poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach  (Przeczytany 23752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aniela

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« dnia: 15 Lis 2009, 14:31:26 »
Witam mam pytanie !!!!

Wypełniam wniosek o pozwolenie na jazde po Danii na polskich blachach - czy ktoś już sam wypełniał ten wniosek ????

Chodzi mi o to - jak często napisać że bede jezdzic do Polski i ile dni w roku  żeby bylo dobrze i skat nie mial zastrzeżeń ????

Nie mam stalego pobytu w Danii mam meldunek w Polsce i pracę na 1 rok kontrakt w Danii - czy sa szanse że dostanę pozwolenie i prosze powiedzieć na co SKAT zwraca najwieksza uwage w tym piśmie ????

Z góry dziękuję za odpowiedź !


X

  • Gość
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lis 2009, 15:32:17 »
Najlepiej by Ci szef napisal te prosbe,co do jazdy do pl PISZESZ ze jezdzisz minimum raz na 2  miesiace do rodziny.Pozwolenie jesli otrzymasz bedzie zawieralo twoje dane adres obecnego pobytu oraz dane auta jakim sie poruszasz,ciezko o pozwolenie wiec zycze powodzenia.Jesli ktos z twoich znajomych ma np...ow pozwolenie i mowi ci ze w pozwoleniu nie ma dokladnego opisu auta ,to cie oklamuje bo ow pozwolenie to przedewszystkim na auto a nie na osobe,a jest kilku takich oszustow w okolicach Kolding.

kaplonaga1

  • Gość
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lis 2009, 20:28:52 »
Szanse są zawsze !!! Spróbuj napisać to nic nie kosztuje oprócz ksero i znaczka.
A w twojej sytuacji powinno być dobrze !!!
Pisałam dwóm znajomym tak:
jazda co 2 tygodnie do PL i 5 tygodni urlopu w PL.
Pamiętaj aby kilometry w DK nie przekraczały kilometrów w PL.
OCZYWIŚCIE KOLEDZY DOSTALI POZWOLENIE NA ROK CZASU.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lis 2009, 20:39:08 »
Witam mam pytanie !!!!

Wypełniam wniosek o pozwolenie na jazde po Danii na polskich blachach - czy ktoś już sam wypełniał ten wniosek ????

Chodzi mi o to - jak często napisać że bede jezdzic do Polski i ile dni w roku  żeby bylo dobrze i skat nie mial zastrzeżeń ????

Nie mam stalego pobytu w Danii mam meldunek w Polsce i pracę na 1 rok kontrakt w Danii - czy sa szanse że dostanę pozwolenie i prosze powiedzieć na co SKAT zwraca najwieksza uwage w tym piśmie ????

Z góry dziękuję za odpowiedź !



Wychodze z zalozenia, ze wypelniasz blankiet nr. 21.059. Wazne jest podac w rubryce "Hvor mange weekender, ferier og andre fridage forventes der årligt at afholde i Danmark" - mozliwie jak najnizsza ilisc dni ! Np. nie spedzasz Swiat Bozego Narodzenia ani Wielkanocnych i innych w Danii. Do tego dolicz inne Swieta, przedlizone weekendy itp. ale tylko w sytuacji kiedy masz
mozliwosc wyjazdu (nie jestes w pracy), Te samailosc dni wpisujeszw rubryce gzie pytanie dotyczy ile weekendow itp spedzasz za granica (w Polsce). W rubryce "Hvilke kørsel skal køretøjet anvendes i Danark", wpisz przede wszystkim "dojazdy do pracy".
W rubrycedot. ilosci km jazdy w Danii i za granica, pamietaj, ze zjazdy do Pollski (ilosc km. nalezy liczyc od granicy niemieckiej)


[Posted on: 15 Listopad  2009, 20:32:51]

Oczywiscie wlicz rowniez nalezny Ci urlop.

[Posted on: 15 Listopad  2009, 20:34:13]

Skat informuje: Osoby przybywajace do Danii na czasowo ograniczony pobyt do 1 roku, moga wnioskowac o pozwolenie na jazde pojazdem zarejestrowanym poza granicami Danii podczas swojego pobytu w Danii. Jezeli w okresie 24 miesiecy pobyt jest dluzszy niz 1 rok lub 365 dni, pojazd musi byc zarejestrowany w Danii lub wyprowadzony z kraju.

aniela26

  • Gość
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lis 2009, 10:59:03 »
Ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi i proszę mi jeszcze tylko odpowiedzieć - co napisać w rubryce : "Evt. supplerende oplysninger " dodatkowe informacje  - co tam zamieścić i czy w ogóle warto coś tam pisać ?????

Pozdrawiam

Offline anielkaaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lis 2009, 13:00:12 »
Hej, pozwolenie to wcale nie jest trudne do uzyskania. Jeżeli jestes tu bez rodziny i majac kontrak roczny na pewno je dostaniesz.
Wiem, bo sama skladalam wniosek i pomagalam w tym innym. Generalnie biora pod uwage od kiedy jestes w danii w moich przypadkach dzialalo to tak ze pozwolenie bylo dawane na rok od otrzymania pozwolenia na pobyt  lub do czasu konca kontraktu o prace jezeli wystepowalo sie z wnioskiem w trakcie kontraktu. Osoby samotne dostaja na pewno na okres nie dluzszy niz rok czasu. Osoby posiadajace rodziny w Polsce i czesto jezdzace do Polski takze dostaja bez problemu. Niestety malzenstwa lub osoby pozostajace w zwiazkach nieformalnych gdzie oboje przebywaja w Danii nie dostana pozwolenia.  Nie musisz podawac informacji dodatkowych, chyba, ze chcesz.

ry

  • Gość
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lis 2009, 14:03:16 »
Znam ludzi ,mieszkajacych w dk  juz 5 lat,śmigali na czarno legal zaczeli pracowac dopabuse teraz i także otrzymali pozwolenie na rok,ale co po roku??????????????????????????????????

poloniainfo.dk

Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lis 2009, 14:03:16 »

dalilaa

  • Gość
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lis 2009, 20:54:58 »
witam,czy w pozwoleniu na auto w dani jest wyszczegolniony czas tz kiedy w jakich miesiacach ,dniach pracujesz a kiedy masz urlop i wyjezdzasz do Polski ? bo w kontrakcie jest pkt w ktorym jest wpisane w jakich miesiacach pozostajesz w dani a w jakich jestes w Polsce .Prosze o odpowiedz dziekuje ..

Offline heniu88

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lis 2009, 11:24:19 »
Ja mam pytanie odnośnie pytania ;) o traeści "Gdzie w Danii i z jakich przyczyn będzie samochód uzywany?", Mam im opisać trasy którymi jezdze do pracy i do granicy czy napisac "do pracy, dojazdy do niemieckiej granicy", a także pytanie "jak często samochód będzie używany np w połączeniu z weekendami i innymi okresami" pytania moze glupie, ale nigdy nie bylem dobry w czytaniu pism urzedowych. Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis 2009, 11:35:25 wysłana przez heniu88 »
Zdrówka życzę

H

  • Gość
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Mar 2010, 15:26:22 »
A ja troszkę inaczej. Mam pracę na czas nieokreślony, jestem w Danii blisko 2 lata a mój samochód (nasz) użytkuje żona w Polsce.Jednak w te jak i w poprzednie wakacje wraz z dziećmi przyjedzie do mnie. Chciałbym swobodnie poruszać się po Danii przez okres 2 miesięcy, aby wraz z rodziną zwiedzić conieco. Ponieważ to ja będę kabusewcą, czy powinienem złożyć wniosek o pozwolenie na jazdę w szczegółowo okreslonym czasie, tj lipiec sierpień? Więcej nie potrzebuję, bo po wakacjach rodzina wraca do kraju samochodem, którym tu przyjedzie. Czy są wydawane wnioski na ścisle określony przedział czasowy?

[Posted on: 27 Mar 2010, 15:07:01]

A ja troszkę inaczej. Mam pracę na czas nieokreślony, jestem w Danii blisko 2 lata a mój samochód (nasz) użytkuje żona w Polsce.Jednak w te jak i w poprzednie wakacje wraz z dziećmi przyjedzie do mnie. Chciałbym swobodnie poruszać się po Danii przez okres 2 miesięcy, aby wraz z rodziną zwiedzić conieco. Ponieważ to ja będę kabusewcą, czy powinienem złożyć wniosek o pozwolenie na jazdę w szczegółowo okreslonym czasie, tj lipiec sierpień? Więcej nie potrzebuję, bo po wakacjach rodzina wraca do kraju samochodem, którym tu przyjedzie. Czy są wydawane wnioski na ścisle określony przedział czasowy?
Czy ktoś mógłby udzielic jakiejś odpowiedzi?
Dziękuję z góry

Offline zak1824

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2014, 18:58:37 »
Witam
Czy ktos orientuje sie co doklandie znaczy Hvor ofte skal kørslen foregå
Potrzebuje do wniosku na pozwolenie do jazdy na Pl tablicach bede wdzieczna za podpowiedz

Offline piotrnysa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: +3/-21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2014, 21:16:48 »
mam pytanie z innej beczki czy jest mozliwosc kupienia blach papabusewych chcac  przywiesc auto pl w  celu rejestracji na dk blachy?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2014, 21:24:32 »
Witam
Czy ktos orientuje sie co doklandie znaczy Hvor ofte skal kørslen foregå
Potrzebuje do wniosku na pozwolenie do jazdy na Pl tablicach bede wdzieczna za podpowiedz
Jak czesto bedziesz jezdzil.
NIe wiem w jaki sposob argumentujesz, gdzie masz jezdzic, ale chodzi o czestotliowosc.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Maj 2014, 17:43:46 »
mam pytanie z innej beczki czy jest mozliwosc kupienia blach papabusewych chcac  przywiesc auto pl w  celu rejestracji na dk blachy?
To pytanie do polskiego urzędu, bo auto nadal polskie.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2014, 20:02:33 »
mam pytanie z innej beczki czy jest mozliwosc kupienia blach papabusewych chcac  przywiesc auto pl w  celu rejestracji na dk blachy?
Rozumiem, ze masz polskie tablice.
Najlepiej jak dowiesz sie bezposrednio w Skat, jeszcze niedawno bylo tak, ze wjazd samochodem zglaszales na dunskiej granicy i dostawales termin 14 dni na przerejestrowanie.

poloniainfo.dk

Odp: pozwolenie na jazde samochodem na polskich blachach
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2014, 20:02:33 »

 

samochód na Polskich numerach

Zaczęty przez zuzaDział Podatki

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 69266
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 21:43:32
wysłana przez charly
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22642
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8477
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40187
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo
Motocykle na polskich numerach-przepisy

Zaczęty przez wincentDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 98944
Ostatnia wiadomość 23 Lis 2018, 11:54:20
wysłana przez lesoleil