poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Podwykonawcy w Danii  (Przeczytany 8209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witek

  • Gość
Podwykonawcy w Danii
« dnia: 08 Lip 2006, 08:54:54 »
Witam wszystkich bywalcow tego wspanialego forum. Jest tu mnostwo ciekawych informacji, ale do rzeczy...
Mam ogromna prosbe czy orientujecie sie, czy firma zarejestrowana w Polsce ma mozliwosc wykonywania prac na terenie Danii? Czy jest taka mozliwosc by polski rzemieslnik pracowal jako podwykonawca dunskiej firmy? Bede niezmiernie wdzieczny za pomoc w tej sprawie.
Slyszalem o takiej mozliwosci, ale nie jestem pewien czy  to w pelni legalne. :(

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lip 2006, 12:22:25 »
.
Tak bylo dotychczas ale niedawno temu EU dokonala zmian w dyrektywie na ten temat . W prasie bylo tylko podane ze odpowiedni dunscy ministrowie byli zadowoleni ze zmian - natomiast nie slyszalem jeszcze o zmianie przepisów wykonawczych . Mysle ze powinien Pan zapytac o to mailem ( zeby miec dokumentacje ) po angielsku odpowiedni urzad - Udlændingestyrelsen - które zajmuje sie m.in. zezwoleniamí na prace . Na stronie www.udlst.dk moze Pan wybrac jezyk angielski i znalezc odpowiedni kontakt .

Witek

  • Gość
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lip 2006, 22:23:51 »
Dzieki za podpowiedzi i linki. Wiekszosc informacji na stronach polskich dotyczy wykonywania uslug dla osob fizycznych, trzeba wowczas rejestrowac sie w Danii celem kontroli VATu, ale nie moge nic znalezc odnosnie uslug dla firm.
Dziekuje i pozdrawiam :)

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lip 2006, 22:39:34 »
.
Jezeli chodzi o sama problematyke czy i jakie zezwolenie na dzialalnosc jest wymagane to tak jak pisalem kompetetne w tej sprawie jest udlændingestyrelsen .

Natomiast informacje dotyczace rejestracji firmy , VAT i.t.d. mozna znalezc na www.skat.dk ( to jest wspólna strona urzedu podatkowego i celnego ) . Mozna tam tez wybrac jezyk angielski .

Witek

  • Gość
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lip 2006, 23:53:19 »
Dzieki, ale nie chodzi o rejestracje firmy. Co zas tyczy sie VATu, to wedlug polskich przepisow wykonujac prace na rzecz firmy z UE nie odprowadzam VATu w Polsce, tylko robi to firma, dla ktorej wykonuje uslugi wedlug stawki obowiazujacej w danym kraju. Pozostaje tylko kwestia czy musze miec jakies pozwolenia by wykonac usluge dla firmy dunskiej. Jak do tej pory niestety nie udalo mi sie nic znalezc na ten temat.

Witek

  • Gość
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lip 2006, 21:17:41 »
W watku \"Prosba o pomoc\" zauwazylem, ze \"Jezeli ma firme to nie potrzebuje zezwolenia .\"
Czy moge prosic o dodanie czegos w tym temacie, bo to wlasnie miedzy innymi mnie nurtuje. Czy zezwolenie to nie jest wymagane tylko przy wycince, czy sa tez inne przypadki?
Z gory dziekuje za wyjasnienie

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lip 2006, 20:53:18 »
.
Wpadlem dzisiaj do urzedu podatkowego zeby sie cos wiecej dowiedziec w tej sprawie . Informacje sa takie .

Kazdy kto chce prowadzic dzialalnosc na terenie Danii musi byc momsregistreret ( zarejestrowany do VAT )i naliczac firmom czy osobom prywatnym dunski VAT za swoje uslugi - który potem ma odprowadzac do urzedu podatkowego ( tylko róznice pomiedzy VAT wchodzacym i wychodzacym ) . Rejestracja dla wszystkich firm zagranicznych prowadzona jest w Søndeborgu . Na stronie www.skat.dk sa formularze które mozna wydrukowac i im wyslac ( mozna ustawic jezyk angielski ) .

poloniainfo.dk

Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lip 2006, 20:53:18 »

Witek

  • Gość
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sie 2006, 16:16:59 »
Tak byłoby w przypadku gdybym dla firmy X mial wybudować np. pawilon i bylbym glownym wykonawca zlecenia. Natomiast w moim przypadku generalnym wykonawca jest dunska firma budowlana, ktora ze mna podpisala kontrakt o wykonanie czesci prac budowlanych. Zgodnie z naszymi przepisami ja wystawiam fakture za wykonane prace bez VATu, natomiast przedsiebiosca dunski odprowadza VAT w calosci w wysokosci 25%, w tym rowniez od faktur wystawionych przez mnie, ktore ujmuje jako swoj koszt.
Z naszej strony ma to rece i nogi, dunska firma tez twierdzi jest ok, a ja nadal nie mam 100% pewnosci  :( Wszystkie strony urzedowe sa w jezyku angielskim, ja natomiast w swoich kontaktach sluzbowych korzystam z j. niemieckiego, ktorym dobrze wladam i tu moj dodatkowy problem z dotarciem do zrodel podstawowych.
Jestem niezmiernie wdzieczny za poswiecony mi czas. Pozdrawiam

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sie 2006, 23:48:56 »
.
Nawet gdyby to nie bylo OK to nie ma Pan sie czego obawiac . Najwyzej wytlumaczy im Pan ze nie wiedzial . Zwlaszcza ze i dunski partner nie wiedzial . Oni takie tlumaczenia przyjmuja i najwyzej kaza cos poprawic .

Witek

  • Gość
Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sie 2006, 23:29:58 »
Uspokoił mnie Pan :) U nas taki sposob tlumaczenia bylby poczatkiem konca firmy, znajac z autopsji podejscie naszych urzednikow.
Bardzo dziekuje za  poswiecony mi czas i serdecznie pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp:Podwykonawcy w Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sie 2006, 23:29:58 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248292
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26112
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32429
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29297
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9630
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa