poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa  (Przeczytany 10141 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

anka84

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lis 2007, 17:44:08 »
U nas to bylo tak ze ostatnio na adres zameldowania w PL do mojego meza przyszlo cos z WKU moja mama tego nie odebrala, pozniej do jego mamy przyszedl dzielnicowy wypytac sie, wiec moja mama poszla do wku powiedziec ze wyjechalismy do pracy za granice, akurat trafila na bardzo mila babke ktora powiedziala za dobrze cos gdzies zapisala ale powiedziala zeby za pol roku przyniesc jakis papierek ze pracuje i mieszka za granica bo w przeciwnym wypadku moga cos znowu wyslac do domu, wiec chyba juz po problemie a co do wymeldowania sie z Pl to nie jest takie proste bo jak sie wymelduje to owszem powiadomia o tym wku ale jak tylko znow sie zamelduje to tez o tym poinforumja a wtedy to juz nie bedzie wesolo. Wiadomo roznie to bywa w zyciu i jak trzeba bedzie wrocic do kraju to juz strach bedzie a do wojska biora teraz do 50 roku zycia :-)))))

Thunder86

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Lis 2007, 17:56:23 »
Dzięki Anka za odp.,bo ja dziś usłyszalem cos dzinego-jak sie wymeldowujesz z danego to muisz sie automatycznie zaledowac w innym miejscu ???No mam nadzieje,że to jakaś sciema.Mam pytanko ten papier o tym,że jest się zagranicą i pracuje sie po ty okresie pół roku o jakim wspomniałaś to jaki organ wydaje?

anka84

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lis 2007, 19:18:33 »
Kurcze wiesz co nie wiem jaki organ wydaje ten papierek i chyba o to bede musiala sie zapytac kogos na forum, a moze w wku wystarczy kontrakt przetlumaczony na jezyk polski albo jakis papierek ze skata? a co do tego pol roku to ta babka tak o powiedziala moze ze wzgledy na to ze akurat wtedy bede znow pobory i ktos moze wyciagnac mojego meza papiery z ich cholernych szuflad ... :-)

Offline juhu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lis 2007, 21:49:12 »
właśnie w ciągu ostatnich dni, będąc w Polsce załatwialiśmy to mojemu bratu.  niedawno skończył szkołe, później sie odwoływał że nuby do szkoły chce iśćl ale w ostateczności nigdzie nie poszedł a od prawie 2mscy pracuje w Danii, a tu WKU sie o niego zaczyna upominac, bez sensu nie odbierac bo zaczna przysyłac do rodzicó wezwania, jak w przypadku znajomego, wiec moja mama pojechała osobiście na WKU i zgłosiła że syna nie ma, bo wyjechał za granice i pracuje i w ten własnie sposób odroczyła go na rok :) nasza znajoma natomist wysłała list  tez udało jej sie odroczyć syna na pół roku i jeszze dostała podziękowanie że ich poinformowałą. No nie wiem, ale wydaje mi się że jest to sposób, przynajmniej nikogo sie nie oszukuje i na jakiś czas ma sie spokój,

Thunder86

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lis 2007, 22:00:25 »
No mi też się tak zdaje,że najlepiej isc na WKU i powiedziec co i jak.Tylko piszesz,że Twój brat sie odwoływał po skończeniu szkoły średniej.Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli...Bo ja jak skończyłem szkołe srednią to dopeiro pół roku potem WP mi przysłalo papiery żebym sie zglosił na WKU.Zanioslem im papier,że sie ucze,tzn studiuje i było OK.

Offline juhu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Lis 2007, 17:23:38 »
mojego brat już w trakcie szkoły wołali na WKU, ale się uczył więc miał spokój, zaraz po maturze też go wzywali ale powiedział że chce się uczyć dalej więc do października miał spokój, no a teraz w listopadzie się o niego upomnieli, więc wysłaliśmy mamę i załatwiła, on sam osobiście nie szedł,

Tula

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lis 2007, 08:53:16 »
Maz dobrze nam znanej pani Lucyny napisal na ten temat u konkurencji, jakbyscie byli panowie zainteresowanie:
http://polonia.dk/biuletyn/biuletyn.php?id=89

poloniainfo.dk

Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lis 2007, 08:53:16 »

Thunder86

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lis 2007, 13:13:12 »
Wreszcie Pani Lucyna sie na coś przydała ;D Napisała w sumie to samo co mi na WKU powiedzieli

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Gru 2007, 11:18:46 »
Wlasnie wypelniam dla znajomego on-line podanie o prace w Netto.
Jest tam pytanie dotyczace sluzby wojskowej, a nawet wysluzonego stopnia wojskowego przed powrotem do domu.

Przyznam, ze kwestionariusz o prace w Netto ma bardzo duzo pytan, choc moim ulubionym jest: Czy znasz kogos, kto pracuje w Dansk Supermarked Gruppen ? Kogo?

Pewnie wpisze: polowa uczniow Århus SprogCenter.  ;D
« Ostatnia zmiana: 07 Gru 2007, 14:48:59 wysłana przez mala_z_Aarhus »

Thunder86

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Gru 2007, 14:19:23 »
Szczerez mowiąc pierwsze słysze o pytanie:czy w naszej firmie pracuje jakiś Pana/Pani znajomy ;D

W Polsce był to bardzo "delikatny"grunt :D

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Gru 2007, 14:36:15 »
Ja nie raz widzialam takie pytanie przy wypelnianiu aplikacji
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Tula

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Gru 2007, 14:51:10 »
Przyznam, ze kwestionariusz o prace w Netto ma bardzo duzo pytan, choc moim ulubionym jest: Czy znasz kogos, kto pracuje w Dansk Supermarked Gruppen ? Kogo?
OT: przegladalam kiedys kwestionariusz do MacDonalda. Pytanie o ulubiony produkt mnie ubawilo, ale odpadlam przy pytaniu: dlaczego Twoim marzeniem jest pracowac dla nas :D?
O sluzbe wojskowa nie pytaja 8).

Offline KamiLka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • <3
    • Status GG
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Gru 2007, 19:33:41 »
Mój chłopak ma 20 lat, nie był pewien, że do mnie przyjedzie, miał lecieć do Irlandii, do brata, więc poszedł do Urzędu Miasta i się tymczasowo wymeldował. Pani urzędniczka wyczytała z jego myśli i powiedziała, że o wojsko nie musi się martwić, oni wyślą pisemko, że jest tymczasowo wymeldowany i dopóki jest tymczasowo wymeldowany [on jest na 2 lata] to ma spokój.

a historię słyszałam taką, że chłopak który się migał od wojska, ściągnęli go helikopterem z Promu. Wojsko dało znać prokuraturze, o tym, że dany młody człowiek miga się od służby wojskowej, więc trafiło to do policji. Policja jednak nie wiedziała za co poszukiwany jest ten młody człowiek i w przekonaniu, że za jakieś przestępstwo odegrali ładną szopkę...
"Nigdy nie można oznaczyć z pewnością, gdzie się w kobiecie anioł kończy, a diabeł poczyna."

Hakuna Matataaa : DDD

Offline czarny_saeby

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Gru 2007, 11:24:04 »
Tak jak moja dziewczyna wyżej napisała byłem w urzedzie miasta i wymeldowałem sie tymczasowo na 2 lata, nawet nie musiałem się pytać o regulację z wojskiem  bo otrzymałem bardzo szybko informację, że o to już sie nie musze martwić. Wszystkie informacje zostaną wysłane do wku. Teraz wielu zadaje sobie pytanie ok 2 lata a co pozniej?? Też o tym myślałem i jak wrócę na świeta do polski to czeka mnie kolejny kurs do urzędu miasta z prożba o przedłużenie tymczasowego wymeldowania. Co najmniej na 5 lat. Z tego co mi wiadomo to już nie będę mógł w polsce się zameldować na pobyt stały bo kolejnego dnia obudzi mnie pukanie do dzwi :D a gdy otworze uslyszę "proszę z nami Panie .." i wtedy będzie trzeba ostro kombinować. Więc najlepszym sposobem na ominiecie służby wojskowej, to iść do urzędu miasta wymeldować się tymczasowo na 100 lat i z głowy :D

pozdrawiam 


To leży w waszym interesie każde zaniedbanie odbije się na waszej przyszłośći!!
Kto chce rządzić ludźmi, nie powinien ich gnać przed sobą, lecz sprawić, by podążali za nim.




Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.

Thunder86

  • Gość
Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Gru 2007, 18:28:29 »
Heh wypada tylko po wymeldowaniu czekac aż PO wprowadzi armie zawodową ;D

poloniainfo.dk

Odp: Praca zagranicą, a słuzba wojskowa
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Gru 2007, 18:28:29 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9053
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16558
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 25936
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18515
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 13802
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja