poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: odzyskanie podatku za 6 lat pracy.  (Przeczytany 3191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bart_ek89

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
odzyskanie podatku za 6 lat pracy.
« dnia: 18 Paź 2018, 19:26:29 »
Witam.

Ostatnio słyszałem że jest możliwość odzyskania większości podatku jaki zapłaciło się za granicą jednak że warunkiem odzyskania tych że pieniędzy jest zakaz powrotu do pracy przez kilka lub kilkadziesiąt lat do tego kraju.
 
Ja zakończyłem swoją przygodę z pracą w dani w zeszłym roku i pomyślałem że jeżeli jest taka możliwość a nie mam zamiaru jechać więcej do pracy do tego kraju to chętnie spróbuję odzyskać te pieniążki.

I tutaj następuje pytanie do was moi mili czy ktoś z was słyszał o czymś takim i możliwe że orientuje się jaka firma może coś takiego załatwić lub też może ktoś wie jak to wszystko wygląda.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odzyskanie podatku za 6 lat pracy.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Paź 2018, 00:06:49 »
Ostatnio slyszalem.......jakiez to znane. Pomysl zdrowo. Podatek placi sie od uzyskanego dochodu z pracy, prawda? Jezeli tak mialoby byc jak slyszales to byloby fantastatycznie - popracowac iles tam lat, a potem zadeklarowac ze nie bede juz tutaj przyjezdrzal do pracy, moze tylko jako turysta, dunski urzad podatkowy zwroci mi podatek za wszystkie lata, bo ja juz tutaj nie wiecej nie przyjade. 

Zapytaj jeszcze raz tej osoby od ktorej to slyszales, czy moze myslala o wyplacie oszczednosci zgromadzonych na swoim koncie  emerytalnym, bo taka opcja istnieje, a w zwiazku z opuszczeniem Danii mozna uzyskac ich wyplate nie czekajac do osiagniecia wieku emerytalnego.   

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: odzyskanie podatku za 6 lat pracy.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Paź 2018, 00:07:43 »
Ostatnio slyszalem.......jakiez to znane. Pomysl zdrowo. Podatek placi sie od uzyskanego dochodu z pracy, prawda? Jezeli tak mialoby byc jak slyszales to byloby fantastatycznie - popracowac iles tam lat, a potem zadeklarowac ze nie bede juz tutaj przyjezdrzal do pracy, moze tylko jako turysta, dunski urzad podatkowy zwroci mi podatek za wszystkie lata, bo ja juz tutaj nie wiecej nie przyjade. 

Zapytaj jeszcze raz tej osoby od ktorej to slyszales, czy moze myslala o wyplacie oszczednosci zgromadzonych na swoim koncie  emerytalnym, bo taka opcja istnieje, a w zwiazku z opuszczeniem Danii mozna uzyskac ich wyplate nie czekajac do osiagniecia wieku emerytalnego.   

poloniainfo.dk

Odp: odzyskanie podatku za 6 lat pracy.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Paź 2018, 00:07:43 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8807
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16755
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12551
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27090
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12545
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir