poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Spis lekarzy- polski lekarz  (Przeczytany 66949 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Sty 2013, 18:00:42 »
Obawiam się moja droga Aisak ze jak będzie coś poważnego się działo popędzisz do PL tak jak większość z nas   
 w trudnych sytuacjach.
(Chociaż w KBH jest podobno dobry polski lekarz i jest jednocześnie dobrym człowiekiem)

Niedawno znajoma z poważnym problemem przez kilka miesięcy chodziła od specjalisty do specjalisty w DK (zaznaczam nie lekarz pierwszego kontaktu a specjaliści) i żaden z nich nie potrafił zdiagnozować problemu.
Wsiadła do samochodu i resztką sił pojechała do PL .Tam weszła do "pierwszego z brzegu" lekarza w jakiejś podrzędnej przychodni (nie specjalista) i w parę minut  była diagnoza i leczenie.

Ręce opadają... :(  :'(

p.s.to wszystko zawdzięczamy cudownemu, duńskiemu systemowi nauczania  ;)
     No a moja zlota pani doktor- Dunka, niestety idzie na emeryture :(. Rece opadaja, strach chorowac... Tym bardziej, ze rowniez ostatnio znajomy mial tu duze problemy. Diagnozowano go bez konca, czlowiek wychudl na szczape. Wygladal jak na ostatnim etapie. Tez resztka sil wyjechal do Polski. Wrocil nie do poznania! Usmiechniety, odzywiony i co najwazniejsze - szybko wracajacy do zdrowia po dobrej diagnozie!
    Ja jednak caly czas sie ludze, ze trafie na "porzadnego" lekarza :)
Dziekuje MC :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Sty 2013, 18:07:50 »
No niestety są przedmioty gdzie trzeba kuć wiedzę na pamięć+zrozumienie .
Z całą pewnością dotyczy to lekarzy !
Jeśli nie kują objawów i diagnoz (piszę ogólnie) ,efektem takiego systemu nauczania jest niedouczony "lekarz" .
My wkuwamy na pamięć i dlatego nasi lekarze są NAJ ,to jest najlepszy papierek lakmusowy systemów nauczania.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Sty 2013, 18:55:33 »
Mala Czarna: wiesz o czym mowisz :o "Umiejętność stawiania diagnoz przez duńskich lekarzy ...makabra" i oczywiście możesz to od razu poprzeć róznymi linkami :o. Jestem pewny, że gdybym poszukał na stronach polskich, chińskich czy niemieckich, na pewno nalazłbym linki gdzie umiejetność ich lekarzy odnosnie stawiania diagnoz bylaby określona jako wątpliwa. Makabra, Masakra itp. to bardzo negatywne okreslenie. Myślę, że w dzisiejszym świecie, a przynajmniej w Europie, wykształcenie lekarzy, a i w tym umiejetność stawiania diagnoz są na podobnym poziomie, tyle tylkko, że jeden lekarz jest bardziej zdolny niż inny. Tak jest w każdym zawodzie. Adwokat adwokatowi nie równy, chociaz ukończyli tą samą uczelnię, rzemieślnik nie równy rzemieślnikowi itp. I tak jest na całym swiecie. A to, że szukamy często polskiego lekarza, myślę że ma inne podłoże. W wielu wypadkach chodzi raczej o komfort -  przedłożenie swojego problemu lekarzowi w swoim języku, również czy zrozumie nasz niepokój i niepewność zarówno jako lekarz, ale i w nie mniejszym stopniu jako człowiek. Często mamy oczekiwania do niego, podbudowane innmi doświadczeniami z innego kraju innego systemu, z tego co znamy i co daje nam tryghed/bezpieczeńatwo. Tak sądze. Obserwując od dłuższego czasu twoje wypowiedzi w wątkach przeważnie dotyczących zdrowia, lekarzy, pomocy społecznej itp. zauważam, że poparte często fachowymi zwrotami, inteligentnym językiem i różnego rodzaju „autorytetami” z internetu, śmiem twierdzić, świadomie albo nieświadomie, w każdym razie wedug mnie bezpodstawnie podkreślasz nieudolnosc duńskich lekarzy/systemu. Tylko nie dajmy się zwariowac!. Lekarze duńscy są tak samo dobrzy i tak samo mniej dobrzy jak w każdym innym kraju, czy to w Polsce, na Ukrainie, w Anglii. Tak jak we wszystkich relacjach, ważnym jest "chemia" między osobami, którym mamy zaufać nasze sprawy prywatne, a czesto bardzo intymne. Osobiście też zmieniałem lekarza, nie z tego względu że nie był dobrym lekarzem, ale był już w podeszłym wieku. Dbając o siebie i moich najbliższych, zdawałem sobie sprawę, ęe w tym tempie w jakim dzisiaj rozwija się wszystko na świecie, młodsi lekarza, nawet tylko z kilkuletnią praktyką, mają wieksze szanse być lepszymi diagnostykami, stosujac nowoczesne metody i urządzenia, a w razie swoich wątpliwości są bardziej skłonni wysłać pacjenta do szpitala/specjalistów.

Nie mniej doceniam twoje zaangażowanie, udzielania wskazówek, wyjaśnień i ogromną chęć pomocy ludziom w potrzebie. Piękna cecha, godna podziwu i respektu. Pozdrawiam. 

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sty 2013, 19:37:07 »
Dziękuję Roga za Twoje miłe słowa pod moim adresem !  :)
Lubię medycynę , czytam np. o refluksie żołądkowo przełykowym z takim samym zainteresowaniem, jak inne panie harlequina  ;) :D ;) .

Nie ,nie będę wstawiać linków ,na forum jest wystarczająco dużo przykładów świadczących o niskim poziomie duńskich lekarzy. Napisałam wcześniej, że jest to opinia obcokrajowców i duńczyków .
Więcej dodam -mój znajomy lekarz(duńczyk) również ubolewa nad brakiem wiedzy swoich kolegów lekarzy.

Podobnie jak znajdzie się w PL niedouczony lekarz , tak w DK można znaleźć dobrego lekarza!
Taka jest różnica...

Moim wiecznie narzekającym znajomym, na lekarzy w PL wydrukowałam kilka historii z tego forum o duńskich lekarzach iiii...nie mogli uwierzyć ...iiii przestali narzekać  :D .
Już nie chcą za granicę hahahaha 

Na zakończenie :
Rozmawiałam z duńskim naukowcem o pewnej kwestii ,przepraszam ze muszę to napisać ale...w rozmowie zaprzeczał ogólnej światowej wiedzy o...(kwestia elementarna) :o
Zrobiłam mu wydruk ze strony angielskiej i pokazałam że się myli i nie ma wiedzy ... był czerwony jak burak i jeszcze bardziej wkurzony. Obok stała młoda pani doktor (chyba praktykantka) ,czego ten człowiek nauczy młode pokolenie lekarzy ? To jest pytanie retoryczne,nie musisz odpowiadać. 
Na pewno NIGDY nie skorzystam z pomocy tego "lekarza" z tytułem naukowym.

ps. proszę nie zrozum mojej wypowiedzi jako przechwalania się, ale jako moje przerażenie...bo co będzie jeśli...uwierz mi jestem śmiertelnie przerażona ...
« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2013, 20:06:44 wysłana przez MalaCzarna »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Sty 2013, 20:06:49 »
A jak ma się ta "mizerna wiedza lekarzy" duńskich i "fatalna służba zdrowia" do długości zycia tu a w Polsce? Lub śmiertelności niemowląt?
A tak w ogóle, to skoro mamy taki skarb w Polsce, tak swietnych lekarzy (nie twierdzę absolutnie, że nie- sama byłam bardzo zadowolona ze swojego lekarza rodzinnego i bardzo żałowałam, że wyjeżdżając tu go "tracę" :( ), to może by jakiś biznes  ;) ;D 8)- skoro jest "turystyka dentystyczna", to może by i lekarska ? ;) ;D.Jakaś klinika dla Duńczyków w Szczecinie, hihi  ;) ;D.
" Polak gorszego sortu"

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sty 2013, 20:10:10 »
Betty nas w PL zabijają warunki szpitalne(np.zakażenia bakteryjne) ,brak pieniędzy na leki /operacje,    sprzęt medyczny,badania przesiewowe noworodków dla chorób z grupy największego ryzyka itd itp..., a lekarzy mamy NAJlepszych na świecie,czego mi tu baaardzo ,baaardzo brakuje  :(

W DK mają leki z najwyższej półki ,badania itd, ale wiedza lekarzy leży...
I albo rodzic/chory sam się uczy i "radzi" sobie albo ...zegnaj  życie. 

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sty 2013, 20:57:13 »
Mała , to wszystko prawda, ze tu pod względem "technologicznym " bogaciej.
No, ale , jak sama przyznasz, najważniejsza jest DIAGNOZA, a tego najlepszy sprzęt nie zastąpi.Więc chyba AŻ TAK źle nie jest?
Ja smiem twierdzić, ze jednak bariera językowa robi tu swoje- chyba nie wszyscy Duńczycy uważają ,że ich lekarze są beznadziejni, bo gdyby tak było, to chyba coś by zrobiono z edukacją?
Nie wiem, nie mam jakichs wielkich problemów zdrowotnych, ani moja rodzina, więc trudno mi oceniać.
Powiem ci tylko jeszcze, ze jeśli mówimy o najnowszych badaniach itp., których wyniki dociekliwy rodzic np. znajdzie w fachowej literaturze, to i w Polsce, niestety, ignorancja lekarzy w temacie jest normą.Większość poprzestaje na wiedzy wyniesionej ze studiów i nie śledzi najnowszych odkryć.Ja świadomie wybrałam na lekarza rodzinnego (i w Polsce , i tu)dość młodego człowieka, kierując się właśnie tymi względami.A i on czasem mi nie "dorównywał", jesli idzie o ściśle specjalistyczną wiedze, której ja się "doszperałam".
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sty 2013, 20:57:13 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Sty 2013, 22:24:37 »
Ja tak sie zastanawiam, z iloma lekarzami/pielegniarkami sie tu zetkneliscie, ze tak generalizujecie Piecioma? Dziesiecioma?

« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2013, 22:36:30 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Sty 2013, 22:53:55 »
Ja tak sie zastanawiam, z iloma lekarzami/pielegniarkami sie tu zetkneliscie, ze tak generalizujecie Piecioma? Dziesiecioma?

Setki ,tysiące narzekających chorych zetknęło się z setkami ,tysiącami lekarzy...a to chyba więcej niż pięć czy dziesięć lekarzy/pielęgniarek?

Niedawno koleżanka z Iraku powiedziała mi żartobliwie mając na myśli ich społeczność "Nasze ciała boją się tutaj chorować".  :D  ;)
Gdy przyjechałam do Danii ,właśnie Duńczycy uświadamiali mi podejście duńskich lekarzy do pacjentów,opowiadając przykre przykłady z rodziny .

Hmm...czyżby wszystkich fobia ogarnęła ?  ;)   

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Sty 2013, 23:29:47 »
Mala, nie uogolniaj, nie rzucaj sloganami. Nie przekazuj opinii na zasadzie jedna baba drugiej babie, a wujek wujka tez tak mial.

Zapytalam konkretnie:

Z iloma lekarzami sie tutaj TY zetknelas? Ilu bylo niekompetentnych,a ilu cos jednak potrafilo?

Co do koleznki z Iraku, oni beda sie tu bali chorowac, ale nie sadze, zeby mialo to cokolwiek wspolnego z kompetencja lekarzy.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Sty 2013, 19:37:59 »
Mala, nie uogolniaj, nie rzucaj sloganami. Nie przekazuj opinii na zasadzie jedna baba drugiej babie, a wujek wujka tez tak mial.

Zapytalam konkretnie:

Z iloma lekarzami sie tutaj TY zetknelas? Ilu bylo niekompetentnych,a ilu cos jednak potrafilo?

Co do koleznki z Iraku, oni beda sie tu bali chorowac, ale nie sadze, zeby mialo to cokolwiek wspolnego z kompetencja lekarzy.

Tak się zastanawiam Jomir czy ty nie powinnaś sobie wziąć urlopu od polonii ?  :)
Zauważyłam ostatnio ze wszystkich bombardujesz na NIE  ;) :D Każdy coś tam w/g ciebie pisze nie tak ,
widzi sprawę błędnie ...to chyba brak słońca letniego tak działa na ciebie  ;) :D   
 Weź ty sobie jednak urlopik  ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Sty 2013, 20:02:49 wysłana przez MalaCzarna »

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Sty 2013, 19:57:07 »
Mała , to wszystko prawda, ze tu pod względem "technologicznym " bogaciej.
No, ale , jak sama przyznasz, najważniejsza jest DIAGNOZA, a tego najlepszy sprzęt nie zastąpi.Więc chyba AŻ TAK źle nie jest?
Ja smiem twierdzić, ze jednak bariera językowa robi tu swoje- chyba nie wszyscy Duńczycy uważają ,że ich lekarze są beznadziejni, bo gdyby tak było, to chyba coś by zrobiono z edukacją?
Nie wiem, nie mam jakichs wielkich problemów zdrowotnych, ani moja rodzina, więc trudno mi oceniać.
Powiem ci tylko jeszcze, ze jeśli mówimy o najnowszych badaniach itp., których wyniki dociekliwy rodzic np. znajdzie w fachowej literaturze, to i w Polsce, niestety, ignorancja lekarzy w temacie jest normą.Większość poprzestaje na wiedzy wyniesionej ze studiów i nie śledzi najnowszych odkryć.Ja świadomie wybrałam na lekarza rodzinnego (i w Polsce , i tu)dość młodego człowieka, kierując się właśnie tymi względami.A i on czasem mi nie "dorównywał", jesli idzie o ściśle specjalistyczną wiedze, której ja się "doszperałam".

Fajnie że się interesujesz najnowszymi odkryciami i szperasz, zaimponowałaś mi !

Lekarze w każdym kraju..hmm...zawsze jest stara i nowa gwardia (nie mylić z wiekiem) .
Jedni są otwarci ,chłonni wiedzy ,chętnie pomagają chorym itd i ci drudzy- skostniałe umysły.
Ja nie patrzę na wiek, ale rzetelną wiedzę i otwarcie na pacjenta.

W moim odczuciu w DK wśród lekarzy panuje przekonanie :mamy najnowszy sprzęt medyczny ,leki z górnej półki ,każda nowość która się pojawi my ją mamy jako jedni z pierwszych w świecie - OK mamy wysoki poziom medycyny.

A gdzie rzetelna,drobiazgowa wiedza ba nawet ta najprostsza o którą lud się dopomina ?

I tak mamy wpisy takie jak Rybki ,Magdy ,Nadusi,Aisak ,moje i wiele wiele innych.W głowie nam się nie mieści że dentysta nie potrafi odczytać zdjecia rtg,lekarze pierwszego kontaktu nie potrafią rozpoznać zapalenia oskrzeli ,płuc (mieliśmy opisy na forum ,matek które jechały z dziećmi do PL) ,albo lekarz twierdzi ze dziecko jeszcze nie jest tak chore aby je leczyć . Te same historie opowiadają zdesperowani /rozzłoszczeni pacjenci niezależnie od narodowości .Trudno nie wierzyć ...
Całe szczęście mamy też lekarzy którym można zaufać i ci są poszukiwani jak perły na dnie oceanu!  :)   

a teraz ja spadam jestem padnięta ze zmęczenia  ;)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Sty 2013, 20:42:45 »
Fajnie że się interesujesz najnowszymi odkryciami i szperasz, zaimponowałaś mi !
Lekarze w każdym kraju..hmm...zawsze jest stara i nowa gwardia (nie mylić z wiekiem) .Jedni są otwarci ,chłonni wiedzy ,chętnie pomagają chorym itd i ci drudzy- skostniałe umysły.Ja nie patrzę na wiek, ale rzetelną wiedzę i otwarcie na pacjenta.W moim odczuciu w DK wśród lekarzy panuje przekonanie :mamy najnowszy sprzęt medyczny ,leki z górnej półki ,każda nowość która się pojawi my ją mamy jako jedni z pierwszych w świecie - OK mamy wysoki poziom medycyny.

A gdzie rzetelna,drobiazgowa wiedza ba nawet ta najprostsza o którą lud się dopomina ?
I tak mamy wpisy takie jak Rybki ,Magdy ,Nadusi,Aisak ,moje i wiele wiele innych.W głowie nam się nie mieści że dentysta nie potrafi odczytać zdjecia rtg,lekarze pierwszego kontaktu nie potrafią rozpoznać zapalenia oskrzeli ,płuc (mieliśmy opisy na forum ,matek które jechały z dziećmi do PL) ,albo lekarz twierdzi ze dziecko jeszcze nie jest tak chore aby je leczyć . Te same historie opowiadają zdesperowani /rozzłoszczeni pacjenci niezależnie od narodowości .Trudno nie wierzyć ...Całe szczęście mamy też lekarzy którym można zaufaćna  i ci są poszukiwani jak perły na dnie oceanu!  :)   
a teraz ja spadam jestem padnięta ze zmęczenia  ;)

....."Te same historie opowiadają zdesperowani /rozzłoszczeni pacjenci niezależnie od narodowości .Trudno nie wierzyć ...Całe szczęście mamy też lekarzy którym można zaufać i ci są poszukiwani jak perły dnie oceanu!"
A najlepsze (cytat): "gdzie jest rzetelna wiedza o ktora lud sie dopomina?"

Nie rozumie tylko dlaczego tyle dyskusji na temat lekarzy dunskich/polskich. Czy nadal nie dotarlo, ze w calej Unii lekarze sa generalnie na zblizonym poziomie, maja generalnie taka sama wiedze i umiejetnosci i wszedzie sa lekarze, ktorych my subiektywnie oceniamy za dobrych lub zlych. Nie jest to jakis fenomen. Tak jest wszedzie. Napisalem w moim poprzednim watku. Nie dajmy sie zwariowac !!!

Jezeli ktos uwaza, ze dziecko ma pic herbatke koperkowa, a drugi uwaza, ze jeg lekarz w Polsce jest najlepszym lekarzem, a jeszcze trzeci pisze, ze ma wspanialego lekarza w Danii, to tak jest, bo przeciez nie zmienimy czyjegos pogladu. I niech sobie tak bedzie.

Prawda wedlug zdecydowanie najwiekszej grupy forumowiczow jest taka: dunscy lekarze sa jedni z najgorzych na swiecie, nie potrafia w ogole postawic wlasciwej diagnozy, trzeba zabrac im wszystkie te nowoczesne urzadzenia i wtedy zobaczymy co potrafia i moze sie czegos naucza.

Proponuje dunskim lekarzom: rozpoznawac zapalenie pluc stetoskopem, na nadcisnienie stosowac pijawki, co do wszelkich przeziebien natychmiast dawac konskie dawki antybiotykow, na kazde wymaganie pacjenta kabusewac go natychmiast na rozne badania i skaning (szczegolnie kobiety w ciazy, np. co tydzien, zeby czuly sie bezpieczniejsze), absolutnie zabraniac niemowlakom picia wody.

Skat powinien dawac ulge podatkowa za jazdy do domu do polskiego lekarza wcelu postawienia diagnozy, a dunski lekarz/szpital/specjalista, powinien natychmiast ta diagnoze zaakceptowac, co wiecej podziekowac i zaplacic polskiej sluzbie zdrowia (pokryc koszty) i rozpoczac leczenie lub zabieg -maja przeciez do tego nowoczesne urzadzenia i dopabuse wtedy przestaniemy okreslac dunskuch lekarzy "maskara" i "makabra". A jak sie do tego nie zastosuja i w jakis sposob nie dadza nam rekompensaty za swoja niewiedze (ulgi podatkowe), to sprawe skieujemy do Komisji Europejskiej, gdzie z cala pewnoscia znajdziemy zrozumienie i poparcie, bo przeciez my polacy potrafimy bic sie o swoje.

Zycze zdrowka.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Sty 2013, 20:50:28 »
Roga nie mam sił juz dziś pisać !
Wiedza lekarzy ,pielęgniarek w UE nie jest na zbliżonym poziomie - to nie prawda !
W Anglii jest podobnie fatalna sytuacja w służbie medycznej ,tam "strach się bać" tak to ocenił mój znajomy lekarz pulmonolog .

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Sty 2013, 23:36:58 »
Tak się zastanawiam Jomir czy ty nie powinnaś sobie wziąć urlopu od polonii ?  :)
Zauważyłam ostatnio ze wszystkich bombardujesz na NIE  ;) :D Każdy coś tam w/g ciebie pisze nie tak ,
widzi sprawę błędnie ...to chyba brak słońca letniego tak działa na ciebie  ;) :D   
 Weź ty sobie jednak urlopik  ;)
Mala, powiem krotko przemysl to co napisalas.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Sty 2013, 23:36:58 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29305
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16737
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15938
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28322
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18597
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl