poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Spis lekarzy- polski lekarz  (Przeczytany 66913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Sty 2013, 15:27:12 »
A zapomnialam, jeszcze wymazy bakteryjne. Fajnie. Pierwszy raz wymaz bakteryjny  ja i moj syn mielismy zrobiony tu w Danii, hehe. Trzeba bylo nam pol swiata przejechac, zeby sie tego doczekac :-\

AISAK
  :) szkoda że nam Polakom nie wyjaśnia się sytuacji ekonomicznej przychodni , bo wówczas wszystko byłoby jasne.
Ok .10 - 15 lat temu przychodnie tzn. lekarze pierwszego kontaktu przeszli na własny rozrachunek.
Dostawali jeśli dobrze pamiętam 8 zł za pacjenta, niezależnie czy pacjent w danym miesiącu pojawił się u lekarza czy nie. Załóżmy że przychodnia ma 1000 zarejestrowanych pacjentów
tzn. 1000 x 8zł=8000zł miesięcznie-->To jest pula dla wszystkich pacjentow w tej przychodni .
Wymaz/plwocina na posiew bakteryjny koszt 40 zł (jeśli dobrze pamiętam).
Jeśli przyjdzie do tej przychodni tylko 10 osób x 40zł =400zł A przecież na pacjenta jest tylko 8 zł  :o .
W okresach zachorowań lekarze modlili się, aby mieć jak najmniej pacjentów szczególnej troski.
Na badania konieczne nie było pieniędzy.

Dlatego dzieciom szczególnego ryzyka dawali leki bez badań .
Jeśli czytasz moje posty jestem przeciwna wszystkiemu co nosi miano chemii ,ale wiem, że lekarzy nie uczy się stosować leki naturalne . Dlatego oni ratują dzieci szczególnej troski jak mogą .
Ale wierzę ci, że trafiłaś na lekarza knowała ...przykre .

ps. jem obiad na kolanie i piszę  ;) Czy to są oznaki uzależnienia od internetu?  :D  :D

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Sty 2013, 15:45:11 »

AISAK
  :) szkoda że nam Polakom nie wyjaśnia się sytuacji ekonomicznej przychodni , bo wówczas wszystko byłoby jasne.
Ok .10 - 15 lat temu przychodnie tzn. lekarze pierwszego kontaktu przeszli na własny rozrachunek.
Dostawali jeśli dobrze pamiętam 8 zł za pacjenta, niezależnie czy pacjent w danym miesiącu pojawił się u lekarza czy nie. Załóżmy że przychodnia ma 1000 zarejestrowanych pacjentów
tzn. 1000 x 8zł=8000zł miesięcznie-->To jest pula dla wszystkich pacjentow w tej przychodni .
Wymaz/plwocina na posiew bakteryjny koszt 40 zł (jeśli dobrze pamiętam).
Jeśli przyjdzie do tej przychodni tylko 10 osób x 40zł =400zł A przecież na pacjenta jest tylko 8 zł  :o .
W okresach zachorowań lekarze modlili się, aby mieć jak najmniej pacjentów szczególnej troski.
Na badania konieczne nie było pieniędzy.

Dlatego dzieciom szczególnego ryzyka dawali leki bez badań .
Jeśli czytasz moje posty jestem przeciwna wszystkiemu co nosi miano chemii ,ale wiem, że lekarzy nie uczy się stosować leki naturalne . Dlatego oni ratują dzieci szczególnej troski jak mogą .
Ale wierzę ci, że trafiłaś na lekarza knowała ...przykre .

ps. jem obiad na kolanie i piszę  ;) Czy to są oznaki uzależnienia od internetu?  :D  :D
Tak, tak wiem o tych sprawach, niezaleznych od lekarzy. Niestety w moim rodzinnym  miescie ze swieca mozna bylo szukac dobrego specjalisty. A przeciez to miasto ze szpitalami klinicznymi, z uznanymi specjalistami i naukowcami... Ale najciekawsze bylo to, ze TEN SAM lekarz w przychodni panstwowej przepisywal  "antybiotyk na katarek", ale juz w czasie wizyty prywatnej- solanke, hehhe.
    Co do uzaleznienia. Tak Sloneczko, powiedziala domorosla "lekarka" ;) ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Sty 2013, 15:46:35 »

AISAK
  :) szkoda że nam Polakom nie wyjaśnia się sytuacji ekonomicznej przychodni , bo wówczas wszystko byłoby jasne.
Ok .10 - 15 lat temu przychodnie tzn. lekarze pierwszego kontaktu przeszli na własny rozrachunek.
Dostawali jeśli dobrze pamiętam 8 zł za pacjenta, niezależnie czy pacjent w danym miesiącu pojawił się u lekarza czy nie. Załóżmy że przychodnia ma 1000 zarejestrowanych pacjentów
tzn. 1000 x 8zł=8000zł miesięcznie-->To jest pula dla wszystkich pacjentow w tej przychodni .
Wymaz/plwocina na posiew bakteryjny koszt 40 zł (jeśli dobrze pamiętam).
Jeśli przyjdzie do tej przychodni tylko 10 osób x 40zł =400zł A przecież na pacjenta jest tylko 8 zł  :o .
W okresach zachorowań lekarze modlili się, aby mieć jak najmniej pacjentów szczególnej troski.
Na badania konieczne nie było pieniędzy.

Dlatego dzieciom szczególnego ryzyka dawali leki bez badań .
Jeśli czytasz moje posty jestem przeciwna wszystkiemu co nosi miano chemii ,ale wiem, że lekarzy nie uczy się stosować leki naturalne . Dlatego oni ratują dzieci szczególnej troski jak mogą .
Ale wierzę ci, że trafiłaś na lekarza knowała ...przykre .

ps. jem obiad na kolanie i piszę  ;) Czy to są oznaki uzależnienia od internetu?  :D  :D

Nie idz do lekarza bo mozesz trafic psychologa tez konowala!

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Sty 2013, 15:49:00 »
. Ale najciekawsze bylo to, ze TEN SAM lekarz w przychodni panstwowej przepisywal  "antybiotyk na katarek", ale juz w czasie wizyty prywatnej- solanke, hehhe.
    Co do uzaleznienia. Tak Sloneczko, powiedziala domorosla "lekarka" ;) ;D

Widzisz to jest to co napisałam wcześniej ...rodzic /chory powinien uczyć się aby rozpoznać lekarza od konowała.

P.s. Czy mam iść na odwyk  :D ? Ale gdzie prowadzą odwyk od internetu ? (czytaj poloniinfo   :D ;) )

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Sty 2013, 15:53:11 »
Wiecie co?
A tak abstrahując od tej dyskusji o "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy", to podziele się z Wami moimi (dośc starymi już ;) ) przemysleniami ;).
Dużo czytam. Zarówno beletrystyki , jak i literatury faktu.
I na przykład w takich Stanach, podstawowym wyposazeniem każdego "prostego " lekarza rodzinnego jest mikroskop.Bez kosztownych badań laboratoryjnych lekarz może sprawdzić podstawowe rzeczy.
Ja wiem, rozumiem, że tam inne warunki itp.
Ale ilu złych diagnoz, straty czasu itd. możnaby uniknąć dzięki takiemu prostemu postępowaniu.
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Sty 2013, 15:56:36 »
Wiecie co?
A tak abstrahując od tej dyskusji o "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy", to podziele się z Wami moimi (dośc starymi już ;) ) przemysleniami ;).
Dużo czytam. Zarówno beletrystyki , jak i literatury faktu.
I na przykład w takich Stanach, podstawowym wyposazeniem każdego "prostego " lekarza rodzinnego jest mikroskop.Bez kosztownych badań laboratoryjnych lekarz może sprawdzić podstawowe rzeczy.
Ja wiem, rozumiem, że tam inne warunki itp.
Ale ilu złych diagnoz, straty czasu itd. możnaby uniknąć dzięki takiemu prostemu postępowaniu.

Mikroskop,mikroskop!!!! I co tam zobaczyc? Sluchawki tez maja i mloteczki i jakies tam inne gadzety i co?

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Sty 2013, 16:00:46 »
I na przykład w takich Stanach, podstawowym wyposazeniem każdego "prostego " lekarza rodzinnego jest mikroskop.Bez kosztownych badań laboratoryjnych lekarz może sprawdzić podstawowe rzeczy.
Ja wiem, rozumiem, że tam inne warunki itp.
Ale ilu złych diagnoz, straty czasu itd. możnaby uniknąć dzięki takiemu prostemu postępowaniu.

Betty założenie cudowne ALE posiew bakteryjny na specjalnym podłożu rosnie 3-4 dni + zrobienie antybiogramu .
Lekarz nie mógłby zobaczyć bakterii pod mikroskopem ot tak na cito.
A co byłoby gdyby jakaś groźna bakteria mu "uciekła"?  ;)
 Już widzę jak gania po całej przychodni za nią z klapką na muchy    ;) :D ;D 8)

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Sty 2013, 16:00:46 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Sty 2013, 16:02:02 »
P.s. Czy mam iść na odwyk  :D ? Ale gdzie prowadzą odwyk od internetu ? (czytaj poloniinfo   :D ;) )

Prowadzic na polonii jeszcze nie prowadza, ale kto wie, jesli bedzie wiecej chetnych moze cos Wiily wymysli, mini czat juz jest!!!!

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Sty 2013, 16:07:40 »
Widzisz to jest to co napisałam wcześniej ...rodzic /chory powinien uczyć się aby rozpoznać lekarza od konowała.

P.s. Czy mam iść na odwyk  :D ? Ale gdzie prowadzą odwyk od internetu ? (czytaj poloniinfo   :D ;) )
    Po co na odwyk??? Kazdy z nas jest czlowiekiem i ma swoje male lub wieksze uzaleznienia. Tylko niektorzy temu zaprzeczaja i ida w zaparte a niektorzy sie przyznaja. Ja przyznaje, ze mam 2 zoladek na czekolade (lub niezapomniane wyroby czekoladopodobne ;D) i pusta glowe dla przeciwwagi ;D ;D ;D!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Sty 2013, 16:11:28 »
    Po co na odwyk??? Kazdy z nas jest czlowiekiem i ma swoje male lub wieksze uzaleznienia. Tylko niektorzy temu zaprzeczaja i ida w zaparte a niektorzy sie przyznaja. Ja przyznaje, ze mam 2 zoladek na czekolade (lub niezapomniane wyroby czekoladopodobne ;D) i pusta glowe dla przeciwwagi ;D ;D ;D!

Dziękuję ZŁOTKO ty mi zawsze otuchy dodajesz !  ;D  Moze jednak ze mna nie jest tak źle ?  ???

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Sty 2013, 16:13:55 »
Betty założenie cudowne ALE posiew bakteryjny na specjalnym podłożu rosnie 3-4 dni + zrobienie antybiogramu .
Lekarz nie mógłby zobaczyć bakterii pod mikroskopem ot tak na cito.
A co byłoby gdyby jakaś groźna bakteria mu "uciekła"?  ;)
 Już widzę jak gania po całej przychodni za nią z klapką na muchy    ;) :D ;D 8)

Co do "uciekającej groźnej bakterii" ;) ;D, to na już tam jest- przywleczona przez chorego 8) ;D.

Poza tym ja mówię o "prostych" sprawach, które możnaby sprawdzić/wyeliminowac właśnie przy pomocy prostego mikroskopu.Nie mówię, by lekarze sami odwalali całą robote za laboratoria.

A btw - jakoś w USA to "działa" i nikt nie "gania za bakteriami z klapką na muchy :P ;D"

Ale, jak juz pisałam, to tylko takie moje , dość "abstrakcyjne" przemyślenia ;) 8) :D
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Sty 2013, 16:18:21 »
Betty założenie cudowne ALE posiew bakteryjny na specjalnym podłożu rosnie 3-4 dni + zrobienie antybiogramu .
Lekarz nie mógłby zobaczyć bakterii pod mikroskopem ot tak na cito.
A co byłoby gdyby jakaś groźna bakteria mu "uciekła"?  ;)
 Już widzę jak gania po całej przychodni za nią z klapką na muchy    ;) :D ;D 8)
         No to teraz zacznie sie nagonka, bo zupelny laik sie odezwie, heheh. Moja cudowna juz na emeryturze dunska pani doktor miala pipetki, jakies papierki lakmusowe czy inne cuda (szklanej kuli nie widzialam ani czarnego kota ;D) do noska pipetki, do gardla, na papierki i po kilku minutach, no niestety bakterie sa. Wiec obylo sie to tu bez mikroskopu. Moze czary ;) ;D??? A potem wyzsza technika sie przydala, do internetu i co z najnowszych lekow na to przepiszemy i omowienie tematu konkretnej bakterii i mojego czy tez syna chorobska  z internetu i na papier. I rozmowa. Pani ok 70 lat a widoczne atrybuty i sredniowiecza (szklana kula i kot , ktorych nie bylo ;D) i nowoczesnosci (laptopik z szybkim laczem internetowym) plus perfekt angielski..... To se ne wrata :'( :'( :'(!!!!!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Sty 2013, 16:21:48 »
Aisak zrób wykład naszym polskim lekarzom ,jestem ZA !

Mikroskop też ok czemu nie ? Jeśli działa ! (lekarze zapytają pewnie o koszty )

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Sty 2013, 16:33:01 »
Papierki i pipetki to już pewnie "wyższa technika", niz mikroskop ;) ;D.
Ale wszystko sprowadza sie do jednego- że lekarz pierwszego kontaktu ma PODSTAWOWE NARZĘDZIA (oprócz stetoskopu), by postawic wstępną diagnoze, ewentualnie wyeliminowac jakąś, lub skabusewać na bardziej specjalistyczne badania.
No, ale to abstrakcja- można sobie "pogdybać"
A koszt wyposażenia gabinetu w mikroskop chyba aż tak kosmiczny nie jest- w końcu nie musi byc jakiś super-hiper-elektronowy ;)
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Sty 2013, 18:33:57 »

AISAK
  :) szkoda że nam Polakom nie wyjaśnia się sytuacji ekonomicznej przychodni , bo wówczas wszystko byłoby jasne.
Ok .10 - 15 lat temu przychodnie tzn. lekarze pierwszego kontaktu przeszli na własny rozrachunek.
Dostawali jeśli dobrze pamiętam 8 zł za pacjenta, niezależnie czy pacjent w danym miesiącu pojawił się u lekarza czy nie. Załóżmy że przychodnia ma 1000 zarejestrowanych pacjentów
tzn. 1000 x 8zł=8000zł miesięcznie-->To jest pula dla wszystkich pacjentow w tej przychodni .
Wymaz/plwocina na posiew bakteryjny koszt 40 zł (jeśli dobrze pamiętam).
Jeśli przyjdzie do tej przychodni tylko 10 osób x 40zł =400zł A przecież na pacjenta jest tylko 8 zł  :o .
W okresach zachorowań lekarze modlili się, aby mieć jak najmniej pacjentów szczególnej troski.
Na badania konieczne nie było pieniędzy.

Dlatego dzieciom szczególnego ryzyka dawali leki bez badań .
Jeśli czytasz moje posty jestem przeciwna wszystkiemu co nosi miano chemii ,ale wiem, że lekarzy nie uczy się stosować leki naturalne . Dlatego oni ratują dzieci szczególnej troski jak mogą .
Ale wierzę ci, że trafiłaś na lekarza knowała ...przykre .

ps. jem obiad na kolanie i piszę  ;) Czy to są oznaki uzależnienia od internetu?  :D  :D
Zmartwie Cie mala, ale tu jest tak samo. Mianowicie przychodnie sa na wlasnym rozrachunku, na kontraktach z regionami. Jedynie powiedzmy "przydzielanie" kontraktow odbywa sie w nieco inny sposob.
Jedyne co maja rodzinni i specjalisci od Regionow, to dostep do artykulow medycznych w cenach przetargowych.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Sty 2013, 18:33:57 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29291
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16733
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15930
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28316
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18595
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl