poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: danske bank  (Przeczytany 10356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: danske bank
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Mar 2010, 22:37:02 »
Proszę nigdy nie  używać przeglądarek z rodziny IE,
szczególnie wersje 6,7,8, są bardzo podatne na włamania, keylogging, phishing, same akceptują niepodpisane certyfikaty SSL oraz kontrolki activex (ocx) , do tego ich shellcode mowi wszytko, przykład, przedwczorajsze opublikowanie błędu we wszystkich wersjach IE, które nadal nie jest załatane.
Ze swojej strony mogę polecić Fifefoxa/Chrome, ponieważ działają na silniku Gecko, oraz web-kit, więc są bezpieczniejsze i lepiej skompilowane!

Jeżeli nie możesz się zalogować na bank sprawdź czy w adresie masz bezpieczny protokół jakim jest "https://" bądź "$ssl" być może jesteś ofiara phisningu, keyloggera bądź trojana.
Polecam przeskanować komputer za pomocą ComboFIX + instalacja porządnego antywirusa jak, Nod32,avast, avira, kaspersky. Odradzam natomiast pcclin, mcafe, nortona, ponieważ ich wykrywalność sięga dna..
Pozdrawiam.

kamila

  • Gość
Odp: danske bank
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Mar 2010, 22:41:57 »
Kamila przykro mi ze nie masz pojecia o IE i to podejrzewam ze nawet w wersji 0,ALE JEZELI TAK WLASNIE JEST TO PO JAKIEGO "GRZYBA" za przeproszeniem,komentujesz......A oto dowod na to ze nawet Ty czasem sie mylisz :-X ;D

"Windows Internet
Explorer 8 to najnowsza wersja przeglądarki internetowej dla systemów operacyjnych ze stajni Microsoftu. Jest to wciąż najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, która jednak z roku na rok traci trochę na znaczeniu, gdyż wyrasta jej coraz to większa konkurencja"
A nawet.............
Nowa przeglądarka od Microsoftu - Internet Explorer 9
Krzysztof Marciniak, 17-03-2010 | Źródło: arstechnica
Pozdrawiam i Wesolego Jajka zycze....

Szanowny Kolego Fugemontor,

Ciesze sie, ze sprawilam Ci tyle radosci.
Musze jednak cos sprostowac: nie kwestionowalam istnienia IE8, ubawiles mnie po prostu swoim "znawstwem" produktow Microsofta, twierdzac, ze do obslugi netbanku w Danske Banku potrzebna jest CONAJMNIEJ wersja IE8 - wynika z tego, ze tylko IE8 i nastepna wersja czyli IE9, ktora na dzien dzisiejszy istnieje jedynie jako prototyp.
No jasne, sciagnij IE9 i sprobuj podzialac na netbanku:)

Wyjasnilam Ci tez, ze na starszych wersjach IE netbank dziala bezproblemowo, wiec Twoje twierdzenie ze "conajmniej IE8" bylo kompletnie nieprawdziwe.

Gratuluje Ci wysokiego mniemania o sobie jako znawcy IE i komputerow w ogole, ale zauwazyles rowniez chyba, ze kolejna Twoja porada dotyczaca logowania sie wylacznie jako administrator, zostala zakwestionowana (delikatnie mowiac) przez innego forumowicza, calkiem slusznie zreszta.
Wybacz mi szczerosc, ale moim zdaniem jestes zwyklym lamerem, ktory cos tam liznal z obslugi najbardziej popularnych programow i uwaza sie za eksperta.

Co do mnie, to oczywiscie zdarza mi sie mylic, bo czlowiek jest istota omylna:) Jednak nie w tym wypadku.

[Posted on: 31 Mar 2010, 22:38:00]

Proszę nigdy nie  używać przeglądarek z rodziny IE,
szczególnie wersje 6,7,8, są bardzo podatne na włamania, keylogging, phishing, same akceptują niepodpisane certyfikaty SSL oraz kontrolki activex (ocx) , do tego ich shellcode mowi wszytko, przykład, przedwczorajsze opublikowanie błędu we wszystkich wersjach IE, które nadal nie jest załatane.
Ze swojej strony mogę polecić Fifefoxa/Chrome, ponieważ działają na silniku Gecko, oraz web-kit, więc są bezpieczniejsze i lepiej skompilowane!

Jeżeli nie możesz się zalogować na bank sprawdź czy w adresie masz bezpieczny protokół jakim jest "https://" bądź "$ssl" być może jesteś ofiara phisningu, keyloggera bądź trojana.
Polecam przeskanować komputer za pomocą ComboFIX + instalacja porządnego antywirusa jak, Nod32,avast, avira, kaspersky. Odradzam natomiast pcclin, mcafe, nortona, ponieważ ich wykrywalność sięga dna..
Pozdrawiam.

Ciekawe rzeczy piszesz.
Rzuc okiem tutaj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7690915,Niemiecki_rzad_ostrzega_przed_Firefoxem.html
Nie ma i nie bedzie przegladarek w 100% bezpiecznych.
Bezpieczenstwo w duzej mierze zalezy od rozsadku uzytkownika.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: danske bank
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Mar 2010, 22:51:25 »
Szanowny Kolego Fugemontor,

Ciesze sie, ze sprawilam Ci tyle radosci.
Musze jednak cos sprostowac: nie kwestionowalam istnienia IE8, ubawiles mnie po prostu swoim "znawstwem" produktow Microsofta, twierdzac, ze do obslugi netbanku w Danske Banku potrzebna jest CONAJMNIEJ wersja IE8 - wynika z tego, ze tylko IE8 i nastepna wersja czyli IE9, ktora na dzien dzisiejszy istnieje jedynie jako prototyp.
No jasne, sciagnij IE9 i sprobuj podzialac na netbanku:)

Wyjasnilam Ci tez, ze na starszych wersjach IE netbank dziala bezproblemowo, wiec Twoje twierdzenie ze "conajmniej IE8" bylo kompletnie nieprawdziwe.

Gratuluje Ci wysokiego mniemania o sobie jako znawcy IE i komputerow w ogole, ale zauwazyles rowniez chyba, ze kolejna Twoja porada dotyczaca logowania sie wylacznie jako administrator, zostala zakwestionowana (delikatnie mowiac) przez innego forumowicza, calkiem slusznie zreszta.
Wybacz mi szczerosc, ale moim zdaniem jestes zwyklym lamerem, ktory cos tam liznal z obslugi najbardziej popularnych programow i uwaza sie za eksperta.

Co do mnie, to oczywiscie zdarza mi sie mylic, bo czlowiek jest istota omylna:) Jednak nie w tym wypadku.

[Posted on: 31 Mar 2010, 22:38:00]


Ciekawe rzeczy piszesz.
Rzuc okiem tutaj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7690915,Niemiecki_rzad_ostrzega_przed_Firefoxem.html
Nie ma i nie bedzie przegladarek w 100% bezpiecznych.
Bezpieczenstwo w duzej mierze zalezy od rozsadku uzytkownika.


Przeglądarki są w 100% bezpieczne, to użytkownicy, którzy mają gówno pojęcia o użytkowaniu i bezpieczeństwie komputera czynią z niej zagrożenie instalując niepotrzebne oprogramowanie nie patrząc na to co robią, nie używając rozumu.

POLECAM STRONĘ:
http://www.exploit-db.com/list.php?description=explorer&author=&platform=&type=&port=&osvdb=&cve=

ponad 700 gotowych exploitów na internet explorera do wyboru do koloru.

ponadto:
http://www.dobreprogramy.pl/Jutro-krytyczna-poprawka-dla-Internet-Explorera,Aktualnosc,17416.html

10 dziur przez MIESIĄC.


polecam również zapoznać się z systemem pwn2own! w tym konkursie przeglądarka IE padła w 13sekund. FIREFOXA nie UDAŁO się złamać nawet z użyciem zewnętrznego oprogramowania. No chyba, że uczynisz BufferOverflow na parserze XML, to każda przeglądarka CI padnie:)

kamila

  • Gość
Odp: danske bank
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Mar 2010, 22:57:57 »
To nie jest watek o wyzszosci innych przegladarek nad IE, wiec nie ma sensu ciagnac tej dyskusji.
Pozwole sobie jednak nie zgodzic sie, ze przegladarki sa w 100% bezpieczne (zreszta pod koniec posta sama to twierdzenie podwazasz).

EOT

Offline fugemontor

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: danske bank
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwi 2010, 16:57:01 »
Droga Kamilo

Nie chce mi sie juz pisac na temat wyzszosci IE nad FIREM czy na odwrot bo i tak kazdy ma swoje zdanie,ale...

To ze mnie rozbawilas to jedno a to ze nie potrafisz czytac ani pisac ze zrozumieniem to drugie,co udowadniasz w wielu innych watkach,"udzielajac sie" dosc skwapliwie.

A tak nawiasem mowiac to wole byc "lamerem" w swoim mniemaniu niz Alfa i Omega w Twoim,co zas sie tyczy" lizania" tematow to takowego naprawde nie preferuje,lubie solidnie" zglebiac" kazdy temat.....

Dobrego humoru i mimo wszystko "MOKREGO ZAJACA" zycze

kamila

  • Gość
Odp: danske bank
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Kwi 2010, 20:59:14 »
Droga Kamilo

Nie chce mi sie juz pisac na temat wyzszosci IE nad FIREM czy na odwrot bo i tak kazdy ma swoje zdanie,ale...

To ze mnie rozbawilas to jedno a to ze nie potrafisz czytac ani pisac ze zrozumieniem to drugie,co udowadniasz w wielu innych watkach,"udzielajac sie" dosc skwapliwie.

A tak nawiasem mowiac to wole byc "lamerem" w swoim mniemaniu niz Alfa i Omega w Twoim,co zas sie tyczy" lizania" tematow to takowego naprawde nie preferuje,lubie solidnie" zglebiac" kazdy temat.....

Dobrego humoru i mimo wszystko "MOKREGO ZAJACA" zycze

Ty oczywiscie nie tylko czytasz ze zrozumieniem, ale i wiesz co piszesz.
Tylko dlaczego tak starannie to ukrywasz? Bo z Twoich postow nikt by sie nie domyslil, ze takie umiejetnosci posiadasz.
I na tym zakonczylam temat i dyskusje z Toba.
 

ReFormer

  • Gość
Odp: danske bank
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Kwi 2010, 21:04:19 »
kamila a o czym podyskutujesz ze mna? Zapewniam, ze bede pisal pozytywnie  ::)

poloniainfo.dk

Odp: danske bank
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Kwi 2010, 21:04:19 »

kamila

  • Gość
Odp: danske bank
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Kwi 2010, 21:07:12 »
kamila a o czym podyskutujesz ze mna? Zapewniam, ze bede pisal pozytywnie  ::)

ReFormer, od dyskutanta nie oczekuje pozytywnego pisania, a jedynie rzeczowych argumentow, a nie belkotu.
Wygorowane wymagania?

ReFormer

  • Gość
Odp: danske bank
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Kwi 2010, 21:23:13 »
Alez skad, a moga byc spodnie? ;)

P.S. tak tylko chcialem rozladowac sytuacje ;)


Offline fugemontor

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: danske bank
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Kwi 2010, 21:27:47 »
Ty oczywiscie nie tylko czytasz ze zrozumieniem, ale i wiesz co piszesz.
Tylko dlaczego tak starannie to ukrywasz? Bo z Twoich postow nikt by sie nie domyslil, ze takie umiejetnosci posiadasz.
I na tym zakonczylam temat i dyskusje z Toba.
 

Problem jednak polega na tym,ze z mojej strony nie byla to dyskusja z Toba a jedynie chec wysluchania kolejnej porcjii madrosci w twoim wykonaniu,czyli jak to nazwalas......?belkotu?

To juz naprawde koniec naszej "dyskusji"

Offline Kasia85

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: danske bank
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Kwi 2010, 21:58:00 »
witam
zapytanie nie zlikwidowalam konta w danii czy mozna to zrobic droga meilowa lub listowna czy konto sami zamkna jesli nie bedzie zadnych  wplywow

poloniainfo.dk

Odp: danske bank
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Kwi 2010, 21:58:00 »

 

jaki bank ?

Zaczęty przez mati_tupacDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3922
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2012, 22:10:11
wysłana przez zaq
Bank Narodowy Danii (NationalBanken) przestaje drukować banknoty

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 22254
Ostatnia wiadomość 11 Cze 2017, 20:33:37
wysłana przez pigus
Jyske Bank

Zaczęty przez kaliDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2950
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2010, 12:00:18
wysłana przez kali
podatek 8% ... jaki Bank wybrać ?

Zaczęty przez kwiatek78Dział Podatki

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 12080
Ostatnia wiadomość 05 Kwi 2008, 21:47:59
wysłana przez Patrycja
Bank i karta podatkowa

Zaczęty przez DeteroDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3446
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2016, 20:46:58
wysłana przez happybeti