poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ulga delegacyjna po powrocie do tego samego pracodawcy  (Przeczytany 3744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tw81

  • Gość
Ulga delegacyjna po powrocie do tego samego pracodawcy
« dnia: 16 Mar 2009, 17:09:16 »
Witam
Przeszukiwałem forum w celu znalezienia jasnej odpowiedzi na moje pytanie ale niestety wiadomości są nieco rozbieżne dlatego chciałbym przedstawić moją sytuację i prosić o odpowiedz.
W tej chwili pracuje drugi rok w Danii.Pierwszą umowę miałem na 12 miesięcy i korzystałem z ulgi delegacyjnej.Następnie dostałem umowę na czas nieokreślony.Sytuacja w firmie z powodu kryzysu jest nieciekawa i prawdopodobnie zjadę do Polski.Zamierzam wymeldować sie definitywnie z Danii,zatrudnić się na parę miesięcy w Polsce a następnie wrócić do tego samego pracodawcy(powiedzmy że jak firma stanie na nogi to szef chce mnie spowrotem)od nowa ubiegać się o pozwolenie o pracę zarejestrować się w komunie,skacie itp.Czy przysługiwać mi będzie od nowa ulga delegacyjna?Bo część wypowiedzi na ten temat mówi że tak,a część że musi być spełniony warunek 8 kilometrów.Czy ktoś może konkretnie odpowiedzieć mi na to pytanie?Może ktoś to już praktykował?Zaznaczam że chce wrócić do tego samego pracodawcy.

tw81

  • Gość
Odp: Ulga delegacyjna po powrocie do tego samego pracodawcy
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwi 2009, 21:38:27 »
Nikt nie jest w stanie mi pomóc?
Wydaje mi się że w podobnej sytuacji może znaleźć się wiele osób ,więc jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę bardzo o odpowiedz

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ulga delegacyjna po powrocie do tego samego pracodawcy
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwi 2009, 23:37:21 »
Z Twojej wypowiedzi wynika, że absolutnie NIE ZAMIERZASZ definitywnie wyjeżdzac z Danii.

Offline Dzidek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulga delegacyjna po powrocie do tego samego pracodawcy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwi 2009, 17:10:08 »
A czykolwiek ja doczytałem sie ale należało by to sprawdzić w skacie ze jeżeli wyjedziesz do polski na okres 6 m-c to od nowa przysługuje ci wszystko co ci sie należy tylko cpr sie chyba nie zmiena.

Są to wypowiedzi w internecie i ja tego nie praktykowałem ale wiem ze jak zjeżdzasz do polski to napewno lepiej będzie dla Ciebie jak zgłosisz to do skatu i komuny a to dla tego ze nawet jeżeli chodzi o feriepengę to zostanie ci wypłacone o ile zjedziesz własnie na te 6 m-c!!

To tyle co wiem!!

Myśle ze nie zrozumiałes tej wypowiedzie która sie dotyczy 8km  :) no ale nie każdy musi rozumiec wszystko!!!

Dowiedz sie w skacie lub zadzwoń do ambasady bardzo mili ludzie tam pracują!!

poloniainfo.dk

Odp: Ulga delegacyjna po powrocie do tego samego pracodawcy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwi 2009, 17:10:08 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13132
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Ulga 53 przy zmianie umowy o pracę

Zaczęty przez kadillDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7104
Ostatnia wiadomość 25 Mar 2014, 16:34:13
wysłana przez kadill
Ulga podatkowa

Zaczęty przez DanielDział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5130
Ostatnia wiadomość 17 Sty 2008, 16:47:20
wysłana przez dar_czar
Ulga....

Zaczęty przez kasper1Dział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3584
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2009, 16:10:42
wysłana przez rosia
ulga

Zaczęty przez liliankaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3587
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2008, 01:00:28
wysłana przez Klingon