poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta  (Przeczytany 14727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pytanko

  • Gość
dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« dnia: 30 Cze 2009, 22:37:54 »
Jakie dokumenty  sa prawnie wymagane podczas kontroli drogowej
np paszport ,prawo jazdy i jakie jeszcze?
W co musi byc wyposazone  aut
np gasnica,apteczka ,trojkat,kamizelka

Chodzi o auto na rejestracjach dunskich
dziekie

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Cze 2009, 22:55:22 »
Mnie pytali zawsze o prawo jazdy, i raz poprosili o żółtą kartę. Nic więcej nigdy nie pytali.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lip 2009, 07:37:37 »
prawo jazdy i żółta karta - to im wystarczyło

dodatkowo mam przy sobie kopię dokumentów pojazdu i ubezpieczenia (ksero) - o to nie pytali


z tego co się orientuję to musisz mieć trójkąt, gaśnica nie jest wymagana. Kwestia kamizelki nie wiem, jednak zabieram w drodze do Polski (chodzi o Niemcy). Jednak nic oprócz dokumentów nie sprawdzali.


lala81

  • Gość
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lip 2009, 13:01:56 »
mam pytanie .Mam samochód na duńskich blachach,chcę jechać do Polski na wakacje ,czy muszę mieć zieloną kartę samochodu  ? czy wystarczy dowód rejstracyjny i ubezpieczenie?
nie wiem co Polscy policjanci teraz wymagają .Pozdrawiam i z góry dziękuje!

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lip 2009, 13:12:36 »
mam pytanie .Mam samochód na duńskich blachach,chcę jechać do Polski na wakacje ,czy muszę mieć zieloną kartę samochodu  ? czy wystarczy dowód rejstracyjny i ubezpieczenie?
nie wiem co Polscy policjanci teraz wymagają .Pozdrawiam i z góry dziękuje!


Było już o tym, Dania jest w EU więc zielona karta nie jest potrzebna tak samo jak nie jest potrzebna przyjeżdżając polskim autem do Danii. Weź dokumenty wozu i ubezpieczenie wszystko w oryginale poza tym policja ciebie nie zatrzyma, no chyba że gość chce zaryzykować rozmowę po angielsku  ;D

Offline nieska

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lip 2009, 18:42:59 »
Witam
Wybieram sie w lipcu do Dani na kilka dnie
czy tam i mam pytanie co to jest żółta karta??
czy w celach turystycznych tez mi jest potrzebna??

pozdrawiam

Offline KIKI

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lip 2009, 20:16:51 »
Dla turysty nie jest potrzebna.To dla osob pracujacych w Danii

poloniainfo.dk

Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lip 2009, 20:16:51 »

neti

  • Gość
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sie 2009, 17:36:42 »
Czy to prawda ze dunczycy nie woza z soba dokumentow dunskich od auta na terenie Dania?

sonka

  • Gość
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sie 2009, 18:06:17 »
Prawda i nikt z moich znajomych nie wozi - wystarczy ze jest numer rejstracyjny i juz wiedza do kogo auto nalezy

Offline adam1410

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sie 2009, 11:31:05 »
 :) Witam, w Danii nie musisz wozic zadnych dokumentow tylko prawojazdy i zolta karte .Jezeli wybierasz sie do Polski przez niemcy to juz bajka Obowiazkowo w kabinie kamizelka nie w bagazniku zato jest mandat i to duzy, ponadto musisz miec gasnice ,apteczke wyposazenie wedlug wymogow unijnych czyli bogato i to bardzo ,zapasowe kolo,lewarek,klucz do kol,linke cholownicza,i komplet zarowek ,brak czego kolwiek to mandat a niemcy nie dogaduja sie tylko wypisuja ,sam mialem kilka kontroli to wiem moj kolega kiedys jechal drugim autem i nas zatrzymali kamizelke mial w bagarzniku i 200euro mandatu dostal .A i pamietajcie w niemczech obowiazuje od listopada jazda na oponach zimowych jak trafia na letnich to jest mandat 750euro . pozdrawiam  :) 

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sie 2009, 15:01:12 »
:) Witam, w Danii nie musisz wozic zadnych dokumentow tylko prawojazdy i zolta karte .Jezeli wybierasz sie do Polski przez niemcy to juz bajka Obowiazkowo w kabinie kamizelka nie w bagazniku zato jest mandat i to duzy, ponadto musisz miec gasnice ,apteczke wyposazenie wedlug wymogow unijnych czyli bogato i to bardzo ,zapasowe kolo,lewarek,klucz do kol,linke cholownicza,i komplet zarowek ,brak czego kolwiek to mandat a niemcy nie dogaduja sie tylko wypisuja ,sam mialem kilka kontroli to wiem moj kolega kiedys jechal drugim autem i nas zatrzymali kamizelke mial w bagarzniku i 200euro mandatu dostal .A i pamietajcie w niemczech obowiazuje od listopada jazda na oponach zimowych jak trafia na letnich to jest mandat 750euro . pozdrawiam  :) 

Dużo napisałeś i wiele nieprawdy. Nie wiem jak te "niusy" wymyśliłeś   ;D. Kolega za dużo wymyśla, dostał mandat za coś innego a zganił na kamizelkę  ;D

NIEMCY:

- kamizelka  - wymagana jest tylko ilość (minimum 1 sztuka). W aucie jeżeli jedzie więcej niż jedna osoba to oczywiście powinni mieć taką samą ilość kamizelek. Jeżeli kamizelka jest jedna to pozostali towarzysze podróży mogą przebywać poza barierkami ochronnymi. W kamizelki muszą być wyposażone WSZYSTKIE osoby PRZY aucie.
- koło zapasowe nie jest wymagane w żadnym kraju
- koła zimowe - nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych tak długo jak tylko nic się nie stanie. W razie kolizji wtedy jest problem. Za samą jazdę na oponach całorocznych lub letnich mandatu nie ma.
Problem zaczyna się przy kolizji lub jak sam nie może kontynuować jazdy.
Kabusewca pojazdu wyposażony nieodpowiednio do warunków atmosferycznych karany jest mandatem w wysokości 20 Euro, a jeżeli utrudnia ruch - mandatem 40 Euro i 1 punktem karnym
- takie rzeczy jak lewarek , żarówki i inne bzdety są potrzebne a nie wymagane i egzekwowane mandatem w razie ich braku.
- apteczka + rękawiczki wiem że mają być - szczegółów nie znam.


Trochę się za bardzo rozszalałeś z tym twoim postem....





[Posted on: 27 Sierpień  2009, 14:22:22]

zacząłem szukać trochę na temat apteczki bo temat mi był mało znany.

Z tego co juz sie rozeznalem to trzeba miec apteczke zgodna z norma DIN-13164-B - heheeh cokolwiek to znaczy jest poniżej  ;D

1 opatrunek indywidualny typu G   ???
osiem opakowań plastrów 10 na 6 cm 
plaster 5 na 2,5 cm
dwie opaski elastyczne (6 cm)
3 opaski elastyczne (8 cm)
dwie chusty opatrunkowe 40 na 60 cm
jedna chusta opatrunkowa 60 na 80 cm
trzy kompresy 10 na 10 cm
trzy opatrunki indywidualne typu M
dwie chusty trójkątne
nożyczki (długość 14,5 cm)
cztery pary rękawiczek jednorazowych
jeden koc ratunkowy (czyli folia termiczna) 160 na 210 cm
instrukcja udzielania pierwszej pomocy
ustnik do sztucznego oddychania.

no to leżę i kwiczę  ;D

[Posted on: 27 Sierpień  2009, 14:34:08]

aha, przypomniało mi się jedna sprawa. Co do koła zapasowego to jest regulacja tylko samochodów powyżej 3,5 t. W każdym kraju pojazd być winny w koło zapasowe, podnośnik , linke holowniczą. Związane jest to z tym że tego samochodu samemu ręcznie nie można usunąć z drogi. Samochód osobowy można zepchnąć na pobocze i po sprawie.

sonka

  • Gość
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sie 2009, 17:45:08 »
No jak sie jest silny chłopak to zepchnie ja swojej fury nie dam rady ruszyc

asd

  • Gość
Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sie 2009, 23:37:07 »
Co do wyposazenia samochodu to kazdy kraj UE ma inne przepisy. Dlatego istnieje cos takiego jak Konwencja Wiedenska zgodnie z ktora policja nie ma prawa nakladania mandatu na kabusewcow samochodow, w ktorych wyposazenie jest zgodnie z przepisami kraju w ktorym sa zarejestrowane, a nie jest zgodne z przepisami kraju w ktorym auto w danej chwili sie znajduje. W zeszlym roku bylo glosno o mieszkancach zachodniopomorskiego, ktorzy dostawali od policji niemieckiej mandaty za to ze nie mieli apteczek (w Polsce nie jest obowiazkowa - przynajmniej nie byla w 2008). Po interwencji polskich wladz, Niemcy przyznali sie do bledu i niezaplacone mandaty anulowali, a jezeli ktos zaplacil to mogl odzyskac pieniadze.

Ciekawostka jest jakie obowiazkowe wyposazenie maja Slowacy w swoich samochodach:
- zapasowe bezpieczniki elektryczne, jeżeli są używane w instalacji elektrycznej danego samochodu;
- zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju;
- podnośnik samochodowy;
- klucz do demontażu kół samochodowych;
- koło zapasowe;
- linka holownicza;
- trójkąt ostrzegawczy;
- kamizelka odblaskowa, która musi być umieszczona w kabinie pasażera, a nie w bagażniku;
- apteczka samochodowa (wyposażenie: gaza hydrofilna, składana sterylna 7,5 x 7,5 cm - 10 sztuk, roztwór dezynfekcyjny Ajatin - jodyna 50 ml - 1 szt, ustnik do sztucznego oddychania - 1 szt., folia izotermiczna - 1 szt., chusta trójkątna - 2 szt., rękawice ochronne (gumowe) jednorazowe - 1 para, chusta foliowa 20 x 20 cm - 1 szt., plaster szeroki 1,25 cm - 1 szt., bandaż sterylny - 4 szt., kompresy hydrofilne, sterylne 10 x 15 cm - 1 szt., kompresy hydrofilne, sterylne 6 x 5 cm - 1 szt., opaska gumowa 70 cm - 1 szt., opaska elastyczna 6 x 4 cm - 1 szt., plaster opatrunkowy 8 x 4 cm - 10 szt., agrafki - 4 szt., nożyce - 1 szt., plastikowy pojemnik apteczki do transportu - 1 szt.)


poloniainfo.dk

Odp: dokumenty do kontroli drogowej i wyposazenie auta
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sie 2009, 23:37:07 »

 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6637
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9819
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15337
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8872
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5487
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123