poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie  (Przeczytany 19534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomekmaciek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« dnia: 08 Gru 2007, 19:25:10 »
Witam wszystkich

Jetsem po przeprawie w związku z ponowny ubieganiem się o zasiłek na dzieci na 2008 rok.Chcąc pobierac kolejny ro zasiłek trzeba się udać do komuny i pobrac formularze E401 oraz E411(muszą podsteplować pieczęcią w nagłówku każdego formularza). Podbite formularze do wypełnienia zabrac do Urzędu Marszłkowskiego.W Urzędzie należy ponadto przedstawić kopię decyzji o przyznaniu zasiłku lub tez dokument ze Skat o przyznaniu zasiłku. Dopadto w Urzędzie wymagać będą kserokopi kontraktu oraz pozwolenia na pracę. Z Urzędu Stanu Cywilnego na drukach unijnych należy pobrać odpisy aktu małżenśtwa oraz akt urodzenia dziecka, poświadzcenie zameldowania na pobyt stały w kraju. Wypełnione formularze wraz z z dokumentami zabrac i przedłożyc w komunie(dokumenty z USC w orginale).
Udało mi sie również uzyskać wyrównanie za rok 2007. Walczcie o to jesto co

Powodzenia

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Gru 2007, 21:17:02 »
Rozumiem,że całą procedurę czyli cały komplet dokumentów (w tym akt małżeństwa itp) trzeba składać co roku?
Nie zazdroszczę tym,którzy muszą to użerać się z całą tą biurokracją.

Offline tomekmaciek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Gru 2007, 12:44:03 »
Witam

Jest to irytujące, ale niestety chcąc dostac zasiłek trzeba każdorazowo przedkładac wszystkie dokunenty.Duńska administracja nie stwarza tak wielu problemów jak polska i w tym tkwi cały problem. Jesli nie przedstawimy dokunentów stwierdzających przyznanie zasiłku i w jakiej wysokości możeny zapomnieć o wypełnieniu formularzy. Na nic nie zdają się tłumaczenia i wyjśnienia penenta. Reasumując albo przedstawimy wszystkie dokunenty w kraju albo pozostaniemy odprawieni z kwitkiem
Największym problemem są ciągle zmieniające się wytyczne a na dodatek nie informuje się o tym zainteresowanych.
Zyczę cierpliwości wszystkim.

Pozdrowienia

Offline hary

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Gru 2007, 14:08:40 »
Witam a jeśli o zasiłkach mowa no to mam pytanko,jak ktoś ubiega sie o zasiłek po raz pierwszy to słyszałem 2 opcje albo idę z kontraktem do urzędu miasta w pl i wypisuje odpowiedni wniosek a oni to posyłają dalej  albo w komune druki jak wyżej,akty urodzenia dzieci tylko orginały i akt ślubu,no i potwierdzenie stałego zameldowania w pl. Prosze o podanie korzystniejszej formy załatwienia tych formalności o ile oby dwie są poprawne  :)
jak sobie pośćielisz tak sie wyspisz

Offline tomekmaciek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Gru 2007, 18:35:23 »
Witaj Hary,

Chcąc załatwic zasiłek ,,poprawnie" i bez żadnych większych problemów robisz to w następującej kolejności:
1. Do komuny po formularze E401 i E411 wraz z pieczątkami na nagłówkach (ważne w Urzędzie Marszałkowskim, bez tego nic nie załatwisz).W komunie zostawiwasz osobie zajmującej sie zasiłkami ksero kontraktu i pozwolenia na pracę
2. Do Urzędu Marszałkowskiego z orginałami zUSC (akty urodzenia dzieci, małżeństwa, potwierdzenia zameldowania na drukach unijnych) ksero kontraktu, pozwolenia na pracę i żółtej karty oraz formularze.Przed wizytą warto zadzwonić i zapytać o wymagane dokumenty.To zaoszczędzi rozczarowań i czasu
3.Ponadto Urządz może zarządać oświadczenia z MOPS-u o nie pobieraniu zasiłku, umowe o pracę rodzica przebywającego w kraju oraz zeznanaia o dochodach za ostatni rok z US.
4. Wypełnione formularze z załacznikami z US dostarczasz do komuny. Najlepiej samemu dostarczyć, gdyż dokunenty potrafią krążyc i wszystko się wydłuża. Dla porównania Urząd Marszałkowski ma 3 m-ce na wypełnienie i wysłanie.Dokunenty w komunie powiny byc złóżone do końca roku lub na początku stycznia
5.Po otrzymaniu decyzj iksero należy wysłać do Urzędu Marszałkowskiego (są bardzo dokładni i wszystko odnotowują).

Tak wygląda krok po kroku załatwianie zasiłku.Jest trochę biegania i załatwiania, ale jak sam pewnie wiesz warto.Jesli masz jakieś zapytania pisz, postaram sie pomóc i wyjaśnić

Pozdrawiam   

lilak

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sty 2008, 10:49:54 »
Witam.
Może to już było;  (Wyszukiwarka mnie "nie pogryzła",ale też nic konkretnego nie znalazłem.)

Pytanie brzmi: Czy przy umowie o prace i powoleniu na rok i co się z tym wiąże całej gamie odpisów podatkowych przysługuje mi zasiłek rodzinny na dzieci przebywające w Polsce? Może ktoś ma jakieś aktualne wiadomości? Z góry dziękuję!

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sty 2008, 11:06:05 »
Zasiłki rodzinne
Wszyscy pracujący w związku z płaconymi przez siebie podatkami mają prawo do
zasiłków rodzinnych na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Jeżeli zarówno dziecko
jak i rodzice są zarejestrowani w Rejestrze Ludności, zasiłek jest wypłacany automatycznie.
Jeżeli dziecko przebywa w innym kraju, należy wystąpić do urzędu gminy o przyznanie zasiłku.
Zasiłki nie są związane z wysokością przychodów rodziców i nie są opodatkowane. Zależą natomiast
od wieku dziecka. Im dziecko jest starsze, tym zasiłek niższy. Wysokość zasiłków
kształtuje się następująco w poszczególnych grupach wiekowych:
0–2 lat – 8300 DKK rocznie,
3–6 lat – 7500 DKK rocznie,
7–17 lat – 5900 DKK rocznie.
Zwykle zasiłek przelewany jest na konto bankowe matki dziecka.

poloniainfo.dk

Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sty 2008, 11:06:05 »

lilak

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sty 2008, 11:50:25 »
Serdeczne dzięki! :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sty 2008, 12:19:38 »
Kwoty sie nie zgadzaja, chyba ze dla Polakow pracujacych tutaj sa inne stawki.
Ja na dzieci powyzej 7 lat otrzymuje mniej wiecej 2496 koron na kwartal czyli prawie 10.000 koron rocznie.
W tym roku kwoty beda pewnie minimalnie wyzsze.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klignoon

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sty 2008, 12:48:25 »
Stawki na 2008
0-2 lata:  3.539 kr. na kwartal
3-6 lat: 3.198 kr. na kwartal
7-17 lat: 2.516 kr. na kwartal

Zrodlo: Børnefamilieydelse (børnecheck)

janusz1223

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sty 2008, 13:11:50 »
może ktoś z państwa sie orientuje.czy można sie starac o zasiłek zaległy tzn za rok 2007.dzięki

Offline ego

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sty 2008, 18:05:37 »
Witam wszystkich mam pytanie jeżeli złożyłem papiery na zasiłek na dzieci w październiku i dopabuse teraz przyszło mi z urzędu marszałkowskiego w Polsce o złożenie odpowiednich dokumentów. Nie mam jeszcze tego przyznanego i teraz muszę składać już nowe papiery na rok 2008 czy jest to przyznawane na czas mojego kontraktu czyli do czerwca 2008 ?

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Sty 2008, 18:33:59 »
może ktoś z państwa sie orientuje.czy można sie starac o zasiłek zaległy tzn za rok 2007.dzięki

Niestety, ale z tego co wiem nie można starać się o zaległy zasiłek.

Offline tomekmaciek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sty 2008, 19:44:36 »
Witam wszystkich

Odpowiadając na zadane przez Janusza pytanie istnieje  mozliwość starania sie o zaległy zasiłek. Ja osobiście dostałem wyrównanie za 2007 r. Dokumenty złożyłem na początku 2007 a decyzje otrzymałem w sierpniu. Chcąc dostać wyrównanie  należy udac się do komuny z pismem , w którym należy domagac sie wyrównania. Jest to mozliwe i nie będa odsyłali z kwitkiem tylko potraktuja wszystko powaznie. Ponadto zasiłek przysługuje tak długo jak przebywa sie i pracuje w w Danii inie jest uzleżniony od tego czy płaci się 8% podatek czy tez nie.

Klingon

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Sty 2008, 21:23:24 »
Dziecko musi z reguły mieszkać tu w kraju.
"Barnet skal som hovedregel bo her i landet. "

.. warunki na otrzymanie zapomogi muszą być spełnione pierwszego dnia tego kwartału którego zapomoga dotyczy. Jeżeli warunki nie są spełnione pierwszego dnia w kwartale, traci się prawo do zapomogi w całym kwartale.
".. betingelser skal være opfyldt ved begyndelsen af det første døgn i det kvartal, ydelsen vedrører. Hvis betingelserne ikke er opfyldt den første dag i kvartalet, bortfalder retten til ydelsen i hele det pågældende kvartal."

Źroódło: http://www.skat.dk/display.aspx?oId=133784&vId=201777

.. należy domagac sie wyrównania.
Ciekawe czy też można otrzymać wyrównanie prosząc o nie?  ;D

Tomek, rozumiem że otrzymałeś wyrównanie od chwili złożenia podania ale nie za okres poprzedzający.

poloniainfo.dk

Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Sty 2008, 21:23:24 »

 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 13898
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 21114
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
muah Thai - gdzie mozna sie zapisac?

Zaczęty przez Muay Thai- gdzie znajde?Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 30091
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2014, 13:41:34
wysłana przez czesio
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11300
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Jak się rozliczyć ze skat w 2008

Zaczęty przez kaska114Dział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 20619
Ostatnia wiadomość 07 Gru 2008, 16:41:13
wysłana przez K3