poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca przy gazetach  (Przeczytany 10927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iwona

  • Gość
Praca przy gazetach
« dnia: 14 Maj 2006, 18:10:06 »
Witam,

we wrzesniu wybieram sie do odense w ramach sokratesa. Slyszalam, ze najpewniejsza pracą dla studentow jest rozwozenie gazet. Chcialabym sie dowiedziec czy latwo jest dostac taka prace? Tzn. czy wszyscy chetni studenci ja dostają, czy sa jakies ograniczenia osobowe?

Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam
Iwona

t

  • Gość
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2006, 18:32:12 »
Nie sadzisz ze troche naiwnie to brzmi? kazdy chetny dostaje prace od reki? :silly: 15 000 studentow ma zapewnione roznoszenie gazet po Odense i okolicach?

To jest praca jak kazda inna o ktora musisz sie postarac, na przyklad znajomoscia topografii miasta.

Offline iwona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +1/-0
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2006, 18:37:48 »
oj przeciez wiem, ze nie kazdy ja dostanie i nie kazdy tez bedzie chcial pracowac przy gazetach... chodzilo mi bardziej o wypowiedz osoby, ktora tak pracowala co wlasiwie trzeba zrobic zeby te prace dostac i jakie trzeba spelnic warunki

t

  • Gość
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2006, 18:42:04 »
;) wiem

Musisz sie udac, skladasz podanie i dzwonisz z pytaniem czy jest wolny wakat. Najlepsze \"tury\" to bloki bo wpadasz do klatki i w chwile masz rozrzucone dziesiet gazet. Te ruty sa oblezone i odpsrzedawane po znajomosci, rodzinie itp. Nieosiagalne bo najlatwiejsze i najlepiej mozna zarobic.

Latwiej zalapac sie na ture w dzielnicy willowej, domki rozrzucone i musisz sie sporo nabiegac badz najezdzic rowerem by te swoje gazety rozniesc, praca trudniejsza, bardziej czasochlonna i kiepsko platna.:blush:

Offline iwona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +1/-0
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2006, 18:49:47 »
dzieki! teraz mam juz jakies pojecie o tym

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2006, 18:50:37 »
Witam!

Są dwa rodzaje pracy związane z rozwożeniem gazet. Gazety i ulotki.

Gazety: Pracodawcą jest Fyens Stiftstidende, gdzie rozwozisz gazety codziennie rano 3.00-6.30 od pon. do pt. Nalezy sie zgloscic do siedziby firmy i zararejestrowac w kolejce. Dosc duzo ludzi dostaje te prace. Czesto tez jest tak ze studeni wyjezdzajacy oddaja ja kolejnym. Najlepiej rozeznac sie na miejscu. Zarobki to ok. 2000 za rout (1 trasa).

Ulotki: Pracodawca to Tryksagsomdelingen Fyn P/S. Ulotki rozwozisz 2 razy w tygodniu (sr. sob.) Praca mniej platna i bardziej wyczerpujaca, ale tylko 2x w tygodniu.  O prace mozna popytac właściciela depotu (miejsca gdzie zwozone sa reklamy) lub w siedzibie firmy.

Ogloszenia o wolnych stanowiskach na te prace, szukaj w darmowej lokalnej gazecie UgeAvisen.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Offline iwona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +1/-0
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2006, 18:51:06 »
dzieki! teraz mam juz jakies pojecie o tym

poloniainfo.dk

Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2006, 18:51:06 »

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj 2006, 20:06:14 »
Jezeli juz wiesz kiedy bedziesz i w jakim miescie to mozesz juz teraz zlozyc podanie o te prace - i jezeli im sie cos zwolni to moga zarezerwowac od tego okresu .

Ponadto jak przyjedziesz kilka dni wczesniej to od razu sie zakrec w tej sprawie - zwlaszcza wsród osób które przy tym pracuja . Moze byc ze ktos wyjezdza i odstapi ci dobra trase . Nawet te nieciekawa reklamy jezeli rozdaje sie np. w duzych akademikach to wychodzi sie 100 kr za godzine na reke . Ale w kiepskich dzielnicach to moze wyniesc tylko 30 kr za godzine .

Gazety sa duzo lepiej platne  np. 2 trasy od 3:30 do 7:00 za 4.000 kr miesiecznie ( to po podatku ok. 3.500 kr ) ale praca jest w fatalnych godzinach .

Offline crazyraf

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Cze 2006, 23:10:32 »
a wiecie moze gdzie szukać tego typu pracy w Aarhus? prawdopodobnie bedetam od września-->niestety na oficjalną odpowiedź z danii wciąż czekam.

interesowała by mnie praca przy gazetach lub ulotki a niewiem gdzie ijak szukac czy juz teraz czy dopabuse jak we wrzesniu śię tam pojawię

Offline crazyraf

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Cze 2006, 23:10:55 »
a wiecie moze gdzie szukać tego typu pracy w Aarhus? prawdopodobnie bedetam od września-->niestety na oficjalną odpowiedź z danii wciąż czekam.

interesowała by mnie praca przy gazetach lub ulotki a niewiem gdzie ijak szukac czy juz teraz czy dopabuse jak we wrzesniu śię tam pojawię

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Cze 2006, 23:24:08 »
.
Przypuszczam ze rozwozenie gazet prenumerowanych jest w Århus zorganizowane podobnie jak w Odense . Najwieksza lokalna gazeta Fyens Stiftstidende ma mniejsza firme która nazywa sie Fyens Distribution i ta zajmuje sie nie tylko dostarczaniem prenumeratorom ich wlasnej gazety ale i kilku innych które nie sa w Odense tak popularne aby oplacalo sie organizowac dla nich wlasna siec kolportazu .

Prace przy tym mozna w praktyce zawsze dostac - ale problem jest gdzie lezy ta trasa która jest do wziecia . Dobre trasy to te które leza blisko miejsca zamieszkania i maja duzo klientów na stosunkowo malym obszarze .

Mysle ze powinienes wejsc na strone tej uczelni gdzíe masz byc i szukac kontaktu z ludzmi którzy tam teraz sa . Ewentualnie poprzez rózne uczelnie w Polsce dowiedziec sie kto tam teraz jest i jakie sa jego namiary . Wtedy ktos kto ma np. dobre trasy móglby Cie na nie zapisac od okreslonej daty - a sam zwolnic tylko je na okres wakacji . Dobra prace przekazuje sie tu z reki do reki ....

poloniainfo.dk

Odp:Praca przy gazetach
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Cze 2006, 23:24:08 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9200
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16816
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26334
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19603
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14186
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja