poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Gaeld Styrelsen  (Przeczytany 4155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Izku1

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Gaeld Styrelsen
« dnia: 11 Lut 2020, 18:49:46 »
Witam!
Mam problem z Gaeld Styrelsen.
Pracowałem w Danii w 2016r. na umowie ok miesiąc. Firma w której pracowałem, pobrała ode mnie pieniądze na rozliczenie podatkowe, ponieważ ona rozliczała pracowników. Po pewnym czasie Przyszło do mnie pismo ze SKATA, odnosnie nabusezliczonego podatku. Wielokrotnie kontaktowałem się z ww. Firmą w tej sprawie i uspokajali, że się wszystkim zajmą i niemożliwe zebym był nabusezliczony.. Dzisiaj otrzymałem pismo z Gaelds Styrelsen, tylko juz z dużo większą kwotą do uregulowania (6800kr). Firma nadal twierdzi ze z ich strony jest ok.
Wyczytałem pod 1 postem, że jest jakiś paragraf, z którego mozna sie odnosić o ponowne rozpatrzenie rozliczenia w związku z utrudnianiem wglądu przez osoby 3. Czy mogę jakoś (lub w ten sposób) sam się zwrócić do nich z taką prośbą, bądź jakiś inny sposob?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gaeld Styrelsen
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lut 2020, 23:30:27 »
Nie licz na firme, ze Cie rozliczy. Nie jest to obowiazkime firmy, a generalnie firmy niewiele wiedza o rozliczeniu podatkowym obokrajowcow. Obowiazkiem pracodawcy jest przekazywanie zaliczkowo potraconego w ciagu roku podatku do Skat na podstawie sporzadzonej przez Skat zaliczkowej karty podatkowej. W zaleznosci od tego jak byla sporzadzona karta podatkowe, placiles podatek od przwidywanego w tej karcie dochodu i przewidywanych ulg podatkowych. Po zakonczeniu roku podatkowego Skat sporzadzil faktyczne rozliczenie na podstawie uzyskanej informacji od pracodawcy o wysokosci uzyskanego dochodu. Natomiast ulgi z ktorych prawdopodobnie korzystales w ciagu roku na podatawie karty podatkowej, nie sa ujete w rozliczeniu rocznym, poniewaz sam je musisz wprowadzic jako korekte do rozliczenia. Tych ulg pracodawca nie zna i nie moze znac. Jezeli miales zjazdy do domu w Polsce i jezeli ulga ta Ci przyslugiwala, to nalezy ja samemu wyliczyc i wpisac do rozliczenia, to samo dotyczy ulgi na wyzywienie i zakwaterowanie (jezeli miales tymczasowe miejsce pracy). To tylko przyklady. Poszukaj kogos, kto Ci pomoze w dokonaniu poprawek/korekty rozliczenia, ktore obniza podstawe do opodatkowania a tym samym wysokosc podatku. Mysle jednak, ze moze byc za pozno, poniewaz termin wprowadzania zmian w rozliczeniu juz dawno uplynal.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gaeld Styrelsen
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lut 2020, 23:43:15 »
Przeoczylem, ze pracowales tylko 1 miesiac. W takiej sytuacji nastepuje zuplnie inna forma rozliczenia podatkowego a mianowicie przeliczenie dochodow i ulg podatkowych na skale roczna (365 dni), co przy tak krotkim okresie zatrudniena jest bardzo niekorzystne dla podatnika, ale jak juz napisalem skontaktuj kogos kto Ci w tym pomoze isprawdzi twoje rozliczenie = propozucje rozliczenia jaka sporzadzil Skat, do ktorego masz prawo wnosic korekte.

poloniainfo.dk

Odp: Gaeld Styrelsen
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lut 2020, 23:43:15 »