poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Spis lekarzy- polski lekarz  (Przeczytany 66901 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Sty 2011, 22:32:44 »
Drogi profesorze Guru Roga,

Kiedys Ci zarzucilem, ze czytasz po lebkach, to twoja kolejna wpadka  :)

Moj post jest stary i opisuje moje przezycie u nowowybranego konowala Jarka (moj lekarz wlasnie kopnal w kalendarz) do ktorego uprzednio i bardzo nabuseztropnie skabusewalem z 10 budowlancow (marnych poliglotow) z ktorymi on nie chcial absolutnie rozmawiac po polsku (byly tego rodzaju historie opisywane tu i u konkurencji). Znam tez pare podobnych przypadkow od " starych" znajomych ktorych poinformowano, ze owi lekarze nie chca "nowych" jako pacjentow; pewnie chodzi o jakis wyimagowany status czy renome, albo obawe o 3 poplamionych malarzy/murarzy i pania z  na balkonie przeziebiona gesia czy wilczorem, siedzacych w poczekalni. (zarty, zarty)
z powazaniem ze spychowa
« Ostatnia zmiana: 27 Sty 2011, 22:59:09 wysłana przez jamjurand »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Sty 2011, 00:31:38 »
Oczywiscie ze wiem, ze to stary post, ale uwazam, ze fakt dlaczego dunscu lekarze itp........... byla, welug mnie warta
skomentowania.   

[Posted on: 28 Sty 2011, 00:29:22]

Jestem nie tylko Guru ale rowniez megalomanem, nie wiem czy da sie to pogodzic ze soba.

rafalk

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Sty 2011, 09:08:48 »
 Na  tej  stronie  jest  spis  wszystkich  lekarzy  . Trzeba  tylko  wybrac odpowiednia komune  z listy .
https://www.sundhed.dk/Applikation.aspx?id=111.1

Offline Malwincia

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Maj 2011, 21:15:38 »
Ja poszłam do lekarza z bólem lewego boku. Powiedział ze to tylko problemy z trawieniem. W Polsce lekarze wykryli kamieie na nerce.  Z grypy i przeziebeinia sama sie lecze a jak dzieje sie cos powazniejszego to jade do Polski.

Offline alex10

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Sty 2013, 10:45:27 »
Lekarz mowiacy po polsku: Andrzej Bohn-Jespersen Amagerbrogade 150.3, 2300 Kæbenhavn S i sa przyjecia do 30 stycznia ma ferie:) Pozdrawiam

Offline kingamagda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • W życiu zdarzają się chwile, o które warto walczyć
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Sty 2013, 14:00:51 »
Duńscy lekarze są porąbani. Chodziłam z synem do lekarza na szczepienia oczywiscie dziecko zdrowe jak ryba. Rehabilitantka skończyła masaże syna po 5 wizytach gdy trzymał główkę tylko na jedna stronę i stwierdziła ze wszystko ok. Po ponownym jej wezwaniu mowiła ze czasem dziecko tak glowę trzyma ze zmeczęnia. Na rutynowej kontroli u polskiego lekarza okazło się że synek ma wodniaki w obu jądrach, natomiast z tą główką ma kręcz szyjny, wymagana intensywna rehabilitacja oraz metoda bobatha, obecnie po 1,5 miesiaca rehabilitacji I powoli wraca do zdrowia. Myślałam że tych lekarzy roz....że tego nie wykryli.
 Inny przypadek ja dostałam plamy na ciele, duński lekarz że to łupież pstry, maście nie zadziałały wysypało jeszcze gorzej, po kolejnej wizycie antybiotyk też nic nie dał, poszłam w Polsce do dermatologa, okazało się że nie był to łupież pstry, po odpowiedniej maści 2 dni i problem znikł.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Sty 2013, 20:08:49 »
Witam kingamagda całkowicie się z toba zgadzam odnosnie stopnia wyksztalcenia tutejszych "znachorów"
Na swoim przykładzie stwierdzam iż nasi Polscy weterynarze posiadaja wiekszą wiedzę:))i wcale nie żartuję,Gdy cos się dzieję powaznego równiez wracam do domu a ostatnio mam powazne problemy ze zdrowiem to duński lekarz rozbawil mnie do łez poprostu i do tej chwili gdy sobie to przypominam wybucham śmiechem,system dunski fajny zycie fajne ale opieka pozostawia wieeeele do zyczenia,a ponarzekam sobie a co:) Pozdrawiam!

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Sty 2013, 20:08:49 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Sty 2013, 23:42:17 »
Duńscy lekarze są porąbani. Chodziłam z synem do lekarza na szczepienia oczywiscie dziecko zdrowe jak ryba. Rehabilitantka skończyła masaże syna po 5 wizytach gdy trzymał główkę tylko na jedna stronę i stwierdziła ze wszystko ok. Po ponownym jej wezwaniu mowiła ze czasem dziecko tak glowę trzyma ze zmeczęnia. Na rutynowej kontroli u polskiego lekarza okazło się że synek ma wodniaki w obu jądrach, natomiast z tą główką ma kręcz szyjny, wymagana intensywna rehabilitacja oraz metoda bobatha, obecnie po 1,5 miesiaca rehabilitacji I powoli wraca do zdrowia. Myślałam że tych lekarzy roz....że tego nie wykryli.
 Inny przypadek ja dostałam plamy na ciele, duński lekarz że to łupież pstry, maście nie zadziałały wysypało jeszcze gorzej, po kolejnej wizycie antybiotyk też nic nie dał, poszłam w Polsce do dermatologa, okazało się że nie był to łupież pstry, po odpowiedniej maści 2 dni i problem znikł.
Dunski lekarz....to chyba twoj lekarz rodzinny. Nie oczekuj, ze za duzo wie, tak jak zazwyczaj lekarze rodzinni wszedzie indziej. Oczywiscie dermatolog w Polsce od razu ci pomogl - tutaj chyba byloby tak samo, gdyby twoj lekarz po nieudanej probie z antybiotykiem natychmiast wyslal cie do dermatologa.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Sty 2013, 04:18:32 »
...to ja chyba na jakąś "dziwną" ;) duńską lekarkę trafiłam, bo moje doświadczenia z nią sa wręcz odwrotne od Waszych 8) ;D.
Ta "moja" znów mnie gania po szpitalach i badaniach w sumie z "błahą" rzeczą.Tzn. może i nie tak błahą, ale spokojnie dałaby radę sama "poprowadzić", co zreszta z usmiechem powiedziała pani doktor ze szpitala.
Swoja drogą,może  to  i dobrze, że duńska słuzba zdrowia tak sobie "wychowała" pacjentow, że nie leca do lekarza z kazdym głupstwem .
Przeziębienie, choćby najgorsze, zazwyczaj przechodzi.
Infekcji wirusowych nie leczy się antybiotykami, a leki typu "paracetamol" samemu można kupic bez recepty  ;).
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Sty 2013, 16:42:36 »
Duńscy lekarze są porąbani. Chodziłam z synem do lekarza na szczepienia oczywiscie dziecko zdrowe jak ryba. Rehabilitantka skończyła masaże syna po 5 wizytach gdy trzymał główkę tylko na jedna stronę i stwierdziła ze wszystko ok. Po ponownym jej wezwaniu mowiła ze czasem dziecko tak glowę trzyma ze zmeczęnia. Na rutynowej kontroli u polskiego lekarza okazło się że synek ma wodniaki w obu jądrach, natomiast z tą główką ma kręcz szyjny, wymagana intensywna rehabilitacja oraz metoda bobatha, obecnie po 1,5 miesiaca rehabilitacji I powoli wraca do zdrowia. Myślałam że tych lekarzy roz....że tego nie wykryli.
 Inny przypadek ja dostałam plamy na ciele, duński lekarz że to łupież pstry, maście nie zadziałały wysypało jeszcze gorzej, po kolejnej wizycie antybiotyk też nic nie dał, poszłam w Polsce do dermatologa, okazało się że nie był to łupież pstry, po odpowiedniej maści 2 dni i problem znikł.
Masakra... :(
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Sty 2013, 22:20:30 »
Ja też nie jestem zadowolona z duńskiej opieki zdrowotnej. Podam dwa przykłady.
Kilka miesięcy temu mój synek( wtedy niespełna roczny)zaczął być bardzo marudny, przestał jeść nie chciał pić i miał gorączkę. Przez dwa dni dostawał panadol, a ponieważ nadal nie jadł poszłam z nim do lekarza. Lekarz wysłuchał co dolega dziecku, osłuchał płuca i zajżał do uszu. Ponieważ niczego nie znalazł, zalecił nadal podawać panadol i powiedział, że syn jest przeziebiony i to samo przejdzie. Po kolejnym dniu bez jedzenia ,z odrobiną wypitego napoju, dziecko nadal miało wysoką gorączkę ( 39,6 ). Był weekend, więc zadzwoniłam do znajomego lekarza, który stwierdził, iż synek ma zapalenie gardła. Przepisał antybiotyk i już po pierwszej dawce nastąpiła poprawa.

Przykład drugi: Znowu synek. Miał zapchany nos, bardzo brzydko kaszlał ( bywało że kaszel wywoływał wymioty) i miał gorączkę. Kiedy kładłam go spać strasznie płakał, a jak tylko brałam go na ręce lub sadzałam w łużeczku to przestawał płakać. Poszłam do lekarza, który w spokoju wysłuchał co dolega dzieku i stwierdził, że to wirus. Nawet synka nie osłuchując. Widząc moje niezadowolenie osłuchał od niechcenia dziecko i zajzał mu do uszu. Stwierdził, że Synek ma bardzo czerwone uszy w środku i ma zapalenie, ale nie jest z nim aż tak źle, ąby musiał brac antybiotyk. Cytuję: " Dziecko nie jest wystarczająco chore aby dostać antybiotyk". Zalecił Panadol i wysłał do domu. Po 5-6 dniach synek zaczął wracać do zdrowia. Jak sie później kzało do choroby doszedł fakt iż w tym samym czasie wyszło mu 8 zębów na raz :)

Ja wierzę, że jak najżadsze podawanie pacjentom antybiotyków jest dla nich dobre. Jestem zdecydowanie przeciw podawaniu antybiotyków na zwykłe przeziębienie, ale niektórzy lekarze poprostu przesadzają. To są tylko dwa przykłady gdzie któres z moich dzieci nie uzyskało należnej pomocy, a takich sytuacji było o wiele więcej. Ja mam to szczęscie, że znajomy jest lekarzem i moge zawsze do niego zadzwonić. Jeżeli to ja jestem chora i lekarz mi nic nie wypisze to olać to, ale jeżeli moje dziecko się męczy bo jakis konował nie chce mu wypisać leku to poprostu trafia mnie szlag  >:(
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Sty 2013, 22:55:14 »
Rybko, jak dla mnie to troche jestes niekonsekwentna.
W sytuacji drugiej lekarz zareagowal prawidlowo. Dopabuse bys go sklela jakby CI dal antybiotyk, a okazaloby sie, ze to tylko zeby.

Co do pierwszej, to kurcze nasz lekarz, zawsze bierze wymaz z gardla.

Moim zdaniem, nie ma co generalizowac. Lekarze rodzinni sa jacy sa, rowniez w Polsce.
Wiec moze narzekajcie na lekarzy a nie na system?
Bo system, choc obecnie w trakcie ogromnych przeoobrazen, najgorszy nie jest. Kazdy ma opieke zdrowotna, kazdy ma dostep do szpitala. Obecnie ustalono w jakim czasie ma zostac postawiona diagnoza itp.
Nie trzeba czekac, az pula pieniedzy na nastepny rok przyjdzie itp.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Sty 2013, 13:31:14 »
Umiejętność stawiania diagnoz przez duńskich lekarzy ...makabra. Strach chorować w kraju gdzie wiedza lekarzy wzbudza powszechny niepokój nie tylko wśród obcokrajowców, ale i samych duńczyków .

Chociaż podobno każdy tu ma opiekę,dostęp do lekarzy i powinniśmy się z tego cieszyć :o ?
Mam nadzieję ze te ogromne przeobrażenia będą oznaczać również ogromną wiedzę lekarzy ...ale obawiam się że "wiedza" lekarzy pozostanie na tym samym poziomie.

Dobrze Rybko, ze podałaś pomysł aby po przyjeździe do DK /narodzinach dziecka szukać
od razu lekarza któremu można zaufać. Cenna wskazówka zwłaszcza dla młodych matek.

Ja też mam bardzo przykre doświadczenia z lekarzami mającym tytuły naukowe .
I szczerze powiedziawszy nie zastanawiałam się jak otrzymali tytuły ,ale jakim cudem zostali lekarzami .
« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2013, 13:54:36 wysłana przez MalaCzarna »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Sty 2013, 15:55:39 »
Umiejętność stawiania diagnoz przez duńskich lekarzy ...makabra. Strach chorować w kraju gdzie wiedza lekarzy wzbudza powszechny niepokój nie tylko wśród obcokrajowców, ale i samych duńczyków .

Chociaż podobno każdy tu ma opiekę,dostęp do lekarzy i powinniśmy się z tego cieszyć :o ?
Mam nadzieję ze te ogromne przeobrażenia będą oznaczać również ogromną wiedzę lekarzy ...ale obawiam się że "wiedza" lekarzy pozostanie na tym samym poziomie.

Dobrze Rybko, ze podałaś pomysł aby po przyjeździe do DK /narodzinach dziecka szukać
od razu lekarza któremu można zaufać. Cenna wskazówka zwłaszcza dla młodych matek.

Ja też mam bardzo przykre doświadczenia z lekarzami mającym tytuły naukowe .
I szczerze powiedziawszy nie zastanawiałam się jak otrzymali tytuły ,ale jakim cudem zostali lekarzami .

     Jestem zmuszona zabrac glos, poniewaz.... mialam cudowna dunska lekarke, ktora wlasnie zakonczyla praktyke (emerytura) :(!  I jestem przerazona, bo mam wybrac (jestem zmuszona, inaczej kommune wybierze za mnie , hehe)  sobie i synowi lekarza, a czytajac Wasze wypowiedzi wlos jezy mi sie z przerazenia na glowie! Tak wiec prosba: czy ktos moglby mi doradzic lekarza, dunskiego, chinskiego, polskiego, bez roznicy, byle mowil po angielsku ;) i po prostu byl DOBRYM LEKARZEM?! Teren dzialania: Greve, Hundige, Ishoj. Dziekuje serdecznie :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Sty 2013, 17:19:34 »
Obawiam się moja droga Aisak ze jak będzie coś poważnego się działo popędzisz do PL tak jak większość z nas   
 w trudnych sytuacjach.
(Chociaż w KBH jest podobno dobry polski lekarz i jest jednocześnie dobrym człowiekiem)

Niedawno znajoma z poważnym problemem przez kilka miesięcy chodziła od specjalisty do specjalisty w DK (zaznaczam nie lekarz pierwszego kontaktu a specjaliści) i żaden z nich nie potrafił zdiagnozować problemu.
Wsiadła do samochodu i resztką sił pojechała do PL .Tam weszła do "pierwszego z brzegu" lekarza w jakiejś podrzędnej przychodni (nie specjalista) i w parę minut  była diagnoza i leczenie.

Ręce opadają... :(  :'(

p.s.to wszystko zawdzięczamy cudownemu, duńskiemu systemowi nauczania  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2013, 17:42:03 wysłana przez MalaCzarna »

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Sty 2013, 17:19:34 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29282
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16730
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15928
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28313
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18590
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl