poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nowy rząd i jego polityka w PL  (Przeczytany 6121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thunder86

  • Gość
Nowy rząd i jego polityka w PL
« dnia: 01 Gru 2007, 19:27:58 »
Witam.Zakładam ten temat,bo nie zauważylem by była na tym forum mowa o polityce,a sądzę że temat ten interesuje każdego,również tego kto z różnych powodów i czy to na krótki czas czy to na dłuższy(byc moze na całe życie)opuscił ojczyznę.
Okres obietnic i kampanii wyborczej mamy juz za sobą.Nowy rząd zaczął pracowac.Już na samym poczatku doszło do scysji z prezydentem,można było się tego spodziewac.Wkońcu nie doysc,że to osoby wywodzące się z róznych partii,to w grę napewno wchodzi i osobista urażona ambicja.Zastanawia mnie jak oceniacie pierwsze posuniecia nowego rządu.Ja osobiscie kwestie nie blokowania rozmów UE z Rosją widze raczej pozytywnie.Rząd polski wyciaga ręke na zgode do Rosji.No moze "zgoda"to za duże słowo patzrąc na historie,ale na jakieś w miare poprawne stosunki.Bez uregulowania stosunkow z Rosją nadala nasz gospodarka może wiele tracic.Rosja to tak duży rynek zbytu,ze ilekolwiek tam wyeksportujemy towarów to oni i tak to zakupią.Głównie mowa tu o mięsie i lekach.Jeszcze niedawno polskie leki byly tam bardzo popularne-duża dostepnośc w aptekach i niższe ceny niż preparaty z Zachodu.Poza tym Tusk pokazuje,że Polska nie cierpi na kompleks rusofobii,co nam wiele razy zarzucano,nie tylko w Rosji,ale i  Brukseli.
Negatywnie natomiast postrzegam pomysł wysłania polskich żolnierzy na misje chyba do Czadu lub jakiegos państwa w Afryce.Ostatnie rządy czy to SLD czy to Pisu cechowała jedna rzecz-sklonnośc do poswiecenia naszych żołnierzy w imie misji zbrojnych,oby nowy rząd też nie poszedl w tym kierunku.

voyager

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Gru 2007, 20:46:28 »
o Matko jedyna...... a Tobie co sie stalo? :)))

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Gru 2007, 22:57:51 »
Mam dziwne przeczucie,że rząd Tuska długo nie przetrwa.Że "zjedzą" go te dwa kaczory i im podobni.
Zatrzęsło mnie po tym jak jeden z ministrów nie zawiadomił o czasie (podobno) o niestawieniu się na spotkanie a już kurdupel się nabzyczył i afera na całego.Ludzie nie maja pracy,co do garnka włożyć a władza zajmuje sie takimi pierdołami  >:( >:( >:(
Prezydent stroi fochy a premier musi tracić czas na przepraszanie jakby innych problemów w państwie nie było.

Też jestem przeciwna wysyłaniu polskich żołnierzy gdzieś na dzikie wojny.

Zobaczymy czy Tuskowi się uda ale ciężko będzie.

voyager

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Gru 2007, 02:30:29 »
ratunku.........................;)

Zurich

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Gru 2007, 12:52:44 »
W polsce wczoraj pojawilo sie ognisko ptasiej grypy wiec jest nadzieja na swiety spokoj ;)

Thunder86

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Gru 2007, 13:38:05 »
wątpie by nasze dwie kaczuszki zaraziły się tą chorobą..

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Gru 2007, 14:06:14 »
Dopadło indyki, kaczki mają się dobrze a nawet się odszczekują ;D

poloniainfo.dk

Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Gru 2007, 14:06:14 »

Thunder86

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Gru 2007, 19:54:01 »
Wszyscy z którymi gadam krytykują braci K.,podobnie z tego co widzę  w necie.Zastanawia mnie jak to się dzieje,że poprzednie wybory to bylo ich podwojne zwycięstwo,a w ostatnich i tak pare mln Polaków oddało  głosy na PiS...

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Gru 2007, 19:58:49 »
No cóż, normalna sprawa, mają swój twardy elektorat, który pójdzie za nimi bez względu na wszystko, poza tym nie należy zapominać o wyznawcach ojca Rydzyka, który opowiedział się w tych wyborach za nimi. To wystarczyło na taki wynik, jaki mieli.

Tula

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Gru 2007, 20:12:02 »
Wszyscy z którymi gadam krytykują braci K.,podobnie z tego co widzę  w necie.
Musimy inne strony ogladac -- na tych, ktore widze ja, chocby salon24, sami fani braci, Ziobry oraz Gosia siedza...

Thunder86

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Gru 2007, 20:24:43 »
Margaret masz racje,sporo zwolennikow PiSu to też wyznawcy Ojca Dyrektora.Są to głównie ludzie starsi,którzy nie mają dostepu do internetu.Elektorat PiSu to także ludzie mlodzi,ale ze względy na populizm tej partii są to ludzie o niskich ambicjach albo o skromnym wykształceniu.Choc nie jest to jakąś regułą.


Osobiscie poza paroma filmami na youtube o polityce,nie spotkałem zbyt wielu komentarzy pochwalnych pod adresem PiSu.

Nie chciałbym,aby odbierano moja wypowiedź w ten sposób,że twierdzę,że wszystko co PiS zrobil było złe,bo cele takie jak walka z korupcją zapewne realizowałaby każdy partia,ale nie tędy droga którą wybrała ta partia.

Tula

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Gru 2007, 20:31:21 »
Elektorat PiSu to także ludzie mlodzi,ale ze względy na populizm tej partii są to ludzie o niskich ambicjach albo o skromnym wykształceniu.Choc nie jest to jakąś regułą.
Nie jest, skoro ta partia wlasnie zyskala wiernych poplecznikow w kwiecie mlodego dziennikarstwa od "Dziennika" poczawszy, na "Rzepie" skonczywszy. Odkad pamietam, nigdy sie tak dziennikarze mainstreamowi nie spolaryzowali.

Thunder86

  • Gość
Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Gru 2007, 20:48:02 »
Nie jest to reguła,a poza tym jeszcze jedna rzecz.Należy odróżnic elektorat,który głosuje na PiS,popiera ich program i nie ma z tą na codzień nic wspólnego,a czym jest popieranie przez gazety,ktore na codzień obracają się w świecie polityki.Poza tym "Rzeczpospolita" poparła rząd nie tyle ze względu na program gospodarczy,ale głównie przez to,że PiS odwołuje się albo probuje odwoływac się do tradycji narodowych,do historii...Stąd m.in. PiS w spotach reklamowych sprzed dwóch lat często pokazywał migawki dotyczące budowy Muzeum Powstania Warszawskiego,wiele razy odnosił się do problemu wypedzonych i ich roszczeń,do "dziadka z Wehrmachtu"itd.Panowie Kaczyńscy szczycili się również rekordowym popraciem w 2005posród Polaków mieszkajacych w USA,szkoda,że rzadko odnoszą się aktualnie do tematu wynikow wyborow w tym roku,w krajach do których Polacy zaczęli masowo migrowac dopabuse 2-3lata temu..

Czasem kiedy widzę jak ludzie wykształceni odnoszą się pozytywnie do tak absurdalnych spraw jak np. renegocjacja warunkow wejscia  do UE czy nawet spisku Żydów,ktory mialby bcy wymierzony w Polske to nie wiem czy smiac się czy płakac.
Przykład:wpiszcie sobie w wyszukiwarke na youtube nazwisko "Wolański".Dodam tylko,że jest to człowiek,który mimo sędziwego wieku powinien miec prawidlowy ogląd świata-chocby z takiego powodu,że jest profeserom i latami wykladał na Uniwersytecie Warszawskim.

Co do popleczników PiSu,czasem mam wrażenie,ze robią to takze i ludzie dla ktorych ta paria jest odskocznia do kariery w polityce.Polecam film pt:"Jak to się robi".Tam właśne jest mowa o robieniu kariery w polityce przez mlodych ludzi.

poloniainfo.dk

Odp: Nowy rząd i jego polityka w PL
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Gru 2007, 20:48:02 »

 

Nowy tani sklep w Århus, Vejle, Bording

Zaczęty przez isurferDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 18955
Ostatnia wiadomość 16 Wrz 2010, 23:34:14
wysłana przez roga
nowy

Zaczęty przez radek2518Dział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6729
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2009, 22:44:03
wysłana przez ,,,,,
Nowy Rok w Arhus

Zaczęty przez 3kicieDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5489
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2010, 17:15:30
wysłana przez 3kicie
Nowy sklep, ale rumunski :)

Zaczęty przez zpatentemDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10816
Ostatnia wiadomość 06 Paź 2015, 17:09:46
wysłana przez happybeti
Nowy wygląd forum i portalu.

Zaczęty przez willyDział Informacje

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 92988
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2012, 07:10:39
wysłana przez varszafiak