poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Szukanie pracy sezonowej w Danii .  (Przeczytany 12494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« dnia: 25 Mar 2006, 11:22:27 »
Polecam link :

www.seasonalwork.dk

Rejestruje sie u nich i przysylaja oferte jak znajda cos odpowiadajacego zyczeniom . Warto wpisac dodatkowe informacje w specjalnym polu w fomularzu - np. ze szuka sie pracy w podanym okresie ale moze tez byc krócej - lub tez ze mozna przedluzyc . Maksymalnie mozna starac sie o 6 miesiecy .

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Mar 2006, 00:59:17 »
ok. Sorry nie zwrocilam uwagi na twoj link.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Mar 2006, 01:04:32 »
Mirabelka - ten jedyny post w watku moglabys przeczytac zanim cos napiszsz . Przeciez to jest to samo co u Ciebie ( zreszta link jest nie do plantacji truskawek tylko do wielu prac sezonowych ) .
Powinnas chodzic wczesniej spac ....

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Bron masowego razenia ....
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Mar 2006, 19:10:46 »
.
.... nazywa sie www.google.com

Jak sie tam wejdzie trzeba wpisac de gule sider
( tez zólte strony - po prostu ksiazka telefoniczna ).

Jak sie juz to ma to nastepnym krokiem jest wpisac haslo w pole do szukania i region troche na prawo i w dól . Np. gartneri ( ogrodnictwo ) i region Fyn .
Kliknac na Søg ( szukaj ).

Wylatuje krótka lista z 2 namiarami z ksiazki fachowej i 2 z ksiazki w/g nazwisk . Ale pod tym jest link .
vis alle 13 resultater i Navne ( pokaz wszystkie 13 rezultatów z ksiazki imiennej ) - a nad tym inny link - vis alle 424 resultater fra fagbogen
( pokaz wszystkie 424 rezultaty z ksiazki Firm ) .
Mozna sie w tym utopic - tyle tego jest .
Milego plywania ....

Ale mozna oczywiscie podawac inne hasla i regiony .
Np. Frugtavl ( uprawa owoców ) , Frugtplantager
( plantacje owoców ), vikarbureauer ( biura vikarów )
i co tam komu potrzeba .

Marek

  • Gość
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwi 2006, 07:56:39 »
witam!
mam zapytanie...szukam pracy sezonowej w Danii, w jakich rejonach tego kraju - poza wyspa FYN, wystepuja plantacje uprawowe i czy tam tez jest ze strony pracodawcow zapotrzebowanie na pracownikow sezonowych?...do jakich prac?...moze ktos juz tam bywal i ma jakies adresowe dojscia?....pozdrawiam
;)

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwi 2006, 09:33:24 »
Fionia jest nazywana ogrodem Danii poniewaz warunki glebowe i klimatyczne sprawily ze tutejsze tereny nadaja sie doskonale do uprawy owoców . Jutlandia ma duzo ostrzejszy klimat a Zelandia jest mocno uprzemyslowiona . Tak ze najlatwiej cos znalezc na Fionii .

W tym samym watku - 2 posty wyzej jest podany przyklad jak szukac pracy w ogrodnictwie w/g ksiazki telefonicznej z uzyciem wyszukiwarki www.google.com .
W przykladzie jest Fyn i lista rezultatów zawiera 424 ogrodnictwa zarejestrowane jako firma i 11 na nazwisko .Mozna im wszystkim wyslac taki sam mail i chyba cos sie zlowi . Wybierajac rózne regiony i zmieniajac hasla mozna znalezc wsystko czym sie jest zainteresowanym .

Podaje kilka przykladowych hasel :

frugt         - owoce
frugtavl      - uprawa owoców
frugtplantage - plantacja owoców
gartneri      - ogrodnictwo
jordbær       - truskawki
kirsebær      - wisnie
løg           - cebula
majs          - kukurydza
moreller      - czeresnie
pærer         - gruszki
æbler         - jablka
ærter         - groszek

Marek

  • Gość
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwi 2006, 15:12:48 »
..dzieki Kolego...no teraz jestem...nieco..mądrzejszy...wiec zaczynam szukac.....pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwi 2006, 15:12:48 »

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
UWAGA na kontrakty z seasonal work !!!
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwi 2006, 22:31:42 »
Otrzymalem przed chwila od jednego z naszych uzytkowników konkretne dane dotyczace kontraktu zaproponowanego mu poprzez www.seasonalwork.dk

BARDZO DZIEKUJE - i wszystkich prosze o informacje o tym co Wam gdzie proponuja .

---------------------------------------------------

truskawki a pozniej groszek.
cena 4 dkk! za kilogram
accommodation w swoim namiocie..swoje garnki przyrzady go gotowania itp.
swoj ubior na pole(buty,plaszcz itp)

oplata za pole namiotowe!!! w dzien pracy 30DKK,w dzien bez pracy(zawsze wolna niedziela)100DKK

dla mnie komedia...zakladajac ze codziennie oprocz niedzieli beda mozliwe zbiory to trzeba zebrac 70kg w ciagu tygodnia.wychodzi prawie 12 kg dziennie za samo oplacenie pola namiotowego a nikt nie zapewni ze te 12 kg bedzie do zebrania w ciagu dnia...
wiadomo,to jest natura. nie wiadomo rowniez czy w kazdy dzien bedzie praca..deszcz,brak zbiorow itp
poza tym trzeba policzyc koszty jedzenia,ile dodatkowych kilogramow to pociagnie za soba?
co najwazniejsze jedzie sie tam zarobic cos ale czy to jest w ogole mozliwe???

---------------------------------------------------

Prosze porównac z warunkami proponowanymi w artykule na stronie glównej na plantacji kolo Faaborga .
Humorystyczne jest zwlaszcza zadanie 100 kr za miejsce na namiot w niedziele - przeciez nie maja wiekszych kosztów z powodu niedzieli !!
Zreszta to bylby chyba w/g mojego rozeznania najdroszy camping w Danii ....

Plantacja znajduje sie w pólnocnej Jutlandii - wlasciciel nazywa sie jakobsen lun Jacobsen .

Fyn er fin ( Fionia jest mila ). Tu szukajcie .

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Ewentualny problem z literami dunskimi .
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwi 2006, 22:11:13 »
.
Zetknalem sie na innym portalu z takim problemem ze litery dunskie byly zamieniane na szereg dziwnych znaków . U nas to nie wystepuje bo GoTTie panuje nad technika :-)

Ale gdyby ktos przy szukaniu pracy z Polski podawal do wyszukiwarki www.google.com jakies hasla zawierajace litery dunskie a nie mial takich na swojej klawiaturze - to mozna to obejsc zastepujac je podwójnymi literami zwyklymi w nastepujacy sposób :

dunskie e ( wyglada jak a polaczone z e ) - pisac ae
dunskie o przekreslone - pisac oe
dunskie a z kóleczkiem ponad nim - pisac aa

i powinno dzialac . Sprawdzalem wstawiajac do www.google.com jobsøgning jako jobsoegning i dostalem mase róznych baz danych do szukania pracy .

witek

  • Gość
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2006, 16:38:34 »
Czy sesonal wysyla juz kontrakty. Wie ktos cos moze na ten temat?

dorota

  • Gość
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2006, 00:31:42 »
witam! sezonową pracę załatwiałam przez urząd pracy. otrzymałam kontrakt. teraz czekam na pozwolenie. Jadę do Hoerve.trochę sie obawiam czy pogoda bedzie i czy truskawki beda. placa 5koron od kilograma i 25 kkr za nocleg.pozdrawiam

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Maj 2006, 10:13:57 »
Co masz na mysli piszac urzad pracy ? W Danii nie ma czegos takiego . Jest wiele posrednictw pracy - najwieksze z nich ArbejdsFormidling ( AF ) . Prace sezonowe zalatwia sie z reguly poprzez www.seasonalwork.dk która jest wspólna organizacja dla pracodawców . Czy to o nich moze napisalas ?

Gdzie lezy to Hoerve - czy mozesz podac blizszy namiar ?

Obawy o pogode sa co roku i jakos to sie jednak toczy . Truskawki sa zawsze - najwyzej mokre ;-)

dorota

  • Gość
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Maj 2006, 01:01:41 »
troche nie jasno napisalam.. chodzilo mi o nasz wojewodzki urzad pracy.. on w tym posredniczyl. wszytko bylo załatwiane przez seasonalwork.dk czyli tez Eures. hoerve (tak pisze ale to o jest z kreseczka:) lezy tak na lewo od Kopenhagii przy samym morzy  na stronie www.multimap.com pojawilo sie tez - Dragsholm.. kod 4534.. no.. ja wiem ze beda mokre..ale jak z ta pogodą w Danii? bo w takich wraunkach to oni chyba inaczej uprawiaja te owocki..jak myslisz dobra oferta..ja wiem ze juz pisales ale krotko: jak mnie nasze państwo opodatkuje po pporwocie? dzieki ze jstescie:)

dorota

  • Gość
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Maj 2006, 01:07:07 »
troche nie jasno napisalam.. chodzilo mi o nasz wojewodzki urzad pracy.. on w tym posredniczyl. wszytko bylo załatwiane przez seasonalwork.dk czyli tez Eures. hoerve (tak pisze ale to o jest z kreseczka:) lezy tak na lewo od Kopenhagii przy samym morzy  na stronie www.multimap.com pojawilo sie tez - Dragsholm.. kod 4534.. no.. ja wiem ze beda mokre..ale jak z ta pogodą w Danii? bo w takich wraunkach to oni chyba inaczej uprawiaja te owocki..jak myslisz dobra oferta..ja wiem ze juz pisales ale krotko: jak mnie nasze państwo opodatkuje po pporwocie? dzieki ze jstescie:)

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Maj 2006, 13:32:10 »
Z pogoda to tu jest róznie wiec musisz miec i kalosze i peleryne .

Oferta jest przecietna - mamy na portalu artykul o plantacji na Fionii gdzie 5 kr to jest stawka wyjsciowa ale dla tych co wytrwaja dluzej sa premie . Jezeli uzbiera sie w sezonie ponad 2000 kg to za wszystkie dostanie sie po 6,30 kr .

Na forum Pomoc! w watku podatki w Danii jest tez wpis 21.03. godz. 2:18 o podwójnym opodatkowaniu i rozliczeniu podatkowym w Polsce . W Danii przysluguje Ci zwolnienie podatkowe w wysokosci 596 kr DZIENNIE jezeli przyjedziesz tu z poswiadczeniem stalego zamieszkania w Polsce ( z urzedu miejskiego ) - najlepiej od razu przetlumaczonym na angielski lub dunski . Tak ze w praktyce nie zaplacisz tu zadnego podatku - tylko potraca Ci tzw. arbejdsmarkedsbidrag - w wysokosci 8% zarobku ( na cele socjalne glównie na zasilki dla bezrobotnych ) .

Natomiast w podanym wpisie jest przyklad obliczen podatkowych w Polsce .

poloniainfo.dk

Odp:Szukanie pracy sezonowej w Danii .
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Maj 2006, 13:32:10 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 250386
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 480
Ostatnia wiadomość 19 Kwi 2024, 09:15:48
wysłana przez Nancyfrank
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26673
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32989
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29959
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand