robotę na początku a od jeszcze innych słyszę ze osoby które nie znają języka albo znają go bardzo słabo potrafią znaleść sobie prace nawet na takich stanowiskach jak pracownik magazynu czy w przypadku kobiet sprzątaczka/opiekunka osoby starszej lub dzieci i pod względem finansowym zarabiają lepiej niż pracując przez polska agencje w której pracuje się  ciężko i długo..Przyznam ze dla mnie praca na takich warunkach na jakich teraz jestem (nieokreślony czas pracy bo czasami pracuje tylko 3 godziny a jeszcze innego dnia pracuje np 15 lub nawet 18 godzin ,do tego muszę stawiać się na ich zawołanie w pracy i nie ważne czy mam coś danego dnia zaplanowane czy nie) jest po porostu ciężka.Co gorsza zarabiam jakieś 60 koron netto za godzinę gdzie przy duńskich standardach jest to strasznie mało ,ale z drugiej strony ,boje się zaryzykować bo z tylu głowy mam tylko myśl czy uda mi się znaleść tutaj jakaś inna prace bez konieczności powrotu do Polski.

Offline Szu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Gru 2017, 23:23:42 »
Nie ma co słuchać ludzi, każdy z nich ma inne doświadczenia. Poszukaj pracy, potem podziękuj polskiej agencji, bo praca przez agencję, to praca przez agencję. Skoro możesz pracować na kogoś za mniej niż połowę minimum, to sama tym bardziej dasz radę. Nie znam realiów w Twoim mieście, ale znajomość angielskiego to już coś. Są portale, gdzie ludzie szukają osób do sprzątania, portale z pracą w Danii (polskie i duńskie) itp. Zrób research. Jesteś na miejscu, w dniu, kiedy masz 3 godziny pracy, CV w dłoń, uśmiech na twarz i zrób rundę po mieście, fabrykach. Nie pracuj na agencję, bo to bez sensu na dłuższą metę, zresztą sama wiesz ;) a ludzie zawsze gadają, rób swoje, na pewno coś znajdziesz!

Offline szuf-lady

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Gru 2017, 10:22:54 »
Może pomysl tez o zapisaniu sie do vikarow, to tez agencja pracy tymczasowej, tez  na telefon, ale na dunskich warunkach. Wielu moich znajomych tak dostalo staly kontrakt.

Offline tekkenarz

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bimit-bis.pl/
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Gru 2017, 11:05:57 »
Hej! Czy w okresie zimowym jest mniej pracy w Danii? Takie pytanie orientacyjne.

Offline Witor90A

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wycieczki szkolne
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sty 2018, 08:25:42 »
Długo już rozmyślam przeprowadzkę do Dani. Nie wiem jak zacząć.

poloniainfo.dk

Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sty 2018, 08:25:42 »

Offline Olga123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Mar 2018, 13:44:04 »
Hej wszystkim:)
czy ktoś mi w skrócie powie, jak wyglądały wasze początki w Dani ? jak się odnaleźliście w nowej sytuacji, otoczeniu ? jak się aklimatyzowaliście? mnie też to niebawem czeka :(

Offline mnnk

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Jak rozpoznać haluksy?
Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Mar 2018, 12:43:41 »
Muszę przyznać, że trafiłam do Danii dzięki mojej siostrze, która przebywała tam już od dwóch lat. Niestety nie mogłam z nią zamieszkać, nie miała po prostu warunków, żeby mnie przyjąć. Pomogła mi jednak z językiem, bo to była niewątpliwa bariera przy np. szukaniu pracy (a szukałam jej przy sprzątaniu). Szczerze mówiąc, nie wiem co jeszcze mogłabym Ci napisać. Masz może jakieś konkretne pytanie? To temat rzeka ;)

poloniainfo.dk

Odp: Poczatki w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Mar 2018, 12:43:41 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248276
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26108
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32423
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29293
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9629
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa