poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypowiedzenie- krok po kroku.  (Przeczytany 6967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sweet.lady

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Wypowiedzenie- krok po kroku.
« dnia: 22 Gru 2009, 22:11:16 »
 Wydawać by się może mogło, że zawsze jest odwrotnie. Jestem w odwrotnej sytuacji. Muszę wypowiedzieć umowę w pracy, z której byłam całkiem zadowolona.
Problemem jest co innego: mam miesięczny okres wypowiedzenia, tymczasem, z powodów prywatnych- ostatnim dniem pracy może być 8. grudnia.

Szefowa powiedziała, że Muszę wypowiedzieć umowę od.. 1 stycznia (nie rozumiem, chciałam wypowiedzieć od dzisiaj), zatem moim ostatnim dniem pracy powinien być 31. stycznia. Tymczasem, z powodu konieczności wyjazdu do Polski, na minimum 2 tygodnie, a także pózniejszych komplikacji- uniemożliwiających mi regularne chodzenie do pracy- chciałabym,żeby prędko znalezli osobę na moje miejsce. Jak to rozwiązać?  :(

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Gru 2009, 22:30:02 »
Uczciwie i otwarcie porozmawiac z szefowa. Przedstawic sytuacje i powody, dla ktorych musisz opuscic Danie tak szybko jak to mozliwe.

Po co palic mosty, siegajac od razu po najciezsze argumenty w stylu umowa, prawo, czy porzucenie pracy?

Jezeli zas chodzi o termin wypowiedzenia zalezy wszytsko od tego, co masz zapisane w kontrakcie, ale nigdy nie jest tak, ze termin biegnie od dnia wypowiedzenia umowy (za wyjatkiem sytuacji, gdy wypowiadamy ja w dniu wskazanym w umowie, jako termin biegu wypowiedzenia). Najczesciej za termin biegu wypowiedzenia uznaje sie ostatni dzien miesiaca, w ktorym umowa zostala wypowiedziana, ale czasem tez bywa i pierwszy nastepnego, a czasem jeszcze inaczej. Tak jak napisalam - wszytsko zalezy od tego co w jest zapisane w umowie o prace, lub umowie zwiazkowej, a takze okresu wypowiedzenia itp.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline sweet.lady

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Gru 2009, 22:47:08 »
Ale ja wcale nie muszę opuszczać Danii. Muszę po prostu wyjechać na krótki czas, a potem- otwierają się przede mną inne możliwości. Nie mogę po prostu "trzymać" tego miejsca pracy.  Zatem i tak muszę "sięgnąć" po argumenty typu "wypowiedzenie umowy"- zresztą- jaki to argument? Zwyczajny obowiązek prawny.

A powodów konkretnych wolę szefowej nie ujawaniać. Już raz na szczerości się "przejechałam".

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Gru 2009, 00:35:05 »
Taaaa... tyle, ze jezeli chcesz dojsc do porozumienia, to nie dojdziesz startujac z pozycji - a prawo mi gwarantuje. Z tego co wyczytalam, chcesz, by szefowa zgodzila sie na termin krotszy niz w umowie. To tylko i wylacznie jej dobra wola.
Masz miesieczne wypowiedzenie, ktorego termin biec zaczyna od okreslonego momentu i tego sie bedzie szefowa trzymac.

Jakie kroki?
Ot po prostu, jak w Polsce: piszesz wypowiedzenie na bazie tego co masz w umowie w odpowiednim paragrafie, skladasz szefowej i leci.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Gru 2009, 07:39:20 »
Wypowiadasz umowę z dniem jaki ci pasuje, resztę wykorzystujesz urlop a jak nie ma z czego nagle zachorujesz na grypę. Jak chcesz krótką piłkę to to tylko tak.
Wszystko zalezy jak masz umowę podpisaną, i jak masz wypłacane urlopy, jak masz tak samo jak w PL to nie ma problemu.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Gru 2009, 09:56:07 »
Vera uwazaj bo za takie rozwiazania zaraz zostaniesz spalony na stosie :)

Po pierwsze porozmawiaj z szefowa
Po drugie badz uprzejma i delikatna ale stanowcza oraz nie mow wszystkich powodow.

W sytuacji kiedy szefowa nie pojdzie ci na reke, a to co mozesz osiagnac rezygnujac szybciej z pracy, musisz zastanowic sie nad tym co napisal Vera :)

I jeszce jedno - nawet gdy szefowa jest bardzo mila i zaj........ to i tak i tak pamietaj ze to tylko szef, ktory gdyby dostal rozkaz restrukturyzacji sentymenty i emocje schowa do kieszeni a tobie powie dowidzenia w taki sam mily sposob
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Gru 2009, 10:12:05 »
Chyba nie łapiesz, temat ma byc załatwiany szybko  ;D. Jak ma w umowie ze czas wypowiedzenia jest miesiąc to jest to do zrobienia jak napisałem. Problem jedynie z urlopem aby był przyznawany jak w PL. Wiec nie strasz że coś jest nie tak. To że można temat w ten sposób załatwić nie znaczy ze osoba ma zachowywać jak gbur w twoim mniemaniu   ;D. Wszystko jest do załatwienia i umiejętności podejścia.
Po drugie Svaria piszesz jakbyś znał dokładne warunki umowy. Trzymaj się konsekwentnie jednej lini, bo z jednej strony karzesz być potulnym i miłym dla szefa a po chwili wspominasz ze szef to szef. To właśnie ostatnie stwierdzenie się zgadza. Szef to tylko szef, a jak jest szansa lepszej roboty lub poprawy warunków to tylko działać. Zresztą osoba pytająca wspomina o możliwości poprawy swoich warunków - więc ino do dzieła.

Rozważ tylko swoje dobro a nie szefa.

Cackać z tematem wtedy trzeba jeżeli wypowiedzenie jest wymuszone lub spowodowane koniecznością a warunków na inną robotę nie ma.


poloniainfo.dk

Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Gru 2009, 10:12:05 »

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Gru 2009, 10:29:14 »
Vera :) nie musisz mnie atakowac bo ja po twojej stronei jestem i wszystko sie zgadza.

Neimniej jednak ja zawsze staram sie pokazac wiecje rozwiazan niz jedno.

A wybor pozostawic nalezy pytajacemu :)

Cytuj (zaznaczone)
Rozważ tylko swoje dobro a nie szefa.
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Gru 2009, 10:32:18 »
Vera :) nie musisz mnie atakowac bo ja po twojej stronei jestem i wszystko sie zgadza.

Neimniej jednak ja zawsze staram sie pokazac wiecje rozwiazan niz jedno.
A wybor pozostawic nalezy pytajacemu :)




Nie atakuje, to ty wspominasz o stosach  ;D. Po drugie przy tak postawionym zagadnieniu, rozwiązań nie jest za dużo  ;D a piłka jest jedna tylko że bramki dwie. Od pytającego zależy czy strzeli gola czy sam go dostanie  ;D

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Gru 2009, 10:37:19 »
Sarkazm to byl Vera :)

I zgadzam sie to pytajacy albo strzeli albo jemu strzela - ty mozesz co najwyzej z lini bocznej pokabusewac :)


PS. No i cholera zesmy se walneli offtopa :)
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Gru 2009, 11:02:14 »


PS. No i cholera zesmy se walneli offtopa :)

a kto nam zabroni  ;D
i tak już nikogo nie ma  ;D

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Gru 2009, 11:08:02 »
Co prawda to prawda :)
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Gru 2009, 11:17:25 »
ze tak dopiszę, dobry spam nie jest zły  ;)

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Gru 2009, 13:28:58 »
Bo kazde forum musi miec swojego Trola :)
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Gru 2009, 14:49:36 »
Ja tez chce doradzic...   ;D sweet jak jestes kosmonautka czy astrofizykiem ktory chce opuscic miedzynarodowy projekt wyprawy na ksiezyc to mozesz poniesc ewentualne finansowe konsekwencje zerwania kontraktu ale jesli jestes codzienna dysponentka moppy i odkurzacza to mozesz polecic "zaufana" znajoma m/k albo zaproponowac pracodawcy ekonomiczna rekompesate (zrezygnowanie z czesci wyplaty ktora i tak pracodawca moze probowac zatrzymac),wzruszona podkreslajac przy tym rodzinne klopoty; durny maz albo chore dzieci z jednego z poprzednich malzenstw.

poloniainfo.dk

Odp: Wypowiedzenie- krok po kroku.
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Gru 2009, 14:49:36 »

 

wypowiedzenie w trakcie zwolnienia lekarskiego?

Zaczęty przez kamilloDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3594
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 18:18:35
wysłana przez kamillo
wypowiedzenie umowy z Yousee

Zaczęty przez denice123Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2889
Ostatnia wiadomość 13 Sie 2010, 22:55:05
wysłana przez ReFormer
WYpowiedzenie mieszkania

Zaczęty przez nodanDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5145
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2012, 21:33:58
wysłana przez zybis
Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?

Zaczęty przez JuztynkaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16461
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2013, 00:36:13
wysłana przez Jomir
Wypowiedzenie

Zaczęty przez Dawid88Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3193
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2020, 20:23:36
wysłana przez RybkaWillego