poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: samochody na polskich numerach  (Przeczytany 10868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
Odp: O:samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Paź 2007, 17:57:23 »

Gottie
 Niedługo przeprowadzam się do Odense, napisz proszę więcej informacji odnośnie opłat OC AC.
Czy mógłbyś rozwinąc temat tych opłat za OC AC. Co daje opcja AC ? Z której opcji radzisz skorzystać?  Czy te opłaty to stawki roczne. Czy firmy ubezpieczeniowe rozkladaja opłaty na raty? 
I ostatnie moje pytanie moze z immej beczki -ile kosztuje przegląd techniczny samochodu?

Serdecznie pozdrawiam z Trójmiasta
Agnes


4. Szacunkowe opłaty za ubezpieczenie średniej wartości pojazdu w Danii:
 OC (z pełną zniżką) = 2.000,- do 4.000,=- DKK
 OC + AC (bez zniżek) = 40.000,- do 50.000,- DKK
 OC + AC (z pełną zniżką) = 7.000,- do 9.000,- DKK

Duńskie firmy ubezpieczeniowe uwzględniają zaświadczenia dot. okresu ubezpieczenia i bezwypadkowej jazdy z zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych. Aby otrzymać przysługującą zniżkę należy przed przyjazdem do Danii uzyskać odpowiednie zaświadczenia od dotychczasowych ubezpieczycieli.


Offline monkeyfoot

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Paź 2007, 16:07:01 »
Dla wszystkich, ktorzy jezdza samochodami na polskich blachach
Dzis do moich drzwi zapukal pan policjant, zeby sprawdzic jak to jest z moim samochodem na polskich tablicach zaparkowanym pod blokiem.  :-\
Na szczescie wszystkie papiery byly w porzadku, bo dostalam pozwolenie na uzytkowanie samochodu przez rok.
Tak wiec ostrzegam wszystkich, ktorzy mysla, ze uda im sie przemknac - zyczliwi dunscy sasiedzi z nosami w oknach Wam nie przepuszcza.

Offline selson

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Paź 2007, 19:31:03 »
Dla wszystkich, ktorzy jezdza samochodami na polskich blachach
Dzis do moich drzwi zapukal pan policjant, zeby sprawdzic jak to jest z moim samochodem na polskich tablicach zaparkowanym pod blokiem.  :-\
Na szczescie wszystkie papiery byly w porzadku, bo dostalam pozwolenie na uzytkowanie samochodu przez rok.
Tak wiec ostrzegam wszystkich, ktorzy mysla, ze uda im sie przemknac - zyczliwi dunscy sasiedzi z nosami w oknach Wam nie przepuszcza.

No i ciach babke w piach. A po jakim czasie zawital pan wladza? I jaki rejon DK?

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Paź 2007, 22:00:43 »
Opłaty za przegląd samochodu "bilsyn" wachają się między 350 a 450 koron. Różnica zależy od firmy dokonującej przeglądu.
Jest ich w Odense chyba z 10. Ja osobiście trzymam się firmy http://www.odensebilsyn.dk/Default.aspx?ID=16

Jeżeli samochód nie przejdzie za pierwszym razem, to drugi przegląd kosztuje 250.
I w bardzo wielu wypadkach może się opłacić iść do przeglądu i pomimo, że samochód nie przejdzie to mamy na papierze, co należy zrobić,
żeby przeszedł. W innym wypadku, nie znając się na samochodach warsztat może robić całą masę niepotrzebnych rzeczy, za które będziemy może
musieli niepotrzebnie zapłacić. O wiele więcej niż te 250,-
OC to odpowiedzialność cywilna odp duński -  "ansvarssforsikring" ubezpiezcza tylko drugą stronę w wypadku drogowym spowodowanym prze nas, zniszczenia, odszkodowania zdrowotne. itd do ca. standard kwoty 2.000.000 kr. My nie dostajemy nic za nasz samochód. jeżeli wypadedk był spowodowany przez nas.
Jeżeli nie przez nas to płaci ubezpieczenie drugiej strony.
AC to pełne kasko "kaskoforsikring". Czyli w wypadkach spowodowanych przez nas dostajemy również odszkodowanie za nasz samochód.
Na pytanie co wybrać, można opdowiedzieć, że to zależy od wartości auta. Jest taka magiczna granica, kiedy opłaci się ryzykować, że nie dostaniemy nic za nasz
samochód, jeżeli to my spowodujemy wypadek. Ja bym to określił w duńskich warunkach na 20.000-30.000 kr. Ale to jest bardzo osobiste podejście.
Ja mam pełne ubezpieczenie kasko w GF Forsikring w Odense. W związku z wypracowanymi latami bez wypadku jestem w grupie Super Elite. Nie spadam z grupy w razie wypadku i płacę 4.600,- rocznie. Na koniec roku GF oblicza  wydatki, koszty i przez ostatnich parę lat wypłacali nadwyżkę z powrotem.
Ale oni bardzo sprawdzają, kogo przyjmują. Są po prostu specami w wyliczaniu ryzyka.

Pozdrawiam

Manior

Offline monkeyfoot

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Paź 2007, 23:07:23 »
No i ciach babke w piach. A po jakim czasie zawital pan wladza? I jaki rejon DK?


Samochodem jezdze od 4 miesiecy ale mysle, ze raczej chodzi o nowych sasiadow, bo policjant zasugerowal donos. Przeprowadzilam sie okolo miesiac temu. Kopenhaga - Hvidovre
Pozdrawiam zmotoryzowanych i nie

Offline malin

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +4/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lis 2007, 23:10:25 »
Jezeli przybywa sie dluzej niz 3 miesiace w Danii nie mozna uzywac samochodu na polskich blachach. Przerejestrowanie 2/3 wartosci rynkowej w Danii.
Pozdro.
Malin. :-)

Offline monkeyfoot

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lis 2007, 17:35:38 »
Jezeli przybywa sie dluzej niz 3 miesiace w Danii nie mozna uzywac samochodu na polskich blachach. Przerejestrowanie 2/3 wartosci rynkowej w Danii.


Mozna...
Pozwolenie wazne jest przez rok. Dopabuse po tym czasie trzeba samochod przerejestrowac.

poloniainfo.dk

Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lis 2007, 17:35:38 »

driver

  • Gość
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lis 2007, 19:25:33 »
Dla zmartwionych przytocze cytat z biuletynu NNF(odpowiednik polskich związków zawodowych), "czy w związku z moją pracą, mogę jeździć moim wlasnym samochodem w Danii, który jest zarejestrowany w moim kraju"-odpowiedż NNF-"tak, tak długo jak masz stałe miejsce zamieszkania w swoim kraju.Jesli przeniesiesz sie sie do Danii musisz do 14 dni skontaktować się z Komendą Główną Policji pod nr telefonu 33148888.Od 1 stycznia 2008 musisz skontaktować sie z Urzedem Skarbowym."-the end :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lis 2007, 15:59:48 »
Widocznie osoba piszaca te porade nie znala dunskich przepisow.
Mozna dostac pozwolenie na jezdzenie na polskich numerach, ale trzeba o nie wystapic, a nie po prostu sobie jezdzic.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline malin

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +4/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lis 2007, 21:17:26 »
Mirra ma racje. Ja o takie pozwolenie zlozylem podanie i co i dup...........a.
Wlasnie dzisiaj dostalem odpowiedz ze w ciagu dwoch tygodni musze albo przerejestrowac albo wywiesc poza granice.
Umotywowali tym ze mam pozwolenie na dwa lata a nie na rok i ze mam umowe na czas nieokreslony.
Teraz przegladam strony z komisami w mojm rejonie gdyz nie bede go rejestrowal.
Pozdro.
Malin. :-)

poloniainfo.dk

Odp: samochody na polskich numerach
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lis 2007, 21:17:26 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21592
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25595
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22772
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8551
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40357
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo