poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.  (Przeczytany 12919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mario87

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« dnia: 18 Paź 2010, 15:37:39 »
Witam, mój problem, a raczej pytanie kieruję do posiadaczy konta w Danske Banku, otóż od tygodnia próbuje zrobić przelew z duńskiego konta Danske Banku na konto w polskim banku i nic z tego nie wychodzi. Problem zaczął się wraz ze zmianą systemu logowania na NEM ID (przy użyciu e-safekey wszystko bylo ok). Do systemu loguję się normalnie, wypelniam wszystkie formularze, na koniec wyskakuje mi okienko z danymi do przelewu w ktore trzeba wpisac haslo i zaakceptowac, co robię, okno znika i tu zaczyna sie problem, ktory poleg na tym ze nic sie nie dzieje... Pieniądze nie zostają wyslane, przelew nie zostaje przekazany do realizacji, kompletne nic... dzwonilem do DB oni nic nie wiedza, przekazali sprawe do pomocy technicznej i kazali czekac.
Czy moze ktos mial podobny problem i jak go ewentualnie rozwiazal?? Dodam jeszcze ze nie ma mnie w Danii i do oddzialu nie moge pojsc, i z komputerem tez nie mam problemow, bo probowalem tego na 3 roznych kompach(Windows: XP,Vista, 7), z roznymi przeglądarkami i ciągle byl ten sam problem. Za ewentualną pomoc z góry dziękuję

Offline malinkaaa0071

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Paź 2010, 16:00:41 »
Tez sie nacwiczylam zanim w ogole dostalam sie do konta internetowego.
Otoz moim zdaniem internet explorer to jedyna przegladarka ktora odpala konto - przy systemie xp w moim przypadku.
Jesli przeinstalowales system to moze byc cos nie tak i konto Tobie " nie ufa " cos mi mowila ta Pani w banku nota bene przeintalowania systemowego, a dostaniu sie na konto.
Napisz maila do nich i dokladnie opisz sytuacje. W najgorszym wypadku wysla Tobie nowy kod dostepu, tak jak mnie.
Bo mialam podobny problem. Z tymże nie z przelewem tylko akceptacją warunków i dostaniu się do konta.
Pozdrawiam,

Offline luter6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Paź 2010, 16:10:20 »
ja to dzwoninlem do DB kilkanascie razy az sam to rozgryzlem bo tam same ciemnoty siedza :)
spróbuj zrobic tak jak Ci napisze bo u mnie pomoglo...
1. jak otworzysz głowna stone Internet Explorer po prawej stronie masz cos takiego jak narzedzie, wejdz w to...
2. wybierz na samym dole opcje internetowe
3. otworzy Ci sie taka ramka i na dole niej drugie od lewej masz JEZYKI, wybierz to..
4. w bialym okienku bedziesz mial POLSKI (PL) a zaraz po prawej bedziesz mial DODAJ wiec to wcisnij...
5. znajdz jezyk dunski DK i ustaw go na sama gore w tej ramce ta przesowka po prawej (taka jakbys przesuwał strone na dol i w gore)
6. zatwierdz ok, pozamykaj wszystko i ponownie otworz strone internet explorer logujac sie do Danske Banku...
7. POWINNO DZIALAC :) powodzenia i daj znaka czy dziala ;)


[Posted on: 18 Paź 2010, 16:04:54]

to co napisala malinkaaa0071 to tez juz przerabialem :) ale z tego co opisales to masz tak samo jak ja ze logujesz sie, wypelniasz wszystko , potwierdzasz haslem i nic sie dalej nie dzieje... a w przypadku malinkaaa0071 musialem zrobic tak samo jak ona ze gosc z DB nie umial mi tego wytlumaczyc i wyslal mi nowe haslo na moja komórkę ...

Offline Mario87

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Paź 2010, 16:22:25 »
Dzięki wielkie stary!!!! działa jak należy!!:D normalnie masz browara u mnie!!! a administartorowi proponuję wrzucić tą radę gdzieś na topa bo na pewno jeszcze ludzie będą mieli z tym problem;) pozdrawiam

Offline luter6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Paź 2010, 16:30:45 »
no widzisz Mario87 :) ! jednak co polskie myślenie i polskie głowy to tylko nam pozazdrościć ;) ! ja sie tak tylko zastanawiam czy my sie nie znamy ;) ? pozdrowienia z Vejle ;)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Paź 2010, 17:05:52 »
no widzisz Mario87 :) ! jednak co polskie myślenie i polskie głowy to tylko nam pozazdrościć ;) ! ja sie tak tylko zastanawiam czy my sie nie znamy ;) ? pozdrowienia z Vejle ;)
Niesamowite, sami Malysze i Wozniacki - innymi slowy mistrzowie swiata. Skromnosci to panom nie brakuje, ale jakie to typowe dla "polskich glow i polskiego myslenia" (cytat autora postu). Tylko jak daleko zaszlismy z tym mysleniem i tymi glowami...to juz zupelnie inna sprawa. No i oczywisce rezultatom osiagnietym przez te wspaniale glowy, caly swiat powinien pozazdroscic.
To tak troche zartem i troche na powaznie  ;)

Krakers

  • Gość
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Paź 2010, 18:46:11 »
roga Ty posiadasz w sobie nieokielznane poklady komentatorskie ;)

Odnosnie problemu - temat przewijal sie juz przez forum = search ... & destroy (the lack of knowledge).

poloniainfo.dk

Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Paź 2010, 18:46:11 »

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Paź 2010, 18:49:11 »
nie wiem luter6, czy sam to rozgryzles:) to, o czym napisałes powyżej jest wypisz wymaluj tym, co mi przekazała jakaś ciemnota z danske bank:) kroczek po kroczku...
pozdrawiam.

Offline luter6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Paź 2010, 19:05:26 »
to juz Ci mowie ze stracilem dwie karty tel i prawie 2,5 godziny rozmowy (bo oczywiście jak pojdziesz do banku to Ci powiedza ze sie na tym nie znaja i dostaniesz numer pod ktorym Ci udziela porady). po wszystkich radach i sposobach rozwiazania tego problemu przez goscia z DB stwierdzil on ze nie ma pojecia o co kaman... aha...to byly dwie rozmowy z dwoma roznymi panami... po trzech dniach skontaktowal sie jeden z nich ze mna i powiedzial ze chyba wie o co chodzi... ja mu wtedy powiedzialem ze juz sam sobie poradzilem a on mnie spytal co bylo przyczyna bo mial juz kilka telefonow w tej sprawie wiec mu opisalem w czym tkwił moj problem :). rozmowa ta miała miejsce 10 września wiec jezeli Ci ktos o tym powiedzial wcześniej to gratuluje mu a jezeli po tym terminie to nie musze Ci chyba juz nic wiecej pisac... P.S. jak znam nasza mentalnosc zaraz pewnie sie pojawi ktos kto bedzie chcial obalić to iz sam do tego doszedlem... :D morał... nie ma sie co tu udzielac bo krytyka nieunikniona ...

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Paź 2010, 20:00:37 »
ja mialam z tym problem jakis tydzien temu :)
zatem, jak widac, chyba się przysłużyłeś danske bank :)
gratuluję i dziękuję jako jedna z klientek, która z pomysłu skorzystala... :)
pozdrawiam.

Offline Mario87

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Paź 2010, 20:55:45 »
no tak polska mentalność- krytyka i pesymizm przede wszystkim... W opcji szukaj nie było nie było nic na temat rozwiązania tego problemu, a dla lutera wielkie dzięki za pomoc, bo równie dobrze mógłby podejść do tematu zlewająco i wtedy musiałbym wykonać 4 już telefon do Danske Banku żeby się dowiedzieć że nie wiedzą co to może być i przekazali sprawę do działu technicznego... Także jeszcze raz wielkie ukłony w stronę Lutera za pomoc i oby tak wszyscy byli pomocni to życie byłoby naprawdę dużo łatwiejsze i przyjemniejsze:) miłego wieczora!!

Offline luter6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Paź 2010, 20:57:13 »
cała przyjemność po mojej stronie, chociaż raz sie dobrze przysłużyłem ;)...

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Gru 2010, 09:38:13 »
cała przyjemność po mojej stronie, chociaż raz sie dobrze przysłużyłem ;)...
Ustawienia wykonałem, po pracy zrobię kontrolny przelew. Jak się uda to powinieneś zadzwonić do DB, podać im swój nr koma i kasować ich za każdą konsultacje 500dkk/h jaką odnotujesz  ;D


Jeżeli zabangla to zaoszczędziłeś mi czas (dzięki) bo dzisiaj właśnie się do nich wybierałem z wielkim OPR.

Telefonicznie nikt nic nie wie, wczoraj osobiście byłem też porażka, więc dzisiaj miałem się wybrać ze sprzętem.

[Posted on: 16 Gru 2010, 09:34:34]

Dzięki wielkie stary!!!! działa jak należy!!:D normalnie masz browara u mnie!!! a administartorowi proponuję wrzucić tą radę gdzieś na topa bo na pewno jeszcze ludzie będą mieli z tym problem;) pozdrawiam
Koniecznie !!!

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Gru 2010, 14:30:37 »
No właśnie Panowie gdzieś tam się Nordea mi "odgrażała"  ;D, że do końca roku przyślą mi NemID a tu nic. Czy to znaczy, że po nowym roku nie będzie można korzystać z konta przez internet na starych zasadach. Jeśli tak będę musiał ich ponaglić.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Gru 2010, 20:56:56 »
No właśnie Panowie gdzieś tam się Nordea mi "odgrażała"  ;D, że do końca roku przyślą mi NemID a tu nic. Czy to znaczy, że po nowym roku nie będzie można korzystać z konta przez internet na starych zasadach. Jeśli tak będę musiał ich ponaglić.
Generalnie jest tak, że to ma być nowy standard, wiele osób tego jeszcze nie otrzymało. O nic nie musisz się upominać. Póki nie otrzymasz listu twoje konto będzie działać na starych zasadach.

[Posted on: 16 Gru 2010, 15:07:59]

no to mogę i ja potwierdzić ze wszystko tkwiło w owej małej zmianie językowej   ;)


wszystko hula aż buczy

poloniainfo.dk

Odp: Problem z przelewem z Danske Bank do pl.
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Gru 2010, 20:56:56 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8431
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12219
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7636
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11239
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6001
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus