poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ferie penge  (Przeczytany 11775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leon.24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +3/-1
Ferie penge
« dnia: 13 Lip 2007, 16:29:02 »
Mam pytanie gdzie mogę sprawdzić czy mam ściągane pieniądze na ferie penge. Próbowałęm na ich stronie ale trzeba znać duński aby wiedzieć jak się tam poruszać. Proszę o pomoc jeśli to nie sprawi kłopotu opisać krok po kroku co muszę wybrać na tej stronie.
Dziękuję bardzo

micmar

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lip 2007, 18:07:56 »
Mam pytanie gdzie mogę sprawdzić czy mam ściągane pieniądze na ferie penge. Próbowałęm na ich stronie ale trzeba znać duński aby wiedzieć jak się tam poruszać. Proszę o pomoc jeśli to nie sprawi kłopotu opisać krok po kroku co muszę wybrać na tej stronie.
Dziękuję bardzo

ja mam na pasku od pracodawcy....

Offline leon.24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +3/-1
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lip 2007, 19:17:17 »
Tak tylko gdy pytam szefa czy potrafi mi wytłumaczyć pasek to on nic nie wie a na pytanie czy opłacane mam ferie penge on nie wie

micmar

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lip 2007, 21:20:52 »
Tak tylko gdy pytam szefa czy potrafi mi wytłumaczyć pasek to on nic nie wie a na pytanie czy opłacane mam ferie penge on nie wie


ja mam po prostu feriepenge i wpisana kwotę do dyspozycji na dany moment

piatka

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lip 2007, 21:59:43 »
skopiuj lonsedel i dawaj na forum, zobaczymy, powiemy.
Jesli pracodawca nie wpalca na ferie konto. wtedy na kwicie wyplaty jest tylko wpisane feriepenge grundlag
czyli podstawa do feriepenge,
oraz ferietillaeg czyli dodatek, ktory wynosi jeden 1% pensji.
Oznacza to, ze w czasie urlopu dostaniesz normalna pensje, czyli ferie med lon, ale pod warunkiem, ze bedziesz w przyszlym roku kontynuowac prace u tego samego pracodawcy. Jesli nie, nie dostaniesz pieniedzy za urlop i jeszcze trzeba pamietac, ze przed rozpoczeciem urlopu musisz dostac karte urlopowa.

Offline ego

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lip 2007, 00:05:42 »
Ja mam na kwicie z wypłaty wpisane Brutto ferienpenge(TL) 1.343,59
AM-birdag ferienpenge (TL)107-
ferienpenge netto 1.032,59
Skat ferienpenge (TL) 204-
Co to oznacza dla mnie?

piatka

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lip 2007, 13:04:27 »
Masz wiec wszystko w porzadku.
Pieniadze sa odprowadzane na feriekonto i do dzis masz odlozone 1032 netto.  Na kazdym lonsedelu, kwota ta bedzie sie zwiekszac. W lutym przyszlego roku dostaniesz feriekort, ktora wypelnisz, podstemplujesz u pracodawcy i odeslesz z powrotem, ale urlop za rok 2007 bedziesz mogl wykorzystac dopabuse od maja 2008

poloniainfo.dk

Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lip 2007, 13:04:27 »

micmar

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lip 2007, 14:28:46 »
Masz wiec wszystko w porzadku.
Pieniadze sa odprowadzane na feriekonto i do dzis masz odlozone 1032 netto.  Na kazdym lonsedelu, kwota ta bedzie sie zwiekszac. W lutym przyszlego roku dostaniesz feriekort, ktora wypelnisz, podstemplujesz u pracodawcy i odeslesz z powrotem, ale urlop za rok 2007 bedziesz mogl wykorzystac dopabuse od maja 2008

pytanie: pracuję od sierpnia '06 ... od tego czasu mam tez opłacane feriepenge, czyli rok minie w sierpniu '07

załapię się jeszcze na wakacje w tym roku, czy dopabuse kasę będę mógł wykorzystać w sezonie '08 ?

piatka

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lip 2007, 21:51:16 »
Liczy sie rok kalendarzowy.
Jesli pracowales w ubieglym roku 5 mies, masz prawo do 2,08 dnia urlopu za kazdy miesiac. Czy nie dostales w okolicach lutego br feriekort? Ilosc pieniedzy, ktore za ten okres powinienes otrzymac, musisz miec na ostatnim lonsedelu z ubieglego roku.
Szefostwo musi zatwierdzic twoj urlop, karte nalezy odeslac do feriekonto i stamtad otrzymasz pieniadze.
Proponuje wszystkim zapisac sie do zwiazkow zawodowych. Polacy przyjezdzajacy do pracy ,nie maja prawa do A- kasse, ale zwiazki zalatwiaja wiele spraw trudnych dla nas. Skladke na zwiazki odlicza sie od dochodow przed opodatkowaniem.

micmar

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lip 2007, 22:12:27 »
Liczy sie rok kalendarzowy.
Jesli pracowales w ubieglym roku 5 mies, masz prawo do 2,08 dnia urlopu za kazdy miesiac. Czy nie dostales w okolicach lutego br feriekort? Ilosc pieniedzy, ktore za ten okres powinienes otrzymac, musisz miec na ostatnim lonsedelu z ubieglego roku.
Szefostwo musi zatwierdzic twoj urlop, karte nalezy odeslac do feriekonto i stamtad otrzymasz pieniadze.
Proponuje wszystkim zapisac sie do zwiazkow zawodowych. Polacy przyjezdzajacy do pracy ,nie maja prawa do A- kasse, ale zwiazki zalatwiaja wiele spraw trudnych dla nas. Skladke na zwiazki odlicza sie od dochodow przed opodatkowaniem.

feriekort nie dostalem... ogolnie moj pracodawca to wielka dupa w sprawach co sie nalezy a co nie... i tak gwoli scislosci to niedlugo go zmieniam  ;D

a do zwiazkow to tak czy inaczej przystapie... ;)

Offline john41

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lip 2007, 00:34:39 »
Mam pytanie gdzie mogę sprawdzić czy mam ściągane pieniądze na ferie penge. Próbowałęm na ich stronie ale trzeba znać duński aby wiedzieć jak się tam poruszać. Proszę o pomoc jeśli to nie sprawi kłopotu opisać krok po kroku co muszę wybrać na tej stronie.
Dziękuję bardzo

Offline leon.24

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +3/-1
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lip 2007, 12:52:20 »
Witam mam sprawę do PIĄTKI wysłałem Tobie na maila skan mojego kwitu wypłaty za Kwiecień czy możesz coś powiedzieć na temat feriepenge
Dziękuję

Offline asus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lip 2007, 21:07:12 »
Czy ktoś mógłby napisać gdzie wogóle są wpłacane pieniądze(Feriepenge)

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lip 2007, 21:32:37 »
Na kazdym odcinku wyplaty masz napisane na dole ile feriepenge wplacil twoj pracodawca. Zazwyczaj pieniadze te sa wplacane na specjalne konto zwane Feriekonto i tam czekaja do maja nastepnego roku. W okolicach marca-maja dostaniesz list gdzie bedzie napisane ile feriepenge zgromadziles oraz jak maja zostac wyplacone. Wszystko idzie prawie automatyczine. Wiecej informacji na www.feriekonto.dk

W niektorych przypadkach feriepenge zatrzymuje pracodawca na prywatnym koncie i wyplacane sa zaleznie od urlopu. Jednak w 90% przypadkow feriekonto trzyma wasze wakacyjne.

K3

  • Gość
Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lip 2007, 00:18:04 »

W niektorych przypadkach feriepenge zatrzymuje pracodawca na prywatnym koncie i wyplacane sa zaleznie od urlopu. Jednak w 90% przypadkow feriekonto trzyma wasze wakacyjne.

jak to sprawdzić ?? bo feriekonto.dk mówi ze mam ZERO, a pracodawca, że wpłaca...

poloniainfo.dk

Odp: Ferie penge
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lip 2007, 00:18:04 »

 

ferie z a kassy

Zaczęty przez jaroslawnDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3251
Ostatnia wiadomość 26 Cze 2014, 17:32:13
wysłana przez jaroslawn
reducer fradrag v.ferie

Zaczęty przez AnielaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3156
Ostatnia wiadomość 01 Wrz 2010, 10:16:05
wysłana przez andyandy
Ferie świąteczne

Zaczęty przez karolinaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3971
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2008, 18:13:07
wysłana przez K3
A-kassa i ferie

Zaczęty przez polaczekDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3386
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2017, 15:16:41
wysłana przez polaczek
jak wypełnic ferie karte

Zaczęty przez a.art.malcikiDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4550
Ostatnia wiadomość 24 Kwi 2008, 09:35:07
wysłana przez a.art.malciki