poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypadek w pracy  (Przeczytany 4135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nilbu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Wypadek w pracy
« dnia: 20 Lip 2018, 16:41:34 »
Dzień dobry,
2 miesiące temu miałem wypadek w pracy(wypadek został zgłoszony przez pracodawce do opowiedniego urzędu)  przez który musiałem przejść operacje(zszycie ścięgien palców), gojenie jeszcze trochę potrwa plus do tego rehabilitacja, niestety wypadek miał miejsce tylko po 3 tygodniach mojego pobytu i pracy w Dani - taki pech. Za te 2 miesiące otrzymałem wynagrodzenie od pracodawcy i  zastanawiam się co teraz, ponieważ nie dostałem żadnej informacji od komuny(wcześniej dostałem do wypełnienia formularz gdzie musiałem podać swoją wersję zdarzeń plus odpowiedzieć na pytania dotyczące wypadku).
Przed operacją miałem wywiad z lekarzem i tłumaczem, gdzie uzgodnione zostało że będę leczył się w Polsce i tak też robię, mam wystawione polskie L4 z CVR pracodawcy, które przesłałem za pomocą portalu mitsygefravaer.dk. Posiadam nr CPR zdrapki i konto bankowe.
Obecnie martwię się czy będę dostawał wypłatę od komuny czy nie, ponieważ pracowałem tylko 3 tygodnie,a niestety nie mogę wykonywać jeszcze pracy ze względu na poważny uraz.  był ktoś w podobnej sytuacji,coś powinienem jeszcze dopełnić, mogę liczyć na jakiekolwiek środki do życia?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wypadek w pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lip 2018, 20:48:59 »
Jezeli zdecydowales sie na leczenie w Polsce, kommuna nie bedzie Ci placic chorobowego.
Nie wiem jak Twoj kontrakt, na jak dlugo byl? okres probny? Warunki wypowiedzenia?
Jezeli kontrakt wygasl i zdecydowales sie na leczenie w Polsce, Twoje powiazanie z dunskim rynkiem pracy wygasa.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline nilbu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadek w pracy
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lip 2018, 08:39:42 »
Nie decydowałem się stricte na leczenie w Polsce tylko była mowa o ściągnięciu szwów, a później szyny gipsowej. Kontrakt dalej trwa, po rekonwalescencji mogę normalnie wrócić do pracy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wypadek w pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lip 2018, 11:34:48 »
ok.
W zaleznosci od tego co jest w Twoim kontrakcie, to albo pracodawca placi CI chorobowe i dostaje zwrot z kommuny, albo komuna placi Ci chorobowe.
Aczkolwiek musisz sie upewnic czy kommuna bedzie chcila Ci placic, gdy bedziesz w Polsce. Generalnie jezeli sie jest chorym trzeba przebywac w Danii, mozna nawet sie spodziewac kontroli w domu.

Co do kontraktu to uwazaj, bo w Danii mozna pracwonika na chorobowym zwolnic po 12 tygodniach i tak naprawde wiekszosc firm korzysta z tej mozliwosci.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Wypadek w pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lip 2018, 11:34:48 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8814
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16763
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12556
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27094
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12605
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir