poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??  (Przeczytany 17194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Była już praca na      polskich warunkach, dzisiaj pojawiło się ogłoszenie o pracy "na tzw. dunskich mniejszych kontraktach"

http://poloniainfo.dk/forum?topic=29192.msg80899

Co jeszcze da się wymyślić ?? i z czym to się je ??

Skasowałem też z ogłoszeń następujący wpis:
Cytuj (zaznaczone)
Uprzejmie prosze was wszystkich poszukujacych pracy o zwracanie uwagi na oszustow i ludzi ktorzy chca sie wzbogacic wasza slaboscia w postaci ''szybkiego'' i ''latwego'' zarobku.
Pan ktory Oglosil sie j/w jest wlasnie taka osoba. Nie ma czegos takiego jak  tzw. ''dunskie mniejsze kontrakty'' czyli 60ddk minus od tego podatek !  Pan M pracowal juz w kilku takich firmach i w dosc systematycznym tepie one upadaja. Kiedys tam pracowalem wiec wiem.  Ludzie uwazajcie na ten numer telefonu. Poza tym...... Firma dziala a nie ma siedziby ,nikt nie wie jak sie nazywa a nawet ''szefa''.
Miejcie oczy szeroko otwarte.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

kamila

  • Gość
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Mar 2010, 20:55:11 »
Szkoda, ze wpis zostal skasowany.
Rozumiem, ze lamal jakies zasady dzialu ogloszen (choc sam w sobie tez stanowil ogloszenie).
Jednak w jakis sposob ostrzegal przed naduzyciami na rynku pracy, ktorych jest coraz wiecej.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Mar 2010, 11:01:40 »
Ręce opadają, czytając takie ogłoszenie

Offline ghandi696

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Mar 2010, 15:55:37 »
Wniosek jest jeden-szukajac pracy ,trzeba byc bardzo ostroznym,a zwlaszcza uwazac na polskich posrednikow.Najlepiej samemu szukac.chyba ze ktos woli pracowac na cwaniaków
GTW

Offline bachman

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Mar 2010, 19:30:20 »
problem w tym ze znalezc cos na fionii bez posrednika i na normalnych dunskich warunkach w tej chwili graniczy z cudem. firmy wiedza ze jest opcja zatrudnienia na tzw mniejszych warunkach lub jeszcze gorzej na polskich i robia to! stoi obok mnie dun zarabiajacy  140 koron a ja mam 60 i mam sie cieszyc - rownosc ponad wszystko

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Mar 2010, 20:28:37 »
Skoro są takie ogłoszenia to znaczy, że ludzie pracują za takie stawki. Czysta ekonomia. Jest popyt, to jest i podaż. Pretensje do tych co się na to godzą, bo tylko rynek psują, a nie do pracodawców. I ten kto daje takie ogłoszenie nie jest oszustem, krętaczem, naciągaczem, czy kim tam jeszcze, bo pisze wprost ile płaci. Mnie dziwiło, dziwi i pewnie będzie dziwić, dlaczego ludzie się godzą na takie 'cuś', a potem pretensje do szefa, pośrednika, wszystkich wkoło. Tylko oczywiście nie do siebie samego.

ReFormer

  • Gość
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Mar 2010, 20:53:05 »
problem w tym ze znalezc cos na fionii bez posrednika i na normalnych dunskich warunkach w tej chwili graniczy z cudem. firmy wiedza ze jest opcja zatrudnienia na tzw mniejszych warunkach lub jeszcze gorzej na polskich i robia to! stoi obok mnie dun zarabiajacy  140 koron a ja mam 60 i mam sie cieszyc - rownosc ponad wszystko


Witaj, te 60dkk to pewnie brutto ... a ile to wychodzi "na reke"?

poloniainfo.dk

Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Mar 2010, 20:53:05 »

Offline ghandi696

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Mar 2010, 21:23:33 »
problem w tym ze znalezc cos na fionii bez posrednika i na normalnych dunskich warunkach w tej chwili graniczy z cudem.


A uczyc sie dunskiego,a nie gadac o cudach.....
GTW

Offline bachman

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Mar 2010, 22:52:03 »
Witaj, te 60dkk to pewnie brutto ... a ile to wychodzi "na reke"?


60kr - polski podatek 20%

A uczyc sie dunskiego,a nie gadac o cudach.....


problem  w tym ze pracując w polskiej firmie niebardzo mam prawo isc do Lær Dansk i sie uczyc

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Mar 2010, 23:01:11 »
Liwia- nie masz zielonego pojęcia co teraz dzieje w ogrodnictwie czy rolnictwie , nie ma praktyczne żadnej możliwości zatrudnienia się w tym sektorze na normalnych kontraktach zostają tylko Polskie warunki lub 60 koron i tak ta oferta skabusewana jest dla osób które przyjeżdżają tu taj na sezon popracuj  i wrócą po paru miesiącach do szkoły czy na uczelnie.Mam wielu znajomych którzy zostali zwolnieni z prywatnych kontraktów a na ich miejsce przyjeżdżają busy z Polski na w. wym. warunkach osoby takie jeśli nie płacą A kasy lub nie maja opłaconego roku lub godzin, maja wynajęte mieszkanie ,samochód na Dk , rodzinę tutaj co maja zrobić wrócić do Polski , zasiłek (spróbuj w Odense dostać zasiłek) lub dziwne warunki , posiedź bez pracy parę miesięcy zobaczymy co będziesz mówić. Mnie w przeciwieństwie do ciebie nie dziwi postępowanie tych osób mnie dziwi dlaczego i na jakiej podstawie istnieją Polskie warunki i kontrakty na 60 koro , był tutaj zakładany temat Polskie warunki z którego jak i w tym przypadku niczego się nie dowiadujemy , nie ma żadnych konkretów , przepisów , itd które potrafiły by rozgryźć ten temat , Dlaczego bojowa instytucja jaką jest 3F nie zabrał jeszcze głosu , na ich stronach cisza. Nikt nic nie wie ale wszyscy w cudowny sposób zabierają głos nie mając pojęcia o niczym.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Mar 2010, 00:38:16 »
To działa tak. Do pracodawcy duńskiego wysyłana jest informacja z VIKARESERVICE ( duńska agencja pracy) , że istnieje możliwość zatrudnienia tanich robotników z EU.Pracodawca zgłasza zapotrzebowanie na ileś osób. Agencja kontaktuje się z pośrednikiem w Polsce,częściej bywa odwrotnie.Organizuje on ludzi i wysyła do pracy.Gdy przepracują miesiąc kasa wpłynie jemu na konto,potrąci swoją prowizję i resztę ta hiena wypłaci lub nie robotnikom, którzy wiedzą, że pracują na duńskich mniejszych kontraktach. :(
Jeb....ć      polskich pośredników!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

Offline Liwia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Mar 2010, 08:32:48 »
cwsm111 masz rację. Nie mam zielonego pojęcia, bo nigdy nie przyszło by mi do głowy, żeby harować za takie pieniądze w polu. Wolalabym znalezc sobie prace przy sprzataniu na normalnych warunkach, co btw nie jest nie tak trudne. Problem tych ludzi polega na tym, że nie potrafią wziąść sprawy w swoje ręce i zatroszczyć się o siebie. Oczekują pomocy w formie zasiłków lub wstawiennictwa związków. 'Umiesz liczyć? Licz na siebie.' Jeśli nie umiesz się o siebie zatroszczyć, nikt inny tego nie zrobi za Ciebie. Płacz, lamentowanie i narzekanie nie rozwiąże problemu. Trzeba ruszyć trochę głową i pomyśleć jak poprawić swoją sytuację a nie tkwić w takim marazmie. I jeszcze raz powtarzam, jakby nie było chętnych do takiej pracy, nie byłoby też ofert. Proste.

P.S. Polecam dobrą książkę "Bogaty ojciec, biedny ojciec - czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa." Robert Kiyosaki.

[Posted on: 13 Mar 2010, 08:30:06]

książka w pliku pdf :)

http://www.carsandbabes.freehost.pl/ebook/Literatura/Rozwoj_wlasnej_osobowosci/Kiyosaki_Robert_-_Bogaty_Ojciec,_Biedny_Ojciec.pdf


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Mar 2010, 09:16:38 »
To działa tak. Do pracodawcy duńskiego wysyłana jest informacja z VIKARESERVICE ( duńska agencja pracy) , że istnieje możliwość zatrudnienia tanich robotników z EU.Pracodawca zgłasza zapotrzebowanie na ileś osób. Agencja kontaktuje się z pośrednikiem w Polsce,częściej bywa odwrotnie.Organizuje on ludzi i wysyła do pracy.Gdy przepracują miesiąc kasa wpłynie jemu na konto,potrąci swoją prowizję i resztę ta hiena wypłaci lub nie robotnikom, którzy wiedzą, że pracują na duńskich mniejszych kontraktach. :(
Jeb....ć      polskich pośredników!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

Tak nieladnie wyrazasz sie o naszych posrednikach/polakach. A ja myslalem, ze prawie we wszystkim jestesmy najlepsi na swiecie, tak wynikaloby z wielu dyskusji na forum.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Mar 2010, 13:12:20 »
No przeciez jestesmy. Ta konkurencja nazywa sie: kto najskuteczniej wy......a swoich rodakow.

ps. piszac "wy.....a" mialam na mysli "wykorzysta" ;)

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Mar 2010, 13:37:29 »
Dobre, ale najbardziej dają  się wykorzystywać rodacy, którzy są granatem oderwani od pługa, którzy nie znają nawet języka ojczystego, a co dopabuse angielski/niemiecki.

poloniainfo.dk

Odp: Co to jest: Praca na tzw. duńskich mniejszych kontraktach ??
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Mar 2010, 13:37:29 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9135
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16713
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26157
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19435
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14075
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja