poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce  (Przeczytany 4397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matt

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce
« dnia: 18 Cze 2010, 09:48:00 »
Witam zostałem zwolniony z pracy a pracodawca uzasadniał swoja decyzje dosc ogolnikowo spadkiem zamówien i kryzysem finansowym , wiec wypowiedzenie nastapiło nie z mojej winy, mam pytanie czy nalezy mi sie odprawa bo z mojej strony nie było powdów do rozwiazania umowy, dodam ze pracowałem od 1 stycznia 2008 na kontrakcie bez terminowym, mam tez inny problem poniewaz nie jestesm zrzeszony w zadnym zwiazku i przec cały ten czas nie oplacałem a-kasse, wiec tak naprawde okazało sie ze po przepracowaniu prawie 2.5 roku nie otrzymam zadnych swiadczen i zadnego zasiłkiu dla bezrobtnych. Prosze bardzo o rade co robic w takiej sytułacji i gdzie sie starac o jakies swiadczenia finansowe ?

Offline baerchen

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Cze 2010, 10:16:52 »
wspolczucia musisz poszukac sobie zatem innej pracy albo starac sie o kontanhjælp z komuny, wiekszosc chyba juz to przechodzila pozdrawiam

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Cze 2010, 12:32:48 »
a ja mam pytanie z innej beczki, umowa zawarta miedzy firma a pracownikiem na zasadach zwiazków zawodowych 3F(nie wiem jak to okreslic inaczej), czyli w umowie nie ma nic o wypowiedzeniu. jaki okres wypowiedzenia obowiazuje jesli pracodawca zwalnia, a jaki jesli pracownik sam sie zwolni? niebardzo wiem gdzie tego szykac na stronie 3F,wiec byłabym wdzieczna rowniez o linki.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Cze 2010, 14:51:55 »
Witam zostałem zwolniony z pracy a pracodawca uzasadniał swoja decyzje dosc ogolnikowo spadkiem zamówien i kryzysem finansowym , wiec wypowiedzenie nastapiło nie z mojej winy, mam pytanie czy nalezy mi sie odprawa bo z mojej strony nie było powdów do rozwiazania umowy, dodam ze pracowałem od 1 stycznia 2008 na kontrakcie bez terminowym, mam tez inny problem poniewaz nie jestesm zrzeszony w zadnym zwiazku i przec cały ten czas nie oplacałem a-kasse, wiec tak naprawde okazało sie ze po przepracowaniu prawie 2.5 roku nie otrzymam zadnych swiadczen i zadnego zasiłkiu dla bezrobtnych. Prosze bardzo o rade co robic w takiej sytułacji i gdzie sie starac o jakies swiadczenia finansowe ?

Jak czytam kolejne wątki z tej serii, to śmiech pusty mnie ogarnia.
Czy Polacy to naprawdę AŻ TAKIE  młoty ?! Boszzzzz  :-X

Skoro, chłopie, piszesz wyraznie, że nie byłeś zrzeszony w żadnym związku, ani nie opłacałeś A-Kasse, to sorry, ale... xyz@@@- chce się napisać tylko "spadaj na drzewo". Sorry, że tak ostro.

Offline blaugranaks

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Cze 2010, 16:19:43 »
lilia a ja jak czytam takie teksty żeby spadac na drzewo to żygac mi się chce nie chcesz udzielic pomocy to nie wypowiadaj się wogóle. Wez pod uwage że nie każdy jest dobrze poinformowany w prawach pracownika.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Cze 2010, 17:05:09 »
Witam zostałem zwolniony z pracy a pracodawca uzasadniał swoja decyzje dosc ogolnikowo spadkiem zamówien i kryzysem finansowym , wiec wypowiedzenie nastapiło nie z mojej winy, mam pytanie czy nalezy mi sie odprawa bo z mojej strony nie było powdów do rozwiazania umowy, dodam ze pracowałem od 1 stycznia 2008 na kontrakcie bez terminowym, mam tez inny problem poniewaz nie jestesm zrzeszony w zadnym zwiazku i przec cały ten czas nie oplacałem a-kasse, wiec tak naprawde okazało sie ze po przepracowaniu prawie 2.5 roku nie otrzymam zadnych swiadczen i zadnego zasiłkiu dla bezrobtnych. Prosze bardzo o rade co robic w takiej sytułacji i gdzie sie starac o jakies swiadczenia finansowe ?
Polak madry pozkodzie. Tak mowi przyslowie. Pozostal pomoc "kontanthjælp". Pamietaj zglosic sie jak najszybciej do Jobcenter,najlepiej w ciagu tygodnia od utraty pracy. Przysluguje Ci pomoc w wysokosci okolo 10.000 (przed podatkiem). Jezeli jestes z rodzina (zona/dzici) pomoc wynosi okolo 20.000. Warunke miedzy innumi: nie posiadanie majatku (samochod, dom, gotowka na koncie) powyzej 10.000 kr. na osobe.

poloniainfo.dk

Odp: wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Cze 2010, 17:05:09 »

 

Praca przez Vikar

Zaczęty przez JoannaDarkDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10271
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2010, 13:50:39
wysłana przez lilia
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19082
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
przez most do polski najtaniej

Zaczęty przez partner11Dział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6707
Ostatnia wiadomość 23 Lip 2014, 08:37:56
wysłana przez kropi
wypełnienie dagpenge kort przez internet

Zaczęty przez robert73Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5638
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2011, 16:43:10
wysłana przez MarcinS
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6346
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83