poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nordea  (Przeczytany 41109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuku4

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nordea
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Gru 2008, 06:45:08 »
Wiem, że zamęczam...ale tak z ciekawości chciałam się zapytać.
Jeżeli kurs w Danii złotówki wychodzi 188.68 to jak to się przelicza na nasz kurs, złotówki na koronę??

Klingon

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Gru 2008, 10:10:22 »
Przy tym kursie zaplacisz 188,68 kr. za 100 zl. Polski kurs jest 100/188,68 = 0,53 - czyli 53 grosze z 1 korone (lub 53 zl za 100 kr).

Zwroc uwage ze jest kurs wymiany gotowkowej, ktory jest niekorzystny, i kurs przelewu. Jest tez roznica miedzy kursem kupna i sprzedazy. Na przyklad w jednym banku sa nastepujace kursy:

             Twoja sprzedaz      Twoje kupno
Przelew          178,39               178,84
Gotowka         173,68              186,68

uka

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sty 2009, 18:30:29 »
Ja przed wyjazdem do Danii załozyłam konto w Nordea Polska i zapewniono mnie, że 1 raz w miesiącu mogę dokonać z Banku Nordea Dania za darmo przelew do wysokości 15 000 Euro.

Tak tez zrobiłam i co miesiąc przelewam na konto Nordea Polska pieniądze zadarmo. Przelewam w koronach bo w Nordea Polska mam 2 rachunki - złotówkowy i walutowy. Potem już przez internet robię przewalutowanie pomiędzy rachunkami - zawsze mają dobry kurs.

Pieniądze wysłane z Nordea Dania do Nordea Polska są na polskim koncie w przeciągu 2-3 godzin jeżeli przelew robi się przed południem.

Na poczatku oczywiście nie obyło się w Nordea Dania bez pobrania opłaty za przelew , bo oczywiście pracownik banku nie do końca był zorientowany w tym że przysługuje mi darmowy przelew, ale po wyjaśnieniu sprawy oczywiście już nigdy więcej nie powtórzyło się naliczenie opłaty :)

Nadmienię jeszcze że w banku Nordea Polska można podać jako adres korespondencyjny adres duński i cała korespondencja , łącznie z kartami uwierzytelniającymi, jest rzeczywiście przysylana do Dani i nie ponoszę z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Wysyłania korespondencji do Danii nie udało mi się wyegzekwować w żadnym innym z polskich banków w których byłam (chociaż oczyuwiście nie odwiedziłam wszystkich :) )

g

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sty 2009, 18:38:14 »
Jakie ponosisz koszta przy przewalutowaniu w Nordea Polska

uka

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sty 2009, 18:44:06 »
Żadne i kurs zwykle taki jak w notowaniach on-line. Nigdy nie narzekam na obsługę. Przewalutowanie można robić przez internet albo przez infolinię.

mirekkph

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sty 2009, 18:55:23 »
a co wpisujesz w tytule tego przelewu jesli robisz go aby nie naliczyli ci 30 kr za przelew

uka

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sty 2009, 19:18:26 »
Jak robię przewalutowanie w Polsce to jest to nic innego jak Przelew pomiędzy własnymi rachunkami i jako tytuł przelewu wpisuję zawsze poprostu wpłata. Pieniądze przelewane z rachunku walutowego założonego w duńskich koronach na rachunek złotówkowy są przewalutowane automatycznie przy robieniu tego przelewu.

Przelewy do polski jak na razie robiła zawsze tylko w oddziale w banku, nie praktykowałam jeszcze przelewu przez net pomiędzy Danią a Polską

poloniainfo.dk

Odp: Nordea
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sty 2009, 19:18:26 »

Niecienki Bolek

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sty 2009, 16:11:27 »
Witam, do tej pory przesylalem korony do mbanku i mbank je przeliczal po swoim kursie na zlotowki.

Ale, ze kurs jest korzystniejszy w Nordei DK to tym razem postanowilem zamienic korony w Nordei DK (przelew przez internet) i przeslac zlotowki. Dzis doszly pieniadze, ale tez spotkalo mnie niemile zaskoczenie w postaci:

Tytuł operacji      NIE PODANO DETALI NORDEA BP PROW. 40.00PLN

+ koszty Nordei DK - 30dkk

Czy to norma, Nordea PL posredniczy?

Wybralem opcje:
- Afsender skal betale bankomkostninger i Danmark, modtager i den udenlandske bank

Nie chodzi o te kolosalna ;) oplate ... tylko o informacje jak to dziala.

Offline Joannap

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Nordea
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sty 2009, 16:21:46 »
Przelewy z konta Nordei w Danii na konto Nordea w Polsce, można przesłać pieniądze 2 razy w miesiącu bez żadnych opłat, warunkiem jest zaznaczenie na koncie, że wysyła się pieniądze na swoje własne konto..

Niecienki Bolek

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Sty 2009, 16:25:06 »
Joannap ... jesli to odpowiedz do mnie (mysle, ze nie) ... to ja przelewalem na konto mbanku.

I jeszcze teraz testowalem opcje:
-  Afsender skal betale bankomkostninger i b?de Danmark og i den udenlandske bank

i wowczas zamiast 40zl placonych Nordei PL dunska Nordea wymaga 100dkk dla banku zagranicznego (+30dkk dla Nordei DK).


Wybierajac opcje przelewu zlotowek zarobilem ... 1 zl  ;D

Tylko, ze w niedziele Nordea DK przeliczala po kursie 0,5393 a obecnie maja 0,552

rutek

  • Gość
Odp: Nordea
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lip 2009, 14:34:41 »
hej Witam wszystkich
Czy ktoś mógłby napisać co trzeba zrobić aby przelać przez internet pieniądze z konta złotówkowego w Nordei Polska na konto Nordei w Danii aby nie zapłacić prowizji ( chodzi mi o przelew w ramach 2 bezpłatnie przysługujących i o to które opcje wybrać chociazby w typie przelewu międzynarodowego)
Pozdrawiam
rutek

Offline piotrnysa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: +3/-21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Sty 2010, 13:10:55 »
wie ktos jak zalozyc net bank przez internet w nordea.????

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Sty 2010, 22:46:31 »
Wchodzisz na www.nordea.dk klikasz w zakładkach Privat, dalej po lewej masz
Internet og telefon>>>Internet>>>Netbank>>>Bestil>>> Bestil nu. Jak dojdziesz do Bestil nu to zależy czy jesteś klientem banku czy nie. Jeśli tak to pozycja pierwsza jeśli nie to druga.
Osobiście załatwiałem to w banku ale możesz spróbować przez net. Dostaniesz umowę do podpisu o netbank z numerem klienta a potem za ok. 2 dni pinkod do pierwszego logowania. Powodzenia daj znać czy udało się przez net to załatwić. Wydaje mi się, że jeśli jesteś zameldowany w Danii i już masz konto w Nordei nie powinno być problemu.

Offline 1234UA

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Nordea
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Sty 2010, 20:17:50 »
ile kosztują  operacje-przelewy z konta Nordai Dk na inne dunskie konta przez internet, jak np. place za rachunki ? bo z tego co wiem prowadzenie konta jest bezplatne, ale chyba karta Visa juz nie, ktos moze sie wypowiedziec?

Offline ziomekPL

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Sty 2010, 20:30:12 »
DO PL BARDZO LATWO SIĘ ROBI PRZELEWY Z NORDEI PRZEZ NETBANK (TRZEBA ZNAC JEDNAK IBAN I SWIFT KOD BANKU,  DO KTÓREGO SIĘ WYSYŁA PIENIĄŻKI, TAK JA WPRZYPADKU WYSYŁANIA KASY DO INNYCH BANKÓW W DK). DZIWI MNIE JEDNAK, ŻE WYSYŁAJĄC DO ING BP - CI ZABIERAJĄ 40 PLN, A TU W NORDEI ZA PRZELEW JEST TYLKO 30dKK.

poloniainfo.dk

Odp: Nordea
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Sty 2010, 20:30:12 »

 

jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14903
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
nordea

Zaczęty przez ld pinkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2699
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2011, 10:53:32
wysłana przez ld pink
Nordea i Scandia wycofują się z Polski

Zaczęty przez maryo1977Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2773
Ostatnia wiadomość 29 Maj 2019, 20:07:16
wysłana przez kart4
Przelew z netbank nordea krok po kroku

Zaczęty przez Przelew z nordeaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10433
Ostatnia wiadomość 23 Paź 2008, 19:27:20
wysłana przez Tula
Nordea, placenie rachunkow online.

Zaczęty przez cwsm111Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4619
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2015, 05:20:57
wysłana przez happybeti