poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca przy sprzataniu  (Przeczytany 3907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aneta

  • Gość
Praca przy sprzataniu
« dnia: 19 Sie 2006, 12:21:23 »
Udalo mi sie znalezc oferte pracy do sprzatania biur.Jednak postawowy warunek to dostarczenie Tax karty.Jednak ja jestem zatrudniona przez jedna z firm posredniczacych,wiec nie wiem czy na podstawie tej tax karty moge podjac prace?

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Praca przy sprzataniu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sie 2006, 12:42:01 »
.
Duzo zalezy od tego w jakim wymiarze jest ta praca przy sprzataniu . Najpierw omówie przypadek kiedy jest to tylko kilka godzin tygodniowo .

Pierwsze zezwolenie które jest wystawiane dla obywateli z nowych krajów EU jest tylko wazne na tego pracodawce na którego jest wystawione . Ale tego prawie zadna firma w Danii nie wie bo oni nie ogladaja zezwolen tylko karty podatkowe osób które zatrudniaja . Jezeli wiec uda sie wydostac swoja karte podatkowa z firmy posredniczacej ( motywujac to tym ze chce sie dorobic bo u nich nie ma sie zawsze pracy ) to bez problemu mozna dorabiac gdzie indziej . Jest to oczywiscie niezgodne z przepisami ale w razie czego zawsze mozna sie wytlumaczyc nieznajomoscia dunskiego .W najgorszym przypadku nie pozwola dalej pracowac w tym dodatkowym miejscu pracy .

Jezeli jednak praca przy sprzataniu jest na stale to trzeba im powiedziec zeby wystapili o nowe zezwolenie i przejsc do nich oficjalnie po otrzymaniu takowego . Jest jednak szereg firm które maja prawo zatrudniac natychmiast - jeszcze przed otrzymaniem zezwolenia . Link do takiej listy mozna znalezc na forum Hyde Park w watku \"Kajdany opadaja ....\" . Ponadto jest latwo dla firmy otrzymac takie prawo - szczególowe informacje tamze .

poloniainfo.dk

Odp:Praca przy sprzataniu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sie 2006, 12:42:01 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9054
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16564
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 25941
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18517
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 13808
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja