poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polskie sklepy  (Przeczytany 64409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tula

  • Gość
Polskie sklepy
« dnia: 20 Wrz 2007, 18:29:35 »
Sa cale dwa w stolicy, a ja mam uwage co do jednego, ku przestrodze dla klientow. Mowa o sklepie w poblizu Christianii.
Znalazlam dzis w lodowce ser. Data waznosci -- 8.09.2007. Coz, zdarza sie, prawda, po co o tym pisac na forum? Otoz problem polega na tym, ze w tym sklepie znajduje notorycznie przeterminowane produkty. Od niedawna kupuje tam wiec wylacznie rzeczy suche lub puszkowane, ktore z reguly maja dluga date trwalosci. Badzcie uwazni i sprawdzajcie to, co kupujecie.
Swoja droga dziwie sie troche niedbalstwu wlascicieli -- nie tak dawno w sklepie wisiala ocena sanepidowska, najnizsza. Jak widac, niewiele to pomoglo...


Offline roobek1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • imperare sibi maximum est imperium
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lis 2007, 16:41:45 »
dzięki wielkie , disc cenna porada , nigdy nie zwracałem uwagi na terminy waznos ci tego co kupuje . pozdrawiam Roobek1.
imperare sibi maximum est imperium

Tina

  • Gość
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lis 2007, 22:30:56 »
W tym drugim tez wielokrotnie trafilam na przeterminowane towary. Ja specjalnie zwracam uwage na date na produktach z nabialu. Pozdrawiam

Tula

  • Gość
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lis 2007, 14:00:17 »
Co do drugiego, czyli POLONUSA, mam uwage co do pieczywa. Od jakiegos czasu reklamuje sie, ze ma swiezo wypiekane pieczywo, co jest o tyle zaskakujace, ze kiedys na widoku stalo wielkie pudlo opisane "bulki mrozone". Z chlebem pewnie jest tak samo, bo kupiony przeze mnie chleb zytni, wczoraj bardzo dobry, dzis nie dal sie pokroic, kruszyl sie strasznie, a to jest zwykle cecha zamrozonego wczesniej pieczywa.

Offline roobek1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • imperare sibi maximum est imperium
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lis 2007, 14:20:06 »
Ja staram się kupowac pieczywo w miarę swieze w marketach , chociaz nie zawsze jest z czego wybierac gdy robi się zakupy tuz przed zamknieciem , ale kazdy sygnal o tego typu praktykach w sklepach jest na wagę zlota , pozdrawiam Roobek
imperare sibi maximum est imperium

Tula

  • Gość
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Cze 2008, 19:05:09 »
Sklep niedaleko Christianii to jest normalnie jakis relikt PRL-u. Im czesciej tam jezdze, tym czesciej mam takie wrazenie, Jest tez szansa, ze ja mam po prostu pecha, jak tam jestem, i ze normalnie to wyglada zupelnie inaczej. Chociaz watpie...

Po pierwsze, stojacy za lada sprawiaja wrazenie, jakby byli smiertelnie znudzeni i jakby klienci im przeszkadzali: panie pija kawe i przegladaja gazety, panowie prowadza ze soba ozywione konwersacje i jakakolwiek proba zadania pytania spotyka sie z irytacja. Probka "czy jest piwo takie a takie?" "to, co w lodowce!!!!" "a kiedy bedzie to konkretne?" "nie wiem, moze jutro". Normalnie jak w skeczu TEY-a :
-- Czego!
-- .... Slucham???
-- Pytam sie grzecznie czego... pan sobie zyczy ::)

Poza tym myslalam ze umre, jak pani urzedujaca za lada na pytanie pana Dunczyka ryknela na pol sklepu Panieeeeeeeeee Staaaaaaaaaaaaaskuuuuuuuuuuu, bo sie okazalo, ze ona po dunsku ani sloweczka...

Ze nie wspomne o sprzedawaniu towarow przeterminowanych o dwa miesiace (konfitury z Lowicza) jako supertilbud >:(

Offline Wyrwichrupek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Cze 2008, 20:41:28 »
Ale ubaw miałem czytając ten wątek..., ale coś w tym jest!!
Ostatnim razem jak byłem w sklepie i pytałem się ekspedientki o to czy mają jeden rodzaj produktu odpowiedziała że nie wie i sobie poszła. (można i tak )
A wracając do kabarety Tey:
Jest agrest?
Nie ma!
A może są... ?
Nie ma!
Porzeczki?
Nie ma, nie ma!!!
Ale to jest fucha!!! Ludzie, 8 godzin...
Nie ma ! nie ma a 3200 na koniec miesiąca.

poloniainfo.dk

Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Cze 2008, 20:41:28 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Cze 2008, 20:53:05 »
A to pamietacie:
Jest kielbasa?
Yes ser !

Albo,
nie pamietam calosci, ale to chyba dokonczenie Waszych:
a co jest?
Ja jestem!


Co do sklepu kolo Christianii, to zgadzam sie z Wami :) pelen relikt PRL-u.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

piatka

  • Gość
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Cze 2008, 21:04:38 »
A skad sie maja nauczyc te polskie ekspendientki?
Nie chodza do szkol handlowych jak dunskie, przez 4 lata.
Wrocilam z Polski przerazona tym co sie dzieje w sklepach, klient to wrog i osoba zaklocajaca spokoj.
W aptece, pani zanim mi sprzedala wkladki do butow, uswiadomila mnie, ze to jest towar specyficzny, ze trzeba zamawiac, dopabuse jak ja pokabusewalam do wlasciwej szafki, swierdzila, ze mam wyjatkowe szczescie :p
w innych sklepach to samo, choc mile obsluzona zostalam w sklepie z biustonoszami feliny i triumfa,pelen profesjonalizm......
dlaczego w Danii nie ma takiej liczby wzorow?

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Cze 2008, 13:05:36 »
zwracajcie tez uwage na te kielbasy ktore sprzedaja luzem na wage ,widzialam jak narkomani z pobliskiej Christiani macali je ,a potem my je kupujemy....
lepiej kupowac te pakowane w plastik, ja zwracam zawsze uwage na date , nauczylam sie tego w dunskich sklepach :o
co do obslugi , to sa panie z malych miejscowosci w PL , nie wymagajcie od nich cudow....kiedys byl sklep kolo nørreport pare lat wstecz i  stala tam za lada  jakas rodaczka ale wychowana tutaj, byl pelen usmiech itd na styl europejski , slabo umiala po polsku...no coz nie mozna miec wszystkiego
cieszcie sie ze mamy te  polskie sklepy, bo jak ja przyjechalam do Dani nic takiego nie istnialo  i polska kielbase jadlo sie raz na rok!

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Cze 2008, 13:18:20 »
cieszcie sie ze mamy te  polskie sklepy, bo jak ja przyjechalam do Dani nic takiego nie istnialo  i polska kielbase jadlo sie raz na rok!
Mieszkając w Odense, mieliśmy 150 km do Flensburga i tam kupowaliśmy te tłuste kiełbasy Kabanossi w Aldi. (Nawet nie wiem czy jeszcze są do kupienia)
Jeszcze mieli dobre chleby i kapustę kiszoną w puszkach. Ostatnio robię zakupy w Realu i tylko przy okazji jak jadę samochodem do/z Polski.
Pozdrawiam

anna.p

  • Gość
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Cze 2008, 14:13:31 »
Ktoś wie moze co za polski sklep powstaje kolo POLONUSA, w piatek jechałam tamtedy i mignal mi napis polskie delikatesy czy cos takiego.

Offline Kilup

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Cze 2008, 15:41:07 »
Witajcie!
Ja mimo tego, że jestem tu ponad rok, to pierwszy raz byłem w polskich sklepach miesiąc temu, jak potrzebowałem kupić ogórki kiszone :) i wodę mineralną na okres diety warzywno-owocowej. Szczerze powiedziawszy, to innych artykułów niż powyższe nie kupowałem, więc o datach ważności się nie wypowiem; ale co do obsługi, to mam niemiłe doświadczenie...  Poza tym polskie artykuły można kupić w normalnych sklepach - pieczarki, ryby :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Cze 2008, 17:37:54 »
I parowki z Animexu sa w Netto :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

blondzidelko

  • Gość
Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Cze 2008, 23:42:57 »
te Polskie delikatesy to po prostu przeniesiony Polonus:)

poloniainfo.dk

Odp: Polskie sklepy
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Cze 2008, 23:42:57 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12497
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
polskie szkoly

Zaczęty przez martuchnamDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 36117
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 22:40:11
wysłana przez Jomir
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 55648
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 46132
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14470
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy