poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Spis lekarzy- polski lekarz  (Przeczytany 66910 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

inna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Sty 2013, 12:37:01 »
Ogolnie dla mnie lekarz czy w Pl czy w Dk to czlowiek. Ktory moze sie pomylyc, postawic zla diagnoze. Rowniez pogadac o wszystkim. Bo komu jak nie doctorkowi mozna powedziec ze swedzi mnie d**** ,boli mnie glowa, stres mnie zjada itd.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Sty 2013, 13:29:40 »
ja zgadzam sie z mala czarna.uwazam ze duzo moga sie wypowiedziec osoby ktore mialy duzo kontaktow z lekarzami dunskimi  i byly to zle diagnozy i leczenia.ja nad lekarzami dunskimi ubolewam jestem chora jak mam isc bo wiem co bedzie.duzo by pisac o moich doswiadczeniach.moj maz zemdlal w lazience niemogl ruszac szyja,ma nadcienienie bolala go klatka piersiowa a lekarz tylko jego cisnenie ok co dla niego w normie oznacza zle i to ze jest pan za mlody zeby miec problemy ze sercem.z moimi dziecmi to tu poprostu koszmar.szkoda gadac.moja corka slyszy coraz mniej w polsce zrobiono jej wszystkie badania a tu specjalisci jest wszystko w normie jak bedzie gorzej prosze sie zglosic w polsce prywatnie wykonaja jej zabieg bo nie bede czekac az bedzie gorzej.ze mna to samo w ciazy chodzilam z ogromna przepuklina i nikt nie reagowal na moje placze zbolu i sugestie,w polsce powiedziano mi co to dopabuse jest.ach duzo by pisac.w polsce mamy dobrych lekarzy tylko nie ma kasy na wiele rzeczy.i tyle

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Sty 2013, 14:10:36 »
ja zgadzam sie z mala czarna.uwazam ze duzo moga sie wypowiedziec osoby ktore mialy duzo kontaktow z lekarzami dunskimi  i byly to zle diagnozy i leczenia.ja nad lekarzami dunskimi ubolewam jestem chora jak mam isc bo wiem co bedzie.duzo by pisac o moich doswiadczeniach.moj maz zemdlal w lazience niemogl ruszac szyja,ma nadcienienie bolala go klatka piersiowa a lekarz tylko jego cisnenie ok co dla niego w normie oznacza zle i to ze jest pan za mlody zeby miec problemy ze sercem.z moimi dziecmi to tu poprostu koszmar.szkoda gadac.moja corka slyszy coraz mniej w polsce zrobiono jej wszystkie badania a tu specjalisci jest wszystko w normie jak bedzie gorzej prosze sie zglosic w polsce prywatnie wykonaja jej zabieg bo nie bede czekac az bedzie gorzej.ze mna to samo w ciazy chodzilam z ogromna przepuklina i nikt nie reagowal na moje placze zbolu i sugestie,w polsce powiedziano mi co to dopabuse jest.ach duzo by pisac.w polsce mamy dobrych lekarzy tylko nie ma kasy na wiele rzeczy.i tyle
     Napisze i powtorze: "masakra", ale nie na okreslenie lekarzy, jak to zasugerowal Roga,  staram sie nigdy nie oceniac ludzi po opisie, ale na okreslenie sytuacji, w ktorej znalezli sie chorzy ludzie. Podobnym slowem okreslilabym, gdyby taka sytacja przydarzyla sie w Anglii, Polsce czy Rosji, bez roznicy. Masakra to masakra. Ale wszedzie sa lepsi i gorsi lekarze. Nie wypowiadam sie na razie na temat dunskiej sluzby zdrowia, poniewaz mialam z nia zbyt maly kontakt a i tak bardzo , bardzo pozytywny, jak wspominalam kilkakrotnie, mialam naprawde wspaniala, juz niestety emerytowana, dunska lekarke, ktora nie tylko leczyla bardzo fachowo cialo ale i dusze :). Teraz czytam uwaznie wszystkie posty i wlos mi sie jezy na glowie ze strachu. Ale powiem tak: w Polsce tez przeszlam swoje ze sluzba zdrowia. Moj syn mial operacje ratujaca zycie w 5 tygodniu jego zycia. Uszkodzono mu zoladek w czasie operacji. Operowala wschodzaca gwiazda polskiej chirurgii dzieciecej. Nie uslyszalam przepraszam..... Ja sama zostalam w czasie cesarki zakazona wszelkimi mozliwymi bakteriami szpitalnymi na czele z panem gronkowcem przezlocistym ;). Operowana bylam przez rowniez gwiazde i polski autorytet polozniczo-ginekologiczny. Leczylam sie potem latami. Nie uslyszalam przepraszam...  Nie wspomne o ojcu, ktory zszedl w wielkim cierpieniu, hmm...., no wlasnie na co, bo nie na raka pluc , na ktorego zachorowal, zszedl "dzieki" wspanialej opiece "wspanialych" specjalistow w jednej z najlepszych klinik polskich. Nie wspomne, jak malo nie ogluchlam bedac maly dzieckiem, gdy uznany specjalista ladowal we mnie konskie dawki antybiotykow. Nie wspomne rowniez o arogancji lekarzy, chamskich komentarzach personelu szpitalnego zarowno, w momencie, gdy odwiedzalam chorego ojca w szpitalu, jak i gdy sama lezalam na patologii ciazy. I tak moglabym godzinami pisac (a do chorowitych nie naleze, zawsze staralam sie i staram unikac lekarzy jak ognia),  tylko po co??  Moim zdaniem wszedzie sa lekarze i wszedzie sa konowaly. Dlatego nie przekreslam calej polskiej sluzby zdrowia. I mam wielka nadzieje, ze tu w Danii trafie na zyczliwego i fachowego lekarza, czego i sobie i innym zycze :).

ps. MC wspominalas o roznicach w technologii i wyposazeniu. Fakt , zgadzam sie. Ale uwazam, ze to robi tez ogromna roznice. Gdybys widziala 5 tygodniowego dzieciaka klutego gruba igla dla doroslych, bo cienkich zabraklo, przez "fachowe" polskie pielegniarki pediatryczne, ktore wkluwaja sie 6-7 razy i nie potrafia trafic do zyly niemowlaka, ktory ledwo zyje po trwajacych kolejny dzien chlustajacych wymiotach -dziecko wylo, ja wylam...... Technologia robi ogromna roznice....,.

ps2. Przepraszam za "wtrety" osobiste. Ale lekarz to tez osobista sprawa, wiec raczej sie nie da inaczej , niz z przykladami.

Zdrowka :)!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

inna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Sty 2013, 15:46:01 »
Bardzo to lubie "wszedzie sa lekarze i wszedzie sa konowaly" Ja nie mam pojecia jak jest w Pl ze sluzba zdrowia,choc kojarze wszystkich z Dr. Kidler  ;D

Asiak widze ze przeszlas przez koszmar ktory ja podobny milam tu w Dk. Nie bede pisac ale coz trzeba wybaczac tym konowalom  ;D

Offline Malwina Malec

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Sty 2013, 15:47:20 »
Ja miałem 2 negatywne przypadki w przychodni na Ishoj.

Pierwszy raz to był wypadek w pracy-twarz poparzona klejem o temp. 160 st, liczne oparzenie, zdarta skóra:-lekarz nawet nie dał mi usiąść i oświadczył, że z tym nic nie trzeba robić...:o
Może i 100 lat temu nic nie trzebaby było z tym robić ale teraz są specjalne preparaty przyspieszające gojenie ran zwłaszcza, że to twarz.Czy może udzieliłby mi rady jak z tym postępować aby się nie babrało
A tu jak kapciem w ryj-ręce w kieszeniach, 3 słowa i won mi z gabinetu...Nie pamiętam nazwiska ale młody blondyn

Drugi przypadek-całkiem niedawno wizyta u pana Rasmussena  w tej samej przychodni po wcześniejszych badaniach krwi a propos moich problemów z plecami i powikłaniami za tym idącymi(drętwiejące ręce):

-Eeee...Może chcesz iść na fizjoterapię
-Ok ale proszę mi powiedzieć co może być tego przyczyną?
-Eeeee nie wiem
-Jak to pan nie wie?To mam szukać sobie specjalisty?
-Eeee nie sądzę aby był sens

Mam poważny problem z z plecami-rzecz jest w systemie nerwowym a ten człowiek od pierwszej minuty w gabinecie wmawia mi, że to nadwyrężone mięśnie i od razu mnie zachęca na fizjoterapię

Tak to oto wygląda i jest to dość żenujące...Pieprzy mnie ich fizjoterapia skoro ja wiem, że to nie w tym rzecz-pomachać rękami to sobie mogę w pracy i przed snem.
Potrzebuję specjalistycznych badań a nie jego krzywej miny i "Eeeee...Nie wiem"

Co można z tym zrobić?Mam zażądać aby mnie wysłał na badania, zaskarżyć czy co?
Czy udać się do innych lekarzy?Prawdopodobnie potraktują mnie tak samo.

Czy od razu to sobie darować i jechać do PL?
Bo moja pani doktor w PL choć jest lekarzem rodzinnym tylko bez żadnych tytułów powiedziała by mi bardzo szybko w czym jest problem

Eeee...Nie wiem, eeee idź na fizjoterapię :o

szlag mnie trafi zanim pójdę na tą fizjoterapię

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Sty 2013, 16:03:03 »
Ja miałem 2 negatywne przypadki w przychodni na Ishoj.

Pierwszy raz to był wypadek w pracy-twarz poparzona klejem o temp. 160 st, liczne oparzenie, zdarta skóra:-lekarz nawet nie dał mi usiąść i oświadczył, że z tym nic nie trzeba robić...:o
Może i 100 lat temu nic nie trzebaby było z tym robić ale teraz są specjalne preparaty przyspieszające gojenie ran zwłaszcza, że to twarz.Czy może udzieliłby mi rady jak z tym postępować aby się nie babrało
A tu jak kapciem w ryj-ręce w kieszeniach, 3 słowa i won mi z gabinetu...Nie pamiętam nazwiska ale młody blondyn

Drugi przypadek-całkiem niedawno wizyta u pana Rasmussena  w tej samej przychodni po wcześniejszych badaniach krwi a propos moich problemów z plecami i powikłaniami za tym idącymi(drętwiejące ręce):

-Eeee...Może chcesz iść na fizjoterapię
-Ok ale proszę mi powiedzieć co może być tego przyczyną?
-Eeeee nie wiem
-Jak to pan nie wie?To mam szukać sobie specjalisty?
-Eeee nie sądzę aby był sens

Mam poważny problem z z plecami-rzecz jest w systemie nerwowym a ten człowiek od pierwszej minuty w gabinecie wmawia mi, że to nadwyrężone mięśnie i od razu mnie zachęca na fizjoterapię

Tak to oto wygląda i jest to dość żenujące...Pieprzy mnie ich fizjoterapia skoro ja wiem, że to nie w tym rzecz-pomachać rękami to sobie mogę w pracy i przed snem.
Potrzebuję specjalistycznych badań a nie jego krzywej miny i "Eeeee...Nie wiem"

Co można z tym zrobić?Mam zażądać aby mnie wysłał na badania, zaskarżyć czy co?
Czy udać się do innych lekarzy?Prawdopodobnie potraktują mnie tak samo.

Czy od razu to sobie darować i jechać do PL?
Bo moja pani doktor w PL choć jest lekarzem rodzinnym tylko bez żadnych tytułów powiedziała by mi bardzo szybko w czym jest problem

Eeee...Nie wiem, eeee idź na fizjoterapię :o

szlag mnie trafi zanim pójdę na tą fizjoterapię
Dzieki za info :). Bardzo mi jest przykro, ze tak trafilas. Czyli juz wiem, ze raczej nie zawracac sobie glowy ta przychodnia. A powiem po cichu, ze bralam ja pod uwage.....

ps. przepraszam, ale nie wiem, jak sie do Ciebie zwracac: ona(Malwina), czy on?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Malwina Malec

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Sty 2013, 16:54:06 »
Z tego konta piszą dwie osoby więc zwracaj się "Malwina" i będzie wiadomo:-)

A przychodni nie przekreślaj.Jest tam jeszcze troje lekarzy(jeden starszy pan i dwie panie)-może akurat tutaj dobrze trafisz.
Nie wybieraj pana Rasmussena i pana blondyna :-)
Jak mu przedstawiłem problem to poprosił mnie o pogciągniecie koszulki i zacząć mnie dźgać kciukiem we wskazanym miejscu tak, że przez resztę dnia mnie tam bolało.Tłumaczę mu, że to nic nie da bo to nie mięśnie tylko nerwy to ten zaczął jeszcze bardziej przyciskać.No i ostatnio też mnie podźgał trochę to czuje do teraz:/

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Sty 2013, 16:54:06 »

Offline KoerOne

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 11
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gorąco....
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Sty 2013, 18:50:12 »
To przerażające jak wielu Polaków to lekomani... Nic dziwnego że połowa o ile nie 2/3 reklam w blokach reklamowych polskiej telewizji to reklamy takich srakich siakich pastylek mazideł i proszków... Spoko, wszystko kumam, ale trawa zła nie? Noo... Nie, ja sam nie palę trawy, ale piguł ani prochów też nie ćpam :) Mi się tam podoba stwierdzenie lekarza: "Pan idź się wyśpij 5 dni z tym choróbskiem bo to przejdzie" bo jakby mnie chciał faszerować chemią to bym go wyśmiał.  8)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Sty 2013, 19:51:57 »
Niestety nie mam takich wspanialych doswiadczen z polskimi lekarzami w Polsce.

Nie wszyscy, nie wszedzie ale o prywatych doswiadczeniach moge napisac.

Polscy lekarze sa wspaniali jesli pacjentem sa hipohondrycy - dostana mase leków, mnóstwo przeróznych badan i sa szczesliwi.

Niestety nikt im nie opowie o skutkach ubocznych tych leków, o niebezpieczenstwach zwiazanych z przeróznymi badaniami, o tym ze absolutnie nie zawsze mozna postawic diagnoze.

Polskie przyklady?
Starsza pani pod 90 zyjaca od wielu lat i bez problemów z wada serca skabusewana przez pania "doktor" kardiolog na powazna operacje serca. Szanse ze starsza pani przezylaby badania wstepne sa bardzo male ale co to pania "doktor" obchodzi.
Starsza pani byla w siódmym niebie dopóki nie zostala poinformowana - nie, nie przez pania "doktor" jakie jest ryzyko.

Kobiety ciezarne faszrowane witaminami, preparatami na "wzmocnienie", zaden lekarz nie pytal o styl zycia, wyzywienie, zaden nie poinformowal o ewnt. skutkach przedawkowania, nie bylo zadnych podstaw medycznych do tak duzych dawek - ale mlode mamy byle zadowolone bo po kazdej wizycie wychodzily z plikiem recept.

Inna starsza osoba z pelnym zaufaniem do lekarzy-bogów: mnóstwo leków od róznych "specjalistów", zaden lekarz nie sprawdzil co przepisal inny, podwójne dawki, leki wykluczajace sie wzajemnie. Dobil mnie jeden "specjalista"zamieniajac Acard na Acesan czy  jakos podobnie, tlumaczac - juz dlugo pani bierze ten pierwszy pora go zmienic (!)

Dziecko u lekarza bo czesto choruje - i znowu kupa leków, witamin i zadnego pytania - czy dziecko jest odzywiane racjonalnie, czy uprawia sport, przebywa na swiezym powietrzu. Nic. A dzieciak ma klasyczna mamusie - nie wychodz na dwór bo sie przeziebisz, nie biegaj bo ...nie skacz bo...3 sweterki...

Polacy sa narodem wychowanym na bezgranicznej wierze w pigulki, lekarstwa, recepty, traktujacym lekarzy jak bóstwa - dopóki oczywiscie przepisuja kilogramy pastylek i udaja ze na wszystko jest rada.
Nie dziwie sie ze dunskie podejscie - lekarz nie wie co dolega i mówi to wprost, lekarz mówi: nie przepisze leków bo najprawdopodobniej przejdzie samo - to najzdrowszy i najbezpieczniejszy sposób, lekarz najpierw poleca fizjoterapie bo najmniej inwazywna i bardzo skuteczna.

Polscy lekarze sa wspaniali jesli pacjentem sa hipochondrycy - dostana mase leków, mnóstwo przeróznych badan i wszyscy sa szczesliwi. Pacjent bo dostal to co chcial, lekarz bo dobrze zarobil, apteka tez szczesliwa.

Niestety prawie nigdy lekarz nie opowie o skutkach ubocznych tych leków, o niebezpieczenstwach zwiazanych z przeróznymi badaniami, o tym ze absolutnie nie zawsze mozna postawic diagnoze.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Sty 2013, 20:35:47 »
lepiej bym tego nie ujął. :)

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Sty 2013, 12:04:56 »
   
ps. MC wspominalas o roznicach w technologii i wyposazeniu. Fakt , zgadzam sie. Ale uwazam, ze to robi tez ogromna roznice. Gdybys widziala 5 tygodniowego dzieciaka klutego gruba igla dla doroslych, bo cienkich zabraklo, przez "fachowe" polskie pielegniarki pediatryczne, ktore wkluwaja sie 6-7 razy i nie potrafia trafic do zyly niemowlaka, ktory ledwo zyje po trwajacych kolejny dzien chlustajacych wymiotach -dziecko wylo, ja wylam...... Technologia robi ogromna roznice....,.


Różnica w technologii ma przeogromne znacznie ! Masz rację ! A twoje osobiste doświadczenia pokazują jak chorzy muszą cierpieć ! Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy ile polskich dzieci ,dorosłych chorych umiera z powodu jak to określiłaś "różnicy w technologii i wyposażenia ". A przecież nie jesteśmy krajem trzeciego świata !

Moja znajoma zmarła w wieku 34 lat bo...w PL nie przeprowadza sie tego rodzaju operacji ,
a za granicą 600 tys.zł z własnej kieszeni proszę dać... :'(
 Zbieraliśmy pieniądze,baaa szaleliśmy przez pół roku aby ją uratować ... nie udało się  :'( :'(
W Danii tego rodzaje operacje to normalny ciąg leczenia chorego /przedłużenia życia ,
podczas gdy w PL umiera się .

Temat Lekarze - Ja często powtarzam szczególnie matkom chorych dzieci - ucz się, zakuwaj jak na maturę,abyś umiała pomóc dziecku ,ale i abyś posługując się wiedzą umiała rozróżnić dobrego lekarza od złego.

Aisak w moich wcześniejszych postach pisałam czymś innym . Nazwijmy to o udzieleniu pierwszej ,tej najpierwszej pomocy, aby nie doprowadzać do cierpienia ,bólu ,stresu ii co najważniejsze powikłań.

Roczne dziecko płacze tydzień matka (dunka) była 2-3 krotnie u lekarzy. Zalecenie dać wodę a na gorączkę panadol. W piątek zostałam zaproszona do tej rodziny na kawę ,dziecko płacze niemiłosiernie matka podaje kolejny panadol. Dotknęłam uszu dziecka i był jeden wrzask ! Kilku lekarzy przez tydzień nie sprawdziło uszu? >:(     
Matka zadzwoniła na pogotowie ,odp."proszę w pon. z dzieckiem do przychodni ,bo zapalenie uszu to nie sprawa dla pogotowia ! " Zrozpaczeni rodzice dzwonili jeszcze w sobotę rano ,po południu ,w niedzielę rano i po południu mając nadzieję że trafią na lekarza który zlituje się nad dzieckiem. Bez efektu -odp.była zawsze taka sama podać panadol i czekać do poniedziałku  >:(

Półtoraroczne dziecko spadło ze schodów z 1 piętra.Sine, ledwo oddychające dziecko matka ze znajomym duńczykiem zawiozła na pogotowie . Lekarz odmówił przyjęcia bo trzeba było najpierw zadzwonić i się umówić,brak ubezpieczenia w DK.(w trakcie wyrabiania dokumentów).Po wielkiej awanturze lekarz łaskawie zbadał dziecko ale nie zrobił prześwietlenia głowy (wielki krwiak nad łukiem brwiowym).Zalecenie podać panadol.

Dom starców -staruszka ma silne bóle brzucha ,bóle głowy wreszcie słabnie. Przyjeżdża lekarz,bada staruszkę.
Zalecenie podać panadol i jakieś inne leki na zawroty głowy.
Podeszłam do niej i przyłożyłam rękę do brzucha w tam wrrr wrrr wrrr staruszka po prostu była głodna.
Obserwowałam ją kolejne dwa dni ,staruszka siedziała przy stole patrząc bezwiednie gdzieś w dal i nie pamiętała o jedzeniu (demencja ). Zaczęłam ją regularnie karmić i odstawiliśmy leki.
 Ale czy lekarz badając nie potrafił rozpoznać tak prostego problemu ?  :o
Dodam jeszcze że panadol jest baardzo szkodliwy na układ trawienny. 

Dziecko 2,5 roczne często nie potrafi utrzymać, samo równowagi. Matka przez ponad rok odwiedziła wieeelu specjalistów-przyczyna nieznana. Jeśli pamiętasz Aisak w 7 lub 8 kl.szkoły podstawowej uczyliśmy się o błędniku.
Powiedziałam matce dziewczynki, aby poczytała o objawach.Matka z wydrukiem z internetu pobiegła do lekarza i tak dziecko zostało zdiagnozowane  ;)    :D

Brak wiedzy ....ufffffffffff i PANADOL na wszystko!  :o

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Sty 2013, 14:04:01 »
Nie Panadol tylko Panodil.

I nie panodil jest szkodliwy dla ukladu trawiennego tylko leki przeciwbólowe z grupy ibuprofenu moga przy dlugotrwalym stosowaniu byc niewskazane dla osób z problemami w ukladzie trawiennym - Ibumetin , Ipren itp
Dlatego wlasnie dla dzieci, osób starszych Panodil to lek przeciwbólowy pierwszego wyboru.

Paracetamol  (Panodil) w bardzo duzych dawkach uszkadza watrobe - ale trzeba zjesc okolo  50 sztuk na raz.



...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Qashqai

  • Gość
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Sty 2013, 14:21:39 »
Salowa wie lepiej jak i czym leczyc, a jej diagnozy...  ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Sty 2013, 15:42:17 »
Różnica w technologii ma przeogromne znacznie ! Masz rację ! A twoje osobiste doświadczenia pokazują jak chorzy muszą cierpieć ! Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy ile polskich dzieci ,dorosłych chorych umiera z powodu jak to określiłaś "różnicy w technologii i wyposażenia ". A przecież nie jesteśmy krajem trzeciego świata !

Moja znajoma zmarła w wieku 34 lat bo...w PL nie przeprowadza sie tego rodzaju operacji ,
a za granicą 600 tys.zł z własnej kieszeni proszę dać... :'(
 Zbieraliśmy pieniądze,baaa szaleliśmy przez pół roku aby ją uratować ... nie udało się  :'( :'(
W Danii tego rodzaje operacje to normalny ciąg leczenia chorego /przedłużenia życia ,
podczas gdy w PL umiera się .

Temat Lekarze - Ja często powtarzam szczególnie matkom chorych dzieci - ucz się, zakuwaj jak na maturę,abyś umiała pomóc dziecku ,ale i abyś posługując się wiedzą umiała rozróżnić dobrego lekarza od złego.

Aisak w moich wcześniejszych postach pisałam czymś innym . Nazwijmy to o udzieleniu pierwszej ,tej najpierwszej pomocy, aby nie doprowadzać do cierpienia ,bólu ,stresu ii co najważniejsze powikłań.

Roczne dziecko płacze tydzień matka (dunka) była 2-3 krotnie u lekarzy. Zalecenie dać wodę a na gorączkę panadol. W piątek zostałam zaproszona do tej rodziny na kawę ,dziecko płacze niemiłosiernie matka podaje kolejny panadol. Dotknęłam uszu dziecka i był jeden wrzask ! Kilku lekarzy przez tydzień nie sprawdziło uszu? >:(     
Matka zadzwoniła na pogotowie ,odp."proszę w pon. z dzieckiem do przychodni ,bo zapalenie uszu to nie sprawa dla pogotowia ! " Zrozpaczeni rodzice dzwonili jeszcze w sobotę rano ,po południu ,w niedzielę rano i po południu mając nadzieję że trafią na lekarza który zlituje się nad dzieckiem. Bez efektu -odp.była zawsze taka sama podać panadol i czekać do poniedziałku  >:(

Półtoraroczne dziecko spadło ze schodów z 1 piętra.Sine, ledwo oddychające dziecko matka ze znajomym duńczykiem zawiozła na pogotowie . Lekarz odmówił przyjęcia bo trzeba było najpierw zadzwonić i się umówić,brak ubezpieczenia w DK.(w trakcie wyrabiania dokumentów).Po wielkiej awanturze lekarz łaskawie zbadał dziecko ale nie zrobił prześwietlenia głowy (wielki krwiak nad łukiem brwiowym).Zalecenie podać panadol.

Dom starców -staruszka ma silne bóle brzucha ,bóle głowy wreszcie słabnie. Przyjeżdża lekarz,bada staruszkę.
Zalecenie podać panadol i jakieś inne leki na zawroty głowy.
Podeszłam do niej i przyłożyłam rękę do brzucha w tam wrrr wrrr wrrr staruszka po prostu była głodna.
Obserwowałam ją kolejne dwa dni ,staruszka siedziała przy stole patrząc bezwiednie gdzieś w dal i nie pamiętała o jedzeniu (demencja ). Zaczęłam ją regularnie karmić i odstawiliśmy leki.
 Ale czy lekarz badając nie potrafił rozpoznać tak prostego problemu ?  :o
Dodam jeszcze że panadol jest baardzo szkodliwy na układ trawienny. 

Dziecko 2,5 roczne często nie potrafi utrzymać, samo równowagi. Matka przez ponad rok odwiedziła wieeelu specjalistów-przyczyna nieznana. Jeśli pamiętasz Aisak w 7 lub 8 kl.szkoły podstawowej uczyliśmy się o błędniku.
Powiedziałam matce dziewczynki, aby poczytała o objawach.Matka z wydrukiem z internetu pobiegła do lekarza i tak dziecko zostało zdiagnozowane  ;)    :D

Brak wiedzy ....ufffffffffff i PANADOL na wszystko!  :o
  MC, widzialam w Danii  "leczenie"  6 letniej dziewczynki, coreczki mojego ex-Dunczyka. Ja , przyznam sie, nie jestem nadgorliwa mamcia, ale byla przerazona. W skrocie i zeby nikogo nie urazic, ze zle pisze o dunskich lekarzach. Dziewczynka, drobniutka , malutka pol-tajka po prostu przeziebila sie.  Po "leczeniu" z uzyciem kamille te (leczenie wyznaczone przez lekarza w szpitalu) dziecko zaczelo kaszlec, jakby pluca mialo wypluc , wymiotowac. Tatus wreszcie zlitowal sie i poszedl znowu do lekarza, ktory przepisal antybiotyk. Po dwoch tygodniach, zero poprawy, dziecko kaszle, wymiotuje, chudnie i marnieje w oczach. Ublagany przeze mnie ojciec dziecka biegnie z nim na  reku do szpitala. Dziecko otrzymalo... ten sam antybiotyk, ale nieco wyzsza dawke, bo...to juz silne zapalenie oskrzeli. Cala "zabawa" trwala jeszcze ok 1,5 miesiaca. Wreszcie organizm zwalczyl infekcje, czyli kuracja zdala egzamin, pacjent przezyl ... Tak, ale dziecko wyszlo z tego blade jak sciana (dziewczynka ma normalnie ciemna karnacje skory po mamie), chudsze o 5 kg, z trauma i niechecia do jedzenia (strach przed wymiotami). Tak rozumiem, jest to tez pewien sposob na "budowanie" odpornosci u dziecka.  Jedna sprawa mnie jednak bardzo zaskoczyla i zastanowila. A mianowicie zasadnicza roznica w podejsciu do lekarzy w Polsce i w Danii. Ja, pamietam doskonale, gdy moj maly umieral na pylorostenoze, a lekarze wciaz nie potrafili postawic wlasciwej diagnozy, to tak dlugo sama siedzialam z nosem w ksiazkach , az sama wydedukowalam, co mogaq oznaczac chlustajace wymioty u noworodka i tak dlugo i namolnie "gnebilam" lekarzy, laborantow, pielegniarki, ze diagnoze postawiono w ciagu 2 dni (na te przypadlosc dzieciaki umieraja w ciagu 2-4 dni). Natomiast tu, w opisywanej powyzej przeze mnie sytuacji, tatus Dunczyk, ubostwiajacy swoja coreczke, nie wykazywal zadnych objawow zaniepokojenia, ze dziecko wymiotuje coraz bardziej, ze nie chce jesc, ze jest blade, placzliwe, nie potrafi spac, bo kaszel jest wprost ogluszajacy. Jak lekarz zalecil kamiile te i czekanie, to tak robimy.... Rowniez , gdy antybiotyk nie dzialal, a dziecko mialo juz bardzo wysoka temp i bylo max oslabione, to tatus powiedzial, ze nalezy czekac...., bo tak powiedzial doktor. Uffff, czyli konkluzja moja: my Polacy nie dowierzamy z zasady lekarzom, niezaleznie czy to sa lekarze dunscy, polscy czy chinscy. Natomiast Dunczycy sa max zdyscyplinowani i jesli im sie powie, ze cos jest czarne to wierza, ze to jest czarne, niezaleznie od tego, co sami o tym mysla... I moze to dlatego oni jako narod zdyscyplinowany a nie tak romantycznie zawirowany, jak nasz, osiagaja sukces a my...raczej nie...
     Przepraszam za takie filozoficzne rozwazania, ale tak mi to na mysl przychodzi ostatnio, gdy zastanawiam sie nad roznicami i podobienstwami miedzy Polakami a Dunczykami :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Sty 2013, 16:58:10 »
O godzinie 10 rano, zadzwonilam na lægevagten informujac, ze corka ma goraczke od doby, katar i od 5 rano placze prawie nieustannie, ze mam podejrzenie, ze w gre moze wchodzic zapalenie uszu. "no to musimy ja zobaczyc, kiedy chcesz przyjechac". "Znaczy, jak kiedy - zapytalam - teraz juz"? MOzeszi teraz juz. yyy... a moge za godzine? Ok. przyjedz za godzine."

To moja historia. Z dnia dzisiejszego. Nie znajomych znajomych, i pociotkow wujkow.

Rok temu, zgniela bateria z pilota. Paluszek, ale ten AAA. Maz w panice, ze corka polknela.
Wiec dzwonimy na lægevagten. Odpowiedz: wiesz, malo prawdopodobne, by ja polknela. Ale, przeszukaj jeszcze raz dokladnie dom. Jak nie znajdziesz, przyjedz. Nie znalezlismy. Pojechalismy. Przeswietlenie zrobiono. Baterii oczywiscie w malej brzuchu nie znaleziono. Na koniec, rozmawialam z pielegniarka i sie smialysmy z mojego meza, bo to naprawde bylo malo prawdopodobne, ale jak ona powiedziala: sprawdzic zawsze trzeba".

Nie wiem, w jakim swiecie wy zyjecie. W moim swiecie zycie wyglada inaczej.

A tu cos o ukochanych Waszych antybiotykach na katarek:
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/bakterie-staja-sie-odporne-na-stosowane-obecnie-le,1,5404271,wiadomosc.html

Wielu z Was przeoczy to zdanie na pewno, wiec moze je "wyluszcze" za taki stan rzeczy odpowiada wlasnie naduzywanie atybiotykow. W Polsce na katarek podaje sie amoxycycline, co podac w takim razie na zapalenie pluc???

« Ostatnia zmiana: 26 Sty 2013, 17:17:11 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Spis lekarzy- polski lekarz
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Sty 2013, 16:58:10 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29290
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16733
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15930
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28316
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18595
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl